Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

değişim' Alıntı:
ilginiz için tşkl.
ancak çizim yapmayı beceremedim malesef.şöyle diyebiliriz.
giriş kat:salon açık mutfak 27m2 camlar doğuya bakıyor yan cephe ise güney
1.kat yatak odası ve çocuk odası(çocuk odası şu an birşey düşünmüyoruz) yatak odası 12m2camlar doğu yan güney 
2.kat çatı katı 12 m2 oda camlar doğu yan güney cephe sürgülü pimapen ve teras
sizden ricam uygun btu tercihi ve marka tercihi .ben beko ve baymak elegans serisi düşünmüştüm ama sizin bilgilerinizden faydalanmak istiyorum.evde mayıs- kasım arası oturacağımız için daha çok soğutma üzerinde duruyoruz. ev yukarıda da yazdığım gibi full izolasyonlu sıfır villa izmir özdere de ilk senemiz olacağı için yanlış birşey almak istemiyorum.şimdiden tşkl.

işin en mantıklı yöntemi size 3 adet klima.18+9+9 luk klimalar.şöylede olabilir:

1.kat için 27 m2 salon+mutfak+yatak odası  24 lük klima alınabilir.ama salon ile yatak odası kapıları birbirine ters köşe değilse.ters köşeyse faydası çok az olur boşa giden enerji ve para olur.birbirine bakar haldeyse yada hava akımı rahat gidiyorsa bir nebzede olsa faydası olacaktır.tabi geceleri kapınız açık yatmak zorunda kalacaksınız bunuda göz önünde bulundurun.

yada direk salona 18 lik alacaksınız yatak odası için ayrı bir klima alacaksınız.salon için 18 likten aşağı düşmeyin çünki açık mutfak.yazın mutfağın çok etkisi olacaktır.

2. kat için düşünmeye zaten gerek yok 9 luk klima fazlasıyla yetecektir 12 m2 ye.

işin diğer kısmına gelirsek öncelikle beko kalite bazında kesinlikle ve kesinlikle bu sınıfa girmiyor.aliminyum benim gözümde naylon klima.iş yapmaz demiyorum iş yapar.tüketimi fazla olur,sesi fazla olur (soğutma modunda çok sesi olmaz kolay kolay),kaç yıl gider oda tamamen şansınıza bağlı.çünki fazla değil ikinci yılında kopresörün çalışma şekli değişiyor.kıçı başı oynamaya başlıyor desem daha doğru olur.ama bir o kadarda uzun yıllar kullananlarda var.tamamen kumar işi ve asla o fiyatları haketmeyen pahallı satılan bir klimadır bana göre.o paralara adam gibi bakır ve işini yapan klimalar var iken neden gidip teneke parçası alasınız.

baymak klima tam bir fiyasko zaten.bunu insanlara anlatamıyorum.elegans değil KRİSTALDE koysalar adını eşşek aynı eşşek semeri değişmiş adı değişmiş ne fayda.bir baymak klima inceleyin birde normal klima sınıfına giren klima inceleyin aradaki farkı gözlerinizle bariz bir şekilde göreceksiniz.oyuncak klima.kesinlikle ve kesinlikle üstüne basa basa söylüyorum baymak klimaya o parayı verenlerin aklı yoktur.o parayı haketmiyor.haksız kazanç sağlayan bir klima.

baymak alacağınıza bende diyorumki gidin arçelik-beko alın.hiç olmazsa servis hizmetinden de adam gibi faydalanırsınız.fiyatı gerçekten kalitesine göre uygun olur o zaman fiyatından dolayı alınır derim.bu baymak içinde geçerli diğer markalar içinde geçerli.

her malın bir ederi vardır.bunlar ederinin çok çok üstünde satıyorlar.o zaman ben neden gidipte o parayı içi boş teneke parçasına bağlayım.paramdanmı bıktım.sağda solda övenler yazanlar zaten klimadan anlayacak kadar akılları olsa o klimayı almazlardı o yüzden onlara söylenecek söz bile yok.

seçeneklere gelelim diyorsunuz :smile:

bütçenizi sormadım ama soğutma için çok yüksek mevlalar bağlamayın derim.heleki yılda birkaç ay için ne gerek var.seçenekleri yazayın siz değerlendirin:

http://www.galeribeyaz.com/ugur-uis-18-u-smart-plus-18-inverter-klima.html  (kurulum yani montaj boruları kesinlikle bakır olmalı )

http://www.ege-ticaret.com/Midea-ModernStar-Elegance-MSEW-18-18000-BTU-Inverter-Duvar-Tipi,PR-212.html  (alt kapasite işini yapan bir klima)

yukarıdaki iki seçenek fiyatı en uygun olanları.ikiside midea üretimi klima.uğurun tipi daha derli toplu.modernstar tip olarak sınıfta kalır onun yanında.aynı klasman klima.

http://www.galeribeyaz.com/midea-blanc-18000-btu-inverter-klima-msmaau-09.html   (tam orta seçenek klima)

http://www.galeribeyaz.com/midea-fairwind-ms12fu-18-duvar-tipi-klima.html   (bu klimanın üretimi yok artık ama elinde olan varsa şayet ki çok zor direk bunu alın derim)

9 luk olarakta gene aynı seçenekelerin 9 luklarını değerlendirebilirsiniz.

O Çevrimdışı

osmanyildizfb

Yeni Üye
21 Şub 2017
2

iyi günler

hepinize kolay gelsin, forumu bayadır takip ediyodum faydalı buldum ve dün katıldım.

1 aydır klima araştırıyorum ofise alacağız 40 m2' ye standart yükseklik,mersin de, kuzey ve batı cephesi görüyor

18000 BTU'luk tavsiye ediyorlar 5.000 tl'ye kadar bütçem var, yardımcı olabilirseniz sevinirim.

O Çevrimdışı

ozay07

Yeni Üye
17 Ocak 2017
21
ayhangunay' Alıntı:
Klima.montaji bugun yapildi resimlerini daha sonra ekleyecegim yanliz gelen servise wifi kiti nerde dedim yok dediler wifi kiti ama ben alirken wifi kiti ile aldim ege ticareti aradim konuyu soyledim bir an durdu konusmadi sonra elimizde wifi kit kalmadi daha sonra kargolayacagiz dedi ben sizle bir kac kez gorustum oncesinde bana soylemediniz dedim boyle bisi biz notunu aldik burda olmayanlarin gondercez dedi. Isin garibi kumandada wifi kiti icin olan tusta yok. Bilgi vermemesi saticiyi cok iyi gostermedi gozumde ikincisi kiti yollasa bile pek sanmiyorumda yollayacagini kumandada tusu yok kullana bilecekmiyim?
Ayhan hocam, wifi kiti ile ilgili bir gelişme var mı?

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

osmanyildizfb' Alıntı:
iyi günler

hepinize kolay gelsin, forumu bayadır takip ediyodum faydalı buldum ve dün katıldım.

1 aydır klima araştırıyorum ofise alacağız 40 m2' ye standart yükseklik,mersin de, kuzey ve batı cephesi görüyor

18000 BTU'luk tavsiye ediyorlar 5.000 tl'ye kadar bütçem var, yardımcı olabilirseniz sevinirim.

hoşgeldiniz sefalar getirdiniz.40 m2 yer için soğutma da 18 lik yetebilir ama ısıtma için yeterli gelmez.keşif vs yaptırdınızmı yani size 18  lik öneren bu işin içinde olan birisimidir.

ben gene sizin bütçenize göre 18 lik örnekleri vereyim siz değerlendirin.ama ısıtmada kesinlikle 24 lük almanız iyi olur.

klima işi bir sefer alınabilen en azından yılda bir yada birkaç yılda bir değiştirilen iş değil.parası çok olana zaten heryer paris o başka.ama en azından verdiğiniz paranın karşılığında uzun yıllar size getiri getirmesini isteriz.hal böyle olunca bu işin piri olan kesinlikle mitsubishi elektirik ön plana çıkıyor.gerek yakıtı gerek performansı gerek kalitesi ve arkasındaki firmanın müşteri memnuniyeti herkesin malumu.ben de size kesinlikle me öneriyorum

kesinlikle verdiğiniz paranın her kuruşunu hak eden ve size geri dönüş sağlayacak bir klimalardır.bütçeniz güzel ve bu bütçeyle rahatlıkla alınabilir.isterseniz gene ücretsiz olan keşfet team ekibini çağırabilir inceletebilirsiniz ofisinizi.hatta incelemeleride her açıdan iyi olur.

MSZ-SF50VE    bu klimayı alın bakın rahatınıza.bir model üstü ef seriside olabilir sizin bütçenize.ef oluyorsa tabiki onu alın.açık ara fark olamasa bile sf ile ufak tefek farklılıklar mevcut.

bu bütçeniz varken hiç kafa karıştırmanıza gerek yok bence direk me yi alın birdaha arkanıza bakmayın.içinizde sizde cebinizde rahat olsun.

L Çevrimdışı

lazzoli

Yeni Üye
23 Şub 2017
3

Herkese İyi forumlar,

Yazılanlar epey okudum ama sonuca varamadığım için yazma gereği hissettim.
Kullanılacak Yerin Alan (m2):24-26
Bölge/Şehir/İlçe: İstanbu Kartal
Kullanılacak yer Kuzey/Güney /Doğu/Batı:emin değilim ama güney doğu büyük ihtimalle
Zemin/Ara kat/Çatı kat:Ara kat
Ev /İş yeri:Ev
Kişi Sayısı:2
oda da iki cepheli, birinde Fransız cam diğeri normal cam birde balkona açılan kapı var. sadece soğutma amaçlı kullanılacak. 2-2,5 bin civarı bütçem var.

Daha önce kullandığım bir klima odayı soğuturken havasız ve kupkuru bırakıyordu. Bunu engelleyen bir özellik varmıdır bilmiyorum ama bilenler tavsiye verebilirse çok memnun olurum.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

lazzoli' Alıntı:
Herkese İyi forumlar,

Kullanılacak yer Kuzey/Güney /Doğu/Batı:emin değilim ama güney doğu büyük ihtimalle
oda da iki cepheli, birinde Fransız cam diğeri normal cam birde balkona açılan kapı var. sadece soğutma amaçlı kullanılacak. 2-2,5 bin civarı bütçem var.

Daha önce kullandığım bir klima odayı soğuturken havasız ve kupkuru bırakıyordu. Bunu engelleyen bir özellik varmıdır bilmiyorum ama bilenler tavsiye verebilirse çok memnun olurum.
hoşgeldiniz sefalar getirdiniz.size 12 likbir klima yeterli gelir.malesef klima havayı kurutur .alışkın değilseniz bunu ilk başlarda çok hissedersiniz .

Size en uygun önerebileceğim midea blanc modelidir.sonrasında uğur klimalarında fiyatı çok uygun.bakır boru montaj şartıyla alınır.midea üretimidir aynı zamanda.

L Çevrimdışı

lazzoli

Yeni Üye
23 Şub 2017
3

ghostkiller1' Alıntı:
lazzoli' Alıntı:
Herkese İyi forumlar,

hoşgeldiniz sefalar getirdiniz.size 12 likbir klima yeterli gelir.malesef klima havayı kurutur .alışkın değilseniz bunu ilk başlarda çok hissedersiniz .

Size en uygun önerebileceğim midea blanc modelidir.sonrasında uğur klimalarında fiyatı çok uygun.bakır boru montaj şartıyla alınır.midea üretimidir aynı zamanda.

cevap için çok teşekkürler, bu markalara pek aşina değilim çevreden en çok duyduğum aşağıda linkini verdiğim bir marka var, siin söylediklerinize kıyasla mantıklı ve makulmu acaba bu ürün?

Mitsubishi SRK35ZMP-S 12000 BTU

O Çevrimdışı

osmanyildizfb

Yeni Üye
21 Şub 2017
2

ghostkiller1' Alıntı:
osmanyildizfb' Alıntı:
iyi günler

hoşgeldiniz sefalar getirdiniz.40 m2 yer için soğutma da 18 lik yetebilir ama ısıtma için yeterli gelmez.keşif vs yaptırdınızmı yani size 18  lik öneren bu işin içinde olan birisimidir.

ben gene sizin bütçenize göre 18 lik örnekleri vereyim siz değerlendirin.ama ısıtmada kesinlikle 24 lük almanız iyi olur.

klima işi bir sefer alınabilen en azından yılda bir yada birkaç yılda bir değiştirilen iş değil.parası çok olana zaten heryer paris o başka.ama en azından verdiğiniz paranın karşılığında uzun yıllar size getiri getirmesini isteriz.hal böyle olunca bu işin piri olan kesinlikle mitsubishi elektirik ön plana çıkıyor.gerek yakıtı gerek performansı gerek kalitesi ve arkasındaki firmanın müşteri memnuniyeti herkesin malumu.ben de size kesinlikle me öneriyorum

kesinlikle verdiğiniz paranın her kuruşunu hak eden ve size geri dönüş sağlayacak bir klimalardır.bütçeniz güzel ve bu bütçeyle rahatlıkla alınabilir.isterseniz gene ücretsiz olan keşfet team ekibini çağırabilir inceletebilirsiniz ofisinizi.hatta incelemeleride her açıdan iyi olur.

MSZ-SF50VE    bu klimayı alın bakın rahatınıza.bir model üstü ef seriside olabilir sizin bütçenize.ef oluyorsa tabiki onu alın.açık ara fark olamasa bile sf ile ufak tefek farklılıklar mevcut.

bu bütçeniz varken hiç kafa karıştırmanıza gerek yok bence direk me yi alın birdaha arkanıza bakmayın.içinizde sizde cebinizde rahat olsun.

teşekkürler tavsiyeniz için iklimsa dan keşif için gelenler söylemişti

Aynen biz de tamamen me hayranıyız ama internetten araştırdığım kadarıyla bu ürünü bulamadım eğer link atabilirseniz çok sevinirim

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

lazzoli' Alıntı:
ghostkiller1' Alıntı:

cevap için çok teşekkürler, bu markalara pek aşina değilim çevreden en çok duyduğum aşağıda linkini verdiğim bir marka var, siin söylediklerinize kıyasla mantıklı ve makulmu acaba bu ürün?

rica ederim ne demek.midea dünyanın en büyük klima üretiilerinden biridir.kendi adına klima ürettiği gibi birçok markaya da klima üretmektedir.örneğin boşch,uğur gibi.sizin aşina olduğunuz marka yani iklimsanın sattığı heavy klima.heavy lerin alt katagori kliması bu ve birçok kronik sorunları mevcut olan klimadır.mitsubishi adına kanmayın.iç ünite fan motoru sesi kronik ve iklimsa hiçbirşekilde bunu kabullenmiyor ,kart yakma sorunu,plastik kalitesi zaten tam vasat çatırtı sesinden gece uyku felan uyumayı unutun,toz filtresi üstten çıkıyor çıkarabilene aşkolsun gibi.
  ama ne var bütün bu sorunların yanında piyasada klima adı altında satılan birçok ama birçok markadan çok çok iyidir oda başka.işini yapmazmı yapar.bügün arçelik ,beko,vestel,airfel,york,sigma ......gibi birçok klimaya on basar bu haliylede.

ama sizin bütçenizde bu klimayı vermezler.ona o parayı verene kadar taş gibi adam gibi midea mission var.on numara klima zmp serisine on basar.tabiki karar sizindir.ama midea mission varken şahsen önermiyorum.

ekleme yapayım unutmuşum pardon.benim önerdiğim klimalara göre zmp daha sessizdir.daha verimlidir.ama dediğim gibi parasıda fazla o parayada mission var ki zmp den üstündür.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

osmanyildizfb' Alıntı:
ghostkiller1' Alıntı:

teşekkürler tavsiyeniz için iklimsa dan keşif için gelenler söylemişti

Aynen biz de tamamen me hayranıyız ama internetten araştırdığım kadarıyla bu ürünü bulamadım eğer link atabilirseniz çok sevinirim

rica ederim.siz genede me ye keşif yaptırın derim.iklimsaya değil ama.me daha profesyoneldir bu konuda ve diğer konularda.me nin internet satışı yok.kendi sitesinde bilgileri mevcut.

https://klima.mitsubishielectric.com.tr/urunler/ev-ofis-klimalari/split-klimalar.aspx

https://klima.mitsubishielectric.com.tr/urunler/ev-ofis-klimalari/split-klimalar/msz-sf-yeni-deluxe-power-inverter-duvar-tipi-split.aspx

L Çevrimdışı

lazzoli

Yeni Üye
23 Şub 2017
3

ghostkiller1' Alıntı:
lazzoli' Alıntı:

rica ederim ne demek.midea dünyanın en büyük klima üretiilerinden biridir.kendi adına klima ürettiği gibi birçok markaya da klima üretmektedir.örneğin boşch,uğur gibi.sizin aşina olduğunuz marka yani iklimsanın sattığı heavy klima.heavy lerin alt katagori kliması bu ve birçok kronik sorunları mevcut olan klimadır.mitsubishi adına kanmayın.iç ünite fan motoru sesi kronik ve iklimsa hiçbirşekilde bunu kabullenmiyor ,kart yakma sorunu,plastik kalitesi zaten tam vasat çatırtı sesinden gece uyku felan uyumayı unutun,toz filtresi üstten çıkıyor çıkarabilene aşkolsun gibi.
  ama ne var bütün bu sorunların yanında piyasada klima adı altında satılan birçok ama birçok markadan çok çok iyidir oda başka.işini yapmazmı yapar.bügün arçelik ,beko,vestel,airfel,york,sigma ......gibi birçok klimaya on basar bu haliylede.

ama sizin bütçenizde bu klimayı vermezler.ona o parayı verene kadar taş gibi adam gibi midea mission var.on numara klima zmp serisine on basar.tabiki karar sizindir.ama midea mission varken şahsen önermiyorum.

ekleme yapayım unutmuşum pardon.benim önerdiğim klimalara göre zmp daha sessizdir.daha verimlidir.ama dediğim gibi parasıda fazla o parayada mission var ki zmp den üstündür.

hocam son olarak, yukarda black dediniz burda mission, aralarında fiyata değecek bir fark var mı?

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

lazzoli' Alıntı:
ghostkiller1' Alıntı:

hocam son olarak, yukarda black dediniz burda mission, aralarında fiyata değecek bir fark var mı?
  sizin bütçeniz nazarında midea blanc dedim.fakat siz zmp modeline aşinayım dediğiniz için ona o parayı verene kadar mission almanız daha iyi olur dedim.
blancla missin arasında fazla fiyat farkı olmadığı gibi herkuruşuna kadar hakeden bir klima gerçek anlamda.verim-performans-tüketim-kalite ve birkaç yan özellik ile tabiki blanc serisinden üstündür.yaz kış sizi üzmeyecek olan bir klimadır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt