Hangi interneti önerirsiniz?

J Çevrimdışı

jomily

Aktif Üye
1 Eki 2018
177
34
Ev müstakil desene hocam? :kiskis
Altyapı işleri daha oturmadı rayına demek ki.
aynen müstakil sayılır :)
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

evet daha önce port açılmamış hiç bağlantı yapılmamışsa bu ücret alınıyor.2 ay içersinde çıkarsanız ve bu ücret taksitli alınmışsa son faturada alınıyor .

En ucuz bu adamlarda birde 40 küsür tl lik paket güzel film izleme falan alışkanlığınız yoksa 50 gb ta kadar 50 tl ondan sonra gb tı 0.50 kuruş , toplam 100 gb tı geçerse sınırsız oluyor 63 tl alınıyor.Fiyatlar aklımda kalan tekrar bakmadım.

aslında eski komşuluklar olsa bunlar zerre bu kadar şımaramazlardı.Herkes akıllı olup 2 3 kişi birlikte kullansa ekonomik olacak.Bizim gibi apartmanlara mahkum olmuş , her katta 2 4 daire olan bir yapı var ama ne yazık ki eski komşuluklar yok .Kimse birbirini tanımıyor ki ortak internet kullansın.Yönetici olduğumda sıfır apartmandı daha arsa sahibi birkaç kişi ve biz 3 daire sahibiydik ben yönetici oldum.Dedim 50 mbit abone olalım her kata Acces point koyayım aidata ek 5 tl ile herkes internet kullansın.18 daire var yani.Millet olur mu yok suç , yok cezası var falan anlatamadım gitti.
port açmak ne oluyor.,ne işe yarıyor?şuan evde türktelekom internet kullanıyorum
2 ay içersinde çıkmazsam 100 tl alınmıyor mu?

netflixte ve youtubede film video izlediğimden 50 gb yetmeyebilirkotayı aşınca eskisi gibi hız düşme olmuyor değil mi?
fiyat ve paketlere tekrar bakarım

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Kablonet 50/5mbit hız düşümsüz.

Mıkrotık 951U (Router,DHCP,FTP gıbı ıslerı yurutuyor) 2adet UBNT Powerbeam 5AC 300 İSO Radyolınk omurgasını olusturdum.

konusu

aynen konuyu takip ediyordum hocam bunca zaman hiç sorun yaşadınız mı ? Kaç km vardı mesafe? yağmur kar yağışı ,fırtınada bozulma oluyor mu hızda ? Bazen diyorum üniversitesi den eve yapayım şöyle bir radyolink ama mesafe fazla ve arada engeller var ama çatıdan 3 metre direkle çözülür gibi.?

aynen müstakil sayılır :)

port açmak ne oluyor.,ne işe yarıyor?şuan evde türktelekom internet kullanıyorum
2 ay içersinde çıkmazsam 100 tl alınmıyor mu?

netflixte ve youtubede film video izlediğimden 50 gb yetmeyebilirkotayı aşınca eskisi gibi hız düşme olmuyor değil mi?
fiyat ve paketlere tekrar bakarım
yok 100 tl her türlü alınıyor bu belli ki telekom un yeni oyunu normalde gelip kendileri iki kablo ucu bırakıp gitmeleri gerek demekki bundan da ücret alıyorlar artık.Port telekom un kapısı gibi düşünün telekom kendi kapılarından birini açacak sizin için.

B Çevrimdışı

beyzabetül

Aktif Üye
24 Tem 2018
472
sen hangi şehirdeydin hocam?

yapma yahu bizde eşimle bu yaz boydan boya karadeniz turuna katıldık hayran kaldık.Özellikle ilk Kastamonu'da geldik mükemmel temiz bir şehir.Sonra Amasya aynı şekilde.Sinop bakımsız ve bizim edirne gibi pis geldi.Trabzon ,Ordu ,Giresun a hayran kaldık insanın ömrüne ömür katar bu şehirler.Reis in memleket Rize bence biraz geri kalmış komşu şehirlere göre yapılaşmayı beğenmedik.Artvin ise bizim edirne gibi en uç noktada mükemmel geldi.Ordan Batuma geçmiştik zaten onu anlatmaya gerek duymuyorum adamlar yapmış abi.

Kısaca heralde herkes yaşadığı şehirden kaçmak istiyor.Edirne ile yer değiştirebiliriz.Eşimde istemiyor.İşim kadrolu olmasa ,evim olmasa zerre durmazdım yani ne akrabadan fayda var ne Edirne den.
Doğu karadeniz gençler icin yaşanilacak bölge degil.sosyal hayat,aktivite yok.ayrica pahali şehirler.bu bölgenin en güzel şehri Trabzon.geçen sene ilkdefa samsuna gittim.burasi yani Trabzon kadar güzel degil.ayrica sinop boyabat güzel yerdiye duymuştum ama ben hiç gitmedim

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Doğu karadeniz gençler icin yaşanilacak bölge degil.sosyal hayat,aktivite yok.ayrica pahali şehirler.bu bölgenin en güzel şehri Trabzon.geçen sene ilkdefa samsuna gittim.burasi yani Trabzon kadar güzel degil.ayrica sinop boyabat güzel yerdiye duymuştum ama ben hiç gitmedim

Samsun'un neresinde yaşadığınıza bağlı. Samsun'da oturan biri olarak söylüyorum. :kiskis

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32

öncesini bilmem ama karadeniz sahil yolunun gerçekten bölgeye katkısı çok büyük olmuş.

Samsun ve Trabzon bana hareketli güzel geldi.

ordu ,rize biraz daha dediğiniz gibi.
Orada otobüste gençlerle sohbet etme fırsatı buldum çoğu meyvecilik ,çay ,fındık işi ile uğraşmak istemiyor bu yüzden büyük çoğunluğu üniversite eğitimlerini şehir dışında yapıyormuş.

Ama Turkcell kullanıyorum bölge bölge kesintiler , hız düşümleri çok oldu,Hayretler içersine izledik koca koca tepelerin dağların üstüne sanki tepeden koyar gibi apartmanları evleri kurmuşlar.İnternet ,su ,elektrik nasıl çektiler aklım almadı.

Sosyal olanak ise tartışılır.

Samsun'un neresinde yaşadığınıza bağlı. Samsun'da oturan biri olarak söylüyorum. :kiskis

tek piezza avm nin oralar , bandırma vapuru ve meydan ı biliyorum.?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Ama Turkcell kullanıyorum bölge bölge kesintiler , hız düşümleri çok oldu,Hayretler içersine izledik koca koca tepelerin dağların üstüne sanki tepeden koyar gibi apartmanları evleri kurmuşlar.İnternet ,su ,elektrik nasıl çektiler aklım almadı.

Düzensiz yapılaşma, kaçak yapılaşma diyorum ben buna. :kiskis

öncesini bilmem ama karadeniz sahil yolunun gerçekten bölgeye katkısı çok büyük olmuş.

Şehirler arası bağlantının sahil şeridinden yapılması aslında şehirleri katletti. (Bence)
Ordu mesela bayram zamanları vs. kilit oluyordu. Özellikle Ünye ve Fatsa civarı.

Yani denizi görerek gitmek güzel gibi görünse de, sahil kıyısından anayollar geçmemeliydi bence.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Düzensiz yapılaşma, kaçak yapılaşma diyorum ben buna. :kiskis

evet o konu tüm Türkiye'nin sorunuyken karadeniz gibi yerde çirkin çirkin apartmanlaşmayı , dağınık yapılaşma yüksek yerlerden çok çirkin görünüyordu özellikle ordu boztepeden baktık çok kötü görünüyordu.Tabi yerleşim yerinin az olması vs. buna etkendir.Ama biz yinede beğendik yer değişebiliriz sen Edirne ye biz Samsun a.?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
evet o konu tüm Türkiye'nin sorunuyken karadeniz gibi yerde çirkin çirkin apartmanlaşmayı , dağınık yapılaşma yüksek yerlerden çok çirkin görünüyordu özellikle ordu boztepeden baktık çok kötü görünüyordu.Tabi yerleşim yerinin az olması vs. buna etkendir.Ama biz yinede beğendik yer değişebiliriz sen Edirne ye biz Samsun a.?

Sinop, Amasra, Ünye ve daha görmediğim nice yer düzensiz şehirleşmeden nasibini almış durumda maalesef.
Büyük turizm potansiyeli olan yerler bunlar. Atakum mesela, 12-13 KM, il sınırlarının da genişlemesiyle daha da uzayan bir sahil şeridine sahip artık.
Ama gel gör ki anayol sahilin dibinden geçmiş.

Gezdiğiniz yerler arasında Amasra (Bartın) söylememişsiniz ama umarım görmüşsünüzdür. Güzel bir yer. (Yapılaşması hariç.)

B Çevrimdışı

beyzabetül

Aktif Üye
24 Tem 2018
472
Ben merkezini beğenmedim.pek oturacak,yeşillik alan göremedim.hayvanat bahçesine gittim 3-5 tane hayvan vardi.değişik birseyler ucuz fiyata bulurum avmlerine gittim bur fark göremedim.birde Trabzona göre ucuz diyorlardi ama hiç alakasi yok.ben samsunu daha güzel olacağini tahmin etmistim amakaradeniz şehirleri arasinda pek bir fark olmuyor.bir daha gelirsem atakuma gitmeyi düşünüyorum.birde orayi merak ettim?

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Sinop, Amasra, Ünye ve daha görmediğim nice yer düzensiz şehirleşmeden nasibini almış durumda maalesef.
Büyük turizm potansiyeli olan yerler bunlar. Atakum mesela, 12-13 KM, il sınırlarının da genişlemesiyle daha da uzayan bir sahil şeridine sahip artık.
Ama gel gör ki anayol sahilin dibinden geçmiş.

Gezdiğiniz yerler arasında Amasra (Bartın) söylememişsiniz ama umarım görmüşsünüzdür. Güzel bir yer. (Yapılaşması hariç.)
yok malasef görmedik hocam başka sefere inş.Tur programında yoktu dönüşte çorum üzerinden , amasya , merzifon dan geçtik.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Ben merkezini beğenmedim.pek oturacak,yeşillik alan göremedim.hayvanat bahçesine gittim 3-5 tane hayvan vardi.değişik birseyler ucuz fiyata bulurum avmlerine gittim bur fark göremedim.birde Trabzona göre ucuz diyorlardi ama hiç alakasi yok.ben samsunu daha güzel olacağini tahmin etmistim amakaradeniz şehirleri arasinda pek bir fark olmuyor.bir daha gelirsem atakuma gitmeyi düşünüyorum.birde orayi merak ettim?

Atakum, Yakakent dışında iyi bir yeri yok bence.
Atakum'da İlkadım, yani şehir merkezi, gibi. Ama daha sakin, sahili var. vs. vs.
Şehirlerin farkının olmamasının nedeni hem coğrafi yapısı, Samsun'dan sonra rakım yükseliyor, hem de çarpık yapılaşma. Hangi ile gidersek gidelim çarpık yapılaşma mevcut.

yok malasef görmedik hocam başka sefere inş.Tur programında yoktu dönüşte çorum üzerinden , amasya , merzifon dan geçtik.

O zaman ilk işiniz buraya gitmek olsun. Karadeniz'de gerçekten saklı bir cennettir. Ufak bir yerdir ama görmeye değer.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
aynen konuyu takip ediyordum hocam bunca zaman hiç sorun yaşadınız mı ? Kaç km vardı mesafe? yağmur kar yağışı ,fırtınada bozulma oluyor mu hızda ? Bazen diyorum üniversitesi den eve yapayım şöyle bir radyolink ama mesafe fazla ve arada engeller var ama çatıdan 3 metre direkle çözülür gibi.?

yok 100 tl her türlü alınıyor bu belli ki telekom un yeni oyunu normalde gelip kendileri iki kablo ucu bırakıp gitmeleri gerek demekki bundan da ücret alıyorlar artık.Port telekom un kapısı gibi düşünün telekom kendi kapılarından birini açacak sizin için.
Birebir gorus olduktan son 10-15km mesafeden stabil sekilde baglati saglarsin
20+km baglanti alirsin ama yuksek hızlar bekleme
daha buyuk canaklar lazim bunun icin

yagmur,sis,kar dinlemiyor bu cihazlar
cok uzun mesafede etkiler ama 2-3km mesafede tinlamaz.

gecen hafta alicida problem olustu.
yuksek hızlara cikmiyor
verici 200mbit iken alici 60mbit kaliyordu
servise verdim. yerine idareten baska horn takip devam ettim.

J Çevrimdışı

jomily

Aktif Üye
1 Eki 2018
177
34
sen hangi şehirdeydin hocam?

yapma yahu bizde eşimle bu yaz boydan boya karadeniz turuna katıldık hayran kaldık.Özellikle ilk Kastamonu'da geldik mükemmel temiz bir şehir.Sonra Amasya aynı şekilde.Sinop bakımsız ve bizim edirne gibi pis geldi.Trabzon ,Ordu ,Giresun a hayran kaldık insanın ömrüne ömür katar bu şehirler.Reis in memleket Rize bence biraz geri kalmış komşu şehirlere göre yapılaşmayı beğenmedik.Artvin ise bizim edirne gibi en uç noktada mükemmel geldi.Ordan Batuma geçmiştik zaten onu anlatmaya gerek duymuyorum adamlar yapmış abi.

Kısaca heralde herkes yaşadığı şehirden kaçmak istiyor.Edirne ile yer değiştirebiliriz.Eşimde istemiyor.İşim kadrolu olmasa ,evim olmasa zerre durmazdım yani ne akrabadan fayda var ne Edirne den.

Tam bunu almayi düşunürken bu 100 tl ücret bana çok saçma geldi.turknet ile bunun arasinda kaldim

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
aynen konuyu takip ediyordum hocam bunca zaman hiç sorun yaşadınız mı ? Kaç km vardı mesafe? yağmur kar yağışı ,fırtınada bozulma oluyor mu hızda ? Bazen diyorum üniversitesi den eve yapayım şöyle bir radyolink ama mesafe fazla ve arada engeller var ama çatıdan 3 metre direkle çözülür gibi

3 metre direği sağlam yaptık diyelim, paratoner gerekir mi? :hihi
Arkadaşın da konusunu epey dağıttık ama...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri