Hangi interneti önerirsiniz?

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Turknet de bildigim kadariyla tt nin alt yapisini kullaniyor.canli hizmet yok demişsin orayi tam anlamadim.yani bahsettigim netgalaksi ve netspeed de müsteri hizmetleriyle telefonla arayip iletışime gecebiliyorsun
Fiyat tarifelerine baktigimda netgalakside 8 megabit 200 gb kotali internet 36 tl iken diger tt,turknet,superonline gibi firmalarda benzer adsl fiyatlari bunun 2 katindan bile fazla.yani bana bahsettigim paket hayli hayli yeter
şimdi portlar doluysa yeni port acilmiyor mu
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Bu nasil saçmalik.şimdi boş port yok diye burada oturanlar internet kullanamayacak mi?gerci ayni evden kardeşim ayrildigi icin internetini kendi oturdugu yere taşiyacak.ozaman heralde port boşalmis gözukecek.
türknet te yok hocam .robot var kayıt bırakıyorsunuz. sıkıntı olduğunda muhattap bulmak zor diyorlar.

A Çevrimdışı

A.Bozoğlu 

Süper Üye
25 Eki 2017
623
Geçmişte Netgalaksi kullanmış ve şuan TurkNet kullanan bir kullanıcı olarak bende Netgalaksiyi tavsiye etmiyorum.

Yaşadığım sorunlar, ki bir çok kişi benzer zorunlar yaşıyor halen Netgalakside.

1-Netgalaksi yurt dışı çıkışları çok kötü bu sebeple iptv kullanamıyordum.

2-Netflix yükleme hızı çok kötü, 4k filmlerde 1080p izlemek zorunda kalıyorum ki oda filmin 15dk. sını buluyordu.

3-Akşamları hızda dalgalanmalar oluyordu.

Fixnet kullanmadığım için yorum yapamam.

Moderatör tarafında düzenlendi:
J Çevrimdışı

jomily

Aktif Üye
1 Eki 2018
177
34
türknet te yok hocam .robot var kayıt bırakıyorsunuz. sıkıntı olduğunda muhattap bulmak zor diyorlar.

Haydaa Turknetin Câgri merkezi numarasi daha ne işe yariyor?aradim abone olmak icin 1 e ,ışlem yapmak için 2 ye basin diyor.abone olmadiğim ıçin devam edemedim
Benim çagri merkezim yok.nasil olcakki?

Geçmişte Netgalaksi kullanmış ve şuan TurkNet kullanan bir kullanıcı olarak bende Netgalaksiyi tavsiye etmiyorum.

Yaşadığım sorunlar, ki bir çok kişi benzer zorunlar yaşıyor halen Netgalakside.

1-Netgalaksi yurt dışı çıkışları çok kötü bu sebeple iptv kullanamıyordum.

2-Netflix yükleme hızı çok kötü, 4k filmlerde 1080p izlemek zorunda kalıyorum ki oda filmin 15dk. sını buluyordu.

3-Akşamları hızda dalgalanmalar oluyordu.

Fixnet kullanmadığım için yorum yapamam.
Sehir olarak istanbuldamisin?
Forumkarda geçmiş yorumlara baktim da Bir ara orada çok kesintiler olurken diğer şehirlerde olmadigini söylüyorlardi
1 ay kullanip başka operatöre geçebiliyormuyuz.denemek lazim.yalniz 90 tl hava paasi ödemiş olurum
Fixnet de mi var.başka varsa söyleyin.

Eğer sırada birisi varsa ona verirler portu,umarım vermezler de hemen bağlanır (süperonline bana öyle demişti,ya abonelik devam etmesi için dediler veya gerçekti) :ok
Yalin internetde de durum.ayni mi?

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

A.Bozoğlu 

Süper Üye
25 Eki 2017
623
Evet istanbul anadolu yakası.

Sehir olarak istanbuldamisin?
Forumkarda geçmiş yorumlara baktim da Bir ara orada çok kesintiler olurken diğer şehirlerde olmadigini söylüyorlardi
1 ay kullanip başka operatöre geçebiliyormuyuz.denemek lazim.yalniz 90 tl hava paasi ödemiş olurum
Fixnet de mi var.başka varsa söyleyin.

J Çevrimdışı

jomily

Aktif Üye
1 Eki 2018
177
34
Valla kararsiz kaldim.ne yapacağimi bilemedim
Bugün telekom müdürlügune gittim adres yanliş oldugundan düzelttirdim.yani portluk durum yokmuş.şimdi geldi sira interneti almaya
Siz olsaniz ne yapardiniz?

Yeni adresi tanimladim.ama altyapi hiz sorgulamalarda 35 megabit hiz çikiyor.oysa suan tt ile en fazla 16 megabit alabiliyorum

Son düzenleme:
J Çevrimdışı

jomily

Aktif Üye
1 Eki 2018
177
34
Arkadaşlar az önce tuknet müşteri hizmetlerini aradim.kişisel bilgilerimi alip beni abone yaptilar.60 tl kredi kartimla bağlanti ucreti ödeyecegim.hem arkadasini getir kampanyasindan hemde deneme kampanyasindan nasil yararlanacağim onu anlamadim.yani müşteri hizmetleri ikisindende yararlanabilirsin diyerek işi sanki oldu bittiye getirdi?yani 1 ay kullanip beğenmezsem parayi geri iade alinca hattim kapanacak .yani 1 ay daha arkadaşini getir kampanyasindan yararlanamamki. öyle degil mi.resmen kandirildim??

F fikoloji
güldüğüne göre kandırıldım değil mi :)

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

A.Bozoğlu 

Süper Üye
25 Eki 2017
623
Arkadaşlar az önce tuknet müşteri hizmetlerini aradim.kişisel bilgilerimi alip beni abone yaptilar.60 tl kredi kartimla bağlanti ucreti ödeyecegim.hem arkadasini getir kampanyasindan hemde deneme kampanyasindan nasil yararlanacağim onu anlamadim.yani müşteri hizmetleri ikisindende yararlanabilirsin diyerek işi sanki oldu bittiye getirdi?yani 1 ay kullanip beğenmezsem parayi geri iade alinca hattim kapanacak .yani 1 ay daha arkadaşini getir kampanyasindan yararlanamamki. öyle degil mi.resmen kandirildim??

F fikoloji
güldüğüne göre kandırıldım değil mi :)

Arkadaşını getir kampanyası 2. ay geçerli dolayısı ile ilk ay dene beğenmezsen iptal et ile birleşme şansı yok.

J Çevrimdışı

jomily

Aktif Üye
1 Eki 2018
177
34
Arkadaşını getir kampanyası 2. ay geçerli dolayısı ile ilk ay dene beğenmezsen iptal et ile birleşme şansı yok.
Diyelimki ilk ay denedim begenmedim baska operatore gecsem baglanti iptal olur mu
Yani bazi operatorlerde gecis olunca baglanti ucreti alinmiyor diye biliyorum.daha sonra tekrar turknete gectigimde arkadasini getirden yararlanirmiyim ve tekrar baglanti ucreti odermiyim?

J Çevrimdışı

jomily

Aktif Üye
1 Eki 2018
177
34
Bu turknetin de ne dedigi belli degil
Bağlanti ucretini Kredi karti yada banka kartiyla otomatik talimat verince normalde 60 tl aliyorlar ama abonelik ıslemleri sirasinda vermek gerekiyiimuş.ben daha evraklari imzalayip göndermeden bunlar abonelik başlatiyorlar.yani şimdi normalde90 tl ödemem gerekiyormuş.bu müşteri temsilcilerinin ne dedigi belli değil.tam rezil bir firmaymiş.bende evraklari göndermiyorum kullanmadan iptal ediyorum.bunlarin işleri gücleri dalavere

J Çevrimdışı

jomily

Aktif Üye
1 Eki 2018
177
34
Arkadaşlar yeni abonelikte bağlanti ücreti ödemek istemiyorum.sizce evde bağlanti için gelen ekipler neler yapiyor.bunu kendimiz yapabilirmiyiz?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Arkadaşlar yeni abonelikte bağlanti ücreti ödemek istemiyorum.sizce evde bağlanti için gelen ekipler neler yapiyor.bunu kendimiz yapabilirmiyiz?

ADSL, VDSL ise bahsettiğiniz şey;

Dairenize gelen kablo sağlamsa, bina kutusunda bir işlem yapılmayacaksa, modemi takıp kurmak olur herhalde.
Sizin VDSL modeminiz varsa gelmelerini gerektiren bir şey olmaz bence.
Dairenize gelen hattın bağlantısında bir işlem yapılmayacaksa.

J Çevrimdışı

jomily

Aktif Üye
1 Eki 2018
177
34
ADSL, VDSL ise bahsettiğiniz şey;

Dairenize gelen kablo sağlamsa, bina kutusunda bir işlem yapılmayacaksa, modemi takıp kurmak olur herhalde.
Sizin VDSL modeminiz varsa gelmelerini gerektiren bir şey olmaz bence.
Dairenize gelen hattın bağlantısında bir işlem yapılmayacaksa.
Daha önce internet telefon kullaniyorduk.kardeşimin uzerine oldugu icin farkli yere nakil yaptirdi.yeni abonelikte neler yapiliyor bilmiyorum.onu sormuştum
Şuan kontrol ettiğimde disaridan gelen telefon kablosu evin içine giden kabloya direk açiktan bağlanmiş.binanin uzerinde beyaz telefon yazan kutu var.lakin hicbir kablo bağli degil.direk aciktan bağladiklari icin gerekmi kalmamiş onu anlamadim
Netgalaksi mt hizmetleri bağlanti istemiyorsaniz sadece gelip etiket yapistirirlar demisti

gurayakinci Çevrimdışı

gurayakinci 

Yeni Üye
11 Haz 2020
2
NETSPEED'i tavsiye etmiyorum. 13 aylık kullanıcılarıyım. 13 ay fiyat garantisi var sonra senin tarifeni yükseltiyorlar. Tarifenin adı zaten 13 ay içerisinde değişiyor ve artık yeni kullanıcılar senin tarifenden abone olamıyor. Bugun itibariyle ciddi tartışmalar yaşadık. Abonelik iptali için başvurdum. İmzalı dilekcemi mail attım. Yıllardır internet kullanıcısıyım böyle rezil bir firma görmedim. 75 mbps lik interneti 76 TL ye kullandım 1 yıl boyunca devasa problemler olmadı, destek taleplerine genelde sorun çözülmüştür diyerek geri plana atıldı mecburen müşteri hizmetlerini arayarak en az 15 dakika müzik dinlemek zorunda kaldım. 76 TL lik aboneliği 99 TL ye güncellediler. Tamam taahhüt yok fakat 76 TL olan fatura bedeli maksimum 80 85 yapılır 99 TL nedir.
Böyle şirketler belli bir müşteri portföyüne ulaştıktan sonra vizyon ve misyon değiştiriyor. 1 yıllık müşterisi taahhüt vermeden sana her ay ödeme yapmış 1 yılın sonunda arayıpta kardeşim 1 yıldır müşterimizsiniz teşekkür ederiz size şöyle bir indirim yapalım böyle bir kolaylık sağlayalım yok. Diğer büyük firmalar gibi madem bizim müşterimizsiniz daha çok kazanmamız lazım mantığı var.
Vaadettikleri internet hızı örneğin 50 mpbs ise kopma yaşanmaması için zaten onu 45 e çekiyorlar 46 hıza ulaşabilme ihtimalin yok.
Abonelik başlangıcında 75 mbps için ödeme yapıyorken hızım 50 mbps'e sabitlendi ki sürekli kopma yaşanmasın.
Aramadığım sormadığım firma kalmadı.
Türknet ya da netgalaksi ile anlaşıcam. Netgalaksi daha mantıklı geldi çünkü ben hızımı sürekli kontrol ediyorum sürekli de download yapan birisiyim. Eğer memnun kalmazsam hızlıca türknet'e geçiş yaparım.
İlk tercihim NETGALAKSİ olacak.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt