İnatçı Yağlar ve Yağ Yakıcı Takviyeler Hk. Beyin Fırtınası

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Spor her zaman iyidir bence.İnsan (herhangi bir sağlık sorunu yoksa) kendi vücudunu bilerek yaptıkça bir zararı olmaz.Ben faydasını görüyorum..
Bende spor yapıyorum abartıya karşıyım spor salonları sonra testolar mestolar vitaminler protein ağırlıklı beslenme bunlar faydadan çok zararlı aktiviteler yoksa birşey dediğimiz yok :kiskis

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,720
Çokça duyduğum şikayetlerindedir. Diyet yapıyorum kilo veremiyorum

E arkadaşım hormon dengeni kontrol ettin mi.!

1. testeron seviyesi
2. Östrojen seviyesi
3. İnsülin seviyesi
4. İnsülin Direnci
5. Triod hormon seviyeleri

Bu değerlerin hangi durumunda olduğunu bilmeden kafaya göre diyet yapılmamalı.

Kilo probleminiz varsa ve üstte sıraladığım hormonların biri yada bir kaçında düzensizlik varsa kilo verir gibi olursunuz ama daha fazlasını geri alırsınız.

Bu testleri çoğu sağlık ocağında ücretsiz olarak yapabilmektedir.

akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,243
62
Bende spor yapıyorum abartıya karşıyım spor salonları sonra testolar mestolar vitaminler protein ağırlıklı beslenme bunlar faydadan çok zararlı aktiviteler yoksa birşey dediğimiz yok :kiskis

Aynı görüşteyim.Ben normal spordan bahsettim zaten.Yoksa spor salonları,hormonlar,vitaminler,ilaçlar v.s.ben de bunları sevmiyorum,uğraşamam da öyle şeylerle. :ok

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,720
Aynı görüşteyim.Ben normal spordan bahsettim zaten.Yoksa spor salonları,hormonlar,vitaminler,ilaçlar v.s.ben de bunları sevmiyorum,uğraşamam da öyle şeylerle. :ok
Testo, hormon var dediler geldik. :kop

Diyetinize asker disipliniyle uygulamadan, kaslarınızı gerektiği kadar uyarmadan, vücudun vitamin, mineral,ph dengesini oturtqmadan değil testo ne vurursanız vurun
bir cacık olmaz.

Samurai Çevrimiçi

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,349
39
Testo, hormon var dediler geldik. :kop

Diyetinize asker disipliniyle uygulamadan, kaslarınızı gerektiği kadar uyarmadan, vücudun vitamin, mineral,ph dengesini oturtqmadan değil testo ne vurursanız vurun
bir cacık olmaz.
Tam olarak katılmıyorum 🙂

Daha önce bu konuda bilimsel araştırmalar yapılmıştı, bulursam paylaşırım.

- Bir grup hiç spor yapmıyor ve sadece ilaç alıyor, bunun adı A grubu olsun.
- Diğer grup spor yapıyor ama anabolizan almıyor yani doğal besleniyor, bu da B grubu olsun.

6 hafta sonra A grubu hiçbir aktivite yapmamasına rağmen B grubundan daha fazla kas geliştiriyor.

Bir cacık olmaz derken aslında baya güzel bir cacık olur, isterse hiç antrenman yapmasa bile olur. Fakat potansiyeli tam olarak kullanmış olmaz. Atıyorum 10 kg kas koyacaksa 3 kg koyar.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881

- Diğer grup spor yapıyor ama anabolizan almıyor yani doğal besleniyor, bu da B grubu olsun.

6 hafta sonra A grubu hiçbir aktivite yapmamasına rağmen B grubundan daha fazla kas geliştiriyor.

Bir cacık olmaz derken aslında baya güzel bir cacık olur, isterse hiç antrenman yapmasa bile olur. Fakat potansiyeli tam olarak kullanmış olmaz. Atıyorum 10 kg kas koyacaksa 3 kg koyar.
Sota Sota Başkan' a zihnen egzersizle ilgili küçük bir araştırma tavsiye ederim. Akşama gerekli bilgiyi paylaşacağım.

Özet vermek gerekirse, yaklaşık 30 dk. süresince zihnen konsantre olarak fiziksel olarak yapılan egzersizleri zihnen düşünmek, yaklaşık %5 ila 8 arasında kas gelişimini sağlayabiliyor. Kaynağı akşama paylaşacağım. ;)

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,777
fazla kilolarından şikayetçi olup, bu tip yazıları ve konuları takip eden, bir çare arayan ve okuduklarını uygulamak isteyenler, dikkatli olun.

fazla kiloların en büyük sebebi yanlış beslenme, hareketsiz kalma vb. ise, bu hayat tarzı vücudunuzda, damarlarınızda sorunlar oluşmasına neden olmuş olabilir. damarlarda olası plak vb. var ise (normalde fark etmek zor olabilir), damarları genişletip kan akışını hızlandırmak, beklenenden farklı sonuçlar doğurabilir. o plak kalbe gidebilir veya beyinde olmayacak yeri tıkayabilir. Allah muhafaza, kilo vereyim derken, tehlikeye düşmeyin. mümkünse doktor kontrolünde bu tip şeyleri yapmaya çalışın. ülke şartlarında nasıl olacak bu iş, ben de bilemiyorum ...

Samurai Çevrimiçi

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,349
39
fazla kilolarından şikayetçi olup, bu tip yazıları ve konuları takip eden, bir çare arayan ve okuduklarını uygulamak isteyenler, dikkatli olun.

fazla kiloların en büyük sebebi yanlış beslenme, hareketsiz kalma vb. ise, bu hayat tarzı vücudunuzda, damarlarınızda sorunlar oluşmasına neden olmuş olabilir. damarlarda olası plak vb. var ise (normalde fark etmek zor olabilir), damarları genişletip kan akışını hızlandırmak, beklenenden farklı sonuçlar doğurabilir. o plak kalbe gidebilir veya beyinde olmayacak yeri tıkayabilir. Allah muhafaza, kilo vereyim derken, tehlikeye düşmeyin. mümkünse doktor kontrolünde bu tip şeyleri yapmaya çalışın. ülke şartlarında nasıl olacak bu iş, ben de bilemiyorum ...
Hocam bu çok önemli bir konu. Dikkat ediyorum da, özellikle aktif korona aşısı olanlarda damar tıkanıklığı çok olmaya başladı. 40'lı yaşların başlarında olan 2 tanıdığıma stent takıldı. Ortak özellikleri ise sigara içmeleri ve Biontech aşısı olmaları.

Doğru bir noktaya temas etmişsiniz fakat spor yapmasa dahi tıkalı damar varsa mutlaka bir gün patlak verecektir. Hani durduk yere bir insana da anjiyo yapmak hem gereksiz hem de riskli. Kardiyolog bir tanıdığım var. Piyasada gereğinden fazla anjiyo yapıldığını söylüyor, sebebini tahmin edebiliyorsunuzdur. Her ne kadar basit bir işlem gibi görünse de kalp krizi ve felç riski var. Çok elzem durumlarda yapılması gereken bir işlem.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,720

Anlatmak istediğim tam olarak anlaşılmadı.
Hormon takviyesi alındığında vücudun kapasitesini arttırmış oluruz.
Protein sentezi, hücre yenilenme hızı, ayrıca kas içi su tutum artması.

Daha basit anlatmak gerekirse igneyi vurayım sampiyon olayım yok öyle birşey.
2 yılda natürel olarak yapabileceğin kütleyi 4-5aya indirir bu kadar ama disiplin olmadan olmaz.
Kas içine suyu çeker üstüne yağlanıp balon gibi gezersin.

Takviyeleri kestikten sonra su atımı başlar ve yağlanmış ve sönmüş vucutla başbaşa kalırsın.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Su tutumu yaparak ve diyet yapmadan büyümeyi hedeflersen çöküşün de aynı şekilde büyük olur.

Amaç temiz kas kütlesi eklemek olmalı.
Fazla kaslı yapılı olmasak normal kiloda olsak ara ara yürüyüş vs yapsak yediğimize içtiğimize dikkat etsek olmaz mı?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,720
Fazla kaslı yapılı olmasak normal kiloda olsak ara ara yürüyüş vs yapsak yediğimize içtiğimize dikkat etsek olmaz mı?
Vucudu (kas+yag) kemik iç organlar dahil etmeden %100 birim kabul et.

%80 kasın varsa %20 yağın olur.
Diğer bir deyişle nekadar kas kütlen olursa tersi oranda vucut yağın az olur.

Geri
Üst Alt