JVC 50'' 127 Ekran 4K BİM Satışı 50VU73T Model Televizyon Hakkında Bilgilendirme

memcho Çevrimdışı

memcho

Yeni Üye
24 May 2018
21
39
Teşekkürler. O sorunu aştım.

Şöyle bir örnek vereyim. Mesela TV ye HDMI den bağladığınız bir media oynatıcınız veya bluray oynatıcınız var. Bu cihazlardan aldığınız sesi optik çıkışa bağladığınız ses sisteminden 5+1 olarak duyabiliyor musunuz? Merak ettiğim bu.

İster Tv nin optiğinden çıkın ister hdmi ile bağladığınız üründen çıkın. Ama bunun normali hdmi üzerinden ne bağladıysanız onun üzerinde optik çıkış varsa ordan alın. Ben 5+1 ses sisteminin optiğinden alıyorum sesi. Umarım doğru anlamışımdır.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Bu arada TV de hafif hafif "İS" lenme belirtileri ortaya çıkmaya başladı. Sizlerde durum nedir?

Son düzenleme:
memcho Çevrimdışı

memcho

Yeni Üye
24 May 2018
21
39
Keşke tv android olaymış tadından yenmezmiş. Mi Box aldım tvyi anca öyle akıllandırdım. kendi üzerindeki OS tamamen çöp. var mı var denilsin diye konulmuş. Tv nin kendi Netflix uygulamasında da Mi Box taki netflix uygulamasında da 1080p görüntü 4K dan daha iyi durumda. 4K da inanılmaz bir karıncalanma mevcut.

BlackB Çevrimdışı

BlackB 

Süper Üye
25 May 2018
957
40
benim tv değişti, yenisi geldi yaklaşık 5 ay önce.. ama bu gelen tv'de de ara ara donmalar yaşanıyor, kumandayı algılamıyor. ve tv üzerinden açma kapama tuşu olmadığı için koca tv ünitesinin arkasına geçmekten sıkıldım.. bunun dışında genel anlamda memnunum diyebilirim..

H Çevrimdışı

halim

Yeni Üye
2 Haz 2018
39
44
Jvc DVB S2 yayını destekliyormu acaba bilgisi olan arkadaşlar nasıl ayarlanacagini anlata bilirmi?

TEKNOwest TEKNOWEST,
Jvc DVB S2 yayını destekliyormu acaba bilgisi olan arkadaşlar nasıl ayarlanacagini anlata bilirmi?

Alıntı

Hocam sizin bilginiz vardır diye dusunuyorum

Son düzenleme:
S Çevrimdışı

StainZell

Yeni Üye
26 May 2018
24

TEKNOwest TEKNOWEST,

Alıntı

Hocam sizin bilginiz vardır diye dusunuyorum
DVB-S2 yayınları destekliyor

M Çevrimdışı

Msuris

Yeni Üye
23 May 2018
24
29
Merhabalar 2 sene önce bu televizyonu bu forum sayesinde öğrenip almıştım şuan panel arızası oldu yeni tv verecekler fakat daha kötü model öneriyorlar
Regal 49r8560ua modelini önerdiler. Yakın zamanda böyle bir işlem yapan oldu mu hangi TV yi isteyebilirim? 4k ve HDR özellikleri olması şart ve tabi isteyeceğim ürünün verebilecekleri bir ürün olmasıda

E Çevrimdışı

ertnn

Yeni Üye
30 May 2018
29
43
selamlar arkadaşlar, Adem hocam ben de Tunçmatik in akım korumalı priz vardı bir hafta eve gelmedim eve geldiğimde Tavsiye üzerine almış olduğum Jvc 4k 127 ekran LED TV 120 ekran LED TV çalışmadığını gördüm ona bağlı olan LG ses sistemi de çalışmıyor PlayStation 3'ü takılıydı o çalışıyor çok şükür onda sıkıntı yok senin bir videonu izledim akım korumalı prizler gerçeği diye Ama ne yazık ki geç gördüm o videoyu sanırım akım korumalı priz bir halt becermiş cihazları yakmış Nasıl olduysa masraf büyük mu abiciğim bu konunun uzmanı sensin acil cevaplarını bekliyorum Sayın abi tüm cihazlar gitti mi şimdi bu konuda bana önerin nedir

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
selamlar arkadaşlar, Adem hocam ben de Tunçmatik in akım korumalı priz vardı bir hafta eve gelmedim eve geldiğimde Tavsiye üzerine almış olduğum Jvc 4k 127 ekran LED TV 120 ekran LED TV çalışmadığını gördüm ona bağlı olan LG ses sistemi de çalışmıyor PlayStation 3'ü takılıydı o çalışıyor çok şükür onda sıkıntı yok senin bir videonu izledim akım korumalı prizler gerçeği diye Ama ne yazık ki geç gördüm o videoyu sanırım akım korumalı priz bir halt becermiş cihazları yakmış Nasıl olduysa masraf büyük mu abiciğim bu konunun uzmanı sensin acil cevaplarını bekliyorum Sayın abi tüm cihazlar gitti mi şimdi bu konuda bana önerin nedir
cihazları akım koruma değil direk prize taktın mı ?
garantisi bitti mi ?

E Çevrimdışı

ertnn

Yeni Üye
30 May 2018
29
43
cihazları akım koruma değil direk prize taktın mı ?
garantisi bitti mi ?
akim korumalı prizdeydi, elektrik gelmediğini gordugumde, akım koruma prizi neden çıkarıp direk şebekeye tek tek bağladım TV ile ses sistemi hiçbir şekilde tepki vermiyor PlayStation çalışıyor TV'nin garantisi var

E Çevrimdışı

ertnn

Yeni Üye
30 May 2018
29
43
Tv nin beslemesi bozulmuş Tunçmatik akim koruyucu vardı ama o da bozulmus, anlamadım, ama şimdi ne olur ne olmaz yine de En kalitelisinden vestelden 175 tl lik 2100 joule lik koruyucu priz taktim , şöyle söyleyeyim kullanmadığınız elektronik aletleri elektrikte takılı bırakmayın fişini komple çekin tavsiyemdir birilerine faydası olur diye buraya yazdım İşin garip tarafı yüksek voltaj geldi desek prizde de patlama olurdu diye düşünüyorum ama prizde hiçbir şey yok hiçbir kararma da yok anlamadım ama elektriksel bir sorun olduğu kesin Neyse ki Vestel'in Garanti prosedürü gerçekten birçok firmaya on basar sorgusuz sualsiz değiştirdiler sağolsunlar kartın üzerinde patlama gibi bir olay yoktu

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt