GSM İletişim Adlı Firma Çalışan Telefonumu Bozdu

W Çevrimdışı

wmbot

Yeni Üye
24 Mar 2022
23
34
bana rahat batmış olacak ki çalışan telefonu sırf eskisi kadar şarjı gitmiyor diye GSM İLETİŞİM'E telefon tamircisine verdim sosyal medyada falan baya takipçileri var.
neyse telefonu kargo ile gönderdim bir hafta içinde geri yolladılar kargoyu alırken videoya çektim daha önce bir konuda dilim yanmıştı çünkü, neyse telefon açılmadı şarja taktım yine açılmadı iletişime geçtim geri gönderdim. Bu olay tam 4 kere yaşandı ben kargoyu açıyorum telefon hala bozuk geri gönderiyorum onlar oldu diye gönderiyor falan ama telefon asla açılmıyor kendisi resetliyip duruyor falan. özel telefon konuşmasını kayıt altına alan program vardı telefonda o açıkken kendileri telefonda itiraf ediyor " evet telefon geldiğinde açıktı bir sorunu yoktu falan diyorlar daha sonra bunlar elektronik cihaz içini açtığımızda başka şeye zarar gelmiş ömrünü tamamlamış olabilir" ifalan diyorlar hakem heyetine b aşvurdum bunları onlara da söylersiniz diyorum " o zaman işin rengi değişir ben telefonu açılırken görmedim derim" diyor. bu şekilde çirkeflik yapıyorlar. madem telefonu açık görmedin neden 4 kere telefonu onarmaya çalıştın o zaman demezler mi :) neyse arkadaşlar olay bu telefon 1-2 saat erken şarjı bitiyor diye kaşındım batarya değişsin dedim 3000tl lik telefondan oldum şuan bir telefon almak istesem alamam öyle tuşlu telefona mahkum ettiler sağ olsunlar beni 10 yıl geriye gönderdiler. bu olayı nasıl ispat ederim nasıl hakkımı ararım hiç bir fikrim yok bunlar kabul etmedikçe hakem heyetine bunu nasıl ikna ederim bilmiyorum. suç olmasa ses kayıtlarını ekleyeceğim ama bu sefer ben zan altında kalacam çok çaresiz kaldım :/

Son düzenleme:
Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,289
Herşeyi yazılı olarak yaptıysanız bundan iyi belge yoktur, whatsapp yazışmalarıda bu duruma dahil ama ses kayıtları sizi daha büyük problemlere sokar aman diyeyim!

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Anladığım kadarıyla 2 seneden fazla olmuş garantisi bitmiş cihazın pil değişimi riskli olabiliyor elinde patlama olasılığı var pil soketine hasar vermiş olabilir. flex koparmış olabilir.

Bende ara ara telefon tamiri pil değişimi yapıyorum kasıt yoksa basit bir sorunu vardır yapılabilir ama bazen ısınmadan dolayı bord gevriyor çürümüş parçalar oluyor.

ufak bir hareketle tel çalışmaz hale geliyor risk var yani daha geçen hafta açmayan telefon geldi p20 resimini ekliyorum 3 yıllık telefon pat diye gitmiş içi çürümüş döküyor.

Aslında arızalı yanık parçada belli oluyor ama wifi anteni sim tepsisi elimde kaldı

resmen bord çürümüş işlem yapmadan geri verdim başka yere göster dedim.

cd082f23-1fdc-4cd7-8f72-90b12dea0fff.jpg

W Çevrimdışı

wmbot

Yeni Üye
24 Mar 2022
23
34
tamir fişi fatura gibi birşey varmı elinizde? resmi belge varsa bir çözüm olur elbet
Herşeyi yazılı olarak yaptıysanız bundan iyi belge yoktur, whatsapp yazışmalarıda bu duruma dahil ama ses kayıtları sizi daha büyük problemlere sokar aman diyeyim!
Elimde batarya degistiklerine dair resmi hesaplarından yazı var, fiş ve fatura da var eft yaptım çünkü.
Klasik esnaf oyunu. Senin sağlam parça alındı, arızalısı sana takıldı. Sosyal medyada ifşa edin, o zaman nasıl adım atıyorlar görürüz. A Adem Helvacı
Dostum onu yapsam markamız zedeliyor diye benim ile uğraşacaklar.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Görüşme kayıtlarını hakem heyetine sunmanız suç değil önce bunu açıklığa kavuşturalım.
İzinsiz alınan görüşme kayıtlarını halka açıklamak suç.
Siz ise yaşadığınız bir uyuşmazlık ile ilgili başvurduğunuz hakem heyetine, konunun NASIL GELİŞTİĞİNİN ANLAŞILMASI ADINA bir unsur sunuyorsunuz ve bu unsuru sunduğunuz yer de bakkal Rıza amca değil, Devletin resmi görevlendirdiği kişilerden oluşan bir heyet. Yani bu durum kişisel gizliliğin ihlali durumuna girmiyor. Ayrıca heyetler bu görüşmeleri KANAAT OLUŞMASI ADINA dinliyor, kararları bu görüşmelere dayandırmıyor. Mahkemede delil niteliği taşır mı? HAYIR
Olayın nasıl geliştiğine ve/veya anlatılan sürecin doğrulanmasına yardımcı olur mu? EVET.

Sunduğunıuz delil niteliğindeki belgeler ile dilekçeniz ve ses kayıtları birbiri ile örtüşüyor mu ona bakar heyetler.

Buna paralel, 4 olması da gerekmiyor, sadece tek bir adet dahi olsa o telefonun o servise giriş yaptığını ispat edin, o istediği kadar ''ben açıldığını görmedim'' desin paşa paşa öderler o telefonu.

Bıktık bu şeref yoksunu yüzsüzlerden..

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Elimde batarya degistiklerine dair resmi hesaplarından yazı var, fiş ve fatura da var eft yaptım çünkü.

sen tamire verdiği yerin adını sanını bir paylaş bakalım yardımcı olalım sorun neymiş anlarız.

W Çevrimdışı

wmbot

Yeni Üye
24 Mar 2022
23
34
Anladığım kadarıyla 2 seneden fazla olmuş garantisi bitmiş cihazın pil değişimi riskli olabiliyor elinde patlama olasılığı var pil soketine hasar vermiş olabilir. flex koparmış olabilir.

Bende ara ara telefon tamiri pil değişimi yapıyorum kasıt yoksa basit bir sorunu vardır yapılabilir ama bazen ısınmadan dolayı bord gevriyor çürümüş parçalar oluyor.

ufak bir hareketle tel çalışmaz hale geliyor risk var yani daha geçen hafta açmayan telefon geldi p20 resimini ekliyorum 3 yıllık telefon pat diye gitmiş içi çürümüş döküyor.

Aslında arızalı yanık parçada belli oluyor ama wifi anteni sim tepsisi elimde kaldı

resmen bord çürümüş işlem yapmadan geri verdim başka yere göster dedim.

cd082f23-1fdc-4cd7-8f72-90b12dea0fff.jpg
Olabilir benim teknik bilgim yok kendim yazılımciyim. Anlayacak olsalar şimdiye kadar çözerlerdi sanırım işin kötüsü iş resmiyete döküldüğü için Red etmeye başladılar.
4 kere ellerine ulaştı cihaz
İlkinde sorun yok denildi
Sonra kısa devre var denildi
Power tuşu basılı kalmış denildi
Her seferinde saçma sapan bahaneler ile geldiler bana.

B Çevrimdışı

baran5454 

Süper Üye
14 Kas 2019
559
Ses kaydını sunabilirsiniz bu hiç bir problem oluşturmaz. Sadece hukuka aykırı elde edilen ses kaydı hüküm kurulmasına esas oluşturamaz. Sadece kanaat oluşmasına yardımcı olur. Asıl deliller üzerinden hüküm kurulur. Benzer şekilde WhatsApp görüşmelerini de paylaşmanız sizi sıkıntıya sokar. İki kişi arasında geçen konuşmanın kaydedilmesi suç degil bu konuşmanın 3. Kişilerle paylaşılması suç teşkil eder.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Benimle uğraşıyorlar da ne oluyor?

Kaç firma beni savcılığa şikayet etti biliyormusunuz? Hem de kendim ile ilgisi olmayan tüketici sorunlarına dair ifşalarımla ilgili.

Savcılık burada olaya duruma ve niyete bakar. Bugüne kadar tek bir dosya dahi kovuşturma aşamasına geçmedi, Kovuştrmaya yer yoktur diye savcılık dosyayı reddetti çünkü biz yaşanan gerçek olayları ve oluşan mağduriyeti aktarıyoruz, çıkıp da X servisine sakın ürün göndermeyin diye karalama kampanyası yapmıyoruz ki. Herkes sizin gibi düşündüğü için firmalar bu derece yüzsüz olabiliyor lütfen kusura bakmayınız.

Burada bile firma ismi yazmamanızdan anlaşılıyor çekindiğiniz :)

Öyl eolsa Şikayetvar sitesine yazan herkesin mahkemey everilmesi gerekir :kiskis

Utanacak olan taraf onlar, bırakın kendilerini aklasınlar madem ki masumlar.

W Çevrimdışı

wmbot

Yeni Üye
24 Mar 2022
23
34
Görüşme kayıtlarını hakem heyetine sunmanız suç değil önce bunu açıklığa kavuşturalım.
İzinsiz alınan görüşme kayıtlarını halka açıklamak suç.
Siz ise yaşadığınız bir uyuşmazlık ile ilgili başvurduğunuz hakem heyetine, konunun NASIL GELİŞTİĞİNİN ANLAŞILMASI ADINA bir unsur sunuyorsunuz ve bu unsuru sunduğunuz yer de bakkal Rıza amca değil, Devletin resmi görevlendirdiği kişilerden oluşan bir heyet. Yani bu durum kişisel gizliliğin ihlali durumuna girmiyor. Ayrıca heyetler bu görüşmeleri KANAAT OLUŞMASI ADINA dinliyor, kararları bu görüşmelere dayandırmıyor. Mahkemede delil niteliği taşır mı? HAYIR
Olayın nasıl geliştiğine ve/veya anlatılan sürecin doğrulanmasına yardımcı olur mu? EVET.

Sunduğunıuz delil niteliğindeki belgeler ile dilekçeniz ve ses kayıtları birbiri ile örtüşüyor mu ona bakar heyetler.

Buna paralel, 4 olması da gerekmiyor, sadece tek bir adet dahi olsa o telefonun o servise giriş yaptığını ispat edin, o istediği kadar ''ben açıldığını görmedim'' desin paşa paşa öderler o telefonu.

Bıktık bu şeref yoksunu yüzsüzlerden..
Çok teşekkür ederim 2 ay'a yakın süredir ilk defa yüzüm güldü şuan. Online başvuru yaparken belge olarak sadece pdf de yazı sunabiliyordum en kısa sürede kaymakamlığa gidip ses kayıtlarını dinlemelerini rica edeceğim. Zoruma girmişti onların" resmiyette yalan söyleriz hiç bir şey olmaz" demeleri.
Umarim heyet ses kayıtlarını dinlemek isterler ve itiraflarıni ve yalan söyleriz gibi lakayt cümlelerinin cezalarını onlara keserler.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Olabilir benim teknik bilgim yok kendim yazılımciyim. Anlayacak olsalar şimdiye kadar çözerlerdi sanırım işin kötüsü iş resmiyete döküldüğü için Red etmeye başladılar.
4 kere ellerine ulaştı cihaz
İlkinde sorun yok denildi
Sonra kısa devre var denildi
Power tuşu basılı kalmış denildi
Her seferinde saçma sapan bahaneler ile geldiler bana.
Aslında hatalı işlem yapmışlar ya açarken zorladılar tornavida sokup soketi kaldırdılar
iki vida birde soket var yani temiz işçilik yapsalar kolay kolay arıza çıkmazdı.

herkesin işçiliği aynı değil bu face vs yerlerden kargo yapmak yerine yakınızdaki bir yere verseydiniz. böyle sorunlar olmazdı böyle sosyal ortamlarda böyle olaylar çok oluyor..

W Çevrimdışı

wmbot

Yeni Üye
24 Mar 2022
23
34
Ses kaydını sunabilirsiniz bu hiç bir problem oluşturmaz. Sadece hukuka aykırı elde edilen ses kaydı hüküm kurulmasına esas oluşturamaz. Sadece kanaat oluşmasına yardımcı olur. Asıl deliller üzerinden hüküm kurulur. Benzer şekilde WhatsApp görüşmelerini de paylaşmanız sizi sıkıntıya sokar. İki kişi arasında geçen konuşmanın kaydedilmesi suç degil bu konuşmanın 3. Kişilerle paylaşılması suç teşkil eder.
Deneyeceğim bunu teşekkürler.
Benimle uğraşıyorlar da ne oluyor?

Kaç firma beni savcılığa şikayet etti biliyormusunuz? Hem de kendim ile ilgisi olmayan tüketici sorunlarına dair ifşalarımla ilgili.

Savcılık burada olaya duruma ve niyete bakar. Bugüne kadar tek bir dosya dahi kovuşturma aşamasına geçmedi, Kovuştrmaya yer yoktur diye savcılık dosyayı reddetti çünkü biz yaşanan gerçek olayları ve oluşan mağduriyeti aktarıyoruz, çıkıp da X servisine sakın ürün göndermeyin diye karalama kampanyası yapmıyoruz ki. Herkes sizin gibi düşündüğü için firmalar bu derece yüzsüz olabiliyor lütfen kusura bakmayınız.

Burada bile firma ismi yazmamanızdan anlaşılıyor çekindiğiniz :)

Öyl eolsa Şikayetvar sitesine yazan herkesin mahkemey everilmesi gerekir :kiskis

Utanacak olan taraf onlar, bırakın kendilerini aklasınlar madem ki masumlar.
Evet çekinmiştim konuyu editleyip GSM iletişim diye rahatça söyleyebilirim o zaman ?? ben sosyal medya ve sağda solda yazsam bile arkadaş çevremden öteye gidemezdi zaten paylaşımlarım ?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt