Halil Sezai Hakkında Nasıl Suç Duyurusunda Bulunabilirim?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Aşşalık sanatçı müsveddesi. Şimdi izledim haberde tansiyonum çıktı. İnşallah cezasını çeker diyeceğim ama burası Türkiye para cezasıyla yırtar.
Sanatçı değil hocam, Sanatçı değil.

Tanınmış kişi, bar şarkıcısı vs denir bunlara. Seda Sayan nasıl bir sanatçı değil, şarkıcı - tanınmış kişi ise, bu omurgasız da ondan farklı değil.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
İçler acısı bir durum üstad.

İhbar ve şikayet ayrı ayrı iki mefhum aslında. Bizlerin vatandaş olarak yapacağı tek şey ihbar etmek (haber vermek) olacaktır. Tüm Türkiye gördüğü ve ilgili kurumlar devreye girdiği için durum ihbar safhasını aşmış durumda.

Öte yandan açılmış/açılacak olan bir kovuşturmada müdahil olabilmek için ise suçtan veya durumdan doğrudan etkilenmiş olma şartı var. Haliyle müdahil olma durumumuz, ehliyetimiz yok diye biliyorum.

Büyüklere Saygı ve Sevgi Cemiyeti/Platformu gibi bahse konu durumla ilgili tüzel kişiliğe haiz bir oluşum meydana getirildiğinde hukuk ve idari davalarda taraf olma ehliyeti kazanılıyor diye biliyorum ama kitabı açıp bakmak lazım.

Bugün ülkemizin en çok ziyaret edilen forumlarından bir tanesinde yek vücut olarak kınamak bile çok önemlidir aslında.

Bizlerin toplanıp bir Tüketici Derneği kurmamızın nedeni de ilerleyen zaman diliminde insanlara satış sonrası hizmetler konusundaki anlaşmazlıklarda, hukuksal süreçlere müdahil olabilecek tüzel kişiliğe sahip olabilmekti zaten ancak bu durum farklı olduğu için ikinci maddeye uymuyoruz, ilk maddenin gereği sosyal medyada zaten yapılmış. Kaldı ki Twitter Savcılığı sayesinde bu omurgasız yeniden ifadeye çağrılmış zaten.

Bu koşullarda aslında ''Bu olayın üstü kapanıp gitmesin'' anlamında açtığım bu konu başlığı da anlamını yitirmiş oldu.

Neyse ki ülkemizde Twitter- İnstagram- Forumlar vs var da hak arayabiliyor insanlar.

Bu yazım anlayana :)

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Son gelişme Belki biraz olsun içimize su serpecek. Sonucu hep birlikte göreceğiz. Bu arada sayın Adem Helvacı Adem Helvacı size en yakın cumhuriyet savcılığına giderek şahıs hakkında suç duyurusunda bulunabilirsiniz. Bu en doğal anayasal hakkınız.

Gelelim son dakika gelişmesine... (Kaynak: Hürriyet)
Yahu bir de savunm ayapmıyo rmu arkadaş deliriyorum böyle tiplere.

Adamı pata küte döverken delikanlısın, Devletin karşısında mağdur. Allah belanı versin.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Twitter adalet bakanlığı devreye girer umarım
Ne acı değil mi sevgili kardeşim? Ben de Twitter Savcılığı yazmıştım. Artık ülkemizdeki adalet sistemine bakışımız bu.
Gazetede yazı yazan GAZETECİYE hapis, Bir kadını öldürülmekten veya dayak yemekten kurtarmaya çalışırken birisinin ölümüne sebep olan şahsa 18 yıl hapis istemi, Tecavüzcü Uzman Çavuş serbest, Dayakçı şarkıcı serbest, Tecavüzcü Şeyh eli kulağında dışarıda.

Neyse birazdan gelir bizim ''hayın'' damgacı arkadaşlar. gazeteci dedik ya :)

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Silahla tehdit edilen adam bu işi silahla yapar

Ben inanmıyorum savcının karşısına çıkmadan avukatı iyi akıl vermiştir

Hadi hepsine tamam da o kadar tehdit edildi niye şikayetçi olmamış birde sözde sanatçı biri karakola gittim ortalık ayağa kalkıyor

Terbiyesizlikten öte geçmeyecek bir şey ne kadar haklı olursan ol o yaşta birine vurulmaz herkezin yaşlı başlı babası var ayıptır yazıktır günahtır
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Sistemin kendisi sorun başka bişey aramaya gerek yok gevura gevur deriz ama sistem on numara yaptımı bişey ömrü çürüyor içerde

Bizde öylemi adamın 30 tane dosyası var dışarda geziyor kimi sonuçlanmamış kimi temyiz de kiminin cezası ertelenmiş saymakla bitmez
Bir çok kadın cinayetinde faile bakıyorsun adamın 18 20 dosyası var önceden.
Babamın küçük kardeşi Cumhuriyet Savcısı, yıllar yıllar yıllar önceydi yanlış hatırlamıyorsam bu CMUK denen şey çıktıktan sonra adalet sisteminin eli kolu bağlanmıştı, Ya da çocuk aklımla benim anladığım bu idi bilemiyorum.

Fıratın kıyısında kaybolacak koyundan kendisini sorumlu görecek anlayıştan bu günlere, ne diyek.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Halil Sezai'nin durumu anlattığı twiti avukatın yazdığı söylenmektedir.
Ayrıca kendisini muhalefet parti vekili aracılığı ile, "tedbire istinaden" durumu ile ifadesi alınıp serbest bırakılmıştır.
Büyük bir olasılıkla dava da kapanır gider. Millette 3 güne unutur geçer. Sonra bir bakarız 2021 bir yaz cumartesi akşamı Joly Jokerde Halil Sezai konseri ve tüm biletler tükenmiş ..
Yani halil sezainin serbest bırakılması, muhalefet parti vekili sayesinde mi olmuştur? Hangi parti ve hangi vekil bilmek isterim.

Bilelim ki kimden hesap sorup, kime küfür edeceğimiz konusunda aklımız karışmasın.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Tutuksuz yargılanması soruşturmanın kapandığı anlamına gelmez. Mutlaka cezasını alır.
Ben de sevgili Aragorn Aragorn dan farksız düşünmüyorum. Bir de açıklamanın geriye bırakılması denen bir durum var kanunda.
Açıklarsa ceza alıyorsun, geriye bırakırsa selam verip çıkıyorsun.
Hukuk çok garip, keşke hukuk okusaymışım, 35 inde sinir stres yüzünden kalpten gidermişim zaten.

D Çevrimdışı

devrezcayi

Yeni Üye
4 May 2020
26
42
Halil Seza gibi vasıfsız tipler bu ülkede bir şekilde ünlü pozisyona getirilip paraya boğuluyor. 1 kere yaşlı başı adam var karşında adamın evini basıyorsun-haneye tecavüz- adamı evinden çıkarıp -darp ediyorsun-hakaret ediyorsun- karşındaki adam 70 yaşında sen ona göre hem gençsin hem de 3 kişi gidiyorsun. Şu işi aklı başında hiçbir insan yapmaz ki bu adam birde topluma örnek gösteriliyor. Bunlar toplum için rol modeller...Yazık gerçekten....Umarım gereken cezayı alır. Güçlü olan-nüfuzu olan-zengin olan bu memlekette neden kayrılır kardeşim...Bu olayı ben yapsam şimdi içerde duvarlara bakıyor olurdum ama adam hala ifade vb muhabbetleri ile dışarda takılıyor.

Geçenlerde haber kanallarından birinde bayan şoför ile kamyon şoförü yol verme muhabbetinden kavga ediyor. Kadın tutmuş adama yumruk atıyor adam karşılık vermeyip kadınsın git diyor. kadın durmayıp gene adama vurmaya çalışıyor adam bak kadınsın git deyip itekliyor. Şu adam kadar kafası yok mu bu halil sezainin...Kadına-çocuğa-yaşlı başlı insana gençsen bişey yapmazsın.

Ben medyanın gazına gelip hareket edilmesini doğru bulmamakla beraber ortada görüntüler var. haneye tecavüz-darp-küfür-hakaret ortada....Ha bunlar olmadan halil sezai yaşlı birine saldırdı deseler inanmazdım ama görünen köye de kılvauz istemez.

H Çevrimdışı

hkn40

Aktif Üye
1 Nis 2018
476
Hiç bir mazeret kendinden yaşça büyük yaşlı başlı bir adama el kaldırmayı gerektirmez...Unutmayalım ki zaman çabuk geçiyor ve insanlar çabuk yaşlanıyor... Sezai denilen şarkı söylediğini zanneden kişiliğini bulamamış bu şahıs normalde kanuni yollara başvuracağına, yaşlı adama sille tokat girişiyor.. Ama inanıyorum ki kendinden genç ya da kendi yaşıtı olanların karşısında "abi" çekiyordur.. ondan hiç kuşkum yok.. umarım haketiği cezayı bulur ama hiç bir ceza yaptığı bu terbiyesizliği ve saldırgan yaratık tavrını değiştirmeyecektir.. ve yine umarım kendisi o yaşlara geldiğinde aynen kendisi gibi bir yaratık tarafından aynı muameleye maruz kalır..

S Çevrimdışı

Swift 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
439
Linç yiyeceğim kesin ama salt sunulan görüntülere verilen ifadelere bakarak infaz etmeyi veya suçlu tarafı masum çıkarmayı doğru bulmuyorum. Detayları, olayın başını sonunu falan bilmek lazım. Yaşlı diye herkesin masum temiz iyi niyetli olmasını bekleyemeyiz. Ak sakallı bazı hacı dedelerin neler yaptığı hepimizin malumu.

Göz önünde bir şarkıcı olarak kendi adına haklı olsa bile yanlış yapmış. Ama olayın tamamını, o noktaya nasıl gelindiğini bilmeden hemen hüküm vermek çok yanlış. Bu zaman kadarki hayat tecrübem bunu söylüyor.

Küçükken karşı kapımızda kiracımız olan efendi bir adamın deli-psikopat-kurnaz-ahlaksız karısının bizlere yaşattıkları geldi. Halil Sezai'nin ifadesinde olan biten çok masum kalır. Olanı biteni burada uzun uzun anlatamam, ama sabır taşımız çatlasaydı kabak bizim başımıza patlayacaktı.

Umarım adalet doğruyu bulabilir.

Geri
Üst Alt