Deneyim 🔥 Homatics Box R 4K Plus ( Özel İnceleme ) 🔥 Tüm Homatics Cihazlarda Foruma Özel %15 İndirim Kodu 🔥Kargo + Vergi Dahil 🔥

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
yaw hocam söylesenize en baştan bunda atv rom olduğunu:hihi
bende lisanlı diye next star gibi bunda da google tv var sanıyordum
menü ve seçenekler değişik olunca bu çinliler bana fake kutu mu gönderdi diye iki gündür saydırıyom:kiskis

evet öyleymiş yeni öğrendim, almadan önce lisanslı olduğu için google tv var sanıyordum meğer atv rom varmış:bilmiyom

vestel 9500 kullanıyorum tv nin renk ayarlarından ne yaparsam yapayım kutunun rengi değişmiyor hocam hep sıcak renk skalası var,
mesala tvden dinamik, oyun, sinema ve ya doğal moda da alsam görüntü hep aynı çözemedim niye böyle (hdr aç kapa değişmiyor)
Hdr dolby vision ikisine de kapat çözünürlüğü 1080p yap hemen altında bi menü daha çıkacak ordan 12 bit seç renkde değişim olacak sonra dv hdr bide auto açık olsun 4k ya al kullan

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,266
Android 12 yi yavaş yavaş duyuralım 🙂 test çalışmaları yaklaşık 2 haftadır devam etmekte. Şuan bazı sorunlar tesbit edildi ve düzeltmeler yapılacak. Düzeltmeler yapıldığında, kullanılabilir bir hale geldiğinde Beta ya sunulacak. Şuan sadece test aşamasındadır. Beta ya sunulduğunda ki yapılan tesbitler düzeltilirse, bu ay sonuna doğru Beta ya sunulabilir.

S30803-13483611.png

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,383
9 dan sonra biraz hikaye oldu!
10/11 kullandık ne faydası oldu?? 9 en stabili idi
12 de aynı olacak,Cep Tlf ları ile karıştırıyor insanlar!
onlarda her bir atraksiyon olabiliyor ama Box lar da durum öyle değil

yaw bana ne 12 ne 13... adam gibi şu 928 chipler çıksın yeter
bir de daha güçlü bir GPU su olmalı tabiki,yemişim Andro 12 yi yaw:hihi

J Çevrimdışı

jettthasan

Yeni Üye
4 Ocak 2023
28
63
aynı düşüncedeyim, streamsız s928x ler tek tek satışa sunuluyor, ugoos en son sürdü. homatics ten streamlı ürünü merakla bekliyoruz ama ipin ucu gösterildi kaldı.
ugoos bile bir anda sürerken homaticsin hala belirsiz kalması ilginç geldi, pazar sadece streamlar üzerine kurulu değil sonuçta, o pazar nvidiada ve nvidia öylece kaldı, zidoo z9xpro içine güncel donanımları gömdü o bile hızla sundu birçok yazılımsal sorunlar olsa bile, sanırım homatics sıfır hatalı ürün sunacak:cak

D Çevrimdışı

dkc44 

Yeni Üye
19 Mar 2020
22
51
Bir sorum olacak, bu cihazı yeni aldım ama kafama takılan bir konu oldu. Tivimate ile raw kanallarda sürekli bir geç açılma ve takılarak ilerleme oluyor. Wzone ve apple tv 4k ile böyle bir sıkıntı yaşamıyorum. Benzer sorun yaşayan var mı? Varsa bir çözümü var mı?

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,266
Bir sorum olacak, bu cihazı yeni aldım ama kafama takılan bir konu oldu. Tivimate ile raw kanallarda sürekli bir geç açılma ve takılarak ilerleme oluyor. Wzone ve apple tv 4k ile böyle bir sıkıntı yaşamıyorum. Benzer sorun yaşayan var mı? Varsa bir çözümü var mı?
Şuan RAW kanallarını açtım her hangi bir sıkıntı görünmüyor bende, yalnız ben Tivimate kullanmıyorum, OTT Navigator kullanıyorum.

S Çevrimdışı

ssavtak

Yeni Üye
22 Haz 2023
2
45
Aldihiz server ile kaynakli raw yuksek hiz ister bende donma olmuyordu modem resetleyin
Bende öyle düşünüyorum, sizin o içeriği aldığınız sağlayıcının server çıkışlarının kapasitesi ile ilgili bir şey bu. Sizin download kapasiteniz hızınız ile alakalı olmuyor. Siz en hızlı interenete de sahip olsanız onun çıkışı zayıf ise ya da aynı anda gelen çoklu talebe yanıt verecek kapasitede değilse illa ki donma yapar. Aynı internet ile apple tv gibi bir yerden donma yapmaması çok doğal o tip yerlerin stream kabiliyeti çok yüksek zaten.

Bunu yaşamamak için bence tivimate buffering ayarlarınızı biraz büyütün ki ara belleğe daha fazla süre alıp görüntüyü oynatsın. Deneyerek en ideal buffer boyutunu bulun derim. Maçlarda canlı yayınlarda biraz geriden gelirsiniz ama en azından donup can sıkıntısı yaşamazsınız.

TiviMate Arabellek Boyutu Nasıl Ayarlanır​

TiviMate, en iyi akış deneyimini elde etmek için arabellek boyutunu ayarlamanıza olanak tanır. Bunu nasıl yapabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır:
  1. TiviMate uygulamasını açın
  2. “Ayarlar” bölümüne gidin
  3. Player seç"
  4. “Arabellek boyutu”na dokunun
  5. Tampon boyutunu tercih ettiğiniz değere ayarlayın
Daha büyük bir arabellek boyutuyla başlamanız ve istediğiniz sonuçları elde edene kadar yavaş yavaş azaltmanız önerilir. Farklı kanallar için farklı arabellek boyutlarına ihtiyacınız varsa, her kanal için arabellek boyutunu ayrı ayrı da ayarlayabilirsiniz.

TiviMate Arabellek Boyutu nedir?

TiviMate Arabellek Boyutu, görüntüleme için işlenmeden önce cihazın belleğinde geçici olarak saklanan veri miktarını ifade eder. Video kalitesini ve oynatma hızını etkileyen IPTV akış sürecinin çok önemli bir yönüdür.

TiviMate Arabellek Boyutu yayın kalitesini nasıl etkiler?

Arabellek boyutu ne kadar büyük olursa, bellekte o kadar fazla veri depolanabilir, bu da daha akıcı ve kusursuz bir akış deneyimi sağlar. Öte yandan, daha küçük bir arabellek boyutu ara belleğe alma, videonun donması ve diğer oynatma sorunlarına neden olabilir.

D dkc44

Son düzenleme:
D Çevrimdışı

dkc44 

Yeni Üye
19 Mar 2020
22
51
Tüm bunlara katılmakla beraber wzone da donma olmaması garip. Gücü ve kapasitesi belli sonuçta. Var bir şey ama bilemedim, umarım deneme yanılma ile çözerim.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,266
Tüm bunlara katılmakla beraber wzone da donma olmaması garip. Gücü ve kapasitesi belli sonuçta. Var bir şey ama bilemedim, umarım deneme yanılma ile çözerim.
Box R Plus da, Uygulamalar seçeneğine girip, Tivimate bulup Verileri Temizle yapıp tekrar bi dene bakalım.

Geri
Üst Alt