Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
W Çevrimdışı

warrior33

Aktif Üye
6 May 2016
440

gurur' Alıntı:
hocalarım izmirde 20 mtrekare 2 pvc pencereli oturma odama klima bakıyorum. Bütçem 3000-3200 falan. yaz kış genel olarak kullanılacak. uzun ömürlü, az tüketen beni üzmeyen klima öneriniz nelerdir?
Cephesi ara katmı tek cam çift cammı izalasyon varmı güneş alıyormu ısıtma veya soğutma içinmi kullanacaksınız bunlarıda belirtirseniz daha sağlıklı yardımcı oluruz.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

gurur' Alıntı:
hocalarım izmirde 20 mtrekare 2 pvc pencereli oturma odama klima bakıyorum. Bütçem 3000-3200 falan. yaz kış genel olarak kullanılacak. uzun ömürlü, az tüketen beni üzmeyen klima öneriniz nelerdir?

Hoşgeldiniz sefalar getirdiniz forumumuza.warror hocamında yazdığı gibi evin durumu hakkında bilgi verebilirseniz daha net olur.arakatmı sonkatmı yalıtım durumu vs.

G Çevrimdışı

gurur

Yeni Üye
21 Mar 2017
52

Sağolun hocam hoşbulduk. Evimiz güney doğuya bakıyor. Arakat değil. Güneş alıyor. Pvc tek cam pencereler ama soğuk hava geçirdiğini söyleyebilirim hocam.bina 5 katlı biz 4. Kattayız. Üstümüz altımızda oturanlar var. Bina 10 yıllık. Isıtma ve soğutmada kullanılacak. Evimiz doğalgazlı olduğu için ısıtma olaram çok kullanmayız. Ama illaki kullanımı olacak. Yalıtım yok. 14 yıllık vestel bioplus 12000 btu klimamız vardı. Bozuldu. Yaptırdık. Olmadı. Şimdi ötv indirimi falan güzel bir klima almak istiyoruz. Yardımcı olursanız seviniriz.Ayrıca yardımcı olabilirseniz İzmirde nereden almamızı önerirsiniz?

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

gurur' Alıntı:
Sağolun hocam hoşbulduk. Evimiz güney doğuya bakıyor. Arakat değil. Güneş alıyor. Pvc tek cam pencereler ama soğuk hava geçirdiğini söyleyebilirim hocam.bina 5 katlı biz 4. Kattayız. Üstümüz altımızda oturanlar var. Bina 10 yıllık. Isıtma ve soğutmada kullanılacak. Evimiz doğalgazlı olduğu için ısıtma olaram çok kullanmayız. Ama illaki kullanımı olacak. Yalıtım yok. 14 yıllık vestel bioplus 12000 btu klimamız vardı. Bozuldu. Yaptırdık. Olmadı. Şimdi ötv indirimi falan güzel bir klima almak istiyoruz. Yardımcı olursanız seviniriz.Ayrıca yardımcı olabilirseniz İzmirde nereden almamızı önerirsiniz?
Normal şartlarda 9000 btu iyibir klima yeterli gelebilirdi.yalıtım ve cam faktörünü de göze alırsak 12 lik klima almanız ısıtma için özellikle iyi olacaktır.

http://www.ege-ticaret.com/MIDEA-MISSION-MSMBBU-12-INVSPLIT-KLIMA,PR-89.html

İlk önceliğiniz bu klima olsun.stoklarda yok .buaysonu yada nisan ortası gibi gelebilir.ayrıca bu site izmir de ulaşabilirsiniz fiyatları uygun oluyor piyasaya göre.

http://www.ege-ticaret.com/CARRIER-X-POWER-GOLD-DUVAR-TIPI-53UQV035H-INVSPLIT-KLIMA,PR-99.html

Bu klimada güzeldir.midea mission bekleyemem derseniz bunu alabilirsiniz.müşteri hizmetleri mideadan iyidir.

http://www.boraklima.com/urun.asp?Urun=533

Hitachinin bu serisi olabilir.bora klimada izmir de.btu olarak fazla ama hitachinin bu modelde 12 liği yok.sağlam klimadır.

http://www.ege-ticaret.com/Midea,LA_10-3.html#labels=10-3

En son seçenek te blanc olabilir.mission bekleyemem derseniz.

En son birde özellikle şu klimayı sorun derim.
http://www.galeribeyaz.com/midea-oasis-ms11mu-12-inverter-klima.html

Bu firmada izmirde.fiyatlarda yanlışlık yoksa çok iyi.direk bunu alabilirsiniz.

D Çevrimdışı

dogank

Yeni Üye
22 Mar 2017
13

6ok41l.jpg

Merhaba ustalarım,
Sizleri uzun zamandır üye olmadan takip ediyorum ama yazmak şart oldu çünkü kafam karışıyor gitgide. Isıtma ve soğutma amaçlı kullanılacak yakıtı düşük ama performansta yüksek iç dış üniteleri sessiz klima önerilerinizi almak istiyorum. Çizimde görünen evin tam anlamıyla olmasa da iklimlendirmesini sağlayabilecek en azından salon ve yatak odasının ısısını ayarlayabilecek bir klima var mı ?
Midea mission 12 düşündüm özellikle wifi olması çok işime yarayabilir ama bu cihaz benim ihtiyaçlarımı karşılayabilir mi? Tavsiyelerinizi bekliyorum biraz uzun oldu kusura bakmayın teşekkürler şimdiden.
Edit: Şehir izmir, evde sürekli yaşayacak kişi sayısı 2 tabi misafirleri de düşünmek lazım, zemin kat üstte ev var, yalıtım yok, güney cephe olmasına rağmen önümüzdeki yüksek binadan dolayı güneşimiz biraz kesiliyor ve bütçe ise 2500-3000 malum evlilik hazırlıkları olduğundan kısılıyo bütçe.

A Çevrimdışı

ayhangunay

Aktif Üye
20 Ocak 2017
75
Iyi aksamlar arkadaslar. Ege ticaretten bizim wifi kitleri icin hala donus yok modern klimayi aradim notumuzu aldik diyorlar sadece :/ bakalim sonuc alabilecekmiyiz bekliyoruz...

G Çevrimdışı

gurur

Yeni Üye
21 Mar 2017
52

Teşekkürler önerileriniz için. Hocam ege ticaret ile konuştum mission 60 gün sonra gelecek dedi. Mission dışında fiyat önemli olmaksızın carrier xpower mı ? Yoksa oasis mi, oasis sanırım üretimi bitti missiondan daha mı iyi daha mı kötü? Yada hitachi mi ? Blanc'ı eledim hocam. Yoksa 60 gün bekleyip mission mı alsak?

W Çevrimdışı

warrior33

Aktif Üye
6 May 2016
440

gurur' Alıntı:
İyi akşamlar ghostkiller üstad gerekenleri söylemiş.

N Çevrimdışı

Nnick

Yeni Üye
13 Mar 2017
25

dogank' Alıntı:
6ok41l.jpg

Merhaba ustalarım,
Sizleri uzun zamandır üye olmadan takip ediyorum ama yazmak şart oldu çünkü kafam karışıyor gitgide. Isıtma ve soğutma amaçlı kullanılacak yakıtı düşük ama performansta yüksek iç dış üniteleri sessiz klima önerilerinizi almak istiyorum. Çizimde görünen evin tam anlamıyla olmasa da iklimlendirmesini sağlayabilecek en azından salon ve yatak odasının ısısını ayarlayabilecek bir klima var mı ?
Midea mission 12 düşündüm özellikle wifi olması çok işime yarayabilir ama bu cihaz benim ihtiyaçlarımı karşılayabilir mi? Tavsiyelerinizi bekliyorum biraz uzun oldu kusura bakmayın teşekkürler şimdiden.
Edit: Şehir izmir, evde sürekli yaşayacak kişi sayısı 2 tabi misafirleri de düşünmek lazım, zemin kat üstte ev var, yalıtım yok, güney cephe olmasına rağmen önümüzdeki yüksek binadan dolayı güneşimiz biraz kesiliyor ve bütçe ise 2500-3000 malum evlilik hazırlıkları olduğundan kısılıyo bütçe.
Kaç metrekare olduğunu yazaydınız keşke. Mission iş görür de metrekareye göre Öner'i sunalım size.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

gurur' Alıntı:
Teşekkürler önerileriniz için. Hocam ege ticaret ile konuştum mission 60 gün sonra gelecek dedi. Mission dışında fiyat önemli olmaksızın carrier xpower mı ? Yoksa oasis mi, oasis sanırım üretimi bitti missiondan daha mı iyi daha mı kötü? Yada hitachi mi ? Blanc'ı eledim hocam. Yoksa 60 gün bekleyip mission mı alsak?

zaman uzunmuş ama yaz için klima kullanılmaya başlamadan gelir.carrierin de missiondan aşşa pek kalır yönü olmaz.fakat sesli çalışır missiona göre.artısı ise müşteri hizmetleri iyidir.osais modeli missionun bir üst modelidir.fiyatınında pahalllı olması ve performansınında missiondan üstün olmaması sebebiyle pek öneremiyorduk.ama size attığım sitede fiyat çok güzel alınır bu fiyatlara.tabi bayilerede sorun mutlaka ama bu fiyatlara düşeceklerini hiç sanmıyorum.

hitachide çok güzel klimadır ama oda sesli çalışır.işini de yapar adam gibi. alış fiyatınız önemli rol oynar burda.mission-osais-carrier-hitachi fiyat parametresi aynı olduktan sonra hitachiyi alırım şahsen ben.hem güçlü klima diğerlerine göre.izmirde olduğunuz için serviste sorun çıkmaz.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

dogank' Alıntı:
6ok41l.jpg

Merhaba ustalarım,
merhaba kardeşim hoşgeldin.öncelikle salon+grişin olduğu hol+yatak odasının m2 lerini yazarsanız iyi olur .güzel şeyler yazmak isterdim ama tek klimayla bu istekleriniz çok zor olur.klima çalışma pransibine ters bir durum.klimayı ister istemez büyük btu alacaksınız.yatak odasını ısıtmak yada soğutmak için 24 saat kapatmayacaksınız artısı ısıtırmı hep sorun bunlar.yetmedi hem faturada hemde klimayı alış fiyatınızda cebinize zarar olacak.bu işin mantıklı olanı küçük klima al ama en azından iki klima al ki kafanda bedeninde cebinde rahat etsin.

birkere klimayı kapatma lüksünüz asla olamaz.kapatırsanız o evi rejime sokması günler alır elektirik saatinin başı döner cebinizi deler.hadi kapatmadınız yatak odası ile oturduğunuz odanın iklimi birbirinden ayrılır aynı asla olmaz tabi yatak odasına ne kadar faydası olabilir kimse bilemez kestiremez garantide vermez.klimanın salona takılış şekli salon kapısına bakarsa bir nebze iyi olur.ama dediğiniz yere takılırsa iş zaten zor dahada zorlaşır.şahsen ben size ne önerisem önereyim asla garanti vermem.sonradan demeyin şöyle oldu böyle oldu.nasılki kombi sisteminde tek petekle evi ısıtamazsanız klimada aynen böyledir.ısıtmaya kalkarsanız iklim bozukluğu ve faturayı göze alacaksınız.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941
Cvp: Klima Tavsiyesi 2017

ayhangunay' Alıntı:
Iyi aksamlar arkadaslar. Ege ticaretten bizim wifi kitleri icin hala donus yok modern klimayi aradim notumuzu aldik diyorlar sadece :/ bakalim sonuc alabilecekmiyiz bekliyoruz...

ayhan kardeşim özellikle bu konuda bizi bilgilendirin.sizin kadar bizde merakla bekliyoruz.eğerki yanlışları olursa tenekeyi bağlar arkalarına gezdiririz.yok öyle yağma.kimse bababımızın oğlu değil.ayıptır yahu bir wi-fi yimi temin edemiyorlar.yapmasınlar bu işi ozaman dengesizler.ya o klimayı öyle satmayacaksın yada sattın tedarik edeceksin.

burdan öneri verdiğim arkadaşlarada özellikle rica ediyorum bu konuya çok dikkat etsinler.bir kişi daha aynı sorunu yaşarsa artık günah bizden gider nasıl örnek olarak göstermişsek bu siteyi tam tersinide göstermeyi iyi biliriz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt