Hangi interneti önerirsiniz?

J Çevrimdışı

jomily

Aktif Üye
1 Eki 2018
177
35
Arkadaşlar eve yeni internet adsl almayi düşünüyorum.ama hangisini alacagima karar veremedim.
şunaa kadar hep tt ve turk.net kullandık.aralarında pek bir fark yok.arasıra saçma kesintileri arızaları oluyor
yaptığım araştırmada en uygun olarak vodafone.net olarak gözüküyor.lakin 24 ay taahüt olması can sıkıcı ve dah önce hiç kullanmadım
tuk.net taahüt ve kota derdi olmaması en mantıklısı olarak gözüküyor
kablo net ve uydu.net bunlar burada olmadığından hiç araştırmadım
8 yada 16 mpbs kadar sınırsız internet almayı düşünüyorum.fazla download yapan biri değilim.yalnız videolarda takılma problemi olmasını istemiyorum
siz hangisini önerirsiniz?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Fiber altyapı varsa binanızda veya sokağınızda, Turkcell Superonline, Millenicom, Türknet Fiber, Türk Telekom Fiber
(Ki Turkcell Superonline fiber fiyat konusunda bence F/P değil.)

Binanızda Türksat Kablo kutusu varsa, Türksat Kablonet

Önce altyapıyı araştırmanız gerek.
Mümkün mertebe fosil olmuş bakır altyapısından uzak durmaya çalışalım önce.
Bakıra mecbursak da ona göre Vodafone VDSL gibi altyapılar düşünülebilir.

İyi altyapısı olan bir yerde olan bir tanıdığınız varsa ve evi ile eviniz arasında da mesafe aşırı uzak değilse, radyolink de düşünülebilir.
Ama antenlerin birbirini görmesi lazım. Araya dağ, taş gibi engeller girmemesi lazım vs. vs.

J Çevrimdışı

jomily

Aktif Üye
1 Eki 2018
177
35
Fiber altyapı varsa binanızda veya sokağınızda, Turkcell Superonline, Millenicom, Türknet Fiber, Türk Telekom Fiber
(Ki Turkcell Superonline fiber fiyat konusunda bence F/P değil.)

Binanızda Türksat Kablo kutusu varsa, Türksat Kablonet

Önce altyapıyı araştırmanız gerek.
Mümkün mertebe fosil olmuş bakır altyapısından uzak durmaya çalışalım önce.
Bakıra mecbursak da ona göre Vodafone VDSL gibi altyapılar düşünülebilir.

İyi altyapısı olan bir yerde olan bir tanıdığınız varsa ve evi ile eviniz arasında da mesafe aşırı uzak değilse, radyolink de düşünülebilir.
Ama antenlerin birbirini görmesi lazım. Araya dağ, taş gibi engeller girmemesi lazım vs. vs.
Fiber malesef yok
Türksat kablo kutusuda yok
daha önce tt hipernet uygun demişti malesef onuda
alamiyoruz
Bina eski olduğu için dişarida tt bağlanti noktasindan seyyar olarak modeme kablo çekerek kullaniyoruz.hiz 16 mbit e kadar fakat hiz testinde 13 mbit çikiyor
Bulunduğum yer kirsal kesimde olduğundan yakin mesafede bina yok.en yakini karşi tarafta 200 metre mesafede.onlarda superonline adsl kullaniyor
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

16 mbit bile full hd yayınlarda/videolarda donma yapar bilginize...
Aynen ben 2140p videolari izleyemiyorum

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt