Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
A Çevrimdışı

allexpert

Yeni Üye
16 Mar 2017
5

Sota' Alıntı:
allexpert' Alıntı:
Arkadaşlar slmlar.
Öncelikle böyle bir forum sitesi için admin ve paylaşımda bulunan herkese teşekkür ederek başlamak isterim.
Ara hole klima arayışındayım. Hol'e yakın 2 oda mevcut. Amacım hol'e klima taktırarak yaz sıcağında yapış yapış olmadan rahatça uyuyabilmek. Bütçem 3.000 TL.
Aşağıdaki 2 klimadan hangisi tercih edilmeli. Yada bu yazdıklarıma istinaden hangi marka, kaç BTU'luk klima önerirsiniz. 
Şimdiden teşekkürler.
http://www.galeribeyaz.com/ugur-uis-18-u-smart-plus-18-inverter-klima.html#.WMozVFWGOUk
http://www.ege-ticaret.com/MIDEA-BLANC-MSMACU-18HRFN1-18000-BTU-Inverter-Duvar-Tipi-Klim,PR-202.html

A.slm tesekkurler

kullanılacak alanların olculerını yazarsanız hol+odalar m2
elınızden gelırse bırde krokı cızebılırsenız daha fazla yardımcı olabılrız

Hocam, odalar+hol dahil toplam alan: 55 m2

Klima konacak yeri ve etkilenecek alanları numara vererek belirttim.

Bu bilgilere göre hangi marka, kaç BTU'luk klima önerirsiniz.

E Çevrimdışı

erkut303

Aktif Üye
23 Kas 2016
300
54
68330cc104ca0d6fe3f6a8ecdae66f9d.jpg

hayırlısabahlar arkadaşlar

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

allexpert' Alıntı:
Sota' Alıntı:
A.slm tesekkurler

kullanılacak alanların olculerını yazarsanız hol+odalar m2
elınızden gelırse bırde krokı cızebılırsenız daha fazla yardımcı olabılrız

Hocam, odalar+hol dahil toplam alan: 55 m2

Klima konacak yeri ve etkilenecek alanları numara vererek belirttim.

Bu bilgilere göre hangi marka, kaç BTU'luk klima önerirsiniz.

qbMDNB.jpg

A allexpert hoşgeldin sefalar getirdin.öncelikle şunu çok iyi bilinki hole kurulan klimadan randıman alamazsınız.istediğiniz klimacıya gidin bu işten anlayan hiçbirisi size garanti vermez.çünki klimanın çalışma prensibine ters alan kalıyor.şöyleki klimanın konulduğu alan dar olması sebebiyle klima çabuk rejime girecek ve ortamı soğuttuğunu düşünecek kendini kısacaktır.hava akımı ne kadar karşıya giderse gitsin iç ünitenin bulunduğu alan önemli burda.

diyelimki kurdunuz klima kendisini çabuk kısacaktır kıstığı zaman karşıya istenilen soğukluğu veremeyecek.dolayısıyla diğer odalarınız iklimlenemeyecek.hadi bunu aşmak için bir dereceyi düşürdünüz olmadı birdaha düşürdünüz bu seferde gene belirli bir zamandan sonra hem kısar hemde elektirik saatiyle kanki olursunuz.
anladığım kadarıyla dubleks evin üst katı merdiven sonuna koyacaksınız ama görülüyorki o alan dar geçişli.artı alt kattan gene sıcak hava gelecek buda iklimlendirmeyi etkileyecek.bana göre neresinden tutarsanız bu iş olmaz adam gibi.

kaldıki oraya 24000 btu klima alacaksınız faturayı düşünemiyorum gerçekten.ben sizin yerinizde olsam 24 lük klima alana kadar iki adet 12 lik alırım ve odalara takarım.veya bir 12 lik bir 9 luk.oda m2 lerine göre değerlendirmek lağzım.heryönden eksi durumda sınız.bu konuda aceleci olmayın iyi değerlendirin olmadı keşif ekibi çağırın herhangi bir markadan birde onlar görsün birebir.biz burdan ortamı net göremiyoruz o yüzdende bu gibi durumlarda net birşey söylemek çok zor.

toparlarsak ev dubleksse son katdasınız dezavantaj-klimayı hole takıp yüksek m2 lere hitap etmesi dezavantaj-altkattan yukarı sürekli sıcak hava gelmesi dezavantaj-birde bunlara alt klasman klima taktınızmı fatura dediğim gibi tahminininzden çok fazla gelir.paranızada yazık edersiniz kendinizede.alın odalara iki klima kapı açık kalsın holu soğutacaksanız tek klimadan çok çok iyidir.

dersenizki fatura önemli değil ve azda olsa eve bir rahatlama gelsin artı 24 saat kapatmadan çalıştırırım ozaman başka.ama bu bütçeylede 24 lük klima asla alamazsınız.değerlendirmenizi iyi yapın derim.

A Çevrimdışı

allexpert

Yeni Üye
16 Mar 2017
5

ghostkiller1' Alıntı:
@allexpert  hoşgeldin sefalar getirdin.öncelikle şunu çok iyi bilinki hole  kurulan klimadan randıman alamazsınız.istediğiniz klimacıya gidin bu işten anlayan hiçbirisi size garanti vermez.çünki klimanın çalışma prensibine ters alan kalıyor.şöyleki klimanın konulduğu alan dar olması sebebiyle klima çabuk rejime girecek ve ortamı soğuttuğunu düşünecek kendini kısacaktır.hava akımı ne kadar karşıya giderse gitsin iç ünitenin bulunduğu alan önemli burda.

diyelimki kurdunuz klima kendisini çabuk kısacaktır kıstığı zaman karşıya istenilen soğukluğu veremeyecek.dolayısıyla diğer odalarınız iklimlenemeyecek.hadi bunu aşmak için bir dereceyi düşürdünüz olmadı birdaha düşürdünüz bu seferde gene belirli bir zamandan sonra hem kısar hemde elektirik saatiyle kanki olursunuz.
anladığım kadarıyla dubleks evin üst katı  merdiven sonuna koyacaksınız ama görülüyorki o alan dar geçişli.artı alt kattan gene sıcak hava gelecek buda iklimlendirmeyi etkileyecek.bana göre neresinden tutarsanız bu iş olmaz adam gibi.

kaldıki oraya 24000 btu klima alacaksınız faturayı düşünemiyorum gerçekten.ben sizin yerinizde olsam 24 lük klima alana kadar iki adet 12 lik alırım ve odalara takarım.veya bir 12 lik bir 9 luk.oda m2 lerine göre değerlendirmek lağzım.heryönden eksi durumda sınız.bu konuda aceleci olmayın iyi değerlendirin olmadı keşif ekibi çağırın herhangi bir markadan birde onlar görsün birebir.biz burdan ortamı net göremiyoruz o yüzdende bu gibi durumlarda net birşey söylemek çok zor.

toparlarsak ev  dubleksse son katdasınız dezavantaj-klimayı hole takıp yüksek m2 lere hitap etmesi dezavantaj-altkattan yukarı sürekli sıcak hava gelmesi dezavantaj-birde bunlara alt klasman klima taktınızmı fatura dediğim gibi tahminininzden çok fazla gelir.paranızada yazık edersiniz kendinizede.alın odalara iki klima kapı açık kalsın holu soğutacaksanız tek klimadan  çok çok iyidir.

dersenizki fatura önemli değil ve azda olsa eve bir rahatlama gelsin artı 24 saat kapatmadan çalıştırırım ozaman başka.ama bu bütçeylede 24 lük klima asla alamazsınız.değerlendirmenizi iyi yapın derim.

Bu kadar detaylı anlatım için teşekkürler öncelikle.

Peki 3 numaralı resimde görünen odanın duvarına taktırıp hemen yanında görünen oda için randıman alabilir miyim? Toplam 35 m2 alan. Evet ise hangi klima kaç BTU almalıyım?

A Çevrimdışı

ayhangunay

Aktif Üye
20 Ocak 2017
75
Selamun aleykum arkadaslar nasil keyifler ? Bizim midra ile keyufler yerinde :) isitmada aciyorum.ara ara sicak sicak iyi tam performansta elektrik sarfiyata bakacagiz yazin nasil olacak?

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941
Cvp: Klima Tavsiyesi 2017

ayhangunay' Alıntı:
Selamun aleykum arkadaslar nasil keyifler ? Bizim midra ile keyufler yerinde :) isitmada aciyorum.ara ara sicak sicak iyi  tam performansta elektrik sarfiyata bakacagiz yazin nasil olacak?

ve aleyküm selam ayhan kardeşim.çok şükür nefes alabiliyoruz van sağlığı yerinde geriside önemli değil deyip yaşantıya devam ediyoruz. :kaş:

seninde keyifler yerindeyse aman nazar değesin kardeşim.sendeki klima mission mis gibi klima yani korkma faturadan yakmaz o klima artı iyide ısıtır.yaz konumunda hiç yakmaz desem yeridir.tabi kullanım şartları önemli etken.ama çocuk var sende dolayısıyla dereceyi çok aşşa çekemezsin.gelse gelse çerez parası gibi para gelir diyelim inşallah

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

allexpert' Alıntı:
ghostkiller1' Alıntı:
@allexpert  hoşgeldin sefalar getirdin.öncelikle şunu çok iyi bilinki hole  kurulan klimadan randıman alamazsınız.istediğiniz klimacıya gidin bu işten anlayan hiçbirisi size garanti vermez.çünki klimanın çalışma prensibine ters alan kalıyor.şöyleki klimanın konulduğu alan dar olması sebebiyle klima çabuk rejime girecek ve ortamı soğuttuğunu düşünecek kendini kısacaktır.hava akımı ne kadar karşıya giderse gitsin iç ünitenin bulunduğu alan önemli burda.

anladığım kadarıyla dubleks evin üst katı  merdiven sonuna koyacaksınız ama görülüyorki o alan dar geçişli.artı alt kattan gene sıcak hava gelecek buda iklimlendirmeyi etkileyecek.bana göre neresinden tutarsanız bu iş olmaz adam gibi.

toparlarsak ev  dubleksse son katdasınız dezavantaj-klimayı hole takıp yüksek m2 lere hitap etmesi dezavantaj-altkattan yukarı sürekli sıcak hava gelmesi dezavantaj-birde bunlara alt klasman klima taktınızmı fatura dediğim gibi tahminininzden çok fazla gelir.paranızada yazık edersiniz kendinizede.alın odalara iki klima kapı açık kalsın holu soğutacaksanız tek klimadan  çok çok iyidir.

Bu kadar detaylı anlatım için teşekkürler öncelikle.

Peki 3 numaralı resimde görünen odanın duvarına taktırıp hemen yanında görünen oda için randıman alabilir miyim? Toplam 35 m2 alan. Evet ise hangi klima kaç BTU almalıyım?

3 numaralı odaya takarsanız aynı olayları gene yaşarsınız.sadece klimanın takılış yeri değişmiş olur.üstünde takılan odada daha fazla konforsuzluk yaşarsınız.normalde 35 m2 için 18 lik klima yeterli olur ama sorun yaşama ihtimaliniz çok fazla.yan oda ters köşe kalıyor fayda çok beklemeyin olmazmı olur tabide ne kadar olur onu kestiremeyiz.nasılki kombi işinde tek ptekle diğer odaları ısıtamıyorsanız klima işindede böyledir tek klimayla ne kadar olursa işte .

hol geniş olur oda ölçülerinde gibi ve odalar holun etrafında olur ozaman tam olmasada olur gibi,yada doğru oratntılı olur odalar gene iyi.ama bu terso durumlarda ben şahsen mantıklı bulmuyorum ve asla soğutur işinizi görür diyemiyorum.çünki bu gibi uygulamalr olsa ilk önce bizlerde uygularız bunu evlerimizde.ama olmayacak duaya biz nasıl amin diyemiyorsak sizlerede aynı şekilde olmaz bu iş diyoruz.

bakın ucuz klima alın küçük klima alın ama herodaya bir klima alın gene iyidir bu durumdan.soğutma işinde tam btu yakalamak çokta önemli değil tabi sizin durum biraz farklı üstkat dublexs yanılmıyorsam.yalıtım ne kadarda iyi olsa üst kat olduğunu herzaman hissettirir.

aşırı fatura öder üstünede istediğiniz neticeyi alamadımı daha çok üzülürsünüz.o yüzden diyorum bir işi baştan sağlam yapınki sonradan cebinizden çıkan paraya yazık olmasın.

A Çevrimdışı

allexpert

Yeni Üye
16 Mar 2017
5

ghostkiller1' Alıntı:
3 numaralı odaya takarsanız aynı olayları gene yaşarsınız.sadece klimanın takılış yeri değişmiş olur.üstünde takılan odada daha fazla konforsuzluk yaşarsınız.normalde 35 m2 için 18 lik klima yeterli olur ama sorun yaşama ihtimaliniz çok fazla.yan oda ters köşe kalıyor fayda çok beklemeyin olmazmı olur tabide ne kadar olur onu kestiremeyiz.nasılki kombi işinde tek ptekle diğer odaları ısıtamıyorsanız klima işindede böyledir tek klimayla ne kadar olursa işte .

hol geniş olur oda ölçülerinde gibi ve odalar holun etrafında olur ozaman tam olmasada olur gibi,yada doğru oratntılı olur odalar gene iyi.ama bu terso durumlarda ben şahsen mantıklı bulmuyorum ve asla soğutur işinizi görür diyemiyorum.çünki bu gibi uygulamalr olsa ilk önce bizlerde uygularız bunu evlerimizde.ama olmayacak duaya biz nasıl amin diyemiyorsak sizlerede aynı şekilde olmaz bu iş diyoruz.

bakın ucuz klima alın küçük klima alın ama herodaya bir klima alın gene iyidir bu durumdan.soğutma işinde tam btu yakalamak çokta önemli değil tabi sizin durum biraz farklı üstkat dublexs yanılmıyorsam.yalıtım ne kadarda iyi olsa üst kat olduğunu herzaman hissettirir.

aşırı fatura öder üstünede istediğiniz neticeyi alamadımı daha çok üzülürsünüz.o yüzden diyorum bir işi baştan sağlam yapınki sonradan cebinizden çıkan paraya yazık olmasın.

Vazgeçtim klima almaktan. Her odaya kaliteli Tavan Vantilatörü alıcam. 
İlginize çok teşekkür ederim.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

allexpert' Alıntı:
ghostkiller1' Alıntı:

Vazgeçtim klima almaktan. Her odaya kaliteli Tavan Vantilatörü alıcam. 
İlginize çok teşekkür ederim.

rica ederim ne demek keşke olumlu birşeyler yazabilseydik.ama malesef bildiğimiz gerçekleri size söylememiz gerekiyor.tavan vantilatörü de olur tabide klima gibi olamaz malesef.tabi değerli karar sizlerin.şöylede düşünebilirsiniz iki klima işini.belki size maddi olarak fazla görünmüş olabilir iki klima ama 24 lük klima fiyatına iki tane klimayı alır taktırırsınız oraya.gayetde tek klimaya göre randıman alırsınız.tavan vantilatörü maliyetlerini pek bilmiyorum ama yüksekse mevla klima işini gözden geçirin bence tekrardan.ayrıca vantilatör deyipte geçmeyin lütfen çünki onlarda elektirik canavarı.diyceksiniz şimdik onu yazıyorum olmuyor bunu yazıyorum olmuyor :lol:

tabiki böylede düşünmeniz doğal ama kardeşim gerçekleri konuşalımki sonradan mağdur olmayın üzülmeyin.sizler üzülürseniz bizlerde üzülürüz.sonuçta bedava alınmıyor para döküyorsunuz bu işe.parada kolay kazanılmıyor.siz değerlendirin herşeyi aklınıza takılan olur başka birşey olur elimizden geldiğince dilimiz döndüğünce yardımcı olmaya çalışırız gene.bu konuda sıkıntınız olmasın.

M Çevrimdışı

mikaback

Yeni Üye
5 Mar 2017
5

merhaba arkadaşlar ben mersinde ikamet etmekteyim. yazın bilenler bilir mersin ve çevresi çok sıcak oluyor. evim merkezi sistemle ısınıyor bu yüzden sadece soğutma amaçlı kullanılacak bir klimaya ihtiyacım var. salonum 26 m2 - mutfak 18m2 ve koridor 8m2 ölçülerinde.
salona kuracağım ve kapıları açık bırakıp koridor ve mutfağı da soğutabileceğim bir klima tavsiyesine ihtiyacım var. 24000btu olur muhtemelen. yaz boyu açık olacağından beni tedaşa ortak etmeyecek bir klima olursa çok güzel olur .:))
değerli tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt