Halil Sezai Hakkında Nasıl Suç Duyurusunda Bulunabilirim?

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Linç yiyeceğim kesin ama salt sunulan görüntülere verilen ifadelere bakarak infaz etmeyi veya suçlu tarafı masum çıkarmayı doğru bulmuyorum. Detayları, olayın başını sonunu falan bilmek lazım. Yaşlı diye herkesin masum temiz iyi niyetli olmasını bekleyemeyiz. Ak sakallı bazı hacı dedelerin neler yaptığı hepimizin malumu.

Göz önünde bir şarkıcı olarak kendi adına haklı olsa bile yanlış yapmış. Ama olayın tamamını, o noktaya nasıl gelindiğini bilmeden hemen hüküm vermek çok yanlış. Bu zaman kadarki hayat tecrübem bunu söylüyor.

Küçükken karşı kapımızda kiracımız olan efendi bir adamın deli-psikopat-kurnaz-ahlaksız karısının bizlere yaşattıkları geldi. Halil Sezai'nin ifadesinde olan biten çok masum kalır. Olanı biteni burada uzun uzun anlatamam, ama sabır taşımız çatlasaydı kabak bizim başımıza patlayacaktı.

Umarım adalet doğruyu bulabilir.
Aynen benimde anlatmak istediğim bu , yargısız infaz doğru değil.Şimdi videoları izliyorum , amca dayak yediğini anlatıyor o bariz belli ama niçin yedi , niye yedi o kısmı hiç anlatılmıyor.Kimse sebepsiz yere dayak yemez diye düşünüyorum. olayların 5 aylık sürece geçmişi var deniliyor bence asıl ilgilenilmesi gereken kısım bu.

Birde kavga da ezan mı okuyorsun şeklinde konuştuğu için sanıyorum ki dini vurgudan ve amcanın yaşı 67 olduğundan üzerinde duruluyor.Merak ediyorum orada halil sezai ile aynı yaşta biri dayak yese aynı algı yapılacakmıydı.Diyoruz ki şiddetin her türlüsü kötüdür yoksa hak edildiği sürece 10 yaşında çocuğa da 100 yaşında adama da şiddet uygulanır.Ama üzerine basarak söylüyorum şiddetin her türlüsü kötüdür.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Hiç bir mazeret kendinden yaşça büyük yaşlı başlı bir adama el kaldırmayı gerektirmez...Unutmayalım ki zaman çabuk geçiyor ve insanlar çabuk yaşlanıyor... Sezai denilen şarkı söylediğini zanneden kişiliğini bulamamış bu şahıs normalde kanuni yollara başvuracağına, yaşlı adama sille tokat girişiyor.. Ama inanıyorum ki kendinden genç ya da kendi yaşıtı olanların karşısında "abi" çekiyordur.. ondan hiç kuşkum yok.. umarım haketiği cezayı bulur ama hiç bir ceza yaptığı bu terbiyesizliği ve saldırgan yaratık tavrını değiştirmeyecektir.. ve yine umarım kendisi o yaşlara geldiğinde aynen kendisi gibi bir yaratık tarafından aynı muameleye maruz kalır..
Katılmıyorum yaşının büyük olması ona küfür etme yada hakaret etme haklılığı veremez.Bekleyip görelim ne yapmış da bu olay olmuş bunu bize yargı söylesin.

H Çevrimdışı

hkn40

Aktif Üye
1 Nis 2018
476
Küfür edilip edilmediği bilinmiyor... Edildiyse gidip şikayette bulunsaydı.. Neden bulunmamış..?.. Haneye tecavüz ve darp ve hakaret..herkes kendi infazını kendi yapmaya kalkarsa ne olur o zaman..?..

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Küfür edilip edilmediği bilinmiyor... Edildiyse gidip şikayette bulunsaydı.. Neden bulunmamış..?.. Haneye tecavüz ve darp ve hakaret..herkes kendi infazını kendi yapmaya kalkarsa ne olur o zaman..?..
olması gereken dediğiniz gibi ama her insanın bir sınırı olduğunu düşünüyorum , dediğim gibi orada yaşanılanlar 2 tane kamera görüntüsü ve ses ten ibaret değil.Öncesi sonrası elbet aslı çıkacaktır ortaya.Ayrıca her hakaret edeni adli mercilere bildirsek adamlar gerçek işlerini yapamazlar. Malasef ülke bireysel silahlanma yolunda gidiyor.Herkes kendi adaletini kendisi yaratma peşinde.Bunda sanırsam sistemi sorgulamamız gerekiyor.

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Twitter adalet bakanlığı sağolsun gene tutuklanma istemiyle savcılığa sevkedildi şahıs. Bu arada şahsın serbest kalması için uğraşan vekil Eren Erdem ben geçen sene engellemişim kendisini pek yanıldığım olmadı zaten bu engel işinde

K.Ko19 Çevrimdışı

K.Ko19 

Yeni Üye
17 Eyl 2020
46
Yani halil sezainin serbest bırakılması, muhalefet parti vekili sayesinde mi olmuştur? Hangi parti ve hangi vekil bilmek isterim.

Bilelim ki kimden hesap sorup, kime küfür edeceğimiz konusunda aklımız karışmasın.

eren-erdem-tweeti.png

Müşteki Çevrimdışı
22 Ara 2018
385
Bizlerin toplanıp bir Tüketici Derneği kurmamızın nedeni de ilerleyen zaman diliminde insanlara satış sonrası hizmetler konusundaki anlaşmazlıklarda, hukuksal süreçlere müdahil olabilecek tüzel kişiliğe sahip olabilmekti zaten ancak bu durum farklı olduğu için ikinci maddeye uymuyoruz, ilk maddenin gereği sosyal medyada zaten yapılmış. Kaldı ki Twitter Savcılığı sayesinde bu omurgasız yeniden ifadeye çağrılmış zaten.

Bu koşullarda aslında ''Bu olayın üstü kapanıp gitmesin'' anlamında açtığım bu konu başlığı da anlamını yitirmiş oldu.

Neyse ki ülkemizde Twitter- İnstagram- Forumlar vs var da hak arayabiliyor insanlar.

Bu yazım anlayana :)

Üzücü bir noktaya değindiniz kıymetli Adem üstad. Maalesef adalet sosyal mecralarda aranır oldu. Sosyal mecraların, sanal toplulukların etkisinin şimdilik olumlu yönlerine şahit oluyoruz ama bunun olumsuz yönleri de vuku bulabilecektir. Asıl gayemiz çok kıymetli yargı mensuplarımızı tüm etkilerden izole ederek adil kararlar verebileceği muasır bir Türkiye'yi inşa etmek olmalıdır. Bu konu fazlasıyla derin. İlgiyle takip ettiğim ve asrın en iyi yapımlarından biri olarak gördüğüm Black Mirror'un "Sosyal Linç" adlı bölümünü izlemenizi tavsiye ediyorum müsait bir zamanınızda dostlar.

Önemle hatırlatmak isterim ki savcılığa suç duyurusu artık internet ortamından (UYAP) yapılabilmektedir. inceleyebilir ve mekandan bağımsız bir şekilde 5070 sayılı kanun kapsamında ıslak imza ile eşdeğer biçimde evrak hazırlamak için mobil imza alma ile ilgili göz atabilirsiniz.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Tam bir yüzsüzlük, tam bir aymazlıktır.

Yaşlı adam suçludur,haksızdır, küfür etmiştir, tahrik etmiştir bla bla her ne olursa olsun şiddeti meşrulaştırmamak gerekir.
Amasız fakatsız lakinsiz toplumun her kesimi tarafından kınanmalıdır. Tecavüzcü Şeyh ne derece şeref yoksunu bir omurgasız ise, dayakçı şarkıcı da aynı derece omurgasızdır. Siyasi görüşün bu konularda yeri yoktur, hastane basan, silah ile caka satan arda Turan ne ..ok ise bunlar da aynıdır. Hangi görüşten olursa olsun herhangi bir siyasi bireyin bu olaya TARAF olması kabul edilemez, eğer karakolda bu omurgasızın çıkması için mücadele veriyorsa o halde Eren Erdem de omurgasızdır be Allah onun da belasını mutlaka verecektir..

K.Ko19 Çevrimdışı

K.Ko19 

Yeni Üye
17 Eyl 2020
46
Tam bir yüzsüzlük, tam bir aymazlıktır.

Yaşlı adam suçludur,haksızdır, küfür etmiştir, tahrik etmiştir bla bla her ne olursa olsun şiddeti meşrulaştırmamak gerekir.
Amasız fakatsız lakinsiz toplumun her kesimi tarafından kınanmalıdır. Tecavüzcü Şeyh ne derece şeref yoksunu bir omurgasız ise, dayakçı şarkıcı da aynı derece omurgasızdır. Siyasi görüşün bu konularda yeri yoktur, hastane basan, silah ile caka satan arda Turan ne ..ok ise bunlar da aynıdır. Hangi görüşten olursa olsun herhangi bir siyasi bireyin bu olaya TARAF olması kabul edilemez, eğer karakolda bu omurgasızın çıkması için mücadele veriyorsa o halde Eren Erdem de omurgasızdır be Allah onun da belasını mutlaka verecektir..

Kesinlikle sonuna kadar haklısınız.

İlteriş Yılmaz Çevrimdışı

İlteriş Yılmaz 

Süper Üye
18 Eyl 2020
698
İnşallah bu yaşlı amcanın oğlu torunu yada godaman bi akrabası vardır bu halil sezai denen kansızın kafasını gözünü patlatır bi çöp bidonuna atar

Bu biraz fazla olmamış mı sizce de? Bu karakteri beş para etmez adam gitmiş yumruk atmış vs her ne ise, sizde bu adamın katletilmesi için yol gösteriyorsunuz ? Hukuk ?
Siz bir gün birine karşı böyle davranırsanız karşıdaki insanın ailesi sizi şikayet etmek yerine kafanızı gözünüzü patlatıp bir çöp kutusuna mı atsın yani ? Çözüm gerçekten bu mudur ? Duyarlı oluyorsunuz yani şimdi siz ?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt