Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
F Çevrimdışı

formatör

Yeni Üye
8 Haz 2016
1

Merhaba,
Samsung jungfaru 12000 btu klima satışı internette yok. 
Nereden bulabiliriz acaba. yardımcı olursanız sevinirim. 
saygılar.

Technics Çevrimdışı

Technics

Yeni Üye
7 Haz 2016
6

Sota' Alıntı:
@Technics

Forumumuza Hosgeldiniz
Klimalarinizi Agirlikli Olarak Hangi Modda Kullanacaksiniz
Bir metre ile iklimlendirilecek alanlari

En x boy x yukseklik bilgilerini vermenizde varar
Basitce kroki cizerecek
Evinizde yalitim mevcut mu
Ara katmi yada cati katimi
Bu bilgileri bizimle paylasarak
Size daha fazla yardimci olmamizi saglayabilirsiniz

Klimalar icin nekadar butce ayirdiniz ?

Merhaba, Hoş bulduk Sota,

planı kendimce çizmeye çalıştım, yalıtım yok, pencereler çift camlı winsa.. pencere 2de sadece bir hava sorunu var onu halledicem. zemin üstü 1. kat ara kat yani. Bütçe opsiyonel olarak iletebilirim.

r99gD1.jpg

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,869

Kusura Bakma Biraz Geç Cevapliyorum
Tadilat İşleriyle Ugrasiyorum

Sürekli Kullanimda (7/24) 18lik Yeterli Olacaktir
Ama Açkapa Yaparak Kullanirim Dersen

24luk Almanda Fayda Var

1. Mitsibishi Electric SF Serisi
2. Daikin Shira Fiyatlari Cok Ucuk Ama
2. Panasonic Etherea
3. Panasonic KIT-UE Serisi
4. Midea

Dipnot Internetten Iyibir Aramayla
Samsung jungfrau 18lik Bulabilme Ihtimaliniz Mevcut
Fiyati Dusuk Kalitesi Yuksek Bir Model
ama Üretimi Bitti

Technics Çevrimdışı

Technics

Yeni Üye
7 Haz 2016
6

Sota' Alıntı:
Kusura Bakma Biraz Geç Cevapliyorum
Tadilat İşleriyle Ugrasiyorum

Sürekli Kullanimda (7/24) 18lik Yeterli Olacaktir
Ama Açkapa Yaparak Kullanirim Dersen

24luk Almanda Fayda Var

1. Mitsibishi Electric SF Serisi
2. Daikin Shira Fiyatlari Cok Ucuk Ama
2. Panasonic Etherea
3. Panasonic KIT-UE Serisi
4. Midea

Dipnot Internetten Iyibir Aramayla
Samsung jungfrau 18lik Bulabilme Ihtimaliniz Mevcut
Fiyati Dusuk Kalitesi Yuksek Bir Model
ama Üretimi Bitti

Rica ederim Sota,
kolay gelsin size de :)

şöyle bir kaç durum daha var, mutfak ve salon kapısı açık sürekli, arada ki bar alanından mutfağa sürekli hava giriş çıkışı oluyor, mutfak malum sıcak bir ortam beni aslında endişelendiren bu durumlardı. İzmir de ikamet ediyoruz, sıcak bir şehir biliyorsunuz yine Bu nedenlerle 24000 lük veya 2200 lik düşünmüştüm. Mitsubishi Heavyden fiyat almıştım 63lü model için 22000 btuluk 4900 fiyat verildi. Ama siz 18000lik yeterli diyorsanız onlarada bakıcam, MH için gerek yokmu sizce ? bir de tavsiye etmiyorsunuz sanırım onu.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,869

@Technics

Mutfak ve Salon Kapısı Acık Olacagı Gozumden Kacmıs

Mutfakta Yemek Pısırme Esnasında Cıddı Anlamdan Isı Uretılecek Salon Kapısıda Acık Olunca 18000 Bu Durumda Bıraz Zayıf Kalacaktır

Tercıhın 24000 Yana Olmalı Bu Sartlar Altında

MHİ Hangi Modeli için Fiyat Aldınız.

Technics Çevrimdışı

Technics

Yeni Üye
7 Haz 2016
6

Sota' Alıntı:
@Technics

Mutfakta Yemek Pısırme Esnasında Cıddı Anlamdan Isı Uretılecek Salon Kapısıda Acık Olunca 18000 Bu Durumda Bıraz Zayıf Kalacaktır

Ok 24000 btu da mutabıkız o zaman.

Fiyat aldığım ürün bu hocam

http://www.istanbulbilisim.com.tr/mitsubishi-srk-63-zkr-s-inverter-duvar-tipi-klima-fiyati,60023.html?gclid=CKmW86CWos0CFfgW0wod-NkCGg

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

Technics' Alıntı:
Sota' Alıntı:
@Technics

http://www.istanbulbilisim.com.tr/mitsubishi-srk-63-zkr-s-inverter-duvar-tipi-klima-fiyati,60023.html?gclid=CKmW86CWos0CFfgW0wod-NkCGg

aç kapamı kullancaksınız sayınn Technics arkadaş.

bu durumu hiiç önemmem şahsen kuzey cephe avantajınız var devamlı çalıştırısanız 12 lik ME sf modelini alın devamlı çalıitırın. hem kaliteden ödün vermemiş olursunuz hemde alım maliyetiniz düşer mhi lerde kart ve fan sorunları olabiliyor kasa plastiği ise oldukça kötü.

Technics Çevrimdışı

Technics

Yeni Üye
7 Haz 2016
6

9köy' Alıntı:
Technics' Alıntı:

bu durumu hiiç önemmem şahsen kuzey cephe avantajınız var devamlı çalıştırısanız 12 lik ME sf modelini alın devamlı çalıitırın. hem kaliteden ödün vermemiş olursunuz hemde alım maliyetiniz düşer mhi lerde kart ve fan sorunları olabiliyor kasa plastiği ise oldukça kötü.

Selam dostum, 

devamlı çalıştırmanın günlük tl maliyeti ortalama nedir acaba? duruma göre aç kapa yada sürekli açık olmasını tercih edebilirim. Eğer söylediğiniz şekilde kalite sorunu yaşanacaksa eğer MHI den vazgeçip 18000 lik ME de alabilirim, Sotanın önerdiği tüm modelleri baz alarak iletebilir misiniz değerli görüşlerinizi rica etsem?

M Çevrimdışı

mehmet

Yeni Üye
12 Haz 2016
2

merhabalar herkese
benim odam 15-20 metrekare arası antalyada yaşıyorum soğutma ve ısıtma amaçlı alcam. güneye ve batıya cephesi var odamın. en az 3 sene sorunsuz idare etsin istiyorum. ilk klima alışılm olcak herhangi bi bilgim yok. vakumlama ve bakır tel önemli sanırım  :huh: . 2000 lira bütçem var tavisyelerinizi bekliyorum :). şimdiden teşekkürler.

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

Technics' Alıntı:
9köy' Alıntı:

Selam dostum,

devamlı çalıştırmanın günlük tl maliyeti ortalama nedir acaba? duruma göre aç kapa yada sürekli açık olmasını tercih edebilirim. Eğer söylediğiniz şekilde kalite sorunu yaşanacaksa eğer MHI den vazgeçip 18000 lik ME de alabilirim, Sotanın önerdiği tüm modelleri baz alarak iletebilir misiniz değerli görüşlerinizi rica etsem?

sn Techichs vermiş olduğunuz çizme göre 12lik yeterde artar mutfak pencresi açık olsada fark etmez. bende ufak btu klima ile istanbulda oldukça büyük alanı kırıyorum.. istanbulun nemi izmirden yüksektir nekadar izmir yüksek olarak bilinsede. havası daha boğucudur.

devamlı çalışrısa klimanız saatte 200 wattlara kadar kendisini kısar hatat duru bile bakın sizin alanınız 46m2 kadar. ben 12lik klimayı 85m2 100 m2 vuruyorum kaç yıldır. üstelik klimanın kurulu olduğu alan batı cephesi ve güney batı güneşinide alıyor. sizin avantajınzı kuzey cephe olması.

pPXD5z4b7efafcd9ea2adf.jpg

zaten diğer yerlerinizi planınıza göre serinletmeniz zor olur. çizimi normal paintten yaparsanız... bende görme problemi var 3 boyutlu görüntüleri karıştırıyorum klavyemde yaptığım hatalşarı bile düzeltmekte zorlanıyorum inanın. paintten normal bir çizim yaparsanız.. istiyorsanız diğer odalarınız içinde yardımcı olabilirim. belki bu tek klima ile başarı bile sağlarsınız şayet yatak odanız ve ya oturma odanız karşılıklıysa.

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

mehmet' Alıntı:
merhabalar herkese
benim odam 15-20 metrekare arası antalyada yaşıyorum soğutma ve ısıtma amaçlı alcam. güneye ve batıya cephesi var odamın. en az 3 sene sorunsuz idare etsin istiyorum. ilk klima alışılm olcak herhangi bi bilgim yok. vakumlama ve bakır tel önemli sanırım :huh: . 2000 lira bütçem var tavisyelerinizi bekliyorum :). şimdiden teşekkürler.

arkdaşaım midea klimalara bakın ben modelelri fiayatları pek bilmiyorum. airfelden uzak durun alacağınız klimanın momtaj borusu bakır kangaldan açılarak takılsın. airfellere bakır boru seti dense bile güvenmeyin ortalıkta çok inadına yönlendiren var zamanında önermseler şuan inadıan öneriyorlar. kağıt gibidir o hazır boru setleri.

kvGDyD.png

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,869

@mehmet Hoşgeldiniz

9luk modellerı ısınızı gorecektır
12lık almak ıse tercıhınıze kalmıs

butcenıze gore

MİDEA BLANC 9luk
MİDEA MISSION 9luk
PANASONIC KIT-UE09RKE Modellerını Alabılırsınız

İlk Tercıhınızın Panasonic Olsun

Midea Tercıh Edersenız Mıdea'da Uzmez Sızi

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,869

formatör' Alıntı:
Merhaba,
Samsung jungfaru 12000 btu klima satışı internette yok. 
Nereden bulabiliriz acaba. yardımcı olursanız sevinirim. 
saygılar.

12lik Modeli Internette Ortamında Aranabılecek Heryerı Aradım ama Malesef Stokta Yok

Buyuk Bayılere Sormak Lazım Depolarda Kıyıya Koseye Sıkısmıs Kalma Ihtımalı Yuksek

Suan Bende Arıyorum Bulurumsam 2 Adet Daha Almayı Dusunuyorum

U Çevrimdışı

uygunmh

Yeni Üye
6 Haz 2016
2

Sota' Alıntı:
@uygunmh

12lik oraya geterli gelecektir

Ben adanada 27m2 yalitimsiz evde 12lik samsung  jungfrau kullaniyorum
Cok sukur uzmuyor bizi
Ne iklimlendirme anlaminda nede faturada

Gelelim Oneri Isine kesinlikle Gree Uretimi klimalara
Bulasmiyoruz
Malum surekli verdigi hatalar yüzünden
Bir suru sikayet okumussunuzdur

Midea fiyati uygundur isini guzelce yapar
Yani verdigin paranin hakkini alirsin
Yeni modellerde Dis unite ses problemini giderdiklerine dair
Geri bildirim Aldik
Giris sinifi modellerde biraz plastik kalitesi dusuk
Bunuda belirtmek isterim

Panasonic kalite olarak midea onde
Her 2 klimayida alirsaniz sizi uzmeyecektir

Merhabalar,

Panasonic KIT-UE12-RKE ve Panasonic KIT-UE12-QKE olarak 2 farklı tipte cihaz var. bunların arasındaki fark ne olabilir acaba? internette baktım ancak bunlar aynı cihaz mı yoksa bir fark var mı anlayamadım.

teşekkürler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt