Kandırmaca -inanmayın

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,438
64
Bu gün telefonuma SMS geldi ,ne sevindim bilemezsiniz.Devletim beni duymuş,bankaya pandemi destek yardımı yatırmış dedim ,demek ki emeklileri duyuyorlar dedim veeee ,tam tıklıyacakken aklıma mini linux geldi(kayıt yapmayan),tabii sevincim kursağımda kaldı.Linklere dikkat ediniz :)

Bu SMS::
sms34a527c18d576dbcb.png

Bu mini linuxtaki tarayıcı görüntüsü::

Screenshot14bcdff7b676edab1.png

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,438
64
@Herkese :
İşin ilginci resmi iş yerinin logosunu ve rengini kullanıyorlar,hadi ben değilim ama "uyanık"ım diyelim ,olmayan yüzlerce kişi var,tıklayıp şifresini girecek olan.Yani yukarıda "şikayet ettim"" dedim ya :)

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Bu gün telefonuma SMS geldi ,ne sevindim bilemezsiniz.Devletim beni duymuş,bankaya pandemi destek yardımı yatırmış dedim ,demek ki emeklileri duyuyorlar dedim veeee ,tam tıklıyacakken aklıma mini linux geldi(kayıt yapmayan),tabii sevincim kursağımda kaldı.Linklere dikkat ediniz :)

Bu SMS::
sms34a527c18d576dbcb.png

Bu mini linuxtaki tarayıcı görüntüsü::

Screenshot14bcdff7b676edab1.png
sahte site dikkat etmeyenlerin hesaplarını boşaltıyorlar

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Memleket dolandırıcı hırsız memleketi oldu Emmi adam iş başvurusuna gider alılar bilgilerini
Adamın üstüne şirket kurup devleti dolandırırlar vatandaş mahkeme mahkeme gezer benim şirketim yok diye
Şimdi yeni çıktı evlere iş veriyorlarmış önce 300-500 teminat yatır sonra sana iş gönderecekler
çok kişinin canı yandı ek işim olsun derken.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,438
64
Memleket dolandırıcı hırsız memleketi oldu Emmi adam iş başvurusuna gider alılar bilgilerini
Adamın üstüne şirket kurup devleti dolandırırlar vatandaş mahkeme mahkeme gezer benim şirketim yok diye
Şimdi yeni çıktı evlere iş veriyorlarmış önce 300-500 teminat yatır sonra sana iş gönderecekler
çok kişinin canı yandı ek işim olsun derken.
Bir yere belge verirken üzerini boydan boya çizip ,"falan iş için verilmiştir" diye de yazarım hep ,en son köyde su alırken yaşadım ,bana "amca bu ne " dedi kız,ben de "isim ve tc görünüyor ,o yeter size değil mi" dedim :) ,

istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,075
Bir yere belge verirken üzerini boydan boya çizip ,"falan iş için verilmiştir" diye de yazarım hep ,en son köyde su alırken yaşadım ,bana "amca bu ne " dedi kız,ben de "isim ve tc görünüyor ,o yeter size değil mi" dedim :) ,

Şimdi tablet var nüfus cüzdanı fotosunu çek. İşi iyice teklonoji döktüler .

akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,245
62
Ortalık sahtekarlardan,hırsızlardan,üç kağıtçılardan geçilmiyor.İnsanları nasıl kandırırız,nasıl yolarız,kazıklarız diye uğraşıyorlar.Çok dikkatli ve uyanık olmak gerekiyor.Zaten bu tip insanlarda ne Allah korkusu,ne kanun korkusu,ne kul korkusu kalmamış.

Geri
Üst Alt