Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547
Cvp: Klima Tavsiyesi 2017

deepstroke' Alıntı:
Haklisiniz kendini bilmez insan malesef cok fazla. Ssoyle bir tavsiyede bulundular me sf25 cinde uretim yapiliyormus sanirim ben emin degilim bana general klima onerisnde bulundular yakin bir tanidigimiz 12.000 btu orjinal japon uretimi olduğunu ve 2750 tl fiyat cektiler ben bu konuda hic bilgim olmayan bir markanin riskine giremedim acikcasi.sizinde degerlendirmenizi bekliyorum bursadaki butun bayileri yarin aramayi düşünüyorum 3400 tl dediler en son bugun baskada indirim yapmamaya calisiyolar.

yalan arkadaşım ne çini esas general çinde üretiliyor.

hem me çin olsa ne fark eder general çin olsa ne fark eder. sonuçta fabrika kendilerinin.

doğrusu me thailadnda üretilmektedir . general ve fujitsu ve fuji electric üçüde aynı klimadır bunlar çinde üretiliyor..zaten japonyada üretilen klima hemen hemen yok gibi işçilik pahalı çünkü. ancak üst seriler bir müddet üğretiliyor argeden sonra mesela daikin ururu sarar toshiba super daiseikai me spliti i varmı bilmiyorm tafa tusam var derim. ama vrfleri var.

bu durum artık okadar önemli değil. ortalıkta çok kansızda var sapıkta dikkat edin general klima hiç bir zaman bir me etmez benim gözümde. beğenen beğenir kimseyede gem vurulmaz tekr taraflılık olmaz. ama yalan kötü şey.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

deepstroke' Alıntı:
Haklisiniz kendini bilmez insan malesef cok fazla. Ssoyle bir tavsiyede bulundular me sf25 cinde uretim yapiliyormus sanirim ben emin degilim bana general klima onerisnde bulundular yakin bir tanidigimiz 12.000 btu orjinal japon uretimi olduğunu ve 2750 tl fiyat cektiler ben bu konuda hic bilgim olmayan bir markanin riskine giremedim acikcasi.sizinde degerlendirmenizi bekliyorum bursadaki butun bayileri yarin aramayi düşünüyorum 3400 tl dediler en son bugun baskada indirim yapmamaya calisiyolar.

me yi çinde üretitiliyor diyen zihniyetin ve söyleyenin güzelce bir küfürü hakettiğini söylemeden geçemiycem.millet adileşmiş şerefsizleşmiş kansızlaşmış.para için namus satan,para için şeref satan,para için binbirtürlü yalan konuşan karaktersiz adına insan bile diyemeyeceğimiz insanlar varolduğu sürece ve biz tüketiciler bu soysuzlara para kazandırdığıu sürece ezilen gene bizler olmaya devam edeceğiz malesef.

me nin kalitesi dünyada tek,performansı dünyada tek,herşeyi ile dünyada tek.bunun aksini ıspat eden varsa belgelerle gelsin ıspatlasın elini öperim.japon üretim tesislerinde tahıland  çıkışlı genelde.çin nerde me nerde.madeın china bir tane me göstersinler o zaman klima motoru yapayım onları böğürsünler.

inanma kardeşim.klima piyasası kadar adi şerefsiz yalancı bir piyasa yok.(lafım herkese hitaben değil işini şerefsizlikle yapanlara).yıllardır diyorum bu piyasa sırtlanların piyasası.bunun için mücadele ediyorum yıllardır.ama gelin görünki bizim milletimiz halen kör ve öpüldüğü yere gitmeyi seviyor.acımıyorum seviniyorum.beter olsunlar hjepside.bas bas bağırıyorum şunu almayın bunu almayın duyan yok inadına alıyorlar ondan sonrada forumlarda ağlıyorlar.hasdirin ordan söz dinlemeyen çekecek cezasını yada ağlamayacak erkek gibi.

asıl çin üretimi generaldir.fujutsi general aynı klima.size söyleyen hangi karaktersizse o adamdan bayiden uzak durun.bunlar yalanla beslenen adına insan diyemeyeceğim kişilerdir.

general klimaların fan motorları KRONİK OLARAK ARIZALI.soğutması ZAYIF.hiçbirşekilde mişteri memnuniyeti denen birşey yok.aldınız allaha emanetsiiniz.tıpkı samsung gibi.kalitemi nerde kalite.içinde kullanılan kompresörlerin markasını söylesinler bana ukalalar.

en iyi serisi eskiden lcc derlerdi ama derlerdi.bilmezlerdi sorunlarını.niye piyasadan çektiklerini,üretimi durdurduklarını.birzamanların efsane kliması ilan edenler bana komp resimini çekip gönderecek kadar yüreklilermi.

uzak dur kardeşim uzak.me alamıyorsan alarko al,midea al.generale gidipte o paraları o klimalara vermeyin.sizi kekleyenlerden uzak durun.bu adamlara para kazandırmayın.

X Çevrimdışı

XaPoX

Yeni Üye
31 Ocak 2017
3

Herkese merhabalar

Forumunuza ilk mesajım. Yaklaşık 1 haftadır girdiğim klima arayışında forumunuz sayesinde çıkmaza girdim. Sayenizde de kurtulurum inşallah. 
İyiki de girmişim diyorum yoksa Samsung ar 7500 serisi 18 liği taktırmıştım.Ama alüminyum muhabbetini burdan öğrendim. 
Şu kriterler için klima arıyorum. Marka takıntım yok. Tavsiyeler için şimdiden teşekkürler.

Kullanım Yeri : 80 m.karelik 2+1 evimizin,
20 m salon + hol + yaklaşık 10m mutfağı sadece soğutma amaçlı kullanılacak. 
Isıtma çok çok nadir kullanılacak.
Salon saat 13 den batana kadar bütün güneşi almakta. Geçen ramazanda bayağı zorlanmıştı evdekiler.
İzmirde oturuyorum. 
Japonlar malesef bütçeyi aşmakta.
En son çıkabileceğim limit 3500 tl.
Birde kimle görüştüysem ne alırsan al acele et zam gelecek dediler. Cumaya kadar bitirirsem iyi olacak bu işi

X Çevrimdışı

XaPoX

Yeni Üye
31 Ocak 2017
3

Herkese merhabalar
Forumunuza ilk mesajım. Yaklaşık 1 haftadır girdiğim klima arayışında forumunuz sayesinde çıkmaza girdim. Sayenizde de kurtulurum inşallah. 
İyiki de girmişim diyorum yoksa Samsung ar 7500 serisi 18 liği taktırmıştım.Ama alüminyum muhabbetini burdan öğrendim. 
Şu kriterler için klima arıyorum. Marka takıntım yok. Tavsiyeler için şimdiden teşekkürler.

Kullanım Yeri : 80 m.karelik 2+1 evimizin,​
20 m salon + hol + yaklaşık 10m mutfağı sadece soğutma amaçlı kullanılacak. ​
Isıtma çok çok nadir kullanılıcak.​
Salon saat 13 den batana kadar bütün güneşi almakta. Geçen ramazanda bayağı zorlanmıştı evdekiler.​
İzmirde oturuyorum. ​
Japonlar malesef bütçeyi aşmakta.​
En son çıkabileceğim limit 3500 tl.​
Birde kimle görüştüysem ne alırsan al acele et zam gelecek dediler. Cumaya kadar bitirirsem iyi olacak bu işi​

X Çevrimdışı

XaPoX

Yeni Üye
31 Ocak 2017
3

Herkese merhabalar

Kullanım Yeri : 8Herkese merhabalar

Isıtma çok çok nadir kullanılıcak.
Salon saat 13 den batana kadar bütün güneşi almakta. Geçen ramazanda bayağı zorlanmıştı evdekiler.
İzmirde oturuyorum. 
Birde kimle görüştüysem ne alırsan al acele et zam gelecek dediler. Cumaya kadar bitirirsem iyi olacak bu işi0 m.karelik 2+1 evimizin,​
Salon saat 13 den batana kadar bütün güneşi almakta. Geçen ramazanda bayağı zorlanmıştı evdekiler.​
İzmirde oturuyorum. ​
Birde kimle görüştüysem ne alırsan al acele et zam gelecek dediler. Cumaya kadar bitirirsem iyi olacak bu işi​

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

XaPoX' Alıntı:
Herkese merhabalar

Kullanım Yeri : 8Herkese merhabalar

Isıtma çok çok nadir kullanılıcak.
İzmirde oturuyorum. 
Birde kimle görüştüysem ne alırsan al acele et zam gelecek dediler. Cumaya kadar bitirirsem iyi olacak bu işi0 m.karelik 2+1 evimizin,​
İzmirde oturuyorum. ​

hoşgeldiniz.kusura bakmayın itin tekine haddini bildirmeye çalışıyoruz.30m2 salon+10 m2 mutfak birde hol diyorsunuz hol kaç m2.ve bu tip durumlarda evin krokisinin elverişli olması lağzım.yani ter köşe kalan durumlarda sıkıntılar çıkabilir.elverişli soğuma olmaz.

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

sawash35' Alıntı:
Me hj 25 yatak odamda ve geceleri catir cutur ses cikariyor plastigi

savash35 arkadaşım umarım sizde Birol değilsinizdir ::)

şimdi arkadaşım geçen sene bir arkadaşl yazaıştığımız yazıyı atıcam size rota klima konusunda birazdan bir mesaj dah yazacağım dediğim kişi sizsiniz hasatlıklarda bitmiyor diye konuşurken.

dwv39t.png

2cdhg1w.png

33yj8kw.png

bakınız benim tahmin,m bu arkadaşın klimasında sanrırım duvara tam oturmama durumu vardı. bir çok duvarın gönyesi iyi değil çünkü ülkemizde malum. kartonlarla vs uğraşırken sanırım oturmayan yer biraz daha yanaştı kartonlarıda çeltikten sonra çıt diye oturdu.

size önerim iç üniteyi üst tarafından sağından solundan tutun duvara doğru itttirerek aşağı doğru bastırın belki tam oturur yerine olmazsada servis çağırırsınız.

çünkü me ler kolay kolay çıtırtı genleşme sesi yapmaz.

bir arkadaşta bugün berni aradı sf var onda dedi arçelik vestel gibi genleşme sesi gibi değilde çok daha düşük daha değişik bir çıt sesi var dedi onada aynı şeyi tavsiye ettim. gerçi o çok dikkatli ve birazda ses sorunlu birde fuji hastası segmenti aynı olmayan klimaları bile bir tutuyorda :)

şahsen ben üstetr resim attığım arkadaşın klimasında ses bile duymamıştım biraz sağırlığımda var üstünüze afiyet bana ses atın desem onuda duyacağımı sanmamda. ama gene bir video alın işleyin hep beraber görelim.

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

not: bu arada ben artık hj ve dm bile önermiyorum yanlış anlamayın ucuz diye çok can sıkıcı çamurlar atılıyor. bir çok klimadan iyi olsada. hele hele aç kapa kullananlara hiç klima almayın diyorum ne marka model olursa olsun.

mesela affedin birol dene sahtekar hj ye defrost yapıyor diye olmadık çamur attı geçenlerde birisi yazmış fujitsu üst serilerden 40 dk de bir defrosta geçiyor diye. ona normal demiş.. peşindeden başka birisi daha general var bende demiş o kişide benim generalde 40 dk bir aynı şekilde defrost yapıyor demiş.

aynı mbirol dah aönceden fujitsu düşmanıydı dh den bin kere ceza yemişti şimdi kendiside satıyor diye iyi oldu.

X Çevrimdışı

XaPoX

Yeni Üye
31 Ocak 2017
3

Sayın @ghostkiller1
hol dediğimiz yer 3 metre ve salona koyduğumuz zaman klimayı salon kapısı,hol ve mutfak tam karşıda kalıyor
ve genelde bu şekilde kullanıyor burdaki komşular.
Ayrıca salon 30 değil 20 m diğer yerlerle toplamda 35 m yi geçmez

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,918

XaPoX' Alıntı:
Sayın @ghostkiller1
hol dediğimiz yer 3 metre ve salona koyduğumuz zaman klimayı salon kapısı,hol ve mutfak tam karşıda kalıyor
ve genelde bu şekilde kullanıyor burdaki komşular.
Ayrıca salon 30 değil 20 m diğer yerlerle toplamda 35 m yi geçmez

https://tavsiyeforumu.com/konu-diger-foruml...bidir.html

https://tavsiyeforumu.com/konu-ahlaki-olmay...yunuz.html

Foruma hoşgeldiniz üstteki linkleri okuyalım mbirolda üye olmuşsunuz ya orda yazın ya burada.

Dediğiniz yere takarsanız başarı sağlar klima ;)

X Çevrimdışı

XaPoX

Yeni Üye
31 Ocak 2017
3

Sayın @Sota
mbirolu forumunuzda yazılanlardan tanıdım. hangi forumun kimin olduğuna dair de pek bir bilgim yok.Araştırmalarımdan sonra bu foruma yazdım zaten. Orda sadece üyelik açtım , sizin forumunuza denk gelmeden önce ve herhangi bir mesajım yok o forumda. İsim benzerliği çok fazla ayrıca karıştırılması normaldir diye düşünüyorum.
 O foruma da bugün üye oldum. Ama sadece  buraya yazdım. 

Tek derdim burdaki ustalardan şu marka model işini görür şeklinde tavsiyeler almak.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,918

XaPoX' Alıntı:
Sayın @Sota
mbirolu forumunuzda yazılanlardan tanıdım. hangi forumun kimin olduğuna dair de pek bir bilgim yok.Araştırmalarımdan sonra bu foruma yazdım zaten. Orda sadece üyelik açtım , sizin forumunuza denk gelmeden önce ve herhangi bir mesajım yok o forumda. İsim benzerliği çok fazla ayrıca karıştırılması normaldir diye düşünüyorum.
 O foruma da bugün üye oldum. Ama sadece  buraya yazdım. 

Tek derdim burdaki ustalardan şu marka model işini görür şeklinde tavsiyeler almak.

Amacımız hatırlatmak hataları önlemek.

Marka olarak paranıza göre midea blanch ve mission modellerini araştırabillirsiniz.

Yarın daha çok bilgiler gelir.
smile.png

D Çevrimdışı

deepstroke

Yeni Üye
10 Eki 2016
11
Hocam bilgileriniz icin cok cok tskler kismetse bu hafta halletmek istiyorum. Sizin dogru yolu gostermeniz yardimci olmaniz sayesinde insanlar 100 200 fazla verip uzun yillar kullanabilcekleri klimalara sahip olabiliyorlar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt