Klima Elektrik Tüketimi

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,571
Cvp: Klima Elektrik Tüketimi

aliveli78' Alıntı:
hasanustaa' Alıntı:
@aliveli78  arkadaşım bütçenize göre tercih yaparsak 

http://www.ege-ticaret.com/MIDEA-BLANC-MSMACU-18HRFN1-INVERTER-SPLIT-KLIMA,PR-202.html

http://www.galeribeyaz.com/midea-modern-star-msew-18-elegance-18000-btu-inverter-klima.html#.V4I66UaLSM8

USMARTPLUS 18

bu klimalar pek ala işinizi görecektir.  illa arçelik derseniz 18 lik kliması 2000 tl ye vardı sanırım bir model sadece.oda sadece soğutma yapabiliyormuş.kalitesizliğini görmezden gelirsek ne kadar gidrerse şansıma dersek  fiyat iyi ve alınabilir.ama hiç maceraya girmeyim dserseniz midea modernstar bayilerde de daha uyguna alınabilir.  en azından eli ayağı az düzgün klima arçeliğe göre.

midea hangi firmannın üretimi güzelmi bu midea

Midea Üretici Firmadır Zaten Hem Kendı Klımalarını Uretır

Hemde Dıger Fırmalar OEM Uretım Yapar.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,571

Serhat6363' Alıntı:
Hocam Arçelik'e vereceğiniz paraya 18.000 BTU Airfel öneririm soğutma amaçlı kullanırsanız bu klimada sorun yaşamazsınız,bu klimanın soğutmasini 40 derece sicaklikta bizzat inceledim soğutmada sıkıntı yok  verimli bir klima Arçelik'ten çok çok iyi  ve daha az tüketir.
Bu cihazı tavsiye ederim..

http://www.hepsiburada.com/airfel-as18-0942-sinv-a-enerji-sinifi-18000-btu-h-seasonal-inverter-klima-p-EVAIRFAS180942SINV

Sizin Beko gibi tüketir ve dahada az tüketir hocam.

Serhat Sorunlu Aırfel Klımaları Sende Rıcam Onerme Kımsenın Vebalanı Almayalım

Haa Yok Sorunlar Gıderılmıs Dıyorsan Alır Evinde Denersın Sonra Bızde Bakarız Onermeye Baslarız

Serhat Bıldıgın Uzere GREE Klımalardada Durumama Sıkıntısı Vardı Soguk Uflemesı Bu Sıkıntının Gıderıldıgı Anlamına Gelmez

S Çevrimdışı

Serhat6363

Kayıtsız / Doğrulanmamış

Allah'ın rahmetinden uzak kalasin.
Allah seni lânet etsin.
Allah seni kahretsin ey mel'un.
Her türlü râhmetten uzak kalasın.
Allah nezdinde Lâ'netlenmiş olasın.
Allah'ın rahmetinden kovulmuş şeytan gibi Allah seni kâhretsin.
Allah'ın gazâbına uğrayasın.
Evinde bir sebeple belaya mübtela olasın.
Allah ızdırabını arttırsın.
Allah ve melekleri sana la'net etsin.
Allah yaptığın küfürlere karşılık senin hakkından gelsin.
Allah senin düzenini dağıtsın.
Allah senin kuvvetini parçalasın.
Allah senin hakkından gelmeyi biran önce nasip etsin.
Allah,bana haksız yere küfür etmenden ötürü belini kırsın ve yatalak etsin.
Allah sana kemiklere yayılmış kanser hastalığını versin.
Allah sana gece huzursuz yatmayı nasip etsin.
Allah,bana haksız yere ettiğin küfürlerden dolayı elini kırsın Allah her ne sebeple olursa olsun eline kaynar su ile yaksın.
Allah bu yaptığın zorbalığa karşılık seni kahretsin.
Allah,haksız yere ve iftira atarak başkasının adamı olmakla suçlamandan ötürü sana on kez musibet versin.
Allah,namludan çıkan kurşun gibi belaları biran önce üzerine indirsin.
Allah, beni bu küfürlerden dolayı huzursuz ettiğin için senide on kat huzursuz etsin.
Allah sabahlara kadar evinde deprem huzursuzluğu versin.
Allah’ın rahmetinden uzak olasın.
Allah'ın gazabına en kısa sürede uğrayasin.
Allah,daha önceleri bana onlarca yaptiğın ve bugün yaptığın küfürlere karşılık,benimde küfüre küfürle karşılık vermediğim için biran önce yaptığım beddualari bir an önce sebep kılsın.
Bir ay boyunca bu ve benzeri beddualları eksik etmeyeceğim üzerinizden.

Allah sana lânet etsin.
Allah sana lânet etsin.
Allah sana lânet etsin.

P Çevrimdışı

ProofStriker

Kayıtsız / Doğrulanmamış

Serhat6363' Alıntı:
Allah'ın rahmetinden uzak kalasin.
Allah seni lânet etsin.
Allah seni kahretsin ey mel'un.
Her türlü râhmetten uzak kalasın.
Allah nezdinde Lâ'netlenmiş olasın.
Allah'ın rahmetinden kovulmuş şeytan gibi Allah seni kâhretsin.
Allah'ın gazâbına uğrayasın.
Evinde bir sebeple belaya mübtela olasın.
Allah ızdırabını arttırsın.
Allah ve melekleri sana la'net etsin.
Allah yaptığın küfürlere karşılık senin hakkından gelsin.
Allah senin düzenini dağıtsın.
Allah senin kuvvetini parçalasın.
Allah senin hakkından gelmeyi biran önce nasip etsin.
Allah,bana haksız yere küfür etmenden ötürü belini kırsın ve yatalak etsin.
Allah sana kemiklere yayılmış  kanser hastalığını versin.
Allah sana gece huzursuz yatmayı nasip etsin.
Allah,bana haksız yere ettiğin küfürlerden dolayı elini kırsın Allah her ne sebeple olursa olsun eline kaynar su ile yaksın.
Allah bu yaptığın zorbalığa karşılık seni kahretsin.
Allah,haksız yere ve iftira atarak başkasının adamı olmakla suçlamandan ötürü sana on kez musibet versin.
Allah,namludan çıkan kurşun gibi belaları biran önce üzerine indirsin.
Allah, beni bu küfürlerden dolayı huzursuz ettiğin için senide on kat huzursuz etsin.
Allah sabahlara kadar evinde deprem huzursuzluğu versin.
Allah’ın rahmetinden uzak olasın.
Allah'ın gazabına en kısa sürede uğrayasin.
Allah,daha önceleri bana onlarca yaptiğın ve bugün yaptığın küfürlere karşılık,benimde küfüre küfürle karşılık vermediğim için biran önce yaptığım beddualari bir an önce sebep kılsın.
Bir ay boyunca bu ve benzeri beddualları eksik etmeyeceğim üzerinizden.

Allah sana lânet etsin.
Allah sana lânet etsin.
Allah sana lânet etsin.

seni bi sikerim.  siktirol git karşımdan.  birolu yala gitde kucana otur.  senin gibi dansözleri sevmiyorum ve sikmek istiyorum.   kendine daha fazla bulaştırmadan birol abine ağla gitde.

sen ancak kötü kadın gibi beddua et.   sen haier vakumsuz kliman değişince dhde yazan şerefsizler haysiyetsizler var diye yazmdadınmı birola yağ çekmek için.   sonra nasıl olduysa hemen o mesajı tuhaf bi rmesajla değiştirdin.  sen nasıl dürüst oluyorsun onu söyle önce.daha sonra bana dedin yok onu sana demediydim demiştin.  sen beni salakmı sandıydın da ben o lafı yuddum demi. 

sen önce duracağın yeri belirle aklın gelip gidyor senin dhde yazdığın yazılardanda birolda yazdığın yazılardanda belli hep.  bir mala önce hemen kötü diyorsun sonra dönüp iyi diyorsun sonra tekrar kötü diyorsun senin dengen yerinde değilki.

şimdide bana sözde büyü yapıcak gibi beddua okuyorsun.   sen ve senin gibileyin alayını sikerim.   adam olmayan bu milletin kanına giren nerde şerefsiz varsa gene söverim.   hayvanlar bile birbirine yapmıyor sizin insan olarak birbirinize yaptığınızı.  götün kalkmasın adam olcaksan ol olmucaksan siktir gişt birola ağla burası senin gibi şerefsizlerin yeri değil.   forumu karıştırmaya uğraşma boşyere hergün düzenli sikerim senin belanı

sen konuşmayı bile bilmiyorsun insanlara emir verir gibi konuşuyorsun.    dünyanın en dürüst insanı senmisin.   arfeli bir kez görmüş öneriyorsun al evine tak sotanın dediği gibi.   tabi milet salak demi.  sana girmesin birşey kime ne olrsa olsun.  sen önce kendi kıçına gireni çıkarda ondan sonra konuşmaya başla adam gibi konuşmayı becerebilirsen tabi.

P Çevrimdışı

ProofStriker

Kayıtsız / Doğrulanmamış

33mvq5h.png

2wgdate.png

iyi bakalım sadece ufak bir örnek.soğutmadada neler yapıyormuş klima bunlar gibi yüzlercesi var arayana çoğuda uatancından susar konuşmaz. biz bilmiyormuyuz fiyatı ucuz önermesini. ama arkamızdan küfürmü ettirelim. klimanın ne bok olduğu ortada.

al bak kendin kötü diyorsun önermiyorsun şimdide öneriyorsun ne yapıyorsun sen ne dediğin anlaşılmıyor dengenmi bozuk. kendi kendine birşeyler kuruyorsun beyninde milletde anlamaz seni birşey sanacak bir dediin bir dedini tudmuyor.

v612fl.png

T Çevrimdışı

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
568

en ucuz inverter klimalarda  en düşük kaç wata kadar kendisini kısıyor soğutmada  oda ısıyı bulunca

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

Turbo k.arza78' Alıntı:
en ucuz inverter klimalarda  en düşük kaç wata kadar kendisini kısıyor soğutmada  oda ısıyı bulunca

Turbo, buna net cevap bulmak zor klimanın btu su  havanın ve odanın sıcaklığına o esnada odanın aldığı güneşe göre değişebilir.  bendek ucuz 9000 btu zibro marka midea üretimi klimada 450 lere kadar gördüm en düşük soğutmada. 

çalıştığı alan 10-11 m2

bak şimdi  diğer taraftan 12000 btu ME ise aynı test şartlarında 90 m2 çalışırken 250 lere kadar kısıyordu güneş battıktan sonra ise 200-180 watta kadar düşüyorken. gene aynı şartlarda ucuz kliam 450lere gelince duruyordu. 

buradan Ado arkadaşında selamını alayım.
kalite burada ortaya çıkıyor Ado arkadaşımız hala rahat duramayıp bana sataşsada ME bu borumu. Adoya selam yola devam  :evillol:

T Çevrimdışı

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
568

me klimalar gerçekten kaliteli olabilir doğrudur sonuna kadar halkısın 

ama çoğu insanımızda gerçekten alım gücü yok  

alım gücü ile alakalı

T Çevrimdışı

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
568

9köy' Alıntı:
Turbo k.arza78' Alıntı:

Turbo, buna net cevap bulmak zor klimanın btu su  havanın ve odanın sıcaklığına o esnada odanın aldığı güneşe göre değişebilir.  bendek ucuz 9000 btu zibro marka midea üretimi klimada 450 lere kadar gördüm en düşük soğutmada. 

çalıştığı alan 10-11 m2

bak şimdi  diğer taraftan 12000 btu ME ise aynı test şartlarında 90 m2 çalışırken 250 lere kadar kısıyordu güneş battıktan sonra ise 200-180 watta kadar düşüyorken. gene aynı şartlarda ucuz kliam 450lere gelince duruyordu. 

buradan Ado arkadaşında selamını alayım.
kalite burada ortaya çıkıyor Ado arkadaşımız hala rahat duramayıp bana sataşsada ME bu borumu. Adoya selam yola devam  :evillol:

yazlığıma aldığım klima beko 31830 az kaldı allah nasip ederse 10 haziran da gideceğim kullanıpta göreceğim ne kadara kısacağını ne kadar yakacağını herşeyi yazacağım o zaman zaten anlık tüketim enerjisi var anlık ne kadar kw harcadığını gösteriyor saatten de bakacağım duruma göre ayarlayacağım eğer az yakacak olursa 7 / 24 saat 25 derecede açık tutarım yok eğer çok yakacak olursa gece 11 de kaparım sabah 9 da açarım duruma göre karar vereceğim

T Çevrimdışı

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
568

9köy ve değerli arkadaşlar hepinize teşekkür ediyorum değerli bilgileriniz yardımlarınız sorularıma cevap verdiğiniz için allah razı olsun hepinizden

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,571

Turbo k.arza78' Alıntı:

Markasına, Kalıtesıne , Yazılımına , Kullanılan Kompresor Kalıtesıne Kadar Bır Cok Etken Var

Benım Kullandıgım Samsunglar 200watt kadar Rahatlıkla Dusuyor Vıdeoları Foruma Eklemıstım

LG Sırıus Smart 12lik 155watt Dusuyor

LG Sırıus Smart 18lik 200-250watt Dusuyor

Mıdea Mıssıon Onumuzdekı Gunlerde Yazarım

Bırde Haıer Var Katologda 370watt Yazıyor ama 650altına Hıc Indııgı Gorulmemıstır Genellıkle 800-1000watt Yakar

Bu Klımayı Satan Pofpoflayan Emeklı Bır Klımacı Var Oda Bılıyor

Test Fotolarını Bırıne Atmıs Oda Bana Attı Puhahahahahaha  :seytan:

T Çevrimdışı

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
568

Sota' Alıntı:
Turbo k.arza78' Alıntı:

Markasına, Kalıtesıne , Yazılımına , Kullanılan Kompresor Kalıtesıne Kadar Bır Cok Etken Var

Benım Kullandıgım Samsunglar 200watt kadar Rahatlıkla Dusuyor Vıdeoları Foruma Eklemıstım

LG Sırıus Smart 12lik 155watt Dusuyor

LG Sırıus Smart 18lik 200-250watt Dusuyor

Mıdea Mıssıon Onumuzdekı Gunlerde Yazarım

Bırde Haıer Var Katologda 370watt Yazıyor ama 650altına Hıc Indııgı Gorulmemıstır Genellıkle 800-1000watt Yakar

Bu Klımayı Satan Pofpoflayan Emeklı Bır Klımacı Var Oda Bılıyor

Test Fotolarını Bırıne Atmıs Oda Bana Attı Puhahahahahaha  :seytan:

benim klimanında marifetini göreceğim az kaldı inş bakalım ne kadara kadar kısıyor  olacak yazacağım ekleyeceğim hepsini buraya

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,571

Annemlerın Evınde Ayda 42lıra Yakıyor  :cigara:

T Çevrimdışı

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
568