İzmir'de deprem

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
kendi kendime dedim teraspy teraspy hocamda izmirde arayın diye yazacaktım adminlere zaten aramışlardır dedim önce hırsızlık ardından deprem şoku çok geçmiş olsun ...

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,332
65
Tüm abi ve kardeşlerime çok geçmiş olsun .. biz de Silivri'de evde idik . Tabi az hissettik ama uzun sürdü biraz. .. çok korktuğundan normalde ilk hanım duyar .. niyeyse buzdolabını temizlerken duymamış .. tekrardan geçmiş olsun . Vefat edenler var malesef : Allah beterinden korusun . .

Büyük gecmis olsun..siddetine ragmen kayibin ve hasarin az olmasi teselli oldu biraz.

Hepinize teşekkür ederim ,6.9 şiddetinde ,12km alttan ve süre 25 saniye. Yıkılan evler ve vefat edenler var,ama İzmir ucuz atlattı resmen,Allah korudu ,çünkü 7 şiddetinde bir deprem olsa İzmir yerle bir olur deniliyordu her zaman.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
teraspy teraspy İzmir de değil miydi yanlış mı hatırlıyorum.
Görüştüm ben abim. 15 sene önceki ustam Kuşadası'nda idi onu aradım, Jandarma lojmanlarından çocukluk arkadaşım Bucadaydı onu aradım, karşıyakadan gençlik arkadaşlarım vardı onu aradım, arkadaşımın oğlu Manisa CElal Bayar da okuyordu onu ötekini birikini aklıma kim geldiyse aradım.

Herkes iyi çok şükür

Neyse ki Buse de çıkartıldı az önce ?

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
51
Bize gelince iskan 4 kat , hizamiz da olan ağa oğlu 50 kat , 10 MT ötemizde üst sokakta "Ekşioğlu" 30 kat... ilginç bir durum.
Neyse konu dağılmasın tekrardan geçmiş olsun hepimize.
Gece gece gaza getirme beni. Hiç yazasım yok, yanımda kılıç çiçeği var artçıları haber verip duru zaten... 3 ve üzeri depremleri hissediyor garibim... En ufak şüphede çiçeğin yaprakları sallanıyorsa, hah yine oldu diyorum... Da, sanki bir faydası oluyor... Daha çok tırsıyorum.

Edit; bu satırları yazarken bile artçı deprem oldu.

IMG_20201031_004507.jpg

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,332
65
Gece gece gaza getirme beni. Hiç yazasım yok, yanımda kılıç çiçeği var artçıları haber verip duru zaten... 3 ve üzeri depremleri hissediyor garibim... En ufak şüphede çiçeğin yaprakları sallanıyorsa, hah yine oldu diyorum... Da, sanki bir faydası oluyor... Daha çok tırsıyorum.

Edit; bu satırları yazarken bile artçı deprem oldu.

IMG_20201031_004507.jpg
Evet ,biraz önce sallandık yine(gerçi duymadık ama bizde de soy ağacı var,resimlik o sallanıyor),

Edit: Bir saniye önce alttan gümm dedi ,hani oturusunuz ya birden yere ,tıpkı öyle oldu

baysui Çevrimdışı

baysui 

Aktif Üye
19 Şub 2019
293
37
99 ve 2001 depremlerini yaşadım . Tabi o zaman çocuktuk .. Bartın'da idik .. geçen onca süreye rağmen ders çıkarmamış görünüyoruz .. hala bir daire iki daire alacağım kismindayiz .. bu işe bir çözüm bulunmalı ..

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,778
99 ve 2001 depremlerini yaşadım . Tabi o zaman çocuktuk .. Bartın'da idik .. geçen onca süreye rağmen ders çıkarmamış görünüyoruz .. hala bir daire iki daire alacağım kismindayiz .. bu işe bir çözüm bulunmalı ..
eğer vatandaşın, kentsel dönüşüm kisvesiyle malının mülkünü yağma edilmesi size uygun geliyorsa haklısınız. ama lütfen şunu düşünün: 1999 yılından beri ota moka deprem vergisi ödeyen bu halkın, depreme dayanıksız konutları şimdiye kadar bin kere depreme dayanıklı olanları ile değiştirilemez miydi? işin kolayına kaçıp vatandaşı suçlamak mı, halkını depreme karşı koruması şart olan devletin, bunu yapıp yapmadığını konuşmak mı?

A Çevrimdışı

Alperentoy

Süper Üye
12 Nis 2019
647
Devletin bir uzantısı da yerelde seçtiğimiz yerel yöneticiler, imar planını onlar hazırlar meclislerinden geçirir büyük şehire sunarlar yani plan yapan yerel ilçe belediyesi, yapı ruhsatını verip inşaatın yapılmasına izin veren yerel ilçe belediyesi, binanın yapım aşamalarını kontrol eden yine onlar, bitince oturma izni için müracaat edince projeye uygunluğunu denetleyen yine onlar, oturma iznine imzayı çakıp mührü basan yine onlar. Memleketimiz sadece Ankaradan yönetilmiyor, mahallemizden başlayıp asıl yerelden yönetiliyor. Ankara ülke geneli için imar yönetmeliği yayınlarken, büyük şehir belediyeleri bunun üzerindeki ilavelerle kendi yerel yönetmeliklerini de yayınlıyor. Yani sorumluluk devlette derken doğru söylüyorsunuz, asıl sorumlu yine bir devlet kurumu olan olan yerel ilçe belediyeleri, ama o devletin mahallede azasından başkanına kadar tüm yetkileri adımıza yönetsinler diye şeçimle biz devrediyoruz. Denetleme görevi de bizde, sonuç ortada, demek ki ne doğuda ne batıda yöneticilerimizi denetleyememişiz. Seçip seçip salmışız. Bence önce insan kendinden sorumlu olacak, kendisini iyi yetiştirecek ki her konuda seçimleri de yerinde ve doğru olsun. Birilerinin onun yanlışlarını ardından doğrultmaya çalışmasını beklemesin, yaptıklarıyla ardından birilerine iş çıkarmasın. Unutmayalım ki her seçim aynı zamanda bir vazgeçişi de barındırır.
Aslında bu günde bunları konuşmanın ne yeri ne zamanı, bu gün yaraları sarma zamanı, kim yara sarıyorsa ona yaklaşıp destek olma zamanı. Cumhuriyetimizin savcıları zaten göreve çoktan başlamışlardır, bu konu onların görev tanımının konusu.

baysui Çevrimdışı

baysui 

Aktif Üye
19 Şub 2019
293
37
eğer vatandaşın, kentsel dönüşüm kisvesiyle malının mülkünü yağma edilmesi size uygun geliyorsa haklısınız. ama lütfen şunu düşünün: 1999 yılından beri ota moka deprem vergisi ödeyen bu halkın, depreme dayanıksız konutları şimdiye kadar bin kere depreme dayanıklı olanları ile değiştirilemez miydi? işin kolayına kaçıp vatandaşı suçlamak mı, halkını depreme karşı koruması şart olan devletin, bunu yapıp yapmadığını konuşmak mı?
Yüzde yüz haklısınız .. zaten dediklerinizin olması yada olmuş olması lazımdi .. ben yüzeysel yazmıştım ..

E Çevrimdışı

e.nar

Süper Üye
1 Haz 2018
514
Bir tanıdığımızın üzücü haberini aldık. Kelimeler yetersiz kalıyor. Artık bu kentsel dönüşün nasıl olacaksa bir adım atılsın, denetimler sıkı tutulsun. Bazı binalarda direkler ve kirişlerin kaldırıldığı söylentisi var. Buna izin nasıl verilmiş, işlem yapılırken gören duyan olmamış mı?

Geri
Üst Alt