Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
P Çevrimdışı

ProofStriker

Kayıtsız / Doğrulanmamış

uygunmh' Alıntı:
Sota' Alıntı:
@uygunmh

12lik oraya geterli gelecektir

Ben adanada 27m2 yalitimsiz evde 12lik samsung  jungfrau kullaniyorum
Cok sukur uzmuyor bizi
Ne iklimlendirme anlaminda nede faturada

Gelelim Oneri Isine kesinlikle Gree Uretimi klimalara
Bulasmiyoruz
Malum surekli verdigi hatalar yüzünden
Bir suru sikayet okumussunuzdur

Midea fiyati uygundur isini guzelce yapar
Yani verdigin paranin hakkini alirsin
Yeni modellerde Dis unite ses problemini giderdiklerine dair
Geri bildirim Aldik
Giris sinifi modellerde biraz plastik kalitesi dusuk
Bunuda belirtmek isterim

Panasonic kalite olarak midea onde
Her 2 klimayida alirsaniz sizi uzmeyecektir

Merhabalar,

Panasonic KIT-UE12-RKE ve Panasonic KIT-UE12-QKE olarak 2 farklı tipte cihaz var. bunların arasındaki fark ne olabilir acaba? internette baktım ancak bunlar aynı cihaz mı yoksa bir fark var mı anlayamadım.

teşekkürler

merhaba arkadaşım .aralarında bir fark yok kod farkından başka.hangisi olursa alabilirsiniz.

Technics Çevrimdışı

Technics

Yeni Üye
7 Haz 2016
6

9köy' Alıntı:
Technics' Alıntı:
Selam dostum,

devamlı çalıştırmanın günlük tl maliyeti ortalama nedir acaba? duruma göre aç kapa yada sürekli açık olmasını tercih edebilirim. Eğer söylediğiniz şekilde kalite sorunu yaşanacaksa eğer MHI den vazgeçip 18000 lik ME de alabilirim, Sotanın önerdiği tüm modelleri baz alarak iletebilir misiniz değerli görüşlerinizi rica etsem?

sn Techichs vermiş olduğunuz çizme göre 12lik yeterde artar mutfak pencresi açık olsada fark etmez. bende ufak btu klima ile istanbulda oldukça büyük alanı kırıyorum.. istanbulun nemi izmirden yüksektir nekadar izmir yüksek olarak bilinsede. havası daha boğucudur.

devamlı çalışrısa klimanız saatte 200 wattlara kadar kendisini kısar hatat duru bile bakın sizin alanınız 46m2 kadar. ben 12lik klimayı 85m2 100 m2 vuruyorum kaç yıldır. üstelik klimanın kurulu olduğu alan batı cephesi ve güney batı güneşinide alıyor. sizin avantajınzı kuzey cephe olması.

zaten diğer yerlerinizi planınıza göre serinletmeniz zor olur. çizimi normal paintten yaparsanız... bende görme problemi var 3 boyutlu görüntüleri karıştırıyorum klavyemde yaptığım hatalşarı bile düzeltmekte zorlanıyorum inanın. paintten normal bir çizim yaparsanız.. istiyorsanız diğer odalarınız içinde yardımcı olabilirim. belki bu tek klima ile başarı bile sağlarsınız şayet yatak odanız ve ya oturma odanız karşılıklıysa.

Hocam değerli yanıtlarınız için teşekkürler,

böyle bir plan çizdim umarım anlatım konusunda faydası olur. En sağ köşe yatak odası.

pP09go.jpg

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

rica ederim
sayın Tecnichs arkadaşım.. kusura bakmayın geç cevabım için ben devamlı bakamıyorum foruma.

3o7Z34.png

arkadaşım şimdi sizin resime etkili soğuyabilecek yerler için renkli motalar koydum.

yeşil kolay kırmızı zor mavi biraz daha iadere eder kırmızya göre.

arkadaşım amacınız sadece soğutmaysa 49m2 için 12lik yeter hele birde devamlı salonda vakit geçiryorsanız daha büyüğünüde takmayın üşütür hasta olursunuz. keşke diğer odaların ve girişi holün m2 ve genişliğinide yazsaydınız. bu klima sizin yan odanıza bile bir nebze etki eder. bakın ben size bir çizim daha atıcam. bu yazıyı başka bir arkadaşa yazmıştım.

@ Osman arkadaşım,

bakınzı aşağıdak resime bu annemlerin evi 138m2 kullanım alanı var.

5V2OVD.jpg

klimanın bulunduğu alan 22-24m2 gibi salon. klima yazın nonstop çalışıyor. annem oturma odasında kalır kapı girişinde başına havlu örtüp yatıyor. normalde o odada klima var çalıştırmıyor.

sizde tabi devamlı çalıştıracağınız zaman annenizi o odada tutamazsınız.

şimdi Tecnichs arkadaşım evde annemden başka kiimse klimayı sevmez ve tabi oraya gidince benden başka. oturma odası karşısında yatak odasının kapsısını kapalı tutuyorlar üşüyorlar. çocuk odasını bile zaman zaman kapalı tutarlar.

burada klimanın kurulu olduğu alan ufak yanlız sizn salona göre. 22-25 m2 kadar. siz bu çizmdende bir çıkarım yapın.

bizm buradaki asıl amacımız mutfaktı ama takacak yer yoktu ben düşünüyordum buraya takarsak klimayı mutfağaı zor serinletir o yüzden yere bir vantilatör koyup mutfağı salon kapısından çıkan soğuk havayla serinletirm diyordum. gerek kalmadı maşaAllah.

siz bakın gene konuşuruz ama benim bu önerim kesin öneri değildir kimseye. mantık iyi anlaşılırsa diğer arkadaşlarcada ekonomi durumudur. =:)

G Çevrimdışı

gogo_

Yeni Üye
6 Haz 2016
8

merhaba, 20 m2 odaya klima araştırıyorum yardımcı olurmusunuz.
Oda bilgileri;
-cift cephe görüyo,sabah güneşi alıyo
-2 pencere ve 1 büyük transporter cam var
-2 katlı evin 2.katı
-Çatı standart ve yalıtım tam
İşim dolayısıyla haftada bir gün kullanılacak sadece bu yüzden fazlaya kaçmak da istemiyorum.Baymak Elegant Plus 12 A++ 12000 Btu/h ile yola çıkmıştım yeterli olurmu yoksa Mitsubishi SRK 35 ZMP-S A Enerji Sınıfı 12000 BTU Inverter mı dersiniz? Yada başka öneriniz varmı ?

M Çevrimdışı

mehmet

Yeni Üye
12 Haz 2016
2

Daikin n serisi 9000lik klimaya 2100 fiyat aldım midea veya panasonic yerine tercih edilir mi sizce

S Çevrimdışı

scinkose

Yeni Üye
13 Haz 2016
5

Merhabalar..

Yaklaşık 25m2 olan güney cephe,iki tarafı açık ve geniş pencereli, öğle saatlerinden gün batımına kadar güneş alan salonumda kullanmak üzere SESSİZ çalışan ve Çocuklar İçin anti alerjik özelliği olan 2000-2500TL civarında önerebileceğiniz bir klima varmıdır acaba? bir de kaç Btu almalıyım. Teşekkürler

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,869

gogo_' Alıntı:
Oda bilgileri;
-2 katlı evin 2.katı
İşim dolayısıyla haftada bir gün kullanılacak sadece bu yüzden fazlaya kaçmak da istemiyorum.Baymak Elegant Plus 12 A++ 12000 Btu/h ile yola çıkmıştım yeterli olurmu yoksa Mitsubishi SRK 35 ZMP-S A Enerji Sınıfı 12000 BTU Inverter mı dersiniz? Yada başka öneriniz varmı ?

Merhaba @gogo_

Baymak Uretımını Ningbo Aux Air Conditioner Co. Ltd. Fırması Yapmakta Cının En Dadık Urunlerı Ureten Fırmadır

Mitsubishi SRK 35 ZMP-S MHi Gırıs Sınıfı Klımasıdır Performansıdan Cok Plastık Kalıtesınden Sıkayetcı Olan Arkadaslar Vardı Dokundan Elınde Kalacak Dıyenler Olmustu

Mitsubishi SRK 35 ZMP-S Verecek Butcen Var ise Onun Yerıne Panasonic Etherea 9luk Onerırım Uzun Yıllar Basın Agırmadan Klıma Kullanırsın.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,869

mehmet' Alıntı:
Daikin n serisi 9000lik klimaya 2100 fiyat aldım midea veya panasonic yerine tercih edilir mi sizce

Mehmet Bey Kullanılacak Mekanın Ozellıklerını Yazarsanız Daha Fazla Yardımcı Olabılırız.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,869

scinkose' Alıntı:
Merhabalar..

Yaklaşık 25m2 olan güney cephe,iki tarafı açık ve geniş pencereli, öğle saatlerinden gün batımına kadar güneş alan salonumda kullanmak üzere SESSİZ çalışan ve Çocuklar İçin anti alerjik özelliği olan 2000-2500TL civarında önerebileceğiniz bir klima varmıdır acaba? bir de kaç Btu almalıyım. Teşekkürler

Merhaba @scinkose

12lık Yeterlı Gelecektır

Panasonic KIT-UE12-RKE Modelını Inceleyebılırsınız Fıyat Olarak Istedıgınız Aralıkta ve Antı Alerjık Fıltrelerı Bulunmakta.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,869

scinkose' Alıntı:
qBWrmR.jpg

evin krokisi yaklaşık olarak bu şekilde tüm evi tek bir klima ile serinletmem mümkün mü acaba ?

Banyoyu Saymaksak Yaklasık 90m2 Alanınız Var

Holun Sag Taraftakı Havalandırma Oldugu Duvara 18-24luk Klıma Takarak Sıcagı Kırabılırsınız

Tum Odalarda Iyı Bır Konfor Olmasada Terlemeden Oturabılenecek Hale Gelecektır Dıye Dusunuyorum...

G Çevrimdışı

gogo_

Yeni Üye
6 Haz 2016
8

Sota' Alıntı:
gogo_' Alıntı:
Oda bilgileri;
-2 katlı evin 2.katı

Merhaba @gogo_

Baymak Uretımını Ningbo Aux Air Conditioner Co. Ltd. Fırması Yapmakta Cının En Dadık Urunlerı Ureten Fırmadır

Mitsubishi SRK 35 ZMP-S MHi Gırıs Sınıfı Klımasıdır Performansıdan Cok Plastık Kalıtesınden Sıkayetcı Olan Arkadaslar Vardı Dokundan Elınde Kalacak Dıyenler Olmustu

Mitsubishi SRK 35 ZMP-S Verecek Butcen Var ise Onun Yerıne Panasonic Etherea 9luk Onerırım Uzun Yıllar Basın Agırmadan Klıma Kullanırsın.

Ya ben normalde rastgele bi 1600 tl lik bişe alayım diye çıktım yola ama işte azcık araştırmaya kalkınca o çıta yükseliyo.Zaten haftada 1 gün oda muhtemelen gece yatarken soğutacağım oda için bukadar kasmamı da anlamış değilim.Şimdi 2 sorum var son olarak 
-Bütçe 2200 diyelim marka model öneriniz nedir
-Yazdığım Mitsubishi modelinde bazı sitelerde A+ bazılarında A ? doğrusu nedir

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,869

@gogo Dedıgınız Sekılde Kullancaksanız ve Kasmak Istemıyorsanız ( Haftada 1 kullanım ) Hatrı Sayılır Bır Gerekce :)

Midea Yeni Serisi Blanc Bakmanızı Tavsıye Ederım Fıyat Olarakta Oldukca Uygun

Mitsubishi SRK 35 ZMP-S Teknik Özelleri Şu Sekilde

2eq3z15.png

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt