Hoover 14102 D3-S çamaşır makinesi kurulumundan itibaren su kaçırıyor.

A Çevrimdışı

Alperentoy

Süper Üye
12 Nis 2019
647
Soran (danışan) dağları aşmış, sormayan düz ova da yolunu şaşmış. (şaşırmış) Doğruların yanında, eğriler bile düzelmek zorunda kalır.
Sakın severek aldığınız o üründen soğumayın, o makinanın yapımında araştırma geliştirme faaliyetlerin de ne kadar çok emek harcandığını bilsek, saygı da kusur etmezdik. Servisin de şanssızlığı olarak düşünün.
Yaklaşık 25 yıl önce Marmaristen birinin eliyle çizerek baskısını yaptığı bir plaket hazırlamış, devreleri oluşturup çalıştırmış olduğu karta bakıp bir kaç söz etmiştim, sonradan utandığım. Sözlerimi duyan yanımdaki meslek erbabı yakın dostum, kaliteyi boş ver yapılırken harcanan emek az veya çok saygı duyulup takdir edilmeyi hak etmiyor mu demişti. Çok utanmış hatamı anlamıştım, çünkü farklı mesleğim olsa da olsa ben de bir şeyler imal edilen işte çalışıyordum. O sözleri duymak istemezdim. Üstelik sonradan aynı kartı bir başkası için pc de yeniden tasarlayıp çoğaltmasına vesile olmuştum.

Doğru,katılıyorum,ama zaten web sitesi olan bir firmadan alınma ,ama "insana saygı" arkada kaldığı sürece tüketici daima haksızdır ne yazık ki :)
Bazen de insanın basireti bağlanır ,o an ne yapacağını şaşırır ,tıpkı benim gibi .Jandarma mesela bana "abi,keşke çakma kamera taksaydın,caydırıcı olurdu" dediğinde "aha" dedim,ama iş işten geçmiş oldu maalesef(ev soyulduğunda).
Akrabamın başına gelen bir olayda firma tepki vermeyince ,hem telefon ile hem de emaille "iki kat para harcayıp cihazı fabrika önüne getirip,basını da çağırıp kameralar önünde yakacağım" dedim, bizim akrabayı fabrikadan arayan telefon sayısını akraba da hatırlamıyor, ama bana "alocum Allah razı olsun,yenisini gönderdiler " demişti.
Elbette bilinçli olarak yürümek gerekir ,ama dediğim gibi,bazen basiretimiz bağlanıyor.
Benim de başıma geldi şehirin ortasında, görgü tanıkları vardı ama emniyette fotoğrafı çıkmadı. Altı ay sonra bir başka eve girmeye çalışırken balkonda yakalamışlar, yüzleştirme de tanındı. Mahkeme beş yıla yakın verdi üç ayrı sebeple ama giden gitti yemiş bir güzel, üzerinde mal da yok alınacak. Adamın son sözü hakimin yüzüne bakarak kameralara bak diyordu ben orada değildim diyordu. Hangi kameraya bakayım deyince sıkıldı bizim evdeki kameraya bak dedi. Bir defa şahitlerin yüzüne bile bakmadı. Meğer babasının da mesleği imiş el almış tövbe etmiş sakal bırakmış, ben dedim emekli olmuş oğluna bırakmış. İşin garibi bir sokak altımızda oturan aynı mahalleden çıktı. Ama seninki sanki o köyün yeni yetmelerinin işi olabilir, özenti harcamaları varsa büyüklerinin onaylamadığı ona kullanmışlardır. Pek ortaya çıkmaz köy yerde (toplum içinde) farklı çözülür o işler. Kişilerin harcamalarını takip etmek lazım.

Yasal yollar tükenince tartışmayı topluma (pazarın ortasına taşımak) yaymak için sansasyonel eylem olarak takdire şayan bir davranış. Yapacağım demek bile onlar için piyasa denetimi ve gözetiminin onları şikayet üzerine sıkı bir denetime alması, ürünün bilirkişilik ücreti masrafı, ceza yemesi, sonunda ifşa olmak üstüne de müşterinin şikayetini zoraki çözecek olması demek.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Değerli forumdaşlar bugün saat 17.30 Hoover firma beni aradı çamaşır makinesi değişimi onaylanmış yeni makineyi servise 10 güne kadar göndereceklermiş bu süre içerisinde sorunlu makineyi servis getirecek yeni makine gelene kadar kullanacaz. Siz değerli forumdaşların vermiş oldukları fikirler doğrultusunda sorun çözülmüş oldu. Hepinizden ALLAH razı olsun haklarınızı helal edin. Yine vereceğiniz fikirlere pazar gününe kadar cevap veremeyeceğim nasip olursa pazar günü saat 19 dan sonra görüşmek üzere haklarınızı helal edin.(hayırlı bir iş için Kayseriye gidiyorum oyüzden bağlananayacam kusura bakmayın)
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Adem Helvacı Adem Helvacı,
Sevgili Aragorn Aragorn un tweetini gördüm ve haberi aldım, şikayet etmesini bildiğimiz gibi, teşekkür etmesini de biliriz. Gerekeni yazacağım mutlaka. Geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum ??

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
Değerli forumdaşlar bugün saat 17.30 Hoover firma beni aradı çamaşır makinesi değişimi onaylanmış yeni makineyi servise 10 güne kadar göndereceklermiş bu süre içerisinde sorunlu makineyi servis getirecek yeni makine gelene kadar kullanacaz. Siz değerli forumdaşların vermiş oldukları fikirler doğrultusunda sorun çözülmüş oldu. Hepinizden ALLAH razı olsun haklarınızı helal edin. Yine vereceğiniz fikirlere pazar gününe kadar cevap veremeyeceğim nasip olursa pazar günü saat 19 dan sonra görüşmek üzere haklarınızı helal edin.(hayırlı bir iş için Kayseriye gidiyorum oyüzden bağlananayacam kusura bakmayın)

Adem Helvacı Adem Helvacı,
Vedat abiii, haydi hayırlısı olsun bakalım :) , 2 hayırlı iş birden desene ,artık foruma girdiğinde gülümsersin :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Değerli Dostlar birlik olmak en önemlisi. Buradaki bütünlüğümüzü korursak, içimizden ve vatandaın hangi sorunu olursa olsun birlikte hareket edersek elimizde avantaj daha yüksek olur diye düşünüyorum.

Bu kadar yaygara kopartmasak, sevgili Vedatank Vedatank hakkını korumak için BİLİNÇLİ TÜKETİCİ nin yapması gerektiği gibi girişimlerde bulunmasa o servis o arızalı makineyi tüketicisine zorla o şekilde tamirli kullanması için dayatacaktı.

İlgi gösteren, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

Vedatank Çevrimdışı

Vedatank 

Aktif Üye
15 Ocak 2020
380
66
Sevgili Aragorn Aragorn un tweetini gördüm ve haberi aldım, şikayet etmesini bildiğimiz gibi, teşekkür etmesini de biliriz. Gerekeni yazacağım mutlaka. Geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum ??
Sayın Adem Helvacı bey ve bütün forum üyeleri arkadaşlar sizlere 2 gündür yazdıklarınıza ve vermiş olduğunuz desteklere cevap yazamadım. Hayırlı bir işimiz vardı o yüzden cevap veremedim ve yazdıklarınızı okuyamadım bu gün okumaya başladım. Vermiş olduğunuz bütün destek ve de bilgiler ışığı altında çamaşır makinesinin değişimi yapılacak firma doğrudan ambalajlı olarak servise gönderecekmiş ve de servis getirerek kurulumunu yapacakmış. Her türlü destekleriniz için çok çok teşekkür ediyorum. Saygılarımı sunuyorum.

Vedat abiii, haydi hayırlısı olsun bakalım :) , 2 hayırlı iş birden desene ,artık foruma girdiğinde gülümsersin :ok
Sayın teraspy gülümsemek ne kelime kah kaha atıyorum.Her iki işimizde rast gitti ALLAH'a şükürler olsun.:clap

Sayın teraspy gülümsemek ne kelime kah kaha atıyorum.Her iki işimizde rast gitti ALLAH'a şükürler olsun.:clap
Değerli Dostlar birlik olmak en önemlisi. Buradaki bütünlüğümüzü korursak, içimizden ve vatandaın hangi sorunu olursa olsun birlikte hareket edersek elimizde avantaj daha yüksek olur diye düşünüyorum.

Bu kadar yaygara kopartmasak, sevgili Vedatank Vedatank hakkını korumak için BİLİNÇLİ TÜKETİCİ nin yapması gerektiği gibi girişimlerde bulunmasa o servis o arızalı makineyi tüketicisine zorla o şekilde tamirli kullanması için dayatacaktı.

Sayın Adem Helvacı bey. Size çok hak veriyorum iyi ki böyle bir forum var ve de destek veren üyeler var. Birlikten kuvvet doğar dediklerinin örneği benim sorunum çözülmüş olması.

Sayın Adem Helvacı bey. Size çok hak veriyorum iyi ki böyle bir forum var ve de destek veren üyeler var. Birlikten kuvvet doğar dediklerinin örneği benim sorunum çözülmüş olması.

Son düzenleme:
Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Sayın Adem Helvacı bey ve bütün forum üyeleri arkadaşlar sizlere 2 gündür yazdıklarınıza ve vermiş olduğunuz desteklere cevap yazamadım. Hayırlı bir işimiz vardı o yüzden cevap veremedim ve yazdıklarınızı okuyamadım bu gün okumaya başladım. Vermiş olduğunuz bütün destek ve de bilgiler ışığı altında çamaşır makinesinin değişimi yapılacak firma doğrudan ambalajlı olarak servise gönderecekmiş ve de servis getirerek kurulumunu yapacakmış. Her türlü destekleriniz için çok çok teşekkür ediyorum. Saygılarımı sunuyorum.

Allah tamamına erdirsin diyelim doğru anladıysam?

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Değerli Forum Sakinleri;

Sizden rica ediyorum, lütfen birlik ve bütünlüğümüzü gösterelim.

Bir forumdaşımızın derdi bizim de derdimiz olmalıdır.

Lütfen acil ve hızlı şekilde aşağıdaki Tweete destek verelim.

Bu markaların, Sahtekar satıcıların, Sahtekarlara sahip çıkan satış kanallarının karşısında dimdik ayakta durmalıyız.

Bu gün Vedatank Vedatank dostumuzun başına gelen yarın sizin de başınıza gelmesin diye mücadele ediyoruz.

Sota Sota
Umut Barış Umut Barış
teraspy teraspy
BlackB BlackB
BlackSea BlackSea
F fikoloji
TEKNOwest TEKNOWEST
Domestos Domestos
ramchomania ramchomania
By_Trol By_Trol
sanko86 sanko86
A Alperentoy
Horizon707 Horizon707
A ataseven
Erinç Erinç
albanez albanez
M mesutank

Ve bütün forum ailesinden tweet altına yorum, beğeni ve mümkünse retweet desteğinizi bekliyorum.

Atmak isterim ama biliyorsun sosyal medya yok bende ?

Geri
Üst Alt