GX6605s yazılım yükleme işlemi - GX6605 için GXDownloader

odunq Çevrimdışı

odunq

Aktif Üye
20 Haz 2019
87
39
Bilgisayar donanıma bak bakalım ,aldığın cihazın modeli neymiş ,belki driver istiyordur ,laptopta usb 3.0 giriş takma (içi mavi olan giriş) ,2.0 olana tak ,programdaki "com port" ,progrmı ilk çalıştırdığında da aynı geliyor ,eğer cevap evet aynı hep com5 diyorsan,laptop tanımış demektir,o zaman kabloya bakacaksın ,bağlantılara .

Aslında her yazılım yüklendiğinde burası seçilip önce flash iyice silinir,ardından yükleme yapılır ,ama burada bir bağlantı hatası var gibi duruyor :ok

Driver kontrol ettim farkli yerden yükledim, win 10 oldugu icin sanal makine win7 kurdum driver yukledim. Ch340 görünüyor modeli. Kabloyu kontrol ettim tek tek tum baglantilari ilk nokta son nokta arasi ölçtüm. Baska com baglanti da yok 2 usb var birine takinca com5 digerinde com6 gorunuyor. Usb3.0 yok zaten hepsi 2.0. herseyi kontrol ettim gibi görünüyor ama olmadi bi sorayim dedim

Moderatör tarafında düzenlendi:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,339
64
Driver kontrol ettim farkli yerden yükledim, win 10 oldugu icin sanal makine win7 kurdum driver yukledim. Ch340 görünüyor modeli. Kabloyu kontrol ettim tek tek tum baglantilari ilk nokta son nokta arasi ölçtüm. Baska com baglanti da yok 2 usb var birine takinca com5 digerinde com6 gorunuyor. Usb3.0 yok zaten hepsi 2.0. herseyi kontrol ettim gibi görünüyor ama olmadi bi sorayim dedim
CH340 mı :alala
Bana foto yolla bakayım mutlaka :ok

sametAKSU Çevrimdışı

sametAKSU

Aktif Üye
7 Nis 2020
295
şimdi aklıma geldi win xp dene bilgisayarında sanal bir xp kur öyle dene youtubede bir video var bununla alakalı , çeviriciyi ucaza aldıysan ,xp de dene win 10 veya 7 de olmaya bilir,çeviriciyi tanısa bile işe yaramayabilir

odunq Çevrimdışı

odunq

Aktif Üye
20 Haz 2019
87
39
şimdi aklıma geldi win xp dene bilgisayarında sanal bir xp kur öyle dene youtubede bir video var bununla alakalı , çeviriciyi ucaza aldıysan ,xp de dene win 10 veya 7 de olmaya bilir,çeviriciyi tanısa bile işe yaramayabilir

Driver Tanıdığı halde yapması çok saçma ya driver yuklenmese filan ona ugrasirim baska sekilde yapmaya calisirim vs fakat her sey duzgun gorundugu halde calismamasi sinir bozuyor.

CH340 mı :alala
Bana foto yolla bakayım mutlaka :ok

Foto yollayalim hocam da hangi kisim gerekli

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,339
64
Driver Tanıdığı halde yapması çok saçma ya driver yuklenmese filan ona ugrasirim baska sekilde yapmaya calisirim vs fakat her sey duzgun gorundugu halde calismamasi sinir bozuyor.

Foto yollayalim hocam da hangi kisim gerekli
Alduğın CH340 aparatının :ok

odunq Çevrimdışı

odunq

Aktif Üye
20 Haz 2019
87
39
Alduğın CH340 aparatının :ok

görünürde konuda kullandığınızla aynı fakat içi çipi filan değişik demek ki
WhatsApp-Image-2020-04-13-at-00.23.17.jpg

odunq Çevrimdışı

odunq

Aktif Üye
20 Haz 2019
87
39
CH340'mıymış bu da :)
Driver cdsi çıkmadı mı içinden sevgili odunq ?
maalesef içinden driver çıkmadı. Windows 10 da direkt tanıdı. Olmayınca driver da bulup indirdim ama yok. Driveri silince com5 com6 neyse o kısım boş görünüyor öyle olunca da tanıdığını zannediyorum.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,339
64
maalesef içinden driver çıkmadı. Windows 10 da direkt tanıdı. Olmayınca driver da bulup indirdim ama yok. Driveri silince com5 com6 neyse o kısım boş görünüyor öyle olunca da tanıdığını zannediyorum.
İyi bari ,ama tek com görmeli ,ya 5 yada 6 ,grçi bendeki linux altında virtualbox içinde xp ,bu durumda en iyisi xp ,dir.Bazen programlar sorun çıkartıyorlar win10 da:ok

odunq Çevrimdışı

odunq

Aktif Üye
20 Haz 2019
87
39
İyi bari ,ama tek com görmeli ,ya 5 yada 6 ,grçi bendeki linux altında virtualbox içinde xp ,bu durumda en iyisi xp ,dir.Bazen programlar sorun çıkartıyorlar win10 da:ok
bu aksam XP de denedim aynı şekilde virtualbox içinden kurup çalıştırdım. Sonuç aynı. Sizdekinin çipi de aynı mı yoksa pl2303 olan mı var?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,339
64
Ftdi imiş ,ama sendeki de olur ,xpde yap,driverini kurdunmu xpde ,bir yerde hata var mutlaka,bu genelde kablo bağlantısında olur mutlaka.

odunq Çevrimdışı

odunq

Aktif Üye
20 Haz 2019
87
39
Ftdi imiş ,ama sendeki de olur ,xpde yap,driverini kurdunmu xpde ,bir yerde hata var mutlaka,bu genelde kablo bağlantısında olur mutlaka.
Denemediğim şey kalmadı zaten ? kabloyla daha önce atmıştım o yüzden sorun olduğunu sanmıyorum. En son yeni bir kablo yapıp onla deneyeceğim tabi malzeme lazım

Geri
Üst Alt