IpTv Nedir ? Nasıl Kullanılır ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Necati_Simsek Çevrimdışı

Necati_Simsek 

Süper Üye
29 Ağu 2018
553
55
Yukarıdaki arkadaş TTnet saha dolabına yakındır bence , o yüzden sorun yaşamadığını düşünüyorum.
Santrale uzaklığım 600 metre, daha önceleri ADSL kullanırken bende sizin gibi sürekli sorun yaşıyordum. Sonra bir yıllık Superonline maceramız oldu ve Superonline bana "35Mb'e kadar hız veririz" demedi, direkt olarak 35Mb verdi. Daha sonra üyeliğimi bazı nedenlerden dolayı iptal ettirdim ve tekrar TTNET'e başvurdum ve adresimde VDSL2 hattının olduğunu ve bana 35MB hız verebileceklerini söylediler. Bende kabul ettim ve şuan her yaptığım ölçümde neredeyse sürekli 33-34MB hız alabildiğimi gördüm. Dosya indirmeleri ise 43MB ile yapıyorum.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Santrale uzaklığım 600 metre, daha önceleri ADSL kullanırken bende sizin gibi sürekli sorun yaşıyordum. Sonra bir yıllık Superonline maceramız oldu ve Superonline bana "35Mb'e kadar hız veririz" demedi, direkt olarak 35Mb verdi. Daha sonra üyeliğimi bazı nedenlerden dolayı iptal ettirdim ve tekrar TTNET'e başvurdum ve adresimde VDSL2 hattının olduğunu ve bana 35MB hız verebileceklerini söylediler. Bende kabul ettim ve şuan her yaptığım ölçümde neredeyse sürekli 33-34MB hız alabildiğimi gördüm. Dosya indirmeleri ise 43MB ile yapıyorum.
o ozaman şöyle diyelim adsl ile ip tv izlenmiyor tecrübe ile sabit.speedtest yapıyorum 6 mbit tamam yeterli ping te yeterli .sonra tam izlerken bir bakıyorum takılmış donmuş.tekrar ölçüm yapıyorum ping yükselmiş, 2 mbite düşmüş.asimetrik olduğuna stabil değil tamam Internet ve videolar bir şekilde gidiyor ama canlı bağlantılar hep sorun.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Şu anda kullandığınız Fiber harife mi yoksa Hipernet tarife mi hocam ?

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
6mb evde başka bir sömürgen canlı yoksa yeterli gelir, bu da tecrübe ile sabit. :)

Tam maç yayını esansında "açmasam olmaz" diyeceğin birisi görüntülü arayıverir ya da sen maç izliyosun diye canı sıkılıp youtube açan biri olursa donuyor yayın. Şuna da benziyor, duştayken mutfakta biri soğuk suyu açsa hemen anlıyorsunya ya da kışın yatarken para kadar yerin yorgan dışında kalsa hemen hissediyosun. Aynı bunlar gibi maç izlerkende evde sömürgen olduğunu anlayıveriyosun :)
Aynen bu yanılgıyada düşüyor insanlar , madem 5 - 6mbps hız HD yayın için bile yeterli benim hızım 16mbps neden yayın donuyor kardeşim ? eee biri girmiş laptop dan film izliyor , biri girmiş cepten youtube dan video izliyor eee donar tabi ?

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Tabii birde karşı tarafta onlarca kişi aynı kanaldan(iptv) maç izliyorsa,vay haline,ben bazen film izliyemiyorum ,maçla aram kötü zaten,ama o sırada olan bana da oluyor işte :haha1
Her evde böyle etkenler olduğundan ve olacağından dolayı IpTv kullanacak arkadaşlara hep hızınız en az 35mbps olsun diyorum. Zira sen evde IpTv ç izleyeceksin diye ev ahalisine sen bilgisayarı açma , sende telefonla bağlanma , kimse yerinden kıpırdamasın diyemezsin ? hee evde teksindir , yada senden başkasının internetle işi yoktur o zaman daha düşük hızlı tarifeler kullanılabilir.

Son düzenleme:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Her evde böyle etkenler olduğundan ve olacağından dolayı IpTv kullanacak arkadaşlara hep hızınız en az 35mbps olsun diyorum. Zira sen evde IpTv den maç izleyeceksin diye ev ahalisine sen bilgisayarı açma , sende telefonla bağlanma , kimse yerinden kıpırdamasın diyemezsin ? hee evde teksindir , yada senden başkasının internetle işi yoktur o zaman daha düşük hızlı tarifeler kullanılabilir.
Ben diyorum :) demesem bile eylemimi yapıyorum ,hanım bazen tvden youtube izliyor mutfakta ,kapat şunu sonra açarsın diyorum,sen kapat diyor :haha1
Bende telnetle bağlanıyorum izlediği tvye,reboot komutunu veriyorum,birkaç kere hemde,tv habire kapanıp-açılınca bizimki salona geliyor,ve "oynama artık şu tvlerin yazılımıyla,bir örgü izleyemedim" diyor ,tv bozuldu sanıyor,şaka değil valla ,gerçek bu yazdığım,bazende ben önümdeki monitörden izliyorum,hanım da dizi izliyor,acaip gıcık oluyorum o zaman ,habire "reboot" attırıyorum tvye bana"elleme şu tvleri,bozuyorsun " diye bağırır,oğlum da öğrendi,o bile bazen reset attırıyor uzaktan ,"anne izleme şu salak dizileri" der hep :haha1

T Çevrimdışı

trkkrsy 

Süper Üye
26 Ara 2017
915
42
Aynen bu yanılgıyada düşüyor insanlar , madem 5 - 6mbps hız HD yayın için bile yeterli benim hızım 16mbps neden yayın donuyor kardeşim ? eee biri girmiş laptop dan film izliyor , biri girmiş cepten youtube dan video izliyor eee donar tabi ?

Yayın donması sadece senin hızın ile alakalı değil. Şöyle ki;

Ben şu anki tv yi almadan önce yayın aldığım kişi ile sürekli kavga halinde idim. (4, belki de 5 yıldır aynı kişiden yayın alıyorum) Hızım 6mb lerdeydi o zaman. Adam hızın düşük; ben, yayının kötü diyordum. Aynı serverden yaklaşık 20 kişilik bir grup halinde yayın izliyoruz. Eş, dost, akraba... Genelimiz yurt dışında, hızları minimum 100k. Soruyorum, kimsede sorun yok !

Ben hala bende sorun yok, yayında var diye düşünüp ve sırf adamın haksız olduğunu ispatlayabilmek için cep hattıma internet paketi yükleyip yayını 4.5g üzerinden açmıştım, baktım donma yok. Sonra dedim bu sadece hızdan olamaz ! Pc den izliyordum o ara, Hiremco nun bir uydu alıcısı vardı, ondaki iptv uygulamasında yayın 20 sn de bir 5-10 sn geriden başlıyordu ya da donuyordu. Pc de açık uygulamaları sonlandır, arka plan uygulamaları kapat şeklinde deneme yanılma ile sorunun gerçekten internet hızı ya da yayın veren serverde değil de dediğim gibi anlık sömürgen canlılar ve arka plan uygulamalarından geldiğini tespit ettim. (Pc de virüs programıdır, internete ihtiyaç duyan programlardır vs)

Ne zaman ki bu tv yi aldım, sorunum ortadan kalktı. Şu an net hızım 10-11 mb lerde, tv wifi üzerinden bağlanıyor, 4-5-6 mb lerde hız testi alıyorum. Yayını 4k kalitede açarsam en ufak etkende (sömürgenlik) yayın donuyor. 1080 de olan versiyonu açarsam çok sömürme olmadıkça (aynı anda hem görüntülü görüşme, hem yotube, face açan vs gibi) izleniyor. 1080 de 1 - 2 tane dış etken olsa bile izlenebiliyor. Çok sıkışırsam sd kalite versiyonu açıyorum, yayın ne iyi ne kötü arası ama rahat anasını satayım ! Kim aradı demiyosun, müzik mi açtın demiyosun, telefonun ışığı dikkatimi çekiyor, kapatsana ! demiyorsun oooooh ... :)

Kıssadan hisse, server kaliteli değilse de yayın donar. Adamın server 100 kişiliktir, arkayı beşleyelim ! mantığı ile 1000 kişi stoklamak ister, yayın donar ! :)

Modemin iyi değildir yayın donar.

Ben diyorum :) demesem bile eylemimi yapıyorum ,hanım bazen tvden youtube izliyor mutfakta ,kapat şunu sonra açarsın diyorum,sen kapat diyor :haha1
Bende telnetle bağlanıyorum izlediği tvye,reboot komutunu veriyorum.

Vaktiyle eniştem rahmetli olunca miras işlemleri için İstanbul a teyzemlere gitmiştik. Çocukları yoktu, teyzem okul okumamış, ne yapacağını, ne yapılacağını bilmiyordu; miras da sağlamdı. Neyse, anne tarafım kalabalık, 8 kardeş. Birlik beraberlik güzeldir, güleriz, söyleriz, yer, içer gezeriz mantığı ile yaklaşık 20 kişilik bi grup halinde gitmiştik, yatılı !

Gece oldu, yattık hep beraber. Başladı bi "hızar kesme senfonisi", "hork hork hork hork", "kaaaarkkk kooorrrrrk" falan; Allah ım, gece oldu 2-3, gram uyuyamıyorum ! :)
Aklıma geldi, ya uyumayacağım, ya yapacağım. Aldım numarayı gizliye, horlayan kim varsa, dit dit didit dit dit, diloy diloy yaylalar falan derken aynı koğuşta kim varsa kalktı :), dedim bu ara uyudun uyudun ! Uyudum, uyumuşum hakketten de ! @teraspy abimin yaptığını ben de yapmıştım kısaca. Hedefe giden yolda engel yakınınsa bile, bi çare ya da bi şekilde geçersin ! :)

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
Bende ttnet 24mb full limitsiz hipernet kullanıyorum. İp tv de hiç donma olmuyor. Ama indirme yaparken 3mb ile indiriyor neden anlamadım

catres Çevrimiçi

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
41
Kayınçonun evde Profilo tv var. Mb130
İptv yukledim ama ses var görüntü yok. Neden kaynaklı olabılır acaba

O Çevrimdışı

oky13

Yeni Üye
2 Eki 2018
40
42
iyi bir iptv bilen var mı satın alabileceğim?
mümkünse satıcının/satıcısının/satıcısının adamı olmasın :) 5. elden satılan yayınlar iyi sonuç vermiyor

K Çevrimdışı

kaiontabs

Yeni Üye
1 Eyl 2019
1
24
Satış yapmayan, sitenin reklamını yapmak için kullanıcı almamış, eski üyelerden, kaliteli, güvenilir, çok kanallı, bağlantısı iyi vs..vs... bir IPTV önerisi alabilir miyim?
İyi çalışmalar.

EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109
Ben Aliexpress üzerinden deneme için 1 aylık aldım. (sadece 16tl) Genelde yorumlar iyiydi. 1 ayın sonunda memnun kalırsam 6-12 ay düşüneceğim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt