Hangi interneti önerirsiniz?

J Çevrimdışı

jomily

Aktif Üye
1 Eki 2018
177
35
Birkaç kilometre ileride peki tanıdık mevcut mu, altyapısı iyi olan? :alala
Radyolink çekilebilir belki.
Karşi tepede ayni yükseklik mesafesinde yaklasik 1 yada 1.5 km uzaklikta araştirma hastanesi var.radyolink nedir onu anlamadim
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Hocam Turknet en iyisi. Beğenmezsen kapat anında. Üstelik benim davet kodumu kullan ikimiz de 1 ay bedava kullanırız. Davet kodum: VGY43BT89KLD
Banada en uygun bu geliyor
Digerlerinde hemen hemen hepsinde taahhüt var.bunda olmamasi düşundürücü.sanirim bağlatmada biraz uzun sürüyor
Ayrica bu davet kodunu herkes kullanabiliyor mu?

Son düzenleme:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Karşi tepede ayni yükseklik mesafesinde yaklasik 1 yada 1.5 km uzaklikta araştirma hastanesi var.radyolink nedir onu anlamadim

Radyolink dediğim şey kablosuz olarak daha uzak mesafelerden internet aktarmak için bir sistem.
Kurucu yöneticimiz Sota Sota kullanıyor bu sistemi.
Sizin de faydalanabileceğiniz bir yer varsa, bunu kurabileceğiniz, daha iyi bir altyapı sahibi olabilirsiniz.
Tabi başlangıç maliyeti var işin, antenler cihazlar vs. ama sonuçta daha iyi bir altyapıya sahip olmuş olacaksınız.

K Çevrimdışı

Kogan

Aktif Üye
16 Ara 2019
73
32
100mbit Millenicom kullanıyorum, tavsiye ederim. Ortalama 80-90 arası hız veriyor, kabloyla bağlantıda 93-94 gibi hızları görebiliyor. İsteyene davet kodu yollayabilirim.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
100mbit Millenicom kullanıyorum, tavsiye ederim. Ortalama 80-90 arası hız veriyor, kabloyla bağlantıda 93-94 gibi hızları görebiliyor. İsteyene davet kodu yollayabilirim.

Ben de ay sonu geçmeyi düşünüyorum, Şubat ayının başında.
Superonline altyapısı üzerinden 50 megabit almayı düşünüyorum.
100 megabit paket var sitesinde daha ucuza ama o sanırım sadece Telekom altyapısı üzerinden internet alanlar için. :bilmiyom

K Çevrimdışı

Kogan

Aktif Üye
16 Ara 2019
73
32
Ben de ay sonu geçmeyi düşünüyorum, Şubat ayının başında.
Superonline altyapısı üzerinden 50 megabit almayı düşünüyorum.
100 megabit paket var sitesinde daha ucuza ama o sanırım sadece Telekom altyapısı üzerinden internet alanlar için. :bilmiyom
Türktelekom altyapısı kullanan taahhüt olmayan paketi kullanıyorum ben. Modem için aylık 10tl ödeme var, ilk 3 ay 30 TL aktivasyon bedeli var. Genel olarak fiyatı iyi keza herhangi bir taahhüt içermiyor, istediğim zaman kapatırım. Hız olarak 4k netflix izlerken iki telefondan 1080p video rahat izleniyor. Ben memnunum açıkçası.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Türktelekom altyapısı kullanan taahhüt olmayan paketi kullanıyorum ben. Modem için aylık 10tl ödeme var, ilk 3 ay 30 TL aktivasyon bedeli var. Genel olarak fiyatı iyi keza herhangi bir taahhüt içermiyor, istediğim zaman kapatırım. Hız olarak 4k netflix izlerken iki telefondan 1080p video rahat izleniyor. Ben memnunum açıkçası.

Telekom'da en fazla 76'ya kadar verebilirim diyorlar ve daireye bakır kablo geldiği için, güvenemiyorum açıkçası.
Muhtemelen fiber alacağım.

K Çevrimdışı

Kogan

Aktif Üye
16 Ara 2019
73
32
Telekom'da en fazla 76'ya kadar verebilirim diyorlar ve daireye bakır kablo geldiği için, güvenemiyorum açıkçası.
Muhtemelen fiber alacağım.
Dediğim gibi hocam genel hizmet kalitesi iyi Super Online üzerinden alırsanız onların ekibi geliyor. 1 ay deneme sürerdi sonunda memnun kalırsanız arıyorlar bölgeden bir eleman sözleşme getiriyor imzalıyorsunuz o kadar. Arada kopmalar yavaşlamalar olduğu oluyor onda da müşteri hizmetlerine kayıt açtırıyorsunuz 1-2 gün içerisinde hallediyorlar sorunu. Referans numarası isterseniz öm atabilirsiniz.

J Çevrimdışı

jomily

Aktif Üye
1 Eki 2018
177
35
netspeed e bakabilirsin tartışılmasız tahaathütsüz en iyi fiyatı sunuyorlar.Müşteri hizmetleri iyidir .
Baktim. en uygun bu gözükuyor
yalniz kampanya şartlarinda şöyle bir bilgi var:

Yalın ADSL kampanyasında 100 TL Eve Kadar Kurulum ve aktivasyon ücreti alınmaktadır. Dilerseniz tek seferde peşin 100 TL (KDV ve ÖİV dahil ) veya faturanıza ek 50 TL x 2 Taksit ile Toplam 100 TL şeklinde ödeyebilirsiniz.Aboneliğin 2 ay içerisinde sonlandırılması durumunda Eve Kadar Kurulum ve aktivasyon ücreti için taksitli ödeme tercih edilmişse KDV ve ÖİV dahil 100 TL tutarındaki kurulum ücreti ve Aktivasyon Ücretinden tahakkuk eden tutarın kalan taksit’i ile aylık paket fiyatı netspeed faturasına yansıtılır.

Bu ücret abonelik 2 ay icersinde sonlandilirsa mi faturaya mi yansitliyor?bunda birsey anlamadim
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Milleicom aradim adres bilgilerini verdim.bulunduğunuz adreste tt alt yapi yok superonline var diyor.ben şuan tt kullaniyorum.sistemlerindeki adreslerde sikintimi var anlamadim

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Milleicom aradim adres bilgilerini verdim.bulunduğunuz adreste tt alt yapi yok superonline var diyor.ben şuan tt kullaniyorum.sistemlerindeki adreslerde sikintimi var anlamadim

Superonline fiber ise bence Millenicom'dan Superonline altyapısı ile fiber internet alın derim.
Onu bir sorun derim. Ya da binanızda Superonline fiber kutusu var mı bir bakın derim. Koridorda yoksa bodrumda, sığınakta olabilir.

Bu ücret abonelik 2 ay icersinde sonlandilirsa mi faturaya mi yansitliyor?bunda birsey anlamadim

Benim anladığım Netspeed'de kurulum ücretli. Onu da ister tek seferde isterseniz de 2 taksit şeklinde aylık faturanıza ekliyerek alıyor.

J Çevrimdışı

jomily

Aktif Üye
1 Eki 2018
177
35
Superonline fiber ise bence Millenicom'dan Superonline altyapısı ile fiber internet alın derim.
Onu bir sorun derim. Ya da binanızda Superonline fiber kutusu var mı bir bakın derim. Koridorda yoksa bodrumda, sığınakta olabilir.

Benim anladığım Netspeed'de kurulum ücretli. Onu da ister tek seferde isterseniz de 2 taksit şeklinde aylık faturanıza ekliyerek alıyor.
burada koridor bodrum siğinak ne arar?
Bize gelen tt nin santral kutusu 1km uzaklikta.bundan başka sokaklarda eletrik ve telefon direklerinden başka birsey yok.bizim mahalleye belli bir kisima kadar geçen yil kaziyip döşediler malesef bize kadar gelmedi

Az önce speedneti aradim.bulunduğum adres destekliyormu diye sordum.adresimde hiz tanimlamasi olmadiğindan bakamadilar.mevcut aboneligım tt den hiz tanimlamami yapmami istediler.tt yi aradim hiz tanimlamasi ne olduğunu bilmediler.baglanti hizimi sordum güya 18 megabit miş.bu da ttnetin alt yapisin kullandigina göre sanirim sorun olmaz.yalniz bu 100 tl gereksiz para aliyorlar.digerlerinde bağlanti ücreti varmi bakmadim
Gerçi speednetin 50gb kotali 16 megabit hiz fiyati 40 tl.bayâğa uygunayni paket digerlerinde en uygun 75 tl.100 tl yi 3ayda cikarmiş oluyorsun.eğer 1 aybedava da varsa cok iyi degilmi?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
burada koridor bodrum siğinak ne arar?
Bize gelen tt nin santral kutusu 1km uzaklikta.bundan başka sokaklarda eletrik ve telefon direklerinden başka birsey yok.bizim mahalleye belli bir kisima kadar geçen yil kaziyip döşediler malesef bize kadar gelmedi

Ev müstakil desene hocam? :kiskis
Altyapı işleri daha oturmadı rayına demek ki.

Geri
Üst Alt