İnatçı Yağlar ve Yağ Yakıcı Takviyeler Hk. Beyin Fırtınası

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,352
39
Su tutumu yaparak ve diyet yapmadan büyümeyi hedeflersen çöküşün de aynı şekilde büyük olur.

Amaç temiz kas kütlesi eklemek olmalı.
Ben su tutulumuna karşı değilim. Üzerinde en çok araştırma yapılan ve takviyeler arasında belki en çok işe yarayan kreatinin bile en büyük numarası kasların içerisinde su tutması. Aksine, kasları göstereceğim diye aşırı şekilde kurumak sağlığa çok zararlı.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Ben su tutulumuna karşı değilim. Üzerinde en çok araştırma yapılan ve takviyeler arasında belki en çok işe yarayan kreatinin bile en büyük numarası kasların içerisinde su tutması. Aksine, kasları göstereceğim diye aşırı şekilde kurumak sağlığa çok zararlı.
Di mi? Vücudun ihtiyacı olan bir su miktarı illa ki var değil mi? Ayrıca eklem sinoviyal sıvısının sağlıklı vizkozitesini ve kas kılıflarının esnekliğinin sağlanmasını aynı su miktarı sağlıyor değil mi? Hatta vücuttan su çekerken " Şuradan az al buradaki kalsın" da diyemiyoruz değil mi?

Kızım sana söylüyorum...😉

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,352
39
Di mi? Vücudun ihtiyacı olan bir su miktarı illa ki var değil mi? Ayrıca eklem sinoviyal sıvısının sağlıklı vizkozitesini ve kas kılıflarının esnekliğinin sağlanmasını aynı su miktarı sağlıyor değil mi? Hatta vücuttan su çekerken " Şuradan az al buradaki kalsın" da diyemiyoruz değil mi?

Kızım sana söylüyorum...😉
Sinoviyal'dan falan anlamam hocam 😃 Maalesef koordinat gösterip komut veremiyoruz, yanaklarımdan çek bicepslerime aktar diye 🙂

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,727
Olay kas içindeki su tutu değil. Deri altında yağ dokusu içinde yer alan fazladan su miktarı.
Zaten deri kalitesini bozadan bu.

kasın büyüyebilmesi için zaten hücre içine su çekebilmesi gerekir.

Geri
Üst Alt