Klima bakımı yaptırdım ama aklımdaki sorular

F Çevrimdışı

Fıratt

Aktif Üye
28 Ağu 2022
115
39
Bugün ki olanları anlatayim sabahın saat 10 unda aramış beni Arçelik o daha sonra ben döndüm onlara beni gün içince arayacaklarını söylediler ve aramadılar bu 3 gündür böyle sürüyor sabahın köründe arıyorlar ondan sonra sen dönüncede biz gün içinde yine arayacağız diyorlar yine aynısını yaşıyorum en sonunda şikayetvar a yazacağım bak nasıl dönüyorlar o zaman

omrdml Çevrimdışı

omrdml 

Aktif Üye
19 Eyl 2019
354
Bu sabah arkadaşlar geldiler. İç ünite komple söküldü. Fanın pervanesi söküldü. Önce serpantin temizleme (üzerinde quick shine yazıyordu sanırım) sıvısı olduğunu düşündüğüm sıvı sıkıldı ardından durulandı. Ardından peteklerine ilaç sıkıldı ardından tekrar durulandı. Benzer bir işlem dış üniteye de yapıldı. Ben işlemden memnun kaldım. Toplamda 1 saat kadar sürdü hatta biraz geçmiş bile olabilir. Ellerine sağlık.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,615
64
Bu sabah arkadaşlar geldiler. İç ünite komple söküldü. Fanın pervanesi söküldü. Önce serpantin temizleme (üzerinde quick shine yazıyordu sanırım) sıvısı olduğunu düşündüğüm sıvı sıkıldı ardından durulandı. Ardından peteklerine ilaç sıkıldı ardından tekrar durulandı. Benzer bir işlem dış üniteye de yapıldı. Ben işlemden memnun kaldım. Toplamda 1 saat kadar sürdü hatta biraz geçmiş bile olabilir. Ellerine sağlık.
Ohhh, güle güle kullanın :ok

F Çevrimdışı

Fıratt

Aktif Üye
28 Ağu 2022
115
39
Gelen Arçelik’in yetkili servisi ise olması gereken işlem buydu bana gelen adam 5 dakkada beşiktaş yaptı gitti bide kendi cep numarasını verdi öyle bakım mı olur ya

Elbette çalışıyorlar ,biri "sharp inverter" ,diğeri "midea" ilk ürünlerinden :) yani o zaman satıcı bana "midea yeni çok güzel" demişti ,o zaman onu almıştım :ok
Japonsa ölüme meydan okur seni gömer o kalır 😁😁

T Çevrimdışı

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
572
ücreti ne kadar

F Çevrimdışı

Fıratt

Aktif Üye
28 Ağu 2022
115
39
Kurumsal firmalarda bile iş böyle ağırdan alınıyorsa tüketicinin vay haline.
Vallaha çok haklısınız işte bir markayı marka yapan en büyük etken satın aldıktan sonraki kurumsallıktır bunu daikin de çok yapıyor duyduğum kadarıyla kullanıcılarının ürünlerinin çok güzel olduğunu ama servisinin tam anlamıyla çöp olduğunu söyleyen bir sürü kullanıcı var

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,205
Bırakın bakım yaptırmayı, elimde olsa klimayı ilk aldığımda montajını bile tanıdığım, bildiğim, güvendiğim birine yaptırırım. Ancak ilk montajı hepimizin bildiği gibi, garanti durumlarından dolayı servise yaptırmak zorunlu.

Bu kadar tedirgin olunan, güvenilmez bir servis ağı klima dışında başka hangi üründe var acaba?

I Çevrimdışı

independent

Süper Üye
12 Haz 2023
652
39
Ben 2 klimayı da geçen sene yaz sonu almıştım.Toplamda 2 hafta kullanıldı.Filtreler ile motor kısmına baktım temizdi.Zaten kapalı balkonda duruyordu.O yüzden bu sene temizletmedim.Sadece ikisini de self clean yaptırdım ve öyle kullanmaya başladım.Artık temizliği seneye yaptırırım.

F Çevrimdışı

Fıratt

Aktif Üye
28 Ağu 2022
115
39
Ben 2 klimayı da geçen sene yaz sonu almıştım.Toplamda 2 hafta kullanıldı.Filtreler ile motor kısmına baktım temizdi.Zaten kapalı balkonda duruyordu.O yüzden bu sene temizletmedim.Sadece ikisini de self clean yaptırdım ve öyle kullanmaya başladım.Artık temizliği seneye yaptırırım.
Self clean demek temizlemek demek değildir self clean klima çalışıyorken evaptaki nemin klima kapatıldıktan sonra kurutulmasıdır buda içeride küf mantar ve rutubetin oluşmasını geciktirir sizin teknik ekiplere temizlik yaptırmanız gerekli ama zaten klimanızı az kullanmışsınız ve kapalı balkondaymış dış üniteniz seneye de yaptırsanız olur

Bırakın bakım yaptırmayı, elimde olsa klimayı ilk aldığımda montajını bile tanıdığım, bildiğim, güvendiğim birine yaptırırım. Ancak ilk montajı hepimizin bildiği gibi, garanti durumlarından dolayı servise yaptırmak zorunlu.

Bu kadar tedirgin olunan, güvenilmez bir servis ağı klima dışında başka hangi üründe var acaba?
Markaları batıran servisler

Geri
Üst Alt