Klima Elektrik Tüketimi

A Çevrimdışı

aliveli78

Aktif Üye
26 Haz 2016
53
s.a arkadaşlar inverter klimalarda üzerinde yazan 1600 watt enerji tüketimi sürekli çalışma da mı elektrik tüketiyor

örnek : 1600 wat 1,6 kw 1 saatte elektrik tüketen bir klima günde 10 saat kapatmadan 26 dereceye ayarlandı ise 10 saat kullanımda 16 kw elektrik mi tüketiyor ( 10 saat klima kullanımda 16 kw mı tüketecek )

yoksa oda soğuyunca otomatik durma olduğunda tüketim olmuyormu

S Çevrimdışı

Serhat6363

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Cvp: KLİMA ELEKTRİK TÜKETİMİ

aliveli78' Alıntı:
s.a arkadaşlar inverter klimalarda üzerinde yazan 1600 watt enerji tüketimi sürekli çalışma da mı elektrik tüketiyor 

örnek : 1600 wat 1,6 kw 1 saatte elektrik tüketen bir klima günde 10 saat kapatmadan 26 dereceye ayarlandı ise 10 saat kullanımda 16 kw elektrik mi tüketiyor ( 10 saat klima kullanımda 16 kw mı tüketecek )

Sorunuza şöyle cevap verelim..
Klimanizin nominal sarfiyatı 1.6 kw verilmiş.
Nominal tüketim dış sıcaklık 35 derece olduğunda klima oda ısısını yakalayana kadar 1.6 kw tüketir.
Ortam ısısına gelmeye başlayınca klima kısmaya başlatacaktır ve 1.6 kw'den daha az tüketecektir.
Hemen hemen hiçbir inverter 26-28 derece aralığında kullanıldığında 1.6 kW bile yakmayacaktir.

Dış sıcaklık 35 derecenin altında ise klima nominal sarfiyatı 1.6 kw'den daha az çekecektir..

Ortam ısısını bulduktan sonra klimanız 1.6 kW değilde, saatte 0,25 kw(250 watt) veya 0,35 kW(350 watt) arası tüketir.

Ben kendi klimamdan örnek vereyim.
Dış 35 derece iç 27 derecede kullanılırsa Minimum 200 watt tüketecegi belirtiliyor.
Klimamin nominali 1.3 kW yaziyor.
Klima ortam ısısına 2-3 derece kala kismaya başlıyor.
1 saatten sonunda nominal den daha az tüketim yapıyor.

Biraz karışık oldu ama anlayabildinizmi hocam.
Aklınıza takılan soru varsa memnuniyetle cevaplarız.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,255

@aliveli78

https://www.youtube.com/watch?v=ghfd8m-DH7w

A Çevrimdışı

aliveli78

Aktif Üye
26 Haz 2016
53

Serhat6363' Alıntı:
aliveli78' Alıntı:

örnek : 1600 wat 1,6 kw 1 saatte elektrik tüketen bir klima günde 10 saat kapatmadan 26 dereceye ayarlandı ise 10 saat kullanımda 16 kw elektrik mi tüketiyor ( 10 saat klima kullanımda 16 kw mı tüketecek )

Nominal tüketim dış sıcaklık 35 derece olduğunda klima oda ısısını yakalayana kadar 1.6 kw tüketir.
Ortam ısısına gelmeye başlayınca klima kısmaya başlatacaktır ve 1.6 kw'den daha az tüketecektir.
Hemen hemen hiçbir inverter 26-28 derece aralığında kullanıldığında 1.6 kW bile yakmayacaktir.

Dış sıcaklık 35 derecenin altında ise klima nominal sarfiyatı 1.6 kw'den daha az çekecektir..

Ortam ısısını bulduktan sonra klimanız 1.6 kW değilde, saatte 0,25 kw(250 watt) veya 0,35 kW(350 watt) arası tüketir.

Dış 35 derece iç 27 derecede kullanılırsa Minimum 200 watt tüketecegi belirtiliyor.

s.a hocam yani kısacası oda soğuğuncaya kadar yüksek çekiyor örnek 1 saatte 1,60 kw tüketiyor sonraları klimayı kapanmayınca soğukluk aynen korunursa  10 saat kulanılsa bile 7 / 8 kw elektrik tüketiyor doğrumu yani bu şekil mi

A Çevrimdışı

aliveli78

Aktif Üye
26 Haz 2016
53
Cvp: Klima Elektrik Tüketimi

bu watmetre kendim alıp takabilirmiyim yoksa servis mi takacak

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,255

Tabiki Kendiniz Takabılırsınız

1 adet Fis , 1 Adet Prizle İşiniz Halledebılırsınız

A Çevrimdışı

aliveli78

Aktif Üye
26 Haz 2016
53

Sota' Alıntı:
Tabiki Kendiniz Takabılırsınız

1 adet Fis , 1 Adet Prizle İşiniz Halledebılırsınız

en ucuzundan alsam bile yeterlimi watmetre 50  / 75 tl arasında sen marka modeli önerebilirmiisn

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,255

Bizin Kullandigimizi
Alabilirsin
G.G 50lira Civarinda

SM-N900

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,255

GittiGidiyor TT Technic PM-001

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

aliveli78' Alıntı:
Sota' Alıntı:
GittiGidiyor TT Technic PM-001

şimdi alsam bunu 

klima takılırken montajı yapılırken 

servis takar mı wattmetre yi
@aliveli78  kardeşim merhaba.servis bu tür olaylara girmez hatta böyle bir teklifte bulunmayın derim.çünki firmalar bu tür olaylara sıkıntı çıkarır gözüyle bakar elektiriksel olarak yani.böyle birşey yapacaksanız kendiniz yapmalı yada bir elektirikçiye yaptırmalısınız ki çok basit bir iş .bir topraklı fiş alıyorsunuz klimaya giden kabloları takıp prize takıyorsunuz.

A Çevrimdışı

aliveli78

Aktif Üye
26 Haz 2016
53

Serhat6363' Alıntı:
aliveli78' Alıntı:

s.a hocam günde 25 / 27 derecede 12 saat çalışırsa en fazla ne kadar tüketimim olur 12 saatte tahminen

S Çevrimdışı

Serhat6363

Kayıtsız / Doğrulanmamış

Ve aleykümselam hocam..
Ben kendi evimde kullandığım klimalarımdan örnek vereyim.
Biz genelde 7/24 kullanıyoruz ve hep 26 derecede..
Klimalarim 24 saatte 5-6 kW tüketiyor hocam.
12 saatte tahmini 3-4 kW

Klimalarin kalitesine göre de değişir.
Bazı klimalar vardır ki günde 9-10 kW
Bazı klimalar vardır ki günde 17 kW tüketir.

Sizin klimaniz nedir hocam klimanızın ne tükettiğini birkaç yapacağınız test ile hesabını yapalım.
@aliveli78

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri