Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,869

Sayın @burcuakan

Hasan Usta Gerekenı Soylemıs

Merakımı Mazur Gorun

Altkatınızdakı Ekmek Fırının Yalıtım Durumu Nedır Bılmek Gerekır Bına Altlarında Fırınlar Oldukca Tehlıkelıdır

1998 Ceyhan Depremınde Altında Fırın Olan Bınalarda Cokme Yasandı Gereklı Izolasyon Sartlarını Yerıne Getırmedıgı ıcın

Yıllar Icın Sıcak Soguk Sıcak Soguk Kolonlara Yemıs Bıtırmıs Fırının Sıcagı

Evınızın Zemınınde Belırgın Bır Isınma Oluyor mu Bunuda Belırtesenız Sevınırım

2iig1er.png

P Çevrimdışı

ProofStriker

Kayıtsız / Doğrulanmamış

ozgur' Alıntı:
Arkadaşlar Merhaba

Babam tanıdık olduğu için   klimayı almak istiyor.

Bende araştırırken bu foruma ulaştım. Klima hakkında hiç bir yorum görmedim. Bilgisi olan arkadaşlar ürünü değerlendirebilirse sevinirim.

İyi günler.

merhaba arkadaşım hoşgeldiniz sefalar getirdiniz.klima işi biraz karışık iş gerçekten.  her görünen göründüğü gibi olmuyor malesef.  yani karşıdan bakıyoruz klimamı klima işte deniliyor ama çok yanlış bana göre.  tanıdık vasıtası ile iyi olur düşünüyorsunuz ama bu klimaya ne kadar para ödeyeceksiniz.  alınması için fiyatınnı baya düşük olması gerekiyor ki ısıtma içinse zaten uzak durun.

O Çevrimdışı

ozgur

Yeni Üye
3 Haz 2016
2

ozgur' Alıntı:
Arkadaşlar Merhaba

Babam tanıdık olduğu için   klimayı almak istiyor.

Bende araştırırken bu foruma ulaştım. Klima hakkında hiç bir yorum görmedim. Bilgisi olan arkadaşlar ürünü değerlendirebilirse sevinirim.

İyi günler.

Arkadaşlar herkese cevap olarak yazıyorum. Hoşbulduk ilginize teşekkürler.

İstanbul'da kullanılacak.
Sadece soğutma amaçlı. 
35 metrekare salon büyüklüğü. 
3 metre tavan yüksekliği.
Çatı katı (üstümüz çatı). 
Cephe kuzey doğu. 

Bütçemiz 3000-3500 arası.

N Çevrimdışı

nulker

Yeni Üye
3 Haz 2016
5

arkadaşlar merhaba,

ben de bir öneri rica edeceğim.
evim 1.kat, sabahtan güneş alan iki odam var. bu iki odaya karşı duracak şekilde hole bir klima almayı düşünüyorum.
evimin yüksekliği 2,85. 
Ne önerebilirsiniz?
teşekkürler şimdiden.

P Çevrimdışı

ProofStriker

Kayıtsız / Doğrulanmamış

nulker' Alıntı:
arkadaşlar merhaba,

evim 1.kat, sabahtan güneş alan iki odam var. bu iki odaya karşı duracak şekilde hole bir klima almayı düşünüyorum.
evimin yüksekliği 2,85. 
Ne önerebilirsiniz?
teşekkürler şimdiden.

hoşgeldiniz sefalar getirdiniz aqrkadaşım.öncelikle odalarınızın m2 leri ve bütçeniz nedir.sonrasında basitde olsa bir kroki çizebilirmisiniz.yani iki oda için tek klima yeri müsaitmı birde onu değerlendirmek için.

Technics Çevrimdışı

Technics

Yeni Üye
7 Haz 2016
6

Merhaba,

Klima araştırıyorum  evim için, Deneyim ve tavsiyeleriniz benim için kıymetli.

Konum ve mekan bilgisi,
Evimde Salon ve Mutfak arası bar şeklinde açık, Mutfağımın kapısı yok, Koridorla birleşiyor. Salon çok küçük bir salon değil. m2 bilgim yok. Oturma odası salonla bitişik, yatak odası en uzak noktada. Evim Kuzey Batıya bakıyor. Klima konumu kuzeyde olacak salon için taktırdığımda.

ihtiyacım olan,

Salon, bitişiğinde ki oturma odası ve yatak odası için klima araştırıyorum.

Mitsubishi klima için keşif yaptırdım sadece salon için 18.000 veya 24.000 btu tercih etmem gerektiği iletildi. Oturma odası ve yatak odası için 9.000 lik yeterli olduğu söylendi.

Mitsubishi ve Daikinin en az elektrik faturası getiren ve performanslarının hakkını veren markalar olduğu hakkında derme çatma bilgiye sahibim.

Bu bağlamda,
klima, marka, modeli, ve bildiğiniz ideal kampanyalar hakkında bilgi ve deneyimlerinizi bekliyorum.
Midea demişsiniz, Mitsubishi ve Daikine alternatif olabiliyor mu? İzmirde ikamet ediyorum yetkili satıcısı kimdir, nereden satın alınır, garanti süresi nedir. Aydınlatırsanız sevinirim.

Teşekkürler.

N Çevrimdışı

nulker

Yeni Üye
3 Haz 2016
5

hasanustaa' Alıntı:
nulker' Alıntı:
arkadaşlar merhaba,

evimin yüksekliği 2,85. 
Ne önerebilirsiniz?
teşekkürler şimdiden.

hoşgeldiniz sefalar getirdiniz aqrkadaşım.öncelikle odalarınızın m2 leri ve bütçeniz nedir.sonrasında basitde olsa bir kroki çizebilirmisiniz.yani iki oda için tek klima yeri müsaitmı birde onu değerlendirmek için.

odalarım aşağı yukarı 15 er m2. bütçe konusunda ise <3.500 diyelim.
krokiyi çizdim ama resmi yükleyemedim. tekrar anlatmaya çalışayım. bu 15 er m2 lik iki oda yan yana şekilde ve hole açılıyor.
Klimayı holde bu iki odaya bakan kısma takmak istyorum. dış ünite ise diğer taraftan balkon dışına takılacak (5-6m kadar kablo ile)
tekrar teşekkür ederim.

P Çevrimdışı

ProofStriker

Kayıtsız / Doğrulanmamış

nulker' Alıntı:
hasanustaa' Alıntı:

odalarım aşağı yukarı 15 er m2. bütçe konusunda ise <3.500 diyelim.
krokiyi çizdim ama resmi yükleyemedim. tekrar anlatmaya çalışayım. bu 15 er m2 lik iki oda yan yana şekilde ve hole açılıyor.
Klimayı holde bu iki odaya bakan kısma takmak istyorum. dış ünite ise diğer taraftan balkon dışına takılacak (5-6m kadar kablo ile)
tekrar teşekkür ederim.

iki adet 15 m2 oda 30 m2 tabi birde buna holde eklencek ister istemez.holun durumu müsaitse güzel olur tabi.size iki tavsiyem olacak arkadaşım.birisi ucuz olan soğutmada iş görür diğeri hem soğutma hemde ısıtma olarak sizi üzmez.

http://www.ege-ticaret.com/MIDEA-MODERN-STAR-MSEW-18-INVKLIMA,PR-212.html

http://www.ege-ticaret.com/MIDEA-MISSION-MSMBBU-18-INVSPLIT-KLIMA,PR-90.html

ikiside fiyat olarak güzel ve hakkını verir parasının.tabiki mission daha güzel cihaz.

U Çevrimdışı

uygunmh

Yeni Üye
6 Haz 2016
2

Merhabalar

1 hafta -10 gün gibi bir sürede klima almayı düşünüyorum. Çok fazla miktarda farklı marka-model var ve bütçeye göre de aynı markanın modelleri arasında bile ciddi farklar mevcut. Kısacası kafa karıştırıcı bir süreç.

Forum vasıtasıyla bilgili arkadaşlardan tavsiye almak isterim.

Klima salona takılacak, arakatta. Bina eski ancak mantolama mevcut. Oda yaklaşık 26-27 metrekare, güney cephe. Şehir de Istanbul.

Öncelikle 12btu yeterli olur mu, soğutma amaçlı kullanılacak, ısıtma çok çok nadir olacak.

Bütçe 2500TL civarında.

Panasonic düşük modelleri gördüm, nasıl aletler bilmiyorum. Ayrıca servis durumu nasıl olur Panasonic için onu da bilemiyorum. Bunun dışında Midea birçok yerde tavsiye olarak geçiyor ancak onun da servis durmunu bilemiyorum.

Elbette Mitsubishi ya da Daikin iyidir ancak verdiğim bütçeye uygun ürünleri yok gibi.

Tavsiye konusunda yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,869

@uygunmh

12lik oraya geterli gelecektir

Ben adanada 27m2 yalitimsiz evde 12lik samsung jungfrau kullaniyorum
Cok sukur uzmuyor bizi
Ne iklimlendirme anlaminda nede faturada

Gelelim Oneri Isine kesinlikle Gree Uretimi klimalara
Bulasmiyoruz
Malum surekli verdigi hatalar yüzünden
Bir suru sikayet okumussunuzdur

Midea fiyati uygundur isini guzelce yapar
Yani verdigin paranin hakkini alirsin
Yeni modellerde Dis unite ses problemini giderdiklerine dair
Geri bildirim Aldik
Giris sinifi modellerde biraz plastik kalitesi dusuk
Bunuda belirtmek isterim

Panasonic kalite olarak midea onde
Her 2 klimayida alirsaniz sizi uzmeyecektir

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,869

@Technics

Forumumuza Hosgeldiniz
Klimalarinizi Agirlikli Olarak Hangi Modda Kullanacaksiniz
Bir metre ile iklimlendirilecek alanlari

En x boy x yukseklik  bilgilerini vermenizde varar
Basitce kroki cizerecek
Evinizde yalitim mevcut mu
Ara katmi yada cati katimi
Bu bilgileri bizimle paylasarak
Size daha fazla yardimci olmamizi saglayabilirsiniz

Klimalar icin nekadar butce ayirdiniz ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt