GX6605s yazılım yükleme işlemi - GX6605 için GXDownloader

sametAKSU Çevrimdışı

sametAKSU

Aktif Üye
7 Nis 2020
295
Hocam şimdi ben cihaza hangi cihazın yazımını kurayım?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

İstekler sonsuz ama bu cihaz ne kadarını karşılar bilmiyorum. YouTube, cccam, iptv, bilmediğim tangberg, powervu, şifreleme emu ne varsa olsun istiyorum. Şuan Mevcutta cccam bilgilerini vs kumanda ile giriyorum. Mümkünse Web portu olsun. Ağdan bağlanayım cihaza girişlerimi oradan yapayım. (bu arada uydu sistemleri hakkında çok bilgim bulunmuyor. İsteklerimde saçma olanlar da olabilir.)
usta genelede 23:00 da aktif oluyor, bende ögrendiğim kadarıyla söyleyim eğer cip id sorunu olmassa işlemciye uygun bir yazılım bulmak çok zor olmaz diye düşünüyorum,

sametAKSU Çevrimdışı

sametAKSU

Aktif Üye
7 Nis 2020
295
Cip id dediğiniz nedir? Tam olarak neresine bakmam lazım
firmalar ,uydu alıcılarına farklı bir yazılımın yüklenmesini engellemek için flaş içinde bulunuyor(yani flaşı sadece kendi yazılımları yüklenmesi için programlıyorlar) flaşı değiştirme imkanınız varsa, değiştirirseniz işlemciye uygun her yazılım deneyebilirsiniz, ustanın söylediği böyle

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,366
64
Hocam ayrıca, gündüz cihazın içini açtım pcb de yazan kodu internette arttığımda Threestar 520 pro uydu cihazı çıktı. Kumandası aynı. Onunda son yazılımı 2016 dan kalma.
Ürün
Yazılım
Dump aldım hocam. Bu Dump artık usbden geri dönüş için kullanılabilir mi? Yoksa rs232 ile mi geri yüklemek gerekecek.
Yazılım Kaldırılımıştır
Rs232 ile yüklenecek,renkler güzel hoşuma gitti ,özellikle arka plan rengi mavinin rengi süper :ok ama boş cihaz maalesef ,key menüsünde istediklerimiz yok

elimde 2 farklı uydu alıcısı var, 1 tanesinde sorunsuz sinyal var ve bütün kanallar çekiyor diğerinde ise bazı kanalları göstermiyor (aynı çanaktan gelen kablo ile denedim) sorun yazılımsalmı yoksa tunerde mi bir sıkıntı olmuş olabilir, evdeki imkanlarla düzeltebilirmiyim ?
Hangileri bunlar acaba sevgili samet ?
İstekler sonsuz ama bu cihaz ne kadarını karşılar bilmiyorum. YouTube, cccam, iptv, bilmediğim tangberg, powervu, şifreleme emu ne varsa olsun istiyorum. Şuan Mevcutta cccam bilgilerini vs kumanda ile giriyorum. Mümkünse Web portu olsun. Ağdan bağlanayım cihaza girişlerimi oradan yapayım. (bu arada uydu sistemleri hakkında çok bilgim bulunmuyor. İsteklerimde saçma olanlar da olabilir.)
Aslında cihazın işlemcisi 6605(s yok,çıplak 6605), ama pek yazılımı olmayan bir işlemci ,veya var da işe yararmı araştırmak lazım.Senin cihazı rs232 ile yükleme yaparken farklı yol izliyeceksin ,onu da foto ile gösteririm bir ara.İsteklerin saçma değil ama yapılamaz istekler :ok

sametAKSU Çevrimdışı

sametAKSU

Aktif Üye
7 Nis 2020
295
Rs232 ile yüklenecek,renkler güzel hoşuma gitti ,özellikle arka plan rengi mavinin rengi süper :ok ama boş cihaz maalesef ,key menüsünde istediklerimiz yok

Aslında cihazın işlemcisi 6605(s yok,çıplak 6605), ama pek yazılımı olmayan bir işlemci ,veya var da işe yararmı araştırmak lazım.Senin cihazı rs232 ile yükleme yaparken farklı yol izliyeceksin ,onu da foto ile gösteririm bir ara.İsteklerin saçma değil ama yapılamaz istekler :ok
hocam piko 400 digeri 2023 next piko sıkınılı

sametAKSU Çevrimdışı

sametAKSU

Aktif Üye
7 Nis 2020
295
2023 diğerne göre daha iyi ,hatta çok iyi en azından işlemcisi 6605s (s var sonda) ,hatta bir çok yayını tanberg falan çözüyor :ok ,onun flash değişse süper olur ,:)
hocam flaş konusunu next servisine gittim şuan elinde değişim yapacak flaş yok dedi ama fiyat olarak 60 ile 80 arası tutar dedi

V Çevrimdışı

veziroglu

Yeni Üye
14 Nis 2020
10
38

Hocam

İşi tamamen büyüttüm ben. Rs232 ile yapamadım hep hata aldım. Serial Dump ile yedek almak istedim önce. Elimde Dump dosyası vardı ama onu yaparsam yazılım işine de girebilirim diye düşündüm. Ama sürekli hata aldım. Flash chipini söktüm. Chipi söküp soketli yaptım.(fotosunu yükleyecem) Flash chipine flash programlama aparatı ile piko 700 hd nin 4 mb dosyasını yazdım tabiki olmadı. Geri orijinale döndüm. Çalıştı. Şuan orijinal de duruyor yarın tekrar başka flash dosyaları deneyeceğim.

Rs232 için nasıl bir yol izlemeliyim. Bana yazılım konusunda önereceğiniz cihaz hangisidir? Ayrıca kumanda olayı içinde bende ki Dump dosyası sizin anlattığınız konudakinden farklı. Direk bin dosyasını ayıklamadan açınca içinde klasörler mevcut.

IMG_20200416_014000.jpg

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,366
64
Hocam
İşi tamamen büyüttüm ben. Rs232 ile yapamadım hep hata aldım. Serial Dump ile yedek almak istedim önce. Elimde Dump dosyası vardı ama onu yaparsam yazılım işine de girebilirim diye düşündüm. Ama sürekli hata aldım. Flash chipini söktüm. Chipi söküp soketli yaptım.(fotosunu yükleyecem) Flash chipine flash programlama aparatı ile piko 700 hd nin 4 mb dosyasını yazdım tabiki olmadı. Geri orijinale döndüm. Çalıştı. Şuan orijinal de duruyor yarın tekrar başka flash dosyaları deneyeceğim.
Rs232 için nasıl bir yol izlemeliyim. Bana yazılım konusunda önereceğiniz cihaz hangisidir? Ayrıca kumanda olayı içinde bende ki Dump dosyası sizin anlattığınız konudakinden farklı. Direk bin dosyasını ayıklamadan açınca içinde klasörler mevcut.
Kumandadan başlıyayım :)
Bana yolladığın dosyadaki kumanda dosyasını bendeki piko kumanda dosyası ile değiştirdim,yoksa kumandayı 8in1 kodlamam gerekiyordu uzun uzun :) ,kumanda için mutlaka dosyaları ayıklamak gerekiyor ki değişebilsin .Tabii hex editörle de değiştirilebilir belki(belki) ama ben hiç uğraşmadım hex edit ile doğrusu ,hatta bugün sisteme 6605 tool kurayım dedim sonra düşündüm "ya alo,kaç uydu yazılımıyla uğraşacaksın,değmez "dedim bıraktım ,ama bu hiç uğraşmayacağım anlamına gelmesin :)
Piko 600-700 ve buna bağlı işlemci serilerini yükleyemezsin ,aslında yüklersin ama açılmaz ,çünkü sendeki işlemci farklı sadece 6605. Pikoların işlemcisi 6605s(se var sonda).
Yazılımlarla ilgileniyorum ,kolay yoldan denemek istiyorum diyorsan tabii ki 6605s işlemcili cihaz öneririm ,pek ala 600 - 700 olabilir ,birde flash 8 mb ile değiştirirsen bak keyfe :ok mx serisi 8 mb,25l64 mesela ,neden dersen bir çok değişim yazılımları kabul ediyor bu flash ,istediğin gibi oyna yazılımlarla.

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt