Önemli HI LEVEL, Sunny, Axen Atmaca Elektronik Yazılımları

O Çevrimdışı

otonus

Yeni Üye
10 Eyl 2024
6
41
farklı usb deneyin
3 adet farklı marka usb ile fat32 olarak denedim + 2 adet taşınabilir harddisk i extfat olarak denedim. Okuyor yükleyecek gibi oluyor ışıklarından anlıyorum taşınabilirlerin okuduğunu ama yüklemeye geçmiyor. Her hangi bir tuş kombinasyonu varmı peki kumanda ile giriş yapabileceğim?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,845
3 adet farklı marka usb ile fat32 olarak denedim + 2 adet taşınabilir harddisk i extfat olarak denedim. Okuyor yükleyecek gibi oluyor ışıklarından anlıyorum taşınabilirlerin okuduğunu ama yüklemeye geçmiyor. Her hangi bir tuş kombinasyonu varmı peki kumanda ile giriş yapabileceğim?
istismar istismar

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,264
65
Eğer yükleme başlamazsa tv ye elektrik vermeden önce tv nin üzerindeki standby tuşuna basılı tutarak tv ye elektrik verin.
Sevgili istismar istismar da kesin bir cevap verir ama bir de kalın yazdığımı denesen :alala

K Çevrimdışı

kırsehirli40

Yeni Üye
8 Eyl 2024
6
35
anakart ve panel bilgisi lazım

WhatsApp-Image-2024-09-11-at-14.12.28-1.jpg
WhatsApp-Image-2024-09-11-at-14.12.28.jpg

İlginiz için teşekkür ederim

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,264
65
Merhaba,

Aynı şekilde usb takılı iken, fiş çekili konumda standby düğmesine basılı tutarak fişe takıyorum cihazı ancak malesef yine bir değişiklik olmuyor. Ekrana ışık geliyor standbay ışığı yanıp sönüyor ancak yüklemeye malesef geçmiyor.
Hımm, o zaman tek şık kalıyor (bana göre) ,cihaz yazılım almıyor muhtemelen boot bozulmuş olabilir, ya jtag ile (oluyorsa tabii) veya kart değişimi ile çözülür gibi görünüyor ,ancak son olarak kullandığın bellek durumunu da sorgulamak lazım, bootable (yükllenebilir) olmamalı,ufak boyutlu bellek bulup 4gb gibi mesela, onu bizim msdos ,windowsçuların mbr dediği şekilde tekrardan fat32 olarak formatlanmalı biz bunu gparted ile yapıyoruz sizler ise rufus ve benzeri programlarla yapıyorsunuz, sonra yazılımı belleğe atıp kurulumu yappmak, yine de ollmuyor ise o zaman belirttiğim 2 yolla tv geri kazanılabilir :ok

O Çevrimdışı

otonus

Yeni Üye
10 Eyl 2024
6
41
9. Flash belleğin ekran görüntüsü aşağıdaki gibidir. Acaba dosyayı mı hatalı atıyorum veya Format türü mü hatalı gözden kaçan ufak bir şey olabilir mi lütfen sizde kontrol eder misiniz?

Adsiza0b4ebd8cdf8e584.png

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,264
65
9. Flash belleğin ekran görüntüsü aşağıdaki gibidir. Acaba dosyayı mı hatalı atıyorum veya Format türü mü hatalı gözden kaçan ufak bir şey olabilir mi lütfen sizde kontrol eder misiniz?

Adsiza0b4ebd8cdf8e584.png
Belleği tv kapalıken tak mutlaka, format doğru, dosya da doğru ama muhtemelen formatlama yanlış,yukarıda yazmıştım gpt-mbr olayı :ok

Geri
Üst Alt