Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
F Çevrimdışı

fenomen61

Yeni Üye
26 Ocak 2017
3

Kullanılacak Yerin Alan (m2):17
Kullanılacak Yerin Yüksekliği:2.50
Bölge/Şehir/İlçe:izmir
Kullanılacak yer Kuzey/Güney /Doğu/Batı:)oğu
Zemin/Ara kat/Çatı kat:müstakil ev
Ev /İş yeri:Ev
Kişi Sayısı:1
babam 65 yaşında ve evde tek kalıyor.mahallede doğalgaz yok soba zor oluyor. ısıtma amaçlı klima taktırmak istiyorum. elektrik az yakan, kaliteli bir klima tavsiye edermisiniz? Teşekkürler...

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

fenomen61' Alıntı:
babam 65 yaşında ve evde tek kalıyor.mahallede doğalgaz yok soba zor oluyor. ısıtma amaçlı klima taktırmak istiyorum. elektrik az yakan, kaliteli bir klima tavsiye edermisiniz? Teşekkürler...

yalıtım durumu ve bütçe durumu nedir (not ben devamlı cevap yazamam diğer arkadaşlar yazarlar size)

kaliteli klima isterseniz servside kaliteli olarak mitsubishi electric sf serisi öneririm. diğer markalarıda arkadaşlar sıralarlar durumunuza göre.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

fenomen61' Alıntı:

fenomen61 hoşgeldin sefalar getirdin forumumuza.arakat ise size 9000 btu yeterli gelecektir.ama çatı katı ise 12000 btu almak daha iyi olacaktır.malum yaşlılarımız çok üşür ve riske edemeyiz bu durumu.işin gerçeğini yazayım kardeşim.bakın babanız yaşlı ve tek kaldığını söylüyorsunuz yani hiç kafası ağrımaması gerekiyor klima ile ilgili ve açtığında adam gibi ısınması şart.bütçeniz elverişli ise mitsubishi elektirik sf25-ve kalite sınıfında orta karar olacaktır.

klimaların kalitesini ,performansını ,tüketimi tartışılcak bir konu değil.çünki herşeyiyle ortada kendini ıspatlamış bir marka ve model duruyor.hepsi biryana arkasındaki firma müşteri memnuniyetinde 1. firmadır.kesinlikle müşterisi mağdur etmeyen müşterisinin rahatlığı memnuniyeti için uğraşan tek firma me dir.tabi bütün bu kalite ve hizmetler karşılığında fiyatları biraz yüksek gelebilir sizlere.ama durumunuz müsaitse almışken bir kere alın ve birdaha arkanıza bakmayın.gözünüzü asla arkada bırakmaz bu marka ve model.dersenizki bütçemi aşar bu marka ozaman başka önerebileceğim:

dediğim gibi çatı katı ise:

http://www.ege-ticaret.com/MIDEA-MISSION-MSMBBU-12-INVSPLIT-KLIMA,PR-89.html

http://www.ege-ticaret.com/CARRIER-X-POWER-GOLD-DUVAR-TIPI-53UQV035H-INVSPLIT-KLIMA,PR-99.html

mission da fiytat kalite performans ekseninde on numara klimadır.alarkoda bir o kadar iyidir.alarkonun fiyatı pahallı missiondan.ama şu bir gerçektirki yarın olası bir durumda alarko müşteri hizmetlerinde modern klimadan önce gelir.bu demek değildirki illa modern klimada yada missionda sorun yaşarsınız.birdünya mission önerdim bu güne kadar gerçekçi anlamda birtane şikayet geri dönmedi.

A Çevrimdışı

alptheking

Yeni Üye
27 Ocak 2017
3

İyi günler kuzey-doğu cepheli iki bölüm (ortada kolon ayırma var)salonuma (yaklaşık 32 m²) hem ısıtma hemde soğutma için bir klima arıyorum. Midea-Alarko tavsiyenize göre baya bi baktım lakin modellerine girince kafam çok karıştı. 12 bin alsam yetmez 18 bin alsam çok mu gelir bilemedim en iyisi bir bilene sormak dedim ve foruma üye oldum :). bütçe 2-2.5 bin lira arası . Şimdiden teşekkür ederim.

A Çevrimdışı

alptheking

Yeni Üye
27 Ocak 2017
3

alptheking' Alıntı:
İyi günler kuzey-doğu cepheli iki bölüm (ortada kolon ayırma var)salonuma (yaklaşık 32 m²) hem ısıtma hemde soğutma için bir klima arıyorum. Midea-Alarko tavsiyenize göre baya bi baktım lakin modellerine girince kafam çok karıştı. 12 bin alsam yetmez 18 bin alsam çok mu gelir bilemedim en iyisi bir bilene sormak dedim ve foruma üye oldum :). bütçe 2-2.5 bin lira arası . Şimdiden teşekkür ederim.

Şehirde Eskişehir mevki Gökçekaya Barajı bu arada.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

alptheking' Alıntı:
alptheking' Alıntı:

hoşgeldin sefalar getirdin kardeşim.12 lik malesef yeterli gelmez oraya 18 lik klima almanız gerekiyor.ama bütçeniz malesef 18 lik için yeterli gözükmüyor.eli ayağı olan alt kademe klima :

http://www.ege-ticaret.com/MIDEA-MODERN-STAR-MSEW-18-INVKLIMA,PR-212.html

bu var.ama bu klimadanda çok şey beklemek yanlış olur.özellikle ısıtmada.soğutmada işini yapar ama ısıtması zayıf kalır.malum alt kapasite klima.gerçi kullanıpta çok memnun olan arkadaşlarımız var.

bir üst modeli midea blanc var onunda fiyatları 300-3300 civarlarında sanırım.tam da bilemiyorum fiyatları.18 liğe çıkınca malum fiyatlarda fırlıyor ve bütçesi kısıtlı arkadaşlar için zorluklar başlıyor.markada modelde çok ama yarın başınız ağrıdığında bir anlamı kalmıyor.

A Çevrimdışı

alptheking

Yeni Üye
27 Ocak 2017
3

ghostkiller1' Alıntı:
alptheking' Alıntı:

hoşgeldin sefalar getirdin kardeşim.12 lik malesef yeterli gelmez oraya 18 lik klima almanız gerekiyor.ama bütçeniz malesef 18 lik için yeterli gözükmüyor.eli ayağı olan alt kademe klima :

bu var.ama bu klimadanda çok şey beklemek yanlış olur.özellikle ısıtmada.soğutmada işini yapar ama ısıtması zayıf kalır.malum alt kapasite klima.gerçi kullanıpta çok memnun olan arkadaşlarımız var.

bir üst modeli midea blanc var onunda fiyatları 300-3300 civarlarında sanırım.tam da bilemiyorum fiyatları.18 liğe çıkınca malum fiyatlarda fırlıyor ve bütçesi kısıtlı arkadaşlar için zorluklar başlıyor.markada modelde çok ama yarın başınız ağrıdığında bir anlamı kalmıyor.

Teşekkür ederim İlginiz için. anlaşılan ayın 15ini beklemek gerekecek :) evde yalıtım da yok malesef mecburen 18 binlik bakacağım demek ki. Bu arada bağlatacağım kablo ve sigorta ölçülerini bilen var mı acaba? 3x4 mm²ve 25 amperlik sigorta yeter gibime geliyor.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,918

alptheking' Alıntı:
ghostkiller1' Alıntı:

Teşekkür ederim İlginiz için. anlaşılan ayın 15ini beklemek gerekecek :) evde yalıtım da yok malesef mecburen 18 binlik bakacağım demek ki. Bu arada bağlatacağım kablo ve sigorta ölçülerini bilen var mı acaba? 3x4 mm²ve 25 amperlik sigorta yeter gibime geliyor.

Kablolama İşini Midea Yetkili Servısı Yapıyor Zaten
Kımı Bayı Enerjıyı Baglarken Kımısı Baglamaz Ozaman Bır Elektrık Bulup Baglatmak Kalıyor
Yada
Bızım gıbı Kendım Baglayacaksın :)

A Çevrimdışı

ayhangunay

Aktif Üye
20 Ocak 2017
75

Sota' Alıntı:
alptheking' Alıntı:

Kablolama İşini Midea Yetkili Servısı Yapıyor Zaten
Kımı Bayı Enerjıyı Baglarken Kımısı Baglamaz Ozaman Bır Elektrık Bulup Baglatmak Kalıyor
Yada
Bızım gıbı Kendım Baglayacaksın :)
Bak bende ona bakıyordum iki aksam evvel dış uniteye kombinin sigortasından kablo cekeyim diye baglatacagım zaman kendileri kablo cekiyor mu servis? İlginç şimdiye kadar bizim iş yerine gelen daiken hiç kablo çekmedi hep biz çektik..

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

sawash35' Alıntı:
Evet genel fatura ve iki klima var isin icinde tek klimayla 300 hatta 400 gelenler oluyor

Faturaniz cok guzel 2 klima icin bence harika bile. Tabi klimalarinizinda guzelligi etken buna ME farkinida belirtelim. Eviniz tam yalitimli olsa emin olun 50 ile 75tl daha dusebilir bence ama tam yalitimli evlerdede hava sıkıntısı oluyor boylesi daha iyi =) .

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt