Klima bakımı yaptırdım ama aklımdaki sorular

I Çevrimdışı

independent

Süper Üye
12 Haz 2023
652
39
F Fıratt self clean özelliğini dediğin gibi küf,bakteri,mantarların yok olması için yaptım.Self clean özelliğinde iç üniteyi kaç dereceye kadar ısıtıyor acaba?

Muhammet Sarıçam Çevrimdışı

Muhammet Sarıçam 

Süper Üye
20 May 2018
728
34
Dün LG servisini aradım klima bakımı için 1000 lira ücret verdiler. Yuhh dedim yuhh yani afedersiniz. Ne yapıyorsunuz abi 1000 liralık dedim. İlacı var onun falan filan dedi. Nette baktım 150 liraya buldum sipariş verdim sprey şeklinde. Basınçlı sürahi tipi pompa ile de durulama yapmayı düşüyorum. Umarım iş görür.
Bana püf noktası konusunda yardımcı olur musunuz?
Geçen hafta beyaz sirkeli su ile denedim o kötü koku geçmedi. Islak halı gibi koku geliyor klimadan.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
17,502
Dün LG servisini aradım klima bakımı için 1000 lira ücret verdiler. Yuhh dedim yuhh yani afedersiniz. Ne yapıyorsunuz abi 1000 liralık dedim. İlacı var onun falan filan dedi. Nette baktım 150 liraya buldum sipariş verdim sprey şeklinde. Basınçlı sürahi tipi pompa ile de durulama yapmayı düşüyorum. Umarım iş görür.
Geçen hafta beyaz sirkeli su ile denedim o kötü koku geçmedi. Islak halı gibi koku geliyor klimadan.
Acele etme kendini yönetimi konu haline getireceğim.
Aslında konu arasında paylaşmıştım dur bakalım bulabilecekmiyim.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
17,502
Temizlik konusu aşağıdaki linkte.

Muhammet Sarıçam 

Süper Üye
20 May 2018
728
34
Temizlik konusu aşağıdaki linkte.

Abi pervaneyi tam olarak nasıl temizlemek lazım? Durduğu yerde su sıkmayın gibi bişey demişsin. Bu arada videolar nanay 😅

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
17,502
Abi pervaneyi tam olarak nasıl temizlemek lazım? Durduğu yerde su sıkmayın gibi bişey demişsin. Bu arada videolar nanay 😅
cross fanı daima elinde tut suyun tazyik dönmesin.! Kademeli şekilde elinle çevirip her yerine suyu vurursun.

bunu yapmanda ki amaç su fanı dönerirse fan motor alternatör görevi görüp elektrik akımı üretmeye başlar kartta koruma yoksa iç ünite kartını yakarsın.

Muhammet Sarıçam 

Süper Üye
20 May 2018
728
34
cross fanı daima elinde tut suyun tazyik dönmesin.! Kademeli şekilde elinle çevirip her yerine suyu vurursun.

bunu yapmanda ki amaç su fanı dönerirse fan motor alternatör görevi görüp elektrik akımı üretmeye başlar kartta koruma yoksa iç ünite kartını yakarsın.
O fanı sökme işi biraz problem gibi

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,108
43
Kimyasal olanlarda sıktıktan sonra çok beklemeden iyice durulanması lazım bazıları bakırı bile delebiliyor buda gövdede gaz kaçaklarına yer açıyor.

Geri
Üst Alt