Klima Elektrik Tüketimi

T Çevrimdışı

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
568
Cvp: Klima Elektrik Tüketimi

Sota' Alıntı:
turbocum 23 dereceye aldığında
odanin kaç derece olmasını bekliyorsun ???

24 DERECE YA AYARLAYINCA 24 DEREDE 
23 DERECE YE AYARLAYINCA 23 DERECE 

OLMASINI BEKLİYORUM  AMA AŞAĞIDAKİ GİBİ OLUYOR ODA DERECESİ

24 DERECEYE AYARLADIĞIMDA  24,2 / 24,5 

23 DERECEYE AYARLADIĞIMDA  23,2 / 23,5 ARASINDA OLUYOR

T Çevrimdışı

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
568

23 DERECE YE SET EDİLMİŞ HALDE TAM 16 SAAT KLİMA KULLANDIM ( 26 SAAT NORMALDE )  EV ELEKTRİĞİ DAHİL  9,8 KW TÜKETİM YAPMIŞ 

9,8 KW *0,42 : 4,12 TL 26 SAAT KULLANIM TÜM EV 16 SAAT KLİMA İÇİNDE

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,697

inverter klimaların ısı hassasiyeti 0.5 derecedir

yanı herşey normal

odanın herkosesinde 24 gormen mümkün değildir ki

kim yerde 23.5 kime yerde 25 olur bu normaldir

sen 0.2 dereceyi ariyorsün
çok komik bir rakam

bence klimanı kurcalama gulegule kullan

T Çevrimdışı

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
568

Sota' Alıntı:
inverter klimaların ısı hassasiyeti 0.5 derecedir

yanı herşey normal

odanın herkosesinde 24 gormen mümkün değildir ki

kim yerde 23.5 kime yerde 25 olur bu normaldir

sen 0.2 dereceyi ariyorsün
çok komik bir rakam

bence klimanı kurcalama gulegule kullan
teşekkürler saolasın hocam

beko 31830 klimanın tüketim verilerini sizlere bilgi aktarmak içinde yazıyorum 

demiştin kullanmaya başladığında tüketim verilerinide yazarsın diye

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,697

yaz turbocum yaz sıkıntı olmaz
çok daha güzel olur

illa arçelik beko diyenler için güzel bir referans olur

T Çevrimdışı

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
568

33 saatte 23 dereceye set edilmiş halde 16 kw tüketim yapmış klimam sabah 9 da açıyorum gece 12 de kapatıyorum sürekli çalıştırmıyorum günde 15 saat 2 günde 33 saat

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,697

ortalama 480watt

hıc kapatmadan 2 gun kullan bakalım ortalama ne olacak

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

elektirik faturam geldi gene kıskandıran cinsten 121 tl cik hepsi.sotacım kıskanma he sakın me bu borumu :yerlerde:

3 tane klima kullanıyorum alt tarafı yahu nolcekki :yerlerde:

E Çevrimdışı

emin616 

Aktif Üye
6 Nis 2017
289

ghostkiller1' Alıntı:
elektirik faturam geldi gene kıskandıran cinsten 121 tl cik hepsi.sotacım kıskanma he sakın me bu borumu :yerlerde:

3 klima derken. Buna ev elektriğide dahil mi?  Kullanılan klimaların modelleri ne? Kaç derecede nasıl ne kadar çalışıyor?  Ev izolasyonlu mu? Kaç m2 ?Kafamda deli sorular :deli:
Tam ME için bütçe ayırmaktan vazgeçtim akşama mission almaya gidecekller yapılır mu bana :)eh:

T Çevrimdışı

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
568

24 saat klima yı kapatmadan aynı 23 derece de set edilen şekilde çalıştı  12,24 kw elektrik tüketti tüm ev elektriği sadece klima değil  12,24 kw / 24 saat   :  saatlik 0,51 kw

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,697

Turbo k.arza78' Alıntı:
24 saat klima yı kapatmadan aynı 23 derece de set edilen şekilde çalıştı  12,24 kw elektrik tüketti tüm ev elektriği sadece klima değil  12,24 kw / 24 saat   :  saatlik 0,51 kw

24saattte

ortalama 2kw buzdolabı , tv 1kw , lamba 0.5kw

klımanın tuketımı saattelık 350/400watt arasında guzel tuketım

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,697

benımde az once faturam geldı

evın dıger tuketımlerı dahıl  tam 140 gayma 

klımaların gunluk calısma suresı

12lık jungfrau 24saat
12lık maldıves 12saat

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

emin616' Alıntı:
ghostkiller1' Alıntı:

3 klima derken. Buna ev elektriğide dahil mi?  Kullanılan klimaların modelleri ne? Kaç derecede nasıl ne kadar çalışıyor?  Ev izolasyonlu mu? Kaç m2 ?Kafamda deli sorular :deli:
Tam ME için bütçe ayırmaktan vazgeçtim akşama mission almaya gidecekller yapılır mu bana :)eh:

Emin kardeşim Aman Kafanız karışmasın her şey bütçeye dayalı. Gönül ister ki herkes kaliteli ve iyi bir klima alabilsin.

Ben de 3 tane me Klima var. Iki tane 9'luk ve bir tane 12'lik  var. Yalıtım süper sayılmaz Orta seviye. Üçüncü  kat  ve üzerinde bir tane boş daire var maalesef ev kuzeye bakıyor.

9 luk 20 saat genelde 27 derecede çalışır ve ara ara turbo moduna alırım

Diğer 9 luk genelde 18 saat ve bazı günler kapanmaz 22-24derecede çalışıyor.malum gençler soğuğu seviyor

12 likse ortalama 18-19 saat hafta sonları ve bazı günler kapanmaz 26derecede çalışır.

Evin elektiriği bu faturaya dahil.normalde 75-85 arası gelir faturam.3 lü tarife kullanıyorum.dikkat etmiyoruz açıkcası etsek fatura dahada düşer.tek dikkat edilen çamaşır ve bulaşık mak ya gündüz yada gece 10 dan sonra çalışır.iki tv iki pc sürekli çalışır.budolabım x large büyük kasa.tabi birde klimadan fazla yakan kazanlı ütü.

Hastanede hastamız olması dolayısıyla sürekli aşşa yukarı gün aşırı ütü yapılır meret 1800 wat çekiyor.geriye diğer ev aletleri kalıyor kettle ,fön mak,....vs gibi.tabi bu ay üst katda tadilat yapıldı matkap vs çalıştı.

Bütün bunlara rağmen gelen fatura 121 tl ve çok memnunum.yalıtım önceside fazla fatura gelmiyordu bana.ne zaman me klimaları aldım rahata erdim.yaz kış sürekli çalışır klimalar.bende kombi tesisatı doğalgaz soba tesisatıda var aynı zamanda.içlerinde en karlısı klima.kombiye göre yarı yarıya fark atıyor.

birçok marka ile aşina oldum kullandım .şu bir gerçektirki asla kaliteyle normal seviye bir cihaz bir olamıyor.heryönden farkı hissediyorsunuz.o yüzdendirki bütçe sıkıntısı olmayanlar için önce kalite diyorum.

Geri
Üst Alt