Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

kafharsa' Alıntı:
Sota' Alıntı:
Merhaba hosgeldiniz

Isitma sogutma hangi amacla kullanilacak
Catinizda izolasyon mevcut mu

Öncelikle ilginiz için Teşekkür ederim.

Genellikle Soğutma amaçlı kullanılacak ve çatıda izolasyon mevcuttur. Yer Kocaeli

@kafharsa  merhaba.btu olarak 18 lik uygundur.samsung mu aman aman diyim.birde çatı katındasınız naylon klimayla uğraşmayın.reklamlara ,pazarlama takdiklerine ve dış görünümlere aldanmayın.bütçenizide yazabilirseniz seçenekleri ona göre değerlendirelim.çok alt kademe klima iyi olmaz sizin için sonuçta çatı katı.durumu kısaca şöyle özetlersem size her gördüğünüz klima klima değildir birçoğu içi boş teneke parçası çöptür o yüzden dikkatli olmak iyi olur heraçıdan.

K Çevrimdışı

kafharsa

Yeni Üye
13 Mar 2017
4

ghostkiller1' Alıntı:
kafharsa' Alıntı:
Öncelikle ilginiz için Teşekkür ederim.

Genellikle Soğutma amaçlı kullanılacak ve çatıda izolasyon mevcuttur. Yer Kocaeli

@kafharsa  merhaba.btu olarak 18 lik uygundur.samsung mu aman aman diyim.birde çatı katındasınız naylon klimayla uğraşmayın.reklamlara ,pazarlama takdiklerine ve dış görünümlere aldanmayın.bütçenizide yazabilirseniz seçenekleri ona göre değerlendirelim.çok alt kademe klima iyi olmaz sizin için sonuçta çatı katı.durumu kısaca şöyle özetlersem size her gördüğünüz klima klima değildir birçoğu içi boş teneke parçası çöptür o yüzden dikkatli olmak iyi olur heraçıdan.

Bütçe olarak 3000-4000 arası birşeyler düşünüyorum. ilginiz için tekrardan tşk ederim.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

kafharsa' Alıntı:
ghostkiller1' Alıntı:

Bütçe olarak 3000-4000 arası birşeyler düşünüyorum. ilginiz için tekrardan tşk ederim.

bütçeniz nazarında ilk seçeneğiniz :

http://www.ege-ticaret.com/MIDEA-MISSION-MSMBBU-18-INVSPLIT-KLIMA,PR-90.html   (stok sıkıntısı var bayilerden bilgi alınız)

http://www.galeribeyaz.com/midea-oasis-ms11mu-18-inverter-klima.html    (bu klimanın fiyatı gerçekten ucuz bu sitede.fiyatları güncelmidir bilemiyorum bilgi alabilirseniz iyi olur.normal de fiyatı bu değil:5000 tl bandında)

http://www.ege-ticaret.com/CARRIER-X-POWER-GOLD-DUVAR-TIPI-53UQV050H-INVSPLIT-KLIMA,PR-100.html  (midea misson yok ise aceleniz varsa buda mission kadar iyidir.müşteri hizmetleri mideadan iyidir.)

http://www.ege-ticaret.com/MIDEA-BLANC-MSMACU-18HRFN1-18000-BTU-Inverter-Duvar-Tipi-Klima,PR-202.html  (fiyat olarak diğerlerinden uygun işini yapar sıkıntı çıkarmaz.dış ünite biraz sesli misiona göre.bu konuda çok takıntınız yoksa gönül rahatlığı ile alınabilir.)

bu seçenekler değerlendirin derim.linkler örnek olarak verilmiştir.öncelik bayiler olsun herzaman.

A Çevrimdışı

allexpert

Yeni Üye
16 Mar 2017
5

ghostkiller1' Alıntı:
rica ederim ne demek keşke olumlu birşeyler yazabilseydik.ama malesef bildiğimiz gerçekleri size söylememiz gerekiyor.tavan vantilatörü de olur tabide klima gibi olamaz malesef.tabi değerli karar sizlerin.şöylede düşünebilirsiniz iki klima işini.belki size maddi olarak fazla görünmüş olabilir iki klima ama 24 lük klima fiyatına iki tane klimayı alır taktırırsınız oraya.gayetde tek klimaya göre randıman alırsınız.tavan vantilatörü maliyetlerini pek bilmiyorum ama yüksekse mevla klima işini gözden geçirin bence tekrardan.ayrıca vantilatör deyipte geçmeyin lütfen çünki onlarda elektirik canavarı.diyceksiniz şimdik onu yazıyorum olmuyor bunu yazıyorum olmuyor :lol:

tabiki böylede düşünmeniz doğal ama kardeşim gerçekleri konuşalımki sonradan mağdur olmayın üzülmeyin.sizler üzülürseniz bizlerde üzülürüz.sonuçta bedava alınmıyor para döküyorsunuz bu işe.parada kolay kazanılmıyor.siz değerlendirin herşeyi aklınıza takılan olur başka birşey olur elimizden geldiğince dilimiz döndüğünce yardımcı olmaya çalışırız gene.bu konuda sıkıntınız olmasın.

Kıymetli arkadaşım, yazdıklarını küpe yaptım. Mutlaka bir gün işeme yarar. 15-20 m2 alan için kaliteli tavan vantilatörü kullananların tecrübelerinden yola çıkarak, bu kararı aldım. Doğru pervane çapı ile gayet iyi sonuç alınabiliyor. Ayrıca Koçtaş'taki görevli (elektrikçi) kendi evinde keyifle kullandığını söyledi. Elektrik konusunda ise asla üzmez diye teyitledi. Kumandalı modeli için maliyet 450 TL. Kumandasız model fiyatı 300 TL.

K Çevrimdışı

kafharsa

Yeni Üye
13 Mar 2017
4

ghostkiller1' Alıntı:
kafharsa' Alıntı:

http://www.ege-ticaret.com/MIDEA-MISSION-MSMBBU-18-INVSPLIT-KLIMA,PR-90.html   (stok sıkıntısı var bayilerden bilgi alınız)

http://www.galeribeyaz.com/midea-oasis-ms11mu-18-inverter-klima.html    (bu klimanın fiyatı gerçekten ucuz bu sitede.fiyatları güncelmidir bilemiyorum bilgi alabilirseniz iyi olur.normal de fiyatı bu değil:5000 tl bandında)

http://www.ege-ticaret.com/CARRIER-X-POWER-GOLD-DUVAR-TIPI-53UQV050H-INVSPLIT-KLIMA,PR-100.html  (midea misson yok ise aceleniz varsa buda mission kadar iyidir.müşteri hizmetleri mideadan iyidir.)

http://www.ege-ticaret.com/MIDEA-BLANC-MSMACU-18HRFN1-18000-BTU-Inverter-Duvar-Tipi-Klima,PR-202.html  (fiyat olarak diğerlerinden uygun işini yapar sıkıntı çıkarmaz.dış ünite biraz sesli misiona göre.bu konuda çok takıntınız yoksa gönül rahatlığı ile alınabilir.)

bu seçenekler değerlendirin derim.linkler örnek olarak verilmiştir.öncelik bayiler olsun herzaman.

Merhaba

Yorumlarınınız için teşekkür ederim.

D Çevrimdışı

dipnoly

Yeni Üye
19 Mar 2017
6

Arkadaşlar merhaba sitenize yeni üye oldum antepte kiracıyım bu yaz bebeğimiz olacak i Allah Kısmet ederse ...20 metrekare için klima araştırması yapıyorum ve memur olduğum için bu sene belkide seneye taşınma işim olcak doğu görevimden dolayı servis olarak doğudada bulabilecegim zor şartlar için performansı iyi... fikir vererseniz sevinirim. aşşağıdaki ürünler arasında kararsız kaldım sebepleriyle birlikte  yorumlarınızı bekliyorum. şimdiden teşekkürler.(bu arada limitim max 3000 TL )

birde forumda bulamadım kiracı olduğumdan dolayı portatif klimalar var sanırım onlar hakkındaki fikirleriniz nedir ?

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

allexpert' Alıntı:
ghostkiller1' Alıntı:
rica ederim ne demek keşke olumlu birşeyler yazabilseydik.ama malesef bildiğimiz gerçekleri size söylememiz gerekiyor.tavan vantilatörü de olur tabide klima gibi olamaz malesef.tabi değerli karar sizlerin.şöylede düşünebilirsiniz iki klima işini.belki size maddi olarak fazla görünmüş olabilir iki klima ama 24 lük klima fiyatına iki tane klimayı alır taktırırsınız oraya.gayetde tek klimaya göre randıman alırsınız.tavan vantilatörü maliyetlerini pek bilmiyorum ama yüksekse mevla klima işini gözden geçirin bence tekrardan.ayrıca vantilatör deyipte geçmeyin lütfen çünki onlarda elektirik canavarı.diyceksiniz şimdik onu yazıyorum olmuyor bunu yazıyorum olmuyor :lol:

tabiki böylede düşünmeniz doğal ama kardeşim gerçekleri konuşalımki sonradan mağdur olmayın üzülmeyin.sizler üzülürseniz bizlerde üzülürüz.sonuçta bedava alınmıyor para döküyorsunuz bu işe.parada kolay kazanılmıyor.siz değerlendirin herşeyi aklınıza takılan olur başka birşey olur elimizden geldiğince dilimiz döndüğünce yardımcı olmaya çalışırız gene.bu konuda sıkıntınız olmasın.

Kıymetli arkadaşım, yazdıklarını küpe yaptım. Mutlaka bir gün işeme yarar. 15-20 m2 alan için kaliteli tavan vantilatörü kullananların tecrübelerinden yola çıkarak, bu kararı aldım. Doğru pervane çapı ile gayet iyi sonuç alınabiliyor. Ayrıca Koçtaş'taki görevli (elektrikçi) kendi evinde keyifle kullandığını söyledi. Elektrik konusunda ise asla üzmez diye teyitledi. Kumandalı modeli için maliyet 450 TL. Kumandasız model fiyatı 300 TL.
Herşey gönlünüze göre olur inşallah kardeşim.maliyet olarak uygun gözüküyor.önemli olan sizi rahat ettirsinde gerisi birşekilde aşılır.şunuda özellikle belirtmek isterim herzaman forumumuza bekleriz.ayrıca tavan vantilatörü deneyimlerinizi ve bilgilerinizi bizden mahrum etmezseniz seviniriz.bizlerde sayenizde bilgilenmiş oluruz.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

dipnoly' Alıntı:
Arkadaşlar merhaba sitenize yeni üye oldum antepte kiracıyım bu yaz bebeğimiz olacak i Allah Kısmet ederse ...20 metrekare için klima araştırması yapıyorum ve memur olduğum için bu sene belkide seneye taşınma işim olcak doğu görevimden dolayı servis olarak doğudada bulabilecegim zor şartlar için performansı iyi... fikir vererseniz sevinirim. aşşağıdaki ürünler arasında kararsız kaldım sebepleriyle birlikte  yorumlarınızı bekliyorum. şimdiden teşekkürler.(bu arada limitim max 3000 TL )

birde forumda bulamadım kiracı olduğumdan dolayı portatif klimalar var sanırım onlar hakkındaki fikirleriniz nedir ?

Hoş geldiniz sefalar getirdiniz forumumuza Rabbim şimdiden Doğacak olan bebeğiniz için güzel günler nasip eylesin Bahtı açık ömrü güzel olsun.

M2 nize göre size 9000 btu yeterli gelebilir.yalnız doğu illeri dediğiniz zaman bana göre 12 lik alın güvende kalın.çünki hangi il nasıl bir evle karşılaşacağınız belli olmaz.seçeneklerinize gelirsek.

İşin gerçeği hiçbirisi mitsubishi elektirik gibi olamaz.ama gel gelelim bütçe meselesi.gönül isterki herkes alabilsin bu memnuniyeti yaşayabilsin.

Listenizden ilk seçenek klima olarak midea mission olsun.sonrasında ise alarko.ikiside birbirinden çok farklı değil ama 12 likte mission ağır basar ve -20 çalışma özelliği olduğu için doğu illlerinde daha güzel işini yapar.şuda bir gerçektirki alarko müşteri hizmetlerinde mideadan iyidir.

Listenizdeki mitsubishş heavy olan iklimsanın sattığı en alt grup klima. Birçok kronik sorunları vardır ama gene de bu haliyle piyasadaki birçok marka ve modeller üstündür.3. Seçenek olabilir.ama bu fiyatla olmaz.

Lg,samsung ve baymak sakın bulaşmayın.parasını haketmeyen klimalar.klimalarıda firmalarıda sizi üzer.bunları alacağınıza gidin yerli malı alın iyidir.en azından hizmet üst safhada.forumuzda bu markalar ile bilgi çoktur.birkaçgünönce gene açmıştım .

Portatif klima işi tek ve son seçenek olmadıktan sonra alınmaz.sesli olması biryana split klima gibi iş görmez.ayrıca baca deliği gibi delik şart.kiracısınıız,sonuçta her ev sahibi buna yanaşmaz.o yüzden bence düşünmeyin.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

kafharsa' Alıntı:
ghostkiller1' Alıntı:

Merhaba

Yorumlarınınız için teşekkür ederim.
Rica ederim ne demek herzaman bekleriz.herşey gönlünüzce olur inşallah

D Çevrimdışı

dipnoly

Yeni Üye
19 Mar 2017
6

İnanın samimiyetli yorumlarınız için bu siteye uye olup soru sordum sizin bı üstte çıkan sitenizin uzantısı farklı bir site var fakat o kadar incelememden ticari bir hissiyat sezdigim için sizin sitenize yönelmeyi seçtim. Tek tek başlıkları konuları ele almanız üşenmeden inceleme yapıp, gayenizin sadece doğru yönlendirmek oldugunuz hissiyatı bana geçti tekrardan teşekkürler ediyorum.forumda da aktif olmaya çalışırım ?

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

dipnoly' Alıntı:
İnanın samimiyetli yorumlarınız için bu siteye uye olup soru sordum sizin bı üstte çıkan sitenizin uzantısı farklı bir site var  fakat o kadar incelememden ticari bir hissiyat sezdigim için sizin sitenize yönelmeyi seçtim. Tek tek başlıkları konuları ele almanız üşenmeden inceleme yapıp, gayenizin sadece doğru yönlendirmek oldugunuz hissiyatı bana geçti tekrardan teşekkürler ediyorum.forumda da aktif olmaya çalışırım ?

Değerli düşünceleriniz için canı gönülden teşekkür ederim.diğer x forumla zaman zaman karıştırılıyoruz.artı çok doğru anlamışsınız evet orası tek şahısın elinde ve satış amacı güden para kazanım odaklı bir yer.bizi diğer forumlardan ayıran en büyük özelliğimiz para kazanma marka yönlemdirme kısacası kar amacına hizmet eden hiçbir düşünce be gayemiz yoktur.tek gayemiz sizler yani insanlarımıza elimizden geldiğince yardımcı olabilmek.
Bizim ekmek kapımız farklı sektörlerdedir bu işten en büyük kazancımız sizler gibi değerli insanlardır.karşılığında isteğimiz yardımcı olabilmişsek bir ALlah rağzı olsun yeterde artar bizlere.hoş demesenizde biz gene insanları seviyoruz ve asla üzülmelerini özellikle bu sektörde istemiyoruz.
Ne mutluki bizlere sizlerle tanışma kaynaşma fırsatı bulabiliyoruz bu vesileyle.herzaman başımızın üstünde yeriniz var forum sizin forumunuzdur.sağlıcakla kalın

G Çevrimdışı

gurur

Yeni Üye
21 Mar 2017
52

hocalarım izmirde 20 mtrekare 2 pvc pencereli oturma odama klima bakıyorum. Bütçem 3000-3200 falan. yaz kış genel olarak kullanılacak. uzun ömürlü, az tüketen beni üzmeyen klima öneriniz nelerdir?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt