Hako Mini ( 4/32 Lisanslı )

E Çevrimdışı

Eyetkin 

Yeni Üye
18 Şub 2023
25
40
Slm Arkadaşlar kabloyu degiştirince oldu şimdi görüyor ama bazen atıyor şimdilik idare eder
2 sorunum daha var birincisi telefon ekranın yansıtamadım telefon da bildirimi var görüyor ama ekranı yansıtmıyor um ne denediysem olmadı air screen Google home görüyor cihazda oynatılan video lerı duraklatıp başlatma biliyorum
Birde youtube vanced yüklüyorum çok kasıyor airmkumada olmayınca nereyi tıklayıncagım görünmüyor anasayfa da iconu görünmüyor uygulama yönetici görünüyor oradan acabiliyorum bu sorunların çözümü nedir

E Çevrimdışı

Eyetkin 

Yeni Üye
18 Şub 2023
25
40
Sorunlarımı çözdüm sayılır cihazı yeniden başlattım ekranı Google home telefona yüklü ekranı yansıtan biliyorum mx player dan flim açtım mı kasıyor
Reklamsız youtube içinde smart youtube yi yükledim şimdilik

E Çevrimdışı

emurat

Aktif Üye
2 Mar 2021
143
41
Hocam bu cihazı Samsung TV de kullanmayı düşünüyorumda HDR10+ desteği var mı? Samsungda Dolby Vision yok çünkü. Birde Samsung DTS de desteklemiyor. Amazon Prime veya Disneyde sıkıntı yaşarmıyım. Çözünürlüğü düşürmeden izleyebilir miyim?

The_SreT The_SreT

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Hocam bu cihazı Samsung TV de kullanmayı düşünüyorumda HDR10+ desteği var mı? Samsungda Dolby Vision yok çünkü. Birde Samsung DTS de desteklemiyor. Amazon Prime veya Disneyde sıkıntı yaşarmıyım. Çözünürlüğü düşürmeden izleyebilir miyim?

The_SreT The_SreT
HDR10+ desteği var cihazın, tv de HDR desteği varsa sorun yaşayacağını sanmam, ama garantide edemem. Amazonda sorun yaşamazsın ama Disney uygulaması biraz problemli.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Hocam Android Boxlara ilginiz var. Elinizde de mevcut. Altta bir link paylaştım size. Android TV arayüzünü daha gelişmiş olan Google TV ye çeviriyor. Hiç bunu denediniz mi? Kendim bir benzerini çocuğun Vestel tabletinde denedim Google Kids arayüzünü kurdum da çok güzel oldu. Aynısı bunda olur mu diye merak ediyorum açıkçası. Olursa boşuna Google TV arayüzü için ödeme yapmamış oluruz.
5. Adımdan sonrasına gerek yok. Değişik programlarla çok rahat yapılıyor.
Türkiyede bunları çok bilen yapan yok. Hocam çok daha değişik projelerimde varda Elimde cihaz yok.

Sizden rica etsem müsait zamanınızda deneyebilir misiniz?
Öncelikle bu Google Tv arayüzü merakını anlamıyorum diyerek sözlerime başlayayım 🙂 ama zevkler ve renkler tartışılmaz diyelim.

Verdiğin linke baktım çok karmaşık, daha basit bir yöntemle cihazı Google Tv arayüzüne çevirebiliyorum ben zaten. Ancak sağlıklı çalışması için devamlı VPN açık kalmalı ABD lokasyonunda. VPN olmadanda kullanabilirsin ancak bazı başlıklar Türkiye lolasyonunda çalışmıyor ve hata yazıyor. Mesela öneriler seçeneğinde kocaman bir HATA yazacak. Ancak VPN kullanırsan sorunsuz kullanabilirsin.

Buna değer mi ? Asla değmez, belli başlı uyuşmazlıklar baş gösterebilir, en kötü senaryoda cihaz çökebilir. Devamlı cihazı VPN açık kullanmak gerekcek v.s

Ben şahsen bu tür yöntemleri hiç önermiyorum, zaten şimdiye kadarda bu paylaşımı yapmamam bundan ibaret.

E Çevrimdışı

emurat

Aktif Üye
2 Mar 2021
143
41
Öncelikle bu Google Tv arayüzü merakını anlamıyorum diyerek sözlerime başlayayım 🙂 ama zevkler ve renkler tartışılmaz diyelim.

Verdiğin linke baktım çok karmaşık, daha basit bir yöntemle cihazı Google Tv arayüzüne çevirebiliyorum ben zaten. Ancak sağlıklı çalışması için devamlı VPN açık kalmalı ABD lokasyonunda. VPN olmadanda kullanabilirsin ancak bazı başlıklar Türkiye lolasyonunda çalışmıyor ve hata yazıyor. Mesela öneriler seçeneğinde kocaman bir HATA yazacak. Ancak VPN kullanırsan sorunsuz kullanabilirsin.

Buna değer mi ? Asla değmez, belli başlı uyuşmazlıklar baş gösterebilir, en kötü senaryoda cihaz çökebilir. Devamlı cihazı VPN açık kullanmak gerekcek v.s

Ben şahsen bu tür yöntemleri hiç önermiyorum, zaten şimdiye kadarda bu paylaşımı yapmamam bundan ibaret.
Hocam ilk versiyonlarında VPN şarttı çünkü Türkiye de yoktu bu arayüz. Ama şimdi bu Arayüz Türkiyede de açıldı artık Apk nın son versiyonlarında bu VPN sıkıntının olmaması lazım. Hocam çökme konusunda ise aynı android altyapısını kullanıyor. Üstüne sadece Launcher ı değiştiğini düşün. Sisteme müdahale etmiyorsun Sadece arayüzü değişiyorsun. Ben android 11 Vestelde yaptım hiç bir sorunla karşılaşmadım. Android versiyonu tutması lazım ve ona uyumlu dosya. Hepsi uyumlu olmuyor. Aynı versiyonun farklı cihazlar için 1-2 değişik APK sı olabiliyor. Onları tek tek denemek lazım sadece uğraştırıcı kısmı bu biraz.

Hocam birde Google TV arayüzü standart olacak. Samsun Tizen aynısını kullanıyor. Apple TV aynısını kullanıyor. Amazon Fire serisi aynısını kullanıyor. Google geç bile kaldı mecburen çıkardı. Çünkü Dünyada revaçta olan bu. Tüm platformların toplandığı yaşayan bir arayüz yaptı. Tüm yenilikleri bir arayüz üzerinden görüyorsun. Ayrı ayrı bir sürü menüye uygulamaya girmeden hepsi tek bir yerde.

Son düzenleme:
The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Hocam ilk versiyonlarında VPN şarttı çünkü Türkiye de yoktu bu arayüz. Ama şimdi bu Arayüz Türkiyede de açıldı artık Apk nın son versiyonlarında bu VPN sıkıntının olmaması lazım. Hocam çökme konusunda ise aynı android altyapısını kullanıyor. Üstüne sadece Launcher ı değiştiğini düşün. Sisteme müdahale etmiyorsun Sadece arayüzü değişiyorsun. Ben android 11 Vestelde yaptım hiç bir sorunla karşılaşmadım. Android versiyonu tutması lazım ve ona uyumlu dosya. Hepsi uyumlu olmuyor. Aynı versiyonun farklı cihazlar için 1-2 değişik APK sı olabiliyor. Onları tek tek denemek lazım sadece uğraştırıcı kısmı bu biraz.

Hocam birde Google TV arayüzü standart olacak. Samsun Tizen aynısını kullanıyor. Apple TV aynısını kullanıyor. Amazon Fire serisi aynısını kullanıyor. Google geç bile kaldı mecburen çıkardı. Çünkü Dünyada revaçta olan bu. Tüm platformların toplandığı yaşayan bir arayüz yaptı. Tüm yenilikleri bir arayüz üzerinden görüyorsun. Ayrı ayrı bir sürü menüye uygulamaya girmeden hepsi tek bir yerde.
Android 11 için olan apk yı at, eve gidince bakayım

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Hocam deneyebildiniz mi?
Dediğim gibi daha önce aldığım hatayı alıyorum.

VPN Açmadan

Screenshot_20230330-225749.png

VPN Açıyorum

Screenshot_20230330-225939.png

Sonuç

Screenshot_20230330-230006.png

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt