Kandırmaca -inanmayın

akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,267
62
Bundan 8-9 sene önce beni de aradılar,dolandırıcıların telefonla aramasının yeni başladığı zamanlar.Emniyet müdürlüğünden arıyorum,telefonunuzla pkk ile görüşülmüş,hakkınızda tahkikat var,emniyete geleceksiniz telefonu hiç kapatmayın dedi arayan kişi.Tabii arkadan telsiz sesleri,amirim,komiserim sesleri eşliğinde.Ben ilk başta olayı anlamadım,benim telefonun şarjı bitiyor dedim,eşinin telefonundan devam et dediler.Bu arada olayı anladım durun önce ben semt karakolunu bir arayayım,sorayım biz oraya bağlıyız dedim.Ben öyle deyince kızdılar,bize inanmıyor musun emniyetten arıyoruz dedi,ben de ağır küfredince telefonu çat diye kapattılar.Sonra karakolu aradım yok öyle bir şey emniyet sizi aramaz arayanlar dolandırıcı dediler.Arayan numarayı tekrar aradığımda bu numara kullanılmıyor uyarısı geldi.

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,778
Bundan 8-9 sene önce beni de aradılar,dolandırıcıların telefonla aramasının yeni başladığı zamanlar.Emniyet müdürlüğünden arıyorum,telefonunuzla pkk ile görüşülmüş,hakkınızda tahkikat var,emniyete geleceksiniz telefonu hiç kapatmayın dedi arayan kişi.Tabii arkadan telsiz sesleri,amirim,komiserim sesleri eşliğinde.Ben ilk başta olayı anlamadım,benim telefonun şarjı bitiyor dedim,eşinin telefonundan devam et dediler.Bu arada olayı anladım durun önce ben semt karakolunu bir arayayım,sorayım biz oraya bağlıyız dedim.Ben öyle deyince kızdılar,bize inanmıyor musun emniyetten arıyoruz dedi,ben de ağır küfredince telefonu çat diye kapattılar.Sonra karakolu aradım yok öyle bir şey emniyet sizi aramaz arayanlar dolandırıcı dediler.Arayan numarayı tekrar aradığımda bu numara kullanılmıyor uyarısı geldi.
telsiz sesini duyunca, hazır ola geçen çok. far lambasında kalmış tavşan gibi, transa geçip, her denileni harfiyen yapıyorlar. birey değil, itaate hazır kitle gibi.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,264
65
telsiz sesini duyunca, hazır ola geçen çok. far lambasında kalmış tavşan gibi, transa geçip, her denileni harfiyen yapıyorlar. birey değil, itaate hazır kitle gibi.
Bayındırda bir fırıncı çöpe koymuştu para zaten :)

@Herkese;
Bu arada İzmir'li olup da yolu Bayındır'dan geçenler,Bayındır tarafına giderken Canlı'da soldaki fırından mutlaka tencerede pişen "nohut ekmeği" ni alsınlar ,inanıyorum ki bir daha ki sefere özel gidecekler ekmek almaya :ok (fırın yazmasam aklıma gelmezdi ).

akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,267
62
Bu arada İzmir'li olup da yolu Bayındır'dan geçenler,Bayındır tarafına giderken Canlı'da soldaki fırından mutlaka tencerede pişen "nohut ekmeği" ni alsınlar ,inanıyorum ki bir daha ki sefere özel gidecekler ekmek almaya :ok (fırın yazmasam aklıma gelmezdi ).

Bu zamana kadar bir sürü şeyden yapılan ekmek adı duydum ama nohut ekmeğini :ok yeni duydum.Daha neler duyacağız bakalım?:bye

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,264
65
Bu zamana kadar bir sürü şeyden yapılan ekmek adı duydum ama nohut ekmeğini :ok yeni duydum.Daha neler duyacağız bakalım?:bye

Tire pazarına ,Bayındır cuma pazarına gidiyorsan eğer , dediğim yere uğrayıp mutlak sor,kalmayabiliyor çünkü :) ,tencerede yapıyorlar ,odun ateşi ile tek kelime ile mükemmel ,kesinlikle tavsiye ederim :ok

istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,075
Bildiğimiz nohuttan yapılma ,saç falan değil yani ,güvenle yenilebilir İstanbul'da da vardır ,ama nasıl yaparlar bilemem doğrusu ,tavsiye ederim :ok
Konu sahtekarlik olunca gerçi nohut ekmeğe bağlantılı gibi gözüktü .

Nohut ekmeği hakkında bilgi vermeniz iyi oldu bilgilendiniz.
Teşekkürler.

Lutfen hazır yufka ve bu tip ürünlere dikkat edelim. ( soruşturalım içeriğini )

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,778

Teşekkürler.

satışta olan gıda maddelerinin hangisini soruşturacaksın? içindekiler kısmı bulmaca gibi öncelikle. içerik okuyan sayısı nüfusun en fazla %1-2 sidir ayrıca. çocuklara itelenen şekerli gıdalar, içecekler vb. söz konusu. kısaca, bu düzen değişmez gibi.

eketen Çevrimdışı

eketen 

Süper Üye
26 Haz 2020
1,235

Teşekkürler.

Beyaz unların hepsinde var bu L-Sistein denilen meret. Ana ham maddesi de esmer erkek kılı. Ana tedarikçi çin. :)

Çakma esmer unlarda da var. O kadar çok aşamadan geçiyor ki ne kıllığı kalıyor ne uzakdoğu kökeni. Yediklerimizin en masumlarından. Ana kökeni organik nede olsa :hihi

istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,075
Beyaz unların hepsinde var bu L-Sistein denilen meret. Ana ham maddesi de esmer erkek kılı. Ana tedarikçi çin. :)

Çakma esmer unlarda da var. O kadar çok aşamadan geçiyor ki ne kıllığı kalıyor ne uzakdoğu kökeni. Yediklerimizin en masumlarından. Ana kökeni organik nede olsa :hihi

Bu düzen nereye gidiyor ? nereye baksak tüm ürünlerde kıllık var , doğal bulmak sorun .

Ne kadar doğru ? ( hiç yoktan iyidir , sahip çıkmaya çalışanlar var . )

Geri
Üst Alt