Hangi interneti önerirsiniz?

Muhammet Sarıçam Çevrimdışı

Muhammet Sarıçam 

Süper Üye
20 May 2018
717
34
NETSPEED'i tavsiye etmiyorum. 13 aylık kullanıcılarıyım. 13 ay fiyat garantisi var sonra senin tarifeni yükseltiyorlar. Tarifenin adı zaten 13 ay içerisinde değişiyor ve artık yeni kullanıcılar senin tarifenden abone olamıyor. Bugun itibariyle ciddi tartışmalar yaşadık. Abonelik iptali için başvurdum. İmzalı dilekcemi mail attım. Yıllardır internet kullanıcısıyım böyle rezil bir firma görmedim. 75 mbps lik interneti 76 TL ye kullandım 1 yıl boyunca devasa problemler olmadı, destek taleplerine genelde sorun çözülmüştür diyerek geri plana atıldı mecburen müşteri hizmetlerini arayarak en az 15 dakika müzik dinlemek zorunda kaldım. 76 TL lik aboneliği 99 TL ye güncellediler. Tamam taahhüt yok fakat 76 TL olan fatura bedeli maksimum 80 85 yapılır 99 TL nedir.
Böyle şirketler belli bir müşteri portföyüne ulaştıktan sonra vizyon ve misyon değiştiriyor. 1 yıllık müşterisi taahhüt vermeden sana her ay ödeme yapmış 1 yılın sonunda arayıpta kardeşim 1 yıldır müşterimizsiniz teşekkür ederiz size şöyle bir indirim yapalım böyle bir kolaylık sağlayalım yok. Diğer büyük firmalar gibi madem bizim müşterimizsiniz daha çok kazanmamız lazım mantığı var.
Vaadettikleri internet hızı örneğin 50 mpbs ise kopma yaşanmaması için zaten onu 45 e çekiyorlar 46 hıza ulaşabilme ihtimalin yok.
Abonelik başlangıcında 75 mbps için ödeme yapıyorken hızım 50 mbps'e sabitlendi ki sürekli kopma yaşanmasın.
Aramadığım sormadığım firma kalmadı.
Türknet ya da netgalaksi ile anlaşıcam. Netgalaksi daha mantıklı geldi çünkü ben hızımı sürekli kontrol ediyorum sürekli de download yapan birisiyim. Eğer memnun kalmazsam hızlıca türknet'e geçiş yaparım.
İlk tercihim NETGALAKSİ olacak.
Benim de netspeed’de taahhütüm önümüzdeki hafta bitecek. Uygun fiyat verirler diye bekliyordum ?

gurayakinci Çevrimdışı

gurayakinci 

Yeni Üye
11 Haz 2020
2
Benim de netspeed’de taahhütüm önümüzdeki hafta bitecek. Uygun fiyat verirler diye bekliyordum ?
Yok hocam bende bekledim vermiyorlar. 99'a çıkarıyorlar yani 24 TL zam geliyor. Diyor ki 1 ay ücretsiz kullanın, tamam 1 ay kullandık ücretsiz sonra 99 dan devam ediyoruz yine yani 24 tl lik zammı 99 TL 'yi 1 kere almayarak kabul ettirmeye calisiyor. 4 ay amorti eder 5. aydan itibaren tekrar zam yapılmış olur biraz idare edilmiş olur ama ben kabul etmedim. Kimse netspeed kullanmıyorken ben kullandım ilçemde 3-4 arkadaşıma önerdim hepsi netspeed e geçti ama şimdi böyle yahudi şirketleri gibi bir politikaya büründükleri için nefret ettim. Sırf paylaşmak için geldim üye oldum bu foruma.
Bundan sonra nerde daha uygun fiyat var geçerim neden daha fazla ödeyeyim babamın oğlu mu ? netgalaksi denemesi yapıcam en uygun süreçte.

11 Haziran itibariyle iptal dilekçemi yazdım fotoğrafını attım 1 kere ikna için geri dönüş yapildi reddettim. Sürecin işleyişini size bildiririm arkadaşlar.

S Çevrimdışı

Spartacuss

Yeni Üye
12 Haz 2020
30
33
Netspeed 35Mbps internet kullanıyorum. Vestel 65ud9000 tvme kablolu giriş yaptım, İnternet Hız Testi yaptığımda 13/18 Mpbs arası değişiyor. Bu gösterge doğru mudur yoksa TV de mi sıkıntı var ?

NOT: Bu sorumla ilgili konu bulamadığımdan buraya yazdım. Özür Dilerim şimdiden

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Netspeed 35Mbps internet kullanıyorum. Vestel 65ud9000 tvme kablolu giriş yaptım, İnternet Hız Testi yaptığımda 13/18 Mpbs arası değişiyor. Bu gösterge doğru mudur yoksa TV de mi sıkıntı var ?

Tv düşük gösteriyor nedense ,hele wifi ile bağlandığında insanı sinir ediyor :)

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
Tv düşük gösteriyor nedense ,hele wifi ile bağlandığında insanı sinir ediyor

wifi ile bağlandığında insanı sinir ediyor

ben wifi baglantisindan kablo baglantiya göre her zaman daha memnunum..
tr deki wlan modemlerin frekanslari bizdekinden farkli, buradan getirdigim wlan modem frekans uyumsuzlugu yüzünden calismamisti..
.
20200614_2317291.jpg

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
ben wifi baglantisindan kablo baglantiya göre her zaman daha memnunum..
tr deki wlan modemlerin frekanslari bizdekinden farkli, buradan getirdigim wlan modem frekans uyumsuzlugu yüzünden calismamisti..
.
20200614_2317291.jpg
Bende kablo takılıydı ama çıkarttık tvden ,testler için takıyorum sadece :)

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Netflixe ait fast.com da daha da düşük gösteriyor ama Dolby Vision filmleri 2160 çözünürlükte izleyebiliyorum,ilginç ;)
Zaten sorun da orada ,baktığında düşük görünüyor ama sıkıntı olmadan izleniyor yine de ,buna rağmen ben kablo taktım ,hatta her zaman takılı da değil artık ,çünkü tvnin smartı çöp oldu iyice , hosbulduk hosbulduk 'un verdiği linkleri usbden çalıştırıyorum bazen ,o zaman takıyorum kabloyu (tvde takılı ,modemden çıkartıyorum,zarar görecekse modem görsün diye) :)

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,211

Duruma göre doğrudur!
peki ne demek doğru?

en basit cevabı örneğin panel de kullanılan Ethernet/Wifi Chipseti "dandik" ise ki çoğunlukla öyledir..
bu da şu demektir;internet hızının(sen de 35Mb olsun) bunun max.%50 sini gibi alabilirsin! dolayısıyla
aldığın Hız da zaten bunu gösteriyor!

diğer bir durum ise şudur ve de genel de işin bu kısmı hep atlanıyor!
Internet bağlantı çıkışınız

1-Ethernet
2-WiFi 2.4G
3-WiFi 5G

Ethernet en iyisi ve hızlısı denir,ama bu küllüm yalnıştır!! daha doğrusu bunu da bir kaç bölüme ayırıp
değerlendirmek gerekiyor,kağıt üst bazı veriler/teoriler v.s her zaman pratik de iş görmez!

tavsiyeme gelirsem;"WiFi 5G" desteği Modem de varsa kesinlikle ilk etap da bununla deneyin hızınızı!
yoksa yapacak bir şeyiniz olmaz,mecburen WiFi 2.4G ye kalırsınız ama bununla hız ciddi düşer! hatta bazı
cihazlarda rezil derecede 2.4G çalışır bunu unutun

mecburen Ethernet e kalırsınız bu durumda ya da iyi bir modem+destek v.s varsa WiFi5G şart dır
diğer yandan da cihazınız(burada bu cihaz TV olsun)5G yi desteklemesi gerekiyor ancak çoğu cihazlar
5G de yine çuvallıyor(yukarıda "dandik" demiştim!)

Bir diğer durum da şudur ki en önemlisi de budur;5G de Modem kesinlikle TV ye çok yakın duracaktır!
aksi halde hiç bir işe yaramaz(bazı özel durumlar hariç) 5Gde işin püf noktası özellikle TV nin dibinde olacaktır
Modeminiz! ancak bazı Chipsetler öyle dandik olurki veya stabilite çalışması v.s o modemi panelin
içine soksanız yina hikaye kalabilir!

Sonuç olarak tek başına şu kadar internet-hızım var demekle bu iş bitmiyor maalesef,ben her zaman
WiFi2.4/Ethernet olayında kafadan hızımı %50 düşürüyorum,şu anda ben de 50MB lik tarife var(SOnline-Fiber)
bunu ben 25Mb gibi hesaplıyorum ki zaten bazı uygulamalarda(örneğin YouTue videolar da)50MB bile hikaye
kalıyor ve de yemiyor yaw

Bu işlerde dandik malzeme bile kullanılsa ki çoğu böyledir;net hızın min.100Mb olması gerekiyor ki bunu da 50Mb olarak
alırsanız ancak iş görür,hatta bazı öyle dandik chipler ver ki özellikle 2.4G de 100 bile kullansanız sizi
hasta edecek seviyede kötü performans gösterecektir örneğin 20/25Mb ler kadar düşecektir!

M Çevrimdışı

Mehmet12345

Yeni Üye
20 Haz 2020
1
42
By ohen kodunu kullandım kardeşim teşekürler ilk faturayı ödeyince 2 nci ay sanada banada 1 ay hediyeymiş
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Hocam Turknet en iyisi. Beğenmezsen kapat anında. Üstelik benim davet kodumu kullan ikimiz de 1 ay bedava kullanırız. Davet kodum: VGY43BT89KLD
B

By ohen kodunu kullandım kardeşim teşekürler ilk faturayı ödeyince 2 nci ay sanada banada 1 ay hediyeymiş

B
By ohen kardeşim kodunu kullandım teşekürler 1 fatura yı ödeyince 2nci ay sanada banada hediyeyi öyle dediler@ByOhen,

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri