Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941
Cvp: Klima Tavsiyesi 2017

razzbery' Alıntı:
ghostkiller1' Alıntı:
@razzbery kardeşim öncelikle çok üzüldüm bu durumdan dolayı.ellerinde olmayan klimanın şatışını açık tutmaları yanlış bir olay.mission da görünen oki sıkıntı var stoklarda yok.2017 modeli gelecek muhtemelen onun vermiş olduğu bir sıkıntı.gerçi bir süredir bu stok sıkıntısı var mission modelinde.bayilerde bile bulmak zorlaştı.bu sorun bir aya bilemediniz iki aya kalmaz çözülür diye düşünüyorum.ama beklemekte ayrı bir sıkıntı tabiki.

lg nin yeni modeli öneriyorlar ama yazan kişilere itibar etmeyin.onları gazcıların satıcıların önde gidenleridir.zamanında haier klimayıda böyle gazladılar insanları kan ağlattılar.aynı lg prestij serisinide gazladılar sonuçlar hep hüsran oldu.yani demek istediğim o para o klimaya verilmez.mitsubishi elektirik parasında olan bir klima me var iken almak çok büyük bir yanlış olur.aman aman diyeyim kardşeim.bu durumda seçenekleri tekrar gözden geçirmek gerekecek.beklerim derseniz bilemiyorum.aceleniz varmı bu konuda

acelem var aslında patron.annem 2 hafta sonra eve taşınacak. bu arada salon 24 m2 imiş. ben 18 yazmıştım. özür dilerim. sizler 9000 lik yeter demiştiniz ama sanırım yetmeyecek. o yüzden 12000 lik bakmıştım. ne yapmalı ne etmeli? bu işe bi çözüm getirmeli :)
soğutmada 9 luk gene yeter ama sürekli çalıştırmak  gerekebilir çok sıcaklarda.o yüzden siz gene 12 lik alınki annenizde sizde sıkıntıda kalmayın nolur nolmaz.mission modeli dediğim gibi bulmanız zor anlaşılan.acelenizde varsa midea blanc serisi alabilirsiniz.mission gibi olamaz tabi.ama işininide yapar adam gibi.

alarko carrier bakabilirsiniz ama fiyatı 3000 lerde carrierin.yani herşey bütçeye dayanıyor.bütçe çıktıkça haliyle seçeneklerde artıyor

razzbery Çevrimdışı

razzbery

Yeni Üye
8 Şub 2017
6

ghostkiller1' Alıntı:
razzbery' Alıntı:
acelem var aslında patron.annem 2 hafta sonra eve taşınacak. bu arada salon 24 m2 imiş. ben 18 yazmıştım. özür dilerim. sizler 9000 lik yeter demiştiniz ama sanırım yetmeyecek. o yüzden 12000 lik bakmıştım. ne yapmalı ne etmeli? bu işe bi çözüm getirmeli :)
soğutmada 9 luk gene yeter ama sürekli çalıştırmak  gerekebilir çok sıcaklarda.o yüzden siz gene 12 lik alınki annenizde sizde sıkıntıda kalmayın nolur nolmaz.mission modeli dediğim gibi bulmanız zor anlaşılan.acelenizde varsa midea blanc serisi alabilirsiniz.mission gibi olamaz tabi.ama işininide yapar adam gibi.

alarko carrier bakabilirsiniz ama fiyatı 3000 lerde carrierin.yani herşey bütçeye dayanıyor.bütçe çıktıkça haliyle seçeneklerde artıyor

bu 3 cihaz arasında fark  varmı? aynı değilmi acaba? inceledim ama model noları farklı . acaba yapım yılıda mı farklı

1: http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/midea-yeni-blanc-serisi-12000-btu-duvar-tipi-inverter-klima-249329810
2: http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/midea-blanc-msmaau-12hrdn1-12000-btu-inverter-duvar-tipi-klima-262790313
3: http://www.ege-ticaret.com/MIDEA-BLANC-MSMABU-12HRDN1-INVERTER-KLIMA,PR-201.html

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

razzbery' Alıntı:
ghostkiller1' Alıntı:

bu 3 cihaz arasında fark  varmı? aynı değilmi acaba? inceledim ama model noları farklı . acaba yapım yılıda mı farklı

1: http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/midea-yeni-blanc-serisi-12000-btu-duvar-tipi-inverter-klima-249329810
2: http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/midea-blanc-msmaau-12hrdn1-12000-btu-inverter-duvar-tipi-klima-262790313
3: http://www.ege-ticaret.com/MIDEA-BLANC-MSMABU-12HRDN1-INVERTER-KLIMA,PR-201.html

olabilir belki yıl farkı.blanc seriside eski bir model değil zaten.kodlarını tam yazamamış olabilirler.midea 2015-2016 üretimi vs diye ayırıyor.resmi sitesindeki linki.

http://www.modernklima.com.tr/Blanc2016

2017 ler gelmedi zaten henüz bildiğim kadarıyla.

A Çevrimdışı

ayhangunay

Aktif Üye
20 Ocak 2017
75
Valla bendede keyigler yerinde suanlik Allaha sukur is guc ev dongusune kizimda eklenince suan bu banttan disari haraket edemiyorum 1 senedir int almaya calisiyorum port yoktan baska soz duymadim bi komsunuz tasinirsa int kullanan onunla gelin iptal ettirken talep edin diyirlar saka gibi sehir icindeyiz ama olanak olarak port yok sozu :/

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,930

ayhangunay' Alıntı:
Valla bendede keyigler yerinde suanlik Allaha sukur is guc ev dongusune kizimda eklenince suan bu banttan disari haraket edemiyorum 1 senedir int almaya calisiyorum port yoktan baska soz duymadim bi komsunuz tasinirsa int kullanan onunla gelin iptal ettirken talep edin diyirlar saka gibi sehir icindeyiz ama olanak olarak port yok sozu :/

nedemek port yok hangı ınternet saglayıcısından talep actınız kı bu cevabı aldınız

A Çevrimdışı

ayhangunay

Aktif Üye
20 Ocak 2017
75
Oncelikle superonline basvurdum fiber hattimiz yok bolgede Turk trlekom alt yapisi kullanacagiz port gozukmuyor dediler Turk telekomu ariyorum port yok diyorlar ne zaman acilacagi belli degil 5 6 ay bulabilir ama net bilgi veremeyiz bir komsunuz tasinirsa beraberinde gelin diye komik bir cevap veriyorlar maalesef simdi Bimere yazdim konuyu bakalim ne diyecekler

M Çevrimdışı

Matraks_m

Yeni Üye
7 Mar 2017
1

Arkadaşlar selamünaleyküm. Öncelikle site güzel olmuş vesile olanından buradaki arkadaşlara kadar hepinizde rabbim razı olsun inşallah. Hatay - Dörtyol ilçesindeyim. Yaz ayları sıcak kış ayları da çok soğuk denecek seviyede değil. Evde ısı yalıtım var. Lakin bu ısı yalıtımın nasıl olduğu hususunda bilgim yok. Mantolama mı yoksa füga kaplamamı bilmiyorum. Klima takacağım oda 1. kat 25 - 30 m2 arası. Oda güneş fazla olmasa da almaktadır. Ne için kullanacağım hususuna gelecek olursak. Isıtma için de kullanmayı düşünüyoruz ama genelde soğutma için kullanmayı düşünüyoruz. İyi bir klima almak istiyorum. Şuana kadar daikin veya Mitsubishi önerdiler. Hem maddi yönden çok yakmıyormuş hem de uzun vadede kullanılabilirmiş. Sizin görüşleriniz nelerdir??

G Çevrimdışı

GeRMeN

Yeni Üye
13 Mar 2017
7

Arkadaşlar meraba aranıza yeni katıldım. klima konusunda pek bilgim yok 9000 veya 12000 lik klima alcam ama önemli olan nedir nasıl alınır bilmiyorun... mersinde yazlık evime alcam 20 metre karelik bir oda için yuzde doksan soğutma için kullanılacak, servisinde sıkıntı çıkarmayan sesi fazla olmayan max limit 2300 TL civarı olan klima önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar.şimdiden teşekkürler

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

GeRMeN' Alıntı:
Arkadaşlar meraba aranıza yeni katıldım. klima konusunda pek bilgim yok 9000 veya 12000 lik klima alcam ama önemli olan nedir nasıl alınır bilmiyorun... mersinde yazlık evime alcam 20 metre karelik bir oda için yuzde doksan soğutma için kullanılacak, servisinde sıkıntı çıkarmayan sesi fazla olmayan max limit 2300 TL civarı olan klima önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar.şimdiden teşekkürler

hoşgeldiniz sefalar getirdiniz forumumuza.20 m2 için 9000 btu klima yeterli olur.bu bütçeye tek öneri malesef midea mission var.sessizlik  açısından yazdım özellikle.

http://www.ege-ticaret.com/MIDEA-MISSION-MSMBBU-09-INV-SPLIT-KLIMA,PR-88.html  (link örnektir.mission stoklarında sıkıntı olabilir)

alt katagori cihazların hepside aşşa yukarı sessizliklte aynıdır.bizimde amacımız kötünün içinden iyiyi seçmek gibi birşey oluyor.bütçeniz doğrultusunda :

http://www.ege-ticaret.com/Midea-Blanc-MSMAAU-09HRDN1-9000-BTU-Inverter-Duvar-Tipi-Klima,PR-200.html

http://www.galeribeyaz.com/ugur-uis-9-inverter-klima.html#.WMaxEVXyiM8   (bakır boru montaj şartıyla alınabilir.bakır boru mt si 35-45 arası değişir uzunluğunuza göre ek ücret talep edebilirler)

http://www.ege-ticaret.com/Panasonic-KIT-UE9-RKE-9000-BTU-Inverter-Duvar-Tipi-Klima,PR-64.html  (midea mission varken bu para mecbur kalmadıkça bu klimaya verilmez)

sonuç olarak bütçeniz doğrultusunda eli ayağı azçok düzgün olan klimaları önerdim .sizler değerlendirin araştırmanızı yapın .bu seçeneklerde midea mission on numara klima ve bu bütçelerdeki gözbebeği cihazdır.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

Matraks_m' Alıntı:
Arkadaşlar selamünaleyküm. Öncelikle site güzel olmuş vesile olanından buradaki arkadaşlara kadar hepinizde rabbim razı olsun inşallah. Hatay - Dörtyol ilçesindeyim. Yaz ayları sıcak kış ayları da çok soğuk denecek seviyede değil. Evde ısı yalıtım var. Lakin bu ısı yalıtımın nasıl olduğu hususunda bilgim yok. Mantolama mı yoksa füga kaplamamı bilmiyorum. Klima takacağım oda 1. kat 25 - 30 m2 arası. Oda güneş fazla olmasa da almaktadır. Ne için kullanacağım hususuna gelecek olursak. Isıtma için de kullanmayı düşünüyoruz ama genelde soğutma için kullanmayı düşünüyoruz. İyi bir klima almak istiyorum. Şuana kadar daikin veya Mitsubishi önerdiler. Hem maddi yönden çok yakmıyormuş hem de uzun vadede kullanılabilirmiş. Sizin görüşleriniz nelerdir??

a.s hoşgeldiniz sefalar getirdiniz forumuza.güzel dilek ve dualarınız için teşekkür eder aynı dilekler bizden olsun sizlere değerli kardeşim.

klima işi gerçekten çok çetrefilli karmaşık bir hal aldı bügün için.marka model sayısı çoğaldı.önüne gelen fason olarak kendi adı altında klima ürettiriyor.nerdeyse mahalledeki bakkal ahmet amca adı üzerinden ahmetamca klimaları diye klima ürettirir hale geldi.dolyısıylada kafalar karmakarışık oldu piyasadan uzak ve bu işi bilmeyen kardeşlerimiz için.önüne gelen benimki iyi diyor,yalanlar havada uçuşuyor,kimisi sözle kimisi faaliyete geçerek genel anlamda klima sektörünü yalanla döndürüyorlar.

herkez klima üretebilir,herkez klima fason olarak yaptırabilir.burda önemli olan klima kelimesinin hakkını gerçekten veren klima yı kim yapıyor.şuan türkiye klima sektöründe çöplük halde buna adınız gibi emin olunuz.lafı fazla uzatmadan kardeşim:

birdefa alayım adam gibi klima alayım,gözlerim arkada kalmasın,bende cebimde ailemde huzurumda kaçmasın,verdiğim paranın karşılığını veren,kaliteli performanslı ve asla müşterisini hiçbir haklı koşulda mağdur etmeyen bir firma ve klima almak istiyorsanız mitsubishi elektirik klima alın yaptığınız yatırımın ne kadar doğru olduğunu görün.kullanıcıların memnuniyeti ortada,kalite ortada herşeyiyle kendini ıspatlamış bir firma ve markadır.

daıkın artık eski daıkın değil adı kaldı kendisi para kazanma hırsı yüzünden yeraltında para arıyor acaba palet palet parayı nasıl bulurum diye :yerlerde:

piyasayla mücadele edebilmek için adına yakışır olanı yapmayıp onlarla mücadele için çöp olmayı tercih ettti.birçok vasat klima üreten tesisleri alarak kendi bünyesine kattı ve bugün orda kendi logosunun vurarak klima üretiyor.siz olsanız nasıl güvenebileceksiniz aldığınız klimanın oralarda üretilmediğine.yada bir parçasının oralarda üretilmediğine.vs vs gider bu daıkın meselesi.

daıkında tek güvenilir ve alınabilecek klima daıkın ururu sararadır oda bir araba parası zenginler için yapılmış.

daıkın tabi arçelikle,vestelle,york,sigma,airfel,......gibi alt gurup klimalarla karıştırmayalım .okuyanlar yanlış anlayabilir.sonuçta bu sektörde olan ve yön veren bir marka ve firmadır.bu işi biliyor.ama gel gelelim eski adına yakışanı yapmak yerine para kazanmak için sürümden kazanmak için çok değişik yollara başvurmuş bir marka.

size tek önerim ve asla sizi bizi mağdur etmeyecek olan :

https://klima.mitsubishielectric.com.tr/urunler/ev-ofis-klimalari/split-klimalar/msz-sf-yeni-deluxe-power-inverter-duvar-tipi-split.aspx

dilerseniz ücretsiz olan keşfetteam ekibinide çağırabilir detaylı keşif yaptırabilir aklınızdaki soru işareti varsa çözebilirsiniz.üst modelleride gönül rahatlığı ile alabilirsiniz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt