GX6605s yazılım yükleme işlemi - GX6605 için GXDownloader

sametAKSU Çevrimdışı

sametAKSU

Aktif Üye
7 Nis 2020
295
bu aksam XP de denedim aynı şekilde virtualbox içinden kurup çalıştırdım. Sonuç aynı. Sizdekinin çipi de aynı mı yoksa pl2303 olan mı var?
eger 10 tl ile 20 tl arası fiyata aldıysan xp de olacak sürücüsünü, bulursam sana burdan yollayacagım

odunq Çevrimdışı

odunq

Aktif Üye
20 Haz 2019
87
39
Yer nerede diye sormuşmuydum :)
Eskişehir hocam.

eger 10 tl ile 20 tl arası fiyata aldıysan xp de olacak sürücüsünü, bulursam sana burdan yollayacagım
10 tl civarı. kargoyla 20 tlye geldi. XP driverini yükledim com port olarak da tanıdı. Hatta internette usb to rs232 driverlerin hepsini denedim belki:saskin Atarsan onu da deneyelim hocam

sametAKSU Çevrimdışı

sametAKSU

Aktif Üye
7 Nis 2020
295
Eskişehir hocam.

10 tl civarı. kargoyla 20 tlye geldi. XP driverini yükledim com port olarak da tanıdı. Hatta internette usb to rs232 driverlerin hepsini denedim belki:saskin Atarsan onu da deneyelim hocam
valla bendeki de 10 lt idi cd içindeki dosya
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

birde sanal pcde usb aygıtı olarak seçeceksin com portu videoda izlediğim kadarıyla aklımda kalan istersen vidoyu bir izle

odunq Çevrimdışı

odunq

Aktif Üye
20 Haz 2019
87
39
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

birde sanal pcde usb aygıtı olarak seçeceksin com portu videoda izlediğim kadarıyla aklımda kalan istersen vidoyu bir izle
Şimdi bilgisayara yükleyemiyorum ama gönderdiğiniz dosyayı açıp kontrol etti sizinki de PL2303 çipli olan cihaz için. Benimki CH340 olduğu için o driver yüklenmiyor zaten. Demek ki bu PL2303 çipler çalışıyor ama bana CH340 denk geldiği için çalışmadı.

sametAKSU Çevrimdışı

sametAKSU

Aktif Üye
7 Nis 2020
295
Şimdi bilgisayara yükleyemiyorum ama gönderdiğiniz dosyayı açıp kontrol etti sizinki de PL2303 çipli olan cihaz için. Benimki CH340 olduğu için o driver yüklenmiyor zaten. Demek ki bu PL2303 çipler çalışıyor ama bana CH340 denk geldiği için çalışmadı.
olabilir, bahsettiğim videoyu izledinizmi, ben ordaki işlemi yapıp ,uydu alıcısına yazılım atmıştım, şuan kullandığım pc de ise rs232 çıkışı var, o yüzden elimden çıkardım aldığım fiyata sattım,çevirici alacaksanız destekledigi windows a dikkat edin,win 7 de olan vardı ama fiyat pahalıdır,eger xp de tanıdıysa xp de com port kısmına bakın sanal pc yide Oracle VM VirtualBox kullanın ve usb aygıt kısmından seçmeyi unutmayın çeviriciyi

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
olabilir, bahsettiğim videoyu izledinizmi, ben ordaki işlemi yapıp ,uydu alıcısına yazılım atmıştım, şuan kullandığım pc de ise rs232 çıkışı var, o yüzden elimden çıkardım aldığım fiyata sattım,çevirici alacaksanız destekledigi windows a dikkat edin,win 7 de olan vardı ama fiyat pahalıdır,eger xp de tanıdıysa xp de com port kısmına bakın sanal pc yide Oracle VM VirtualBox kullanın ve usb aygıt kısmından seçmeyi unutmayın çeviriciyi
Evet, aynen +1

V Çevrimdışı

veziroglu

Yeni Üye
14 Nis 2020
10
38
Hocam merhaba,

GUOXIN 6605 chipi araştırırken buraya kadar geldim.

Bende bir tane hiremco zapper hd 2 mevcut ve uzun süredir duruyordu. 2. TV için kullanmaya başladım fakat yazılım 2017 den kalma ve düzgün çalışmıyor. 2017 yazılımını yedek olarak bulamadım. Araştırdım kadarıyla gx6605 chipe sahip. Buna burada bahsettiğiniz güncel bir yazılımı yükleyebilir miyim? Usb üzerinden bir yazılım olursa, çok iyi olur. Çökme durumu falan olursa kurtarabilirim ama uğraştırmazsa da sevinirim.

Mevcutta içinde youtube var, cccam var. YouTube çalışmıyor. Cccam da çok verimsiz çalışıyor ve kumanda ile girmek gerekiyor. Uzun zaman alıyor. Bunların yanında konuda bahsedilen diğer şifreleme yada emu yazılımları da yükleme ile gelecekse çok iyi olur. Uydu cihazları konusunda pek bir bilgim bulunmadığı gibi elektronik konusunda sıkıntım yok. Usb wifi dongle mevcut.

Fikir verirseniz sevinirim.
İyi günler.

Cihazın özellikleri (fikir vermek adına ihtiyaç olabilir)
  • GUOXIN Chipset
  • Flash Bellek: 8 MB
  • RAM: 128 MB DDRII
  • Kanal Hafızası: 5000
  • 1080p HD Uydu Alıcısı
  • DVB S-S2 Uyumlu
  • MPEG2/ MPEG4/ H264
  • TKGS ile Kanal Güncelleme
  • 2 x USB Girişi
  • Youtube
  • Hava Durumu
  • USB Wi-fi dongle destekler
  • Bisskey Destekler
  • Kanal yedekleme ve geri yükleme
  • USB ile yazılım güncelleme
  • EPG, Teletext
  • HD Medya Oynatıcı – MKV, AVI, TS, MPEG
  • USB PVR - Kaydet/Seyret
  • Zaman Kaydırma/Geri alma (Timeshift)
  • Menü Dilleri: Türkçe, İngilizce, Arapça, Fransızca, Almanca, Portekizce, İspanyolca ve Rusça.
  • DiSEqC Uyumu: 1.0 / 1.1 / 1.2, USALS
  • Görüntü Oranı: 4:3, 16:9
  • Görüntü Boyutu: 480i, 480p, 576i, 576p, 720p, 1080i, 1080p
  • SCART Çıkışı
  • Boyutlar: 220x130x40mm

sametAKSU Çevrimdışı

sametAKSU

Aktif Üye
7 Nis 2020
295
Hocam merhaba,

GUOXIN 6605 chipi araştırırken buraya kadar geldim.

Bende bir tane hiremco zapper hd 2 mevcut ve uzun süredir duruyordu. 2. TV için kullanmaya başladım fakat yazılım 2017 den kalma ve düzgün çalışmıyor. 2017 yazılımını yedek olarak bulamadım. Araştırdım kadarıyla gx6605 chipe sahip. Buna burada bahsettiğiniz güncel bir yazılımı yükleyebilir miyim? Usb üzerinden bir yazılım olursa, çok iyi olur. Çökme durumu falan olursa kurtarabilirim ama uğraştırmazsa da sevinirim.

Mevcutta içinde youtube var, cccam var. YouTube çalışmıyor. Cccam da çok verimsiz çalışıyor ve kumanda ile girmek gerekiyor. Uzun zaman alıyor. Bunların yanında konuda bahsedilen diğer şifreleme yada emu yazılımları da yükleme ile gelecekse çok iyi olur. Uydu cihazları konusunda pek bir bilgim bulunmadığı gibi elektronik konusunda sıkıntım yok. Usb wifi dongle mevcut.

Fikir verirseniz sevinirim.
İyi günler.

Cihazın özellikleri (fikir vermek adına ihtiyaç olabilir)
  • GUOXIN Chipset
  • Flash Bellek: 8 MB
  • RAM: 128 MB DDRII
  • Kanal Hafızası: 5000
  • 1080p HD Uydu Alıcısı
  • DVB S-S2 Uyumlu
  • MPEG2/ MPEG4/ H264
  • TKGS ile Kanal Güncelleme
  • 2 x USB Girişi
  • Youtube
  • Hava Durumu
  • USB Wi-fi dongle destekler
  • Bisskey Destekler
  • Kanal yedekleme ve geri yükleme
  • USB ile yazılım güncelleme
  • EPG, Teletext
  • HD Medya Oynatıcı – MKV, AVI, TS, MPEG
  • USB PVR - Kaydet/Seyret
  • Zaman Kaydırma/Geri alma (Timeshift)
  • Menü Dilleri: Türkçe, İngilizce, Arapça, Fransızca, Almanca, Portekizce, İspanyolca ve Rusça.
  • DiSEqC Uyumu: 1.0 / 1.1 / 1.2, USALS
  • Görüntü Oranı: 4:3, 16:9
  • Görüntü Boyutu: 480i, 480p, 576i, 576p, 720p, 1080i, 1080p
  • SCART Çıkışı
  • Boyutlar: 220x130x40mm
dönüşüm yazılımlarında cip id sorunu oluyor, buda yazılımı kısıtlıyor anladıgım ve ögrendiğim kadarıyla, ustanın söylediği şu flaş değişince atılabilr

V Çevrimdışı

veziroglu

Yeni Üye
14 Nis 2020
10
38
dönüşüm yazılımlarında cip id sorunu oluyor, buda yazılımı kısıtlıyor anladıgım ve ögrendiğim kadarıyla, ustanın söylediği şu flaş değişince atılabilr

Sağolun hocam. Buradan anladığım rs232 şart. Doğru mudur?

Ayrıca bir kaç saattir forumu okuyorum. Farklı yazılımla kumanda sorunu da ortaya çıkıyormuş. Bana ilk önce içindeki yazılımı yedek almak düşüyor. Şimdi onu araştırıyorum.

Geri
Üst Alt