Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
E Çevrimdışı

erkut303

Aktif Üye
23 Kas 2016
300
54

Hayırlı akşamlar arkadaşlar banada bu ay elektirik faturası 340tl geldi iki klima 7/24 çalışıyor iyimi sizce

O Çevrimdışı

ozay07

Yeni Üye
17 Ocak 2017
21

180 M3 doğalgaz 1 aylık fatura 270 TL geldi. Antalya merkez, yalıtımlı ev ve güneş görüyor. Klimayi ısıtma için kullanmadım.

O Çevrimdışı

ozay07

Yeni Üye
17 Ocak 2017
21

Bence klimalı ısınan evler için normal Elektrik faturası gelmiş. Şimdi doğal gazın yanına 100 TL civarında da Elektrik faturası da gelir [PERSEVERING FACE]

F Çevrimdışı

fenomen61

Yeni Üye
26 Ocak 2017
3

sayın 9köy ve ghostkiller1  cevaplarınız için teşekkür ederim. ev müstakil ara kat değil. ısı yalıtımıda yok. üstü açık çatılı.
mitsubishi elektirik sf25 link atarmısınız? bulamadım ben.

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

fenomen61' Alıntı:
sayın 9köy ve ghostkiller1  cevaplarınız için teşekkür ederim. ev müstakil ara kat değil. ısı yalıtımıda yok. üstü açık çatılı.

rica ederim. ben size gerekli linkleri ileteyim dah sonra gerekli btu için arkadaşlar yardımcı olurlar.

https://klima.mitsubishielectric.com.tr/klimaplus/media/teknik-ozellikler/split-klimalar/msz-sf-teknik-ozellik.jpg

internet sitelerinde satışı yapılmıyor me mağazalarında inceleyebilrisiniz.

bayi ve servis ağı linki

https://klima.mitsubishielectric.com.tr/bayi-ve-servisler/yetkili-satici-ve-satis-noktalari.aspx

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

Sota' Alıntı:
sawash35' Alıntı:
Hj25 9luk hergece yaklasik 10 saat sf42 15likte haftaici 6 saat haftasonu 24 saat acik isitmada fatura bu ay 225. Gelmis
Normal Faturaniz Nekadar Geliyordu

Klima Nekadar Fark Ettirdi

@sawash35
yazınıza cevap yazarken bakmamıştım geçen gün gördüğüm aklımada yanlış kalmış benim gözlerim iyi değil ben 16 saat üzerinde süper dedim tüketime yanlış aklımda kalmış.

klimalarınızı devamlı çalıştırsanızda arada çok büyük fark olmayacaktır.

bu tüketimde başarılı gene evinzide ısı kaçağ sanırım fazla değilki az çalıştırmakta yetiyor. güle güle kullanınız.

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

ozay07' Alıntı:
180 M3 doğalgaz 1 aylık fatura 270 TL geldi. Antalya merkez, yalıtımlı ev ve güneş görüyor. Klimayi ısıtma için kullanmadım.

faturanız normal. ben doğalgazı hiç bir şeye değişmem temziliği yeter klima demek bir nevi pislik demek ortamın tozunu eve hergün süpürülsede solumak demek.

bu faurayı ben 2 yıl önce harcıyordum geçen yıl nefesim tıkanmadığı için hiç kombiye dönmedim bu yılda idare ediyorum klimanın faturası doğlagazdan düşük geliyor. her yeri ısıtamasanızda ben birde sıcağı çok seviyorum sevdiğim sıcaklıkta kullansam kombiyi en az 6-700 öderim. ama klimayla her şey dahil geçen aya bende sanırım 349-350 aklımda kaldığınca bitirdim işi.

270 tl tükettiğim hesabı alacak olursam bu sene o tüketim en az 370 olur benim için yeterli ısınamasakta idare yani. üstünede en az 130 dan aşağı elektrik gelmez. yani 100-150 tl kar etmiş oluyoruz bu sebeple. 100-150 deyip geçmemek lazım büyük para gözükmesede kimse kimseye vermez o parayı. Türk tipi geçim sistemi işte.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

erkut303' Alıntı:
Hayırlı akşamlar arkadaşlar banada bu ay elektirik faturası 340tl geldi iki klima 7/24 çalışıyor iyimi sizce

erkut kardeşim sana bana göre az bile gelmiş.çatı katındasın bir yana sen çok sıcağı seviyorsun derecen yüksek.artı iki klimaydı senin.fujitsuda 18 lik .bu paraları dandik klima kullananlar tek klimada ödüyor.maşallah diyelim.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

banada iki klimaya 199 tl geldi evin elektiriği dahil.3. klimayı birkaç gün çalıştırdık onu hesap etmiyorum.evin elektiriği normalde 65-70 arası geliyordu.artı süper soğuk bir ayı geride bıraktık.me bendeki klimalar tabi.yani şu bir gerçekki me klimalar orta seviye yalıtımlı bir evde ve tek mekan kullanmak şartıyla taş çatlasında 70-75 tl yaksın.yıllardır hiç şaşırtmadılar beni çünki yakıtı belli.benim tüketimimde kullanımımda çok soğuk aylarda 60 tl gibi bir rakam yakıyor.normal havaları zaten sormayın yakmıyor kokluyor.yazın ise tam bir şaka tek klima  10-13 tl arası yakıyor benim kullanım düzeyimde.

şunu hiçkimse gözardı etmesin lütfen isterse dahiyane bir klima alsın yalıtım yoksa çok beklentiye girmeyin.hem yalıtım yok,hem ısınacaksınız hemde tüketim düşük olacak işte böyle bir olay yok.o zaman kuracaksınız kömür sobasını adam gibi ısınacaksınız.ha yalıtım yoksa tabiki oda çok çok fazla yakacak ama adam gibi ısıtır o ayrı bir konu.
         sözüm bizim forumdan dışarı sağda solda yazan abuzittinler var ısınamıyorum şu kadar fatura ödüyorum.bende ozaman diyorumki bu tiplere ulan senin çok efedersiniz götün açık habire hava giriyor nasıl ısınacaksın.anlayamıyorum şu insanları kendi kıçlarına bakmıyorlar hemen klimaya ona şuna buna bahane buluyorlar.cahillik çok kötü birşey .ne gelirse başşımıza bundan geliyor.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

fenomen61' Alıntı:

fenomen61 kardeşim 9köy size linki vermiş sağolsun.normal şartlarda sf25 lik yeter oraya.ama çok soğuk günlerde sıkıntı çıkarmaması için sürekli çalıştırması gerekebilir.üstü açık teras evlerde herzaman korkarım.birde buna tek ve yaşlı babanızın faktörünü eklersek .ücretsiz keşif ekibini çağırın bence tamda zamanı soğuk aylar.me keşif ekibi detaylı inceleme yapıyor.evinizin ısı kaçağı vs hepsi değerlendiriliyor ona göre öneri yapıyorlar.

bu soğuk günlerdede yapılması çok çok iyi olur kaçaklar çok belirgin olur.almanız şart değil.siz çağırın genede evinizi incelettirin.başka markada alsanız en azından bilginiz olmuş olur.

E Çevrimdışı

erkut303

Aktif Üye
23 Kas 2016
300
54
91a1ef628db68549ed5b0659a1bbcd0e.jpg
35f3ed32f82f29fce93d048c2a1b0b60.jpg

benim faturada bu iki klima 7 / 24 çalışıyor maşallah diyelim

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

erkut303' Alıntı:
Evdeki bütün kapılar açık heryer ısınsın derece 26 da calışıyor

aman kardeşim gerçekten maşalah.şaka değil yani senin şartların ve kullanımın  gibi dandik marka kullananlar kullansın evin ortasında kara incir ağacı büyür bol bol fatura verir :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt