Kandırmaca -inanmayın

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Hayır sonra "alattin abi tıklamış,bende tıklayayım bari" denmesin diye yazdım uyarıyı :)
Ben deneme yaptım hediye boş çıktı en son hediye çıktı dedi paylaş ben almıyım dedim çıktım :kiskis
Bana gelen e-postalar milyon dolar kazanmışım yok çok zenginmiş
Hastaymış parayı bana verecekmiş onun adına hayır kurumuna vercekmişim % bilmem kaçı bana kalacakmış
Duygusal mesajlar yazıyorlar öyle yem atıyorlar dolandırıcı dolmuş sanal ortama bunlara kimse inanmaz diyorum
Ama inananlar çıkıyor kanıyorlar nasıl kanıyorlar hayret yani.

Moderatör tarafında düzenlendi:
istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,075
Telefon ile örgüt ile ilişkiniz var vs gibi korkutulan kişiler nasıl para vermek istiyor tam anlayamadım çözümleyemedim .

Bu durum abimde bir an oldu telefon geliyor ( telefon eden her adı sanını biliyor ) zaten
abim heyecanlı o mantıklı düşünmüyor dediklerini yapacak halde ,
ben dedim bunlar dolandırıcı .
Abime diyelim istediklerini yapacaksın , senin böyle bir durumun mu var ve diğer bir saklayacak durumun yok . niye para vereceksin dedim .
psikolojik olarak düşündüm . o anı bana anlat dedim , anlatamadı .

herhalde boş bulunma derler , benzetme yaptım .
( başınıza geldi mi bilmem , elinize bardak verilir o anda elinizdeki bardağı tutamazsınız elinizden kayar yere düşer ) misali .
veya sanki demans ( bunama gibi )

DİĞER : Bilğilendirilme videoları . Bence müdavim olacaksınız .

Son düzenleme:
TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,455
49
Geçmişte enerji tasarrufu genel müdürlüğünden arandım:hihi sistemden bakmışlar elektrik faturam yüksek geliyormuş banada ismimle hitap ediyor tasarruf cihazı zorunlu hale gelecekmiş vs vs bayan baya anlattı dedim ki abonelik benim adıma değil siz bana direk ....... bey diye hitap ettiniz dedim fatura benim adıma gelmiyor ki :kas.Bayan bana yav kardeşim 1 saattir bana niye dil döktüyorsun diye fırçasını attı :alsana telefonu yüzüme kapattı.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Telefon ile örgüt ile ilişkiniz var vs gibi korkutulan kişiler nasıl para vermek istiyor tam anlayamadım çözümleyemedim .

Bu durum abimde bir an oldu telefon geliyor ( telefon eden her adı sanını biliyor ) zaten
abim heyecanlı o mantıklı düşünmüyor dediklerini yapacak halde ,
ben dedim bunlar dolandırıcı .
Abime diyelim istediklerini yapacaksın , senin böyle bir durumun mu var ve diğer bir saklayacak durumun yok . niye para vereceksin dedim .
psikolojik olarak düşündüm . o anı bana anlat dedim , anlatamadı .

herhalde boş bulunma derler , benzetme yaptım .
( başınıza geldi mi bilmem , elinize bardak verilir o anda elinizdeki bardağı tutamazsınız elinizden kayar yere düşer ) misali .
veya sanki demans ( bunama gibi )

DİĞER : Bilğilendirilme videoları . Bence müdavim olacaksınız .

Benide aradı biri ben baş komiser bilmem kim sert ses tonuyla bana ne
kimi aradın sen kardeşim deyince ses kesildi kapattı heyecan yapmadım kimse kim
polis savcı kimseyi aramaz istisnalar dışında bir yakınınız kaza geçirmiştir kötü haber
Vermek için ararlar onu direk söylemezler hastanede durumu iyi derler sonra iki polis
Gelir kapıya alttan alarak başınız sağ olsun derler..?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,264
65
@Herkese;
Arkadaşlar ile toplanmış muhabbet ediyorduk,aramızda emekli bir başkomiser de var ,ben başımdan geçen olayı anlattığımda o da şaşırdı ,bana " polis emeklisimisiniz" diye de sormuştu sanki onları kandırmıyorlar gibi iyimi,sonra ona "işçi emeklisiyim" deyince "iyi aklına gelmiş birden söylemen "dedi,sonra bize yaşadıklarını anlattı ,duysanız şok olursunuz,bende sonra ona "demek ki kanmamak için polis olmak gerekmiyor"demiş ve hep beraber kahkahayı basmıştık.Bildiğim kadarı ile bir arkadaşımı da aramışlar ve o gün yaptığımız muhabbet aklına gelip hemen hemen aynı cevabı verince telefonu çat diye kapatmışlar ve hatta bana bir şeyler ısmarlamıştı :kiskis

Geri
Üst Alt