Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

eceyhan' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar.  Bir hafta kadar önce yazmış ve öneri almıştım. Bu arada meşguldüm dönemedim. Öneri için çok teşekkür ediyorum. Şimdi iki seçenek var elimde. Soğutma Yaklaşık 30 m2 oda için.
1. Uğur 18000 btu 2800 tl ( bakır boru için ayrıca 150 tl fark istiyorlar )
2. Me MSZ-HJ Comfort 12000 btu 3100 tl ( odaya yetebileceğini söylüyorlar )
Şimdi hangisini tavsiye edersiniz. Bugün almayı istiyorum artık. Şimdiden teşekkürler. İyi günler.

tabiki bir uğurla me asla bir olmaz.hj hernekadar me nin alt katagori kliması olsada ölüsü uğuru ezer geçer.ama arada btu farkları var.biri 18 lik diğeri 12 lik.normalde soğutma işinde bazı kuralları gözardı edebiliriz.ozamanda btu hesabını birebir yapmak gerekmeyebiliyor özel durumlar harici tabiki.

12 lik klima 30 m2 yeterli gelebilir ama nasıl gelebilir hiç kapatmamanız gerekiyor.böyle örnekler var,kullananlar var.9 luk klimaylı 60 m2 ye vuranda var.tabi bunların hepsi risk faktörü oluşturur.şuan size kesinlikle net bir şekilde 12 lik klima 30 m2 yeter dersem kural olarak yanlış olur.ama kuralları ve teknik kısımları birkenara atarsak yeterli gelebilir diyorum.

şahsen me de karar kılarsanız bunu keşif ekibininde onaylaması gerekiyor.çünki yarın olası bir ters durumda suçlusu siz olursunuz.

E Çevrimdışı

eceyhan

Yeni Üye
19 Şub 2017
3

Teşekkürler. Az önce tekrar sordum. Biz tahmini konuşuyoruz keşif ekibi ne derse onu almalısınız yoksa sorumlu olursunuz dediler. Bir de deluxe serisi daha rahat olur dediler. Tabi fiyatı 3600 biraz yüksek. Keşif ekibini çağıralım bakalım ne diyecekler.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

eceyhan' Alıntı:
Teşekkürler. Az önce tekrar sordum. Biz tahmini konuşuyoruz keşif ekibi ne derse onu almalısınız yoksa sorumlu olursunuz dediler. Bir de deluxe serisi daha rahat olur dediler. Tabi fiyatı 3600 biraz yüksek. Keşif ekibini çağıralım bakalım ne diyecekler.

aynen doğru söylemişler.tabiki alabilirseniz sf yi alın hj den iyidir.burda çok iyi pazarlık yapın al aşşa vur yukarı iyi bir fiyat yakalarsanız sf yi gözünüz kapalı alın kardeşim.durumlardan bizide haberdar ederseniz seviniriz.inşallah gönlünüzce olur herşey.

0 Çevrimdışı

01dead

Yeni Üye
24 Şub 2017
2

ghostkiller1' Alıntı:
      hoşgeldiniz sefalar getirdiniz.öncelikle şunu çok iyi bilmeniz gerekiyorki asla soba sıcaklığını yakalayamazsınız o tadı alamazsınız diğer ısıtma araçlarında.tabi ki zahmeti çok oluyor vs sobanında.böylesi soğuk olan  biryerde kesinlikle iyi bir klima almalısınız.alt katagori hatta orta katagori klimalar şişer kalır iş yapamaz.bugün klimalar -15 e kadar diyor kataloglarda ama birçoğu eksi 5-8 i görmeden şişip kalıyor.bu konuda işinin ehli klima almak zorundasınız yoksa çok üzülürsünüz.

her klimayı alma lüksünüz bana göre malesef yok.sizin gibi soğuk illerde klima kelimesinin hakkıını verebilecek cihaz çok fazla değil .iyi klima kötü klima çok rahatlıkla  ayrışır soğuk iklimlerde.hani akdeniz ikliminde klima kullanıpta sağda solda üç kuruşluk klimalarla hava atan asalaklara sakın olaki kanmayın üzülen gene siz olursunuz kardeşim.dost acı söyler.

artı her odaya bir klima almanız gene yararınıza olacaktır.tek klimayla bu iş çok sıkıntı çıkarır size ve faturayı görmek istemezsiniz emin olun.sizin m2 lerinize 9000 btu klimalar yeterli gelir.size ilk önerim mitsubishi elektirik bayilerinden ücretsiz keşif ekibi hizmeti alın.profesyonel bir yardıma ihtiyacınız var çünki.size bu konuda tek önerebileceğim güvenebileceğim me dir.yani mitsubishi elektirik.model önerisi yapmayım çünki ona gelen ekip size önerisini sunsun.tabü bütçeniz ne durumda ne kadar bilemiyorum.me biraz pahhallı ve 3 klima işi size pahallıya patlar.ama almanız genede şart değil keşif hizmetinden yararlanın görüşlerini alın genede.

olaki bütçeniz yetmez ise ozaman gene geriye tek seçenek sunayım.:midea mission -20 ye kadar çalışma vaat etmiş durumda.gerçi me de -25 e kadar çalışan modelde var ama fiyat olarak aralarında fark çok.midea tabikide hiçbirkonuda me gibi olamaz ama parasına göre iş yapar.mideanın  özelliklerini distiribitörü olan modern klimadan bakabilirsiniz.

http://www.modernklima.com.tr/Mission2016

fiyatına ise örnek olarak:

http://www.ege-ticaret.com/MIDEA-MISSION-MSMBBU-09-INV-SPLIT-KLIMA,PR-88.html  (uyarı:bu siteden alınacak ise öncelikle wifi kitinin olup olmadığınıı mutlaka sorun yok ise almayın)

değerli tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim. Eğer garantisi de uzun (5 Yıl civarı ise) dediğiniz gibi seçimimi me den yana kullanmayı düşünüyorum. Bi keşif ekibi çağırayım.

A Çevrimdışı

ayhangunay

Aktif Üye
20 Ocak 2017
75

Günaydın beyler. Sabah modern klimayı tekrar aradım wifi kiti için martın ikinci haftası gelecek wifi kitleri elimize geldiğinde bayilere çıkış yapacağız dediler. Bakın kit içinde sattığınız ürünler için bekletip araya kaynatma olmasın zaten bu şekilde satışla mağdur ediyorsunuz bir anlamda dedim notlarımız arasına yazıyorum sizi de diyor dönüş yapılacak.
@ozay07 sende ara bildir sonra kaynama araya telefonunu il ilçe istiyorlar.

T Çevrimdışı

Tu-Kiu

Yeni Üye
27 Şub 2017
5

Selamun Aleyküm 
Genellikle soğutma için kullanıcam 
Forumda  gezindim sonuç olarak hiçbirşey bilmediğimi fark ettim :)
Bütçeme göre birkaç klima buldum.

Uğur UIS 18 (Usmart Plus A++ Enerji Klima ) 2.583,05 TL 
Baymak Elegant Plus A++ 18000 Btu/h Inverter Klima 2.602,05 TL 
Airfel AS18-0942/SINV 18.000 Btu Inverter Klima 2.744,55 TL 
VESTEL PLAZMA İNVERTER 18 A++ KLİMA 2.745,49 TL 

En Fazla bütçem 3000 tl bu klimalar işimi görürmü veya bu aralıkta tavsiye edebileceğiniz klima varmı?
Teşekkür ederim iyi geceler

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

Tu-Kiu' Alıntı:
Selamun Aleyküm 

En Fazla bütçem 3000 tl bu klimalar işimi görürmü veya bu aralıkta tavsiye edebileceğiniz klima varmı?

a.s. hoşgeldiniz.baymak,airfel (gree üretimi serisi),vestel al birini vur ötekine hepside birbirinden marifetli klima ama problem ve beceriksizlik konusunda.kesinlikle o paraları haketmiyor tüketiciyi soyuyorlar.bol artılarla süslenmiş kağıt parçası üzerinde olan katalog cihazlarıdır.

içlerinden uğur klima işinizi gayet iyi görür.midea üretimidir.bakır boru ile montaj yapılmak şartıyla alınır.18 lik klimayı sizmi seçtiniz yoksa herhangi bir keşif vs sonucumu 18 lik klima.

aslında çok güzel bir örnekleme olmuş sizin seçimleriniz.nasıl dersek:

yukarıdaki fiyat listesinden anlaşılacağı üzere en vasat klima en pahallı klima nedense.anlatmaya çalıştığım noktalardan birisi şuki:

tüketici göz göre göre alenen kazıklanıyor kazıklanıyor kazıklanıyor başkada açıklama gereği duymuyorum.

T Çevrimdışı

Tu-Kiu

Yeni Üye
27 Şub 2017
5

ghostkiller1' Alıntı:
Tu-Kiu' Alıntı:
Selamun Aleyküm 

a.s. hoşgeldiniz.baymak,airfel (gree üretimi serisi),vestel al birini vur ötekine hepside birbirinden marifetli klima ama problem ve beceriksizlik konusunda.kesinlikle o paraları haketmiyor tüketiciyi soyuyorlar.bol artılarla süslenmiş kağıt parçası üzerinde olan katalog cihazlarıdır.

içlerinden uğur klima işinizi gayet iyi görür.midea üretimidir.bakır boru ile montaj yapılmak şartıyla alınır.18 lik klimayı sizmi seçtiniz yoksa herhangi bir keşif vs sonucumu 18 lik klima.

yukarıdaki fiyat listesinden anlaşılacağı üzere en vasat klima en pahallı klima nedense.anlatmaya çalıştığım noktalardan birisi şuki:

tüketici göz göre göre alenen kazıklanıyor kazıklanıyor kazıklanıyor başkada açıklama gereği duymuyorum.

hoşbulduk 18 Btu ben seçtim daha önce bu evde oturanlar 18 kullanıyordu bide forumdaki hesaplamaylada 18lik yeterli çıkıyor :smile: 
önceki yazılarınızda seçtiğim klimaları rezil segment altında toplamışsınız okumuştum ama bütçe sıkıntılı bu fiyat aralığında başka önerebileceğiniz varmı?
ilgilendiğiniz için teşekkürler

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

Tu-Kiu' Alıntı:
ghostkiller1' Alıntı:

hoşbulduk 18 Btu ben seçtim daha önce bu evde oturanlar 18 kullanıyordu bide forumdaki hesaplamaylada 18lik yeterli çıkıyor :smile: 
önceki yazılarınızda seçtiğim klimaları rezil segment altında toplamışsınız okumuştum ama bütçe sıkıntılı bu fiyat aralığında başka önerebileceğiniz varmı?

yukarıdada dediğim gibi bakır boru montaj şartıyla uğur klima işinizi görecektir rahatlıkla.yada 100-200 tl gibi bir rakam daha üzerine koyup midea balanc serisi alabilirsiniz.uğurda midea üretimi ama blanc bir tık daha üstündür.
servis hizmeti uğurda biraz sıkıntılı söylentileri olmuştu bir aralar şuan ne durumda bilemiyorum.

ama şu bir gerçekki ne midea nede uğur nede birçoğu firma   tüketicisine gereken önemi vermeyen markalar.ben şahsen gerçek hizmeti mitsubishi elektirikte gördüm.yerlilerden ise arçelikte.içi hernekadar boş olsada hizmetin sonuçta bir muatap var ve yardımcı olunmaya çalışılıyor arçelikte.gel gelelim klimaları vasat.vasatlığına görede parası fazla.ederince satsalar şahsen öneririrm neden önermeyim.ama bir tarafta aynı paraya içi dolu klima varken neden gidip içi boş teneke parçalarına para vereyim yada sizler veresiniz.  

birçok insanın bütçesi belli durumu belli.bu gün içinde fiyat kalite ekseninde mideanın klimaları uygun.yoksa midea neden önereyim.bana göre ülkemizde adam gibi hizmet vermeyen her marka firma bedelini ödemeli.bunuda ödetecek olan kim gene bizleriz.ama bu iş biriki kişiyle olacabilecek bir durum değil.toplum olarak çok değişken bir milletiz.yapma dersiniz gider inadına yapar.anlatmak istediğim bu ülkede buda çok zor malesef.o yüzden birçok şeyi görmezden gelmeye mecbur bırakılıyoruz.keşke kanunlarımız kurallarımız tıkır tıkır işlesede şu güzelim ülkemizde kimse mağdur olmasa.ama nerdee.

Alah göstermesin bir mahkemeye gidin klima için yıllarca sürünür durursunuz.oda yetmedi güçlünün güçsüzü ezdiği ülkemizde zaten karşınızdaki firma sizi böcek gibi ezmeye kalkışır ki oluyorda. sağda solda yok kanun yok kural lar var alın şu klimayı diyen akıllıların işi tıkırınde nede olsa.öyle olmasa sağda solda bütün zamanlarını geyik yaparak geçirmezlerdi kıçı kırık forum köşelerinde.

anlatmak istediğim kardeşim tuzu kuru olan her kişi işkembeden sallar bol bol.adamıların geçim dertleri yokki.dümen hertürlü dönüyor.senin üç kuruş için yıprattığın bedenin ,aybaşı geldiğinde veremediğin kiranın ,ödeyemediğin faturan .....vs o kişileri bağlarmı bağlamaz.

neyse konuyu fazla uzatmadan dediğim gibi uğur ile midea arasında karar verebilirsiniz.uğurda ise bakır boru şartı şart.siz bakmayın aliminyumu savunan satıcılara goygoyculara, geyikçilere.bakırın köküne kıranmı girdi yok,çokmu pahallı yok,olması gereken kuralmı evet,kullanılması gereken gerçek malzememi evet,.....gibi giderde gider bu konu.yok neymiş üretici para kazanamıyormuş oldu canım birde onu da biz düşünelim.kazanamıyorsa üretmesin kapatsın dükkanı gitsin.tüketivi hem cebinden çöpe para ödesin birde tudsun üretici para kazanamıyor tüh onada para verelimmi desin.bu neyin kafası hangi aklın eseri.sağlam akılda bu fikirler olmaz.
bu gibi fikirler ya satıcıda olur yada zırdelide olur.

D Çevrimdışı

değişim

Yeni Üye
19 Şub 2017
6

ghostkiller1' Alıntı:
Tu-Kiu' Alıntı:

yukarıdada dediğim gibi bakır boru montaj şartıyla uğur klima işinizi görecektir rahatlıkla.yada 100-200 tl gibi bir rakam daha üzerine koyup midea balanc serisi alabilirsiniz.uğurda midea üretimi ama blanc bir tık daha üstündür.
servis hizmeti uğurda biraz sıkıntılı söylentileri olmuştu bir aralar şuan ne durumda bilemiyorum.

ama şu bir gerçekki ne midea nede uğur nede birçoğu firma   tüketicisine gereken önemi vermeyen markalar.ben şahsen gerçek hizmeti mitsubishi elektirikte gördüm.yerlilerden ise arçelikte.içi hernekadar boş olsada hizmetin sonuçta bir muatap var ve yardımcı olunmaya çalışılıyor arçelikte.gel gelelim klimaları vasat.vasatlığına görede parası fazla.ederince satsalar şahsen öneririrm neden önermeyim.ama bir tarafta aynı paraya içi dolu klima varken neden gidip içi boş teneke parçalarına para vereyim yada sizler veresiniz.  

birçok insanın bütçesi belli durumu belli.bu gün içinde fiyat kalite ekseninde mideanın klimaları uygun.yoksa midea neden önereyim.bana göre ülkemizde adam gibi hizmet vermeyen her marka firma bedelini ödemeli.bunuda ödetecek olan kim gene bizleriz.ama bu iş biriki kişiyle olacabilecek bir durum değil.toplum olarak çok değişken bir milletiz.yapma dersiniz gider inadına yapar.anlatmak istediğim bu ülkede buda çok zor malesef.o yüzden birçok şeyi görmezden gelmeye mecbur bırakılıyoruz.keşke kanunlarımız kurallarımız tıkır tıkır işlesede şu güzelim ülkemizde kimse mağdur olmasa.ama nerdee.

Alah göstermesin bir mahkemeye gidin klima için yıllarca sürünür durursunuz.oda yetmedi güçlünün güçsüzü ezdiği ülkemizde zaten karşınızdaki firma sizi böcek gibi ezmeye kalkışır ki oluyorda. sağda solda yok kanun yok kural lar var alın şu klimayı diyen akıllıların işi tıkırınde nede olsa.öyle olmasa sağda solda bütün zamanlarını geyik yaparak geçirmezlerdi kıçı kırık forum köşelerinde.

anlatmak istediğim kardeşim tuzu kuru olan her kişi işkembeden sallar bol bol.adamıların geçim dertleri yokki.dümen hertürlü dönüyor.senin üç kuruş için yıprattığın bedenin ,aybaşı geldiğinde veremediğin kiranın ,ödeyemediğin faturan .....vs o kişileri bağlarmı bağlamaz.

neyse konuyu fazla uzatmadan dediğim gibi uğur ile midea arasında karar verebilirsiniz.uğurda ise bakır boru şartı şart.siz bakmayın aliminyumu savunan satıcılara goygoyculara, geyikçilere.bakırın köküne kıranmı girdi yok,çokmu pahallı yok,olması gereken kuralmı evet,kullanılması gereken gerçek malzememi evet,.....gibi giderde gider bu konu.yok neymiş üretici para kazanamıyormuş oldu canım birde onu da biz düşünelim.kazanamıyorsa üretmesin kapatsın dükkanı gitsin.tüketivi hem cebinden çöpe para ödesin birde tudsun üretici para kazanamıyor tüh onada para verelimmi desin.bu neyin kafası hangi aklın eseri.sağlam akılda bu fikirler olmaz.

D Çevrimdışı

değişim

Yeni Üye
19 Şub 2017
6

sn ghostkiller
1 hafta kadar önce buradan yazılmıltık ancak ağır grip geçirdim bu arada size tekrar yazamadım kusura bakmayın.ben iki klima almaya karar verdim ancak son bir karar için yardım ederseniz sevinirim.
izmir özdere triblex yeni villa ful izalosyon salon 27 m2 ye 18 btu beko inverter fiatı 2700 tl
çatı için 12 m2  9 bin btu inverter fiatı 1700 tl
YADA
salon için 27 m2 mitsubishi electric 18 btu MSZ-HJ50VA  4590 TL
çatı için 12 m2 mitsubishi elektric 9 btu MSZ-HJ25VA  2630 TL
BEKO TOPLAMDA 4400TL MİTSUBİSHİ İSE 7250 CİVARI TUTUYOR.
sizden ricam fiat fayda ilişkisini vede klimaları değerlendirirseniz hangi kombinasyonu almalıyım.bu arada klimalar soğutma amaçlı kullanılacaktır.not bütçe sorunu yoktur.değerli bilgilerinizi aktarırsanız sevinirim. şimdilik hoşçakalın.yokarı yanlış mesajı kopyaladım kusura bakmayın lütfen acemiyim biraz.hoşçakalın.

T Çevrimdışı

Tu-Kiu

Yeni Üye
27 Şub 2017
5

ghostkiller1' Alıntı:
Tu-Kiu' Alıntı:

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt