Duyuru Google TV Streamer 2024 ( MT8696 )

S Çevrimdışı

sorunadam 

Aktif Üye
1 May 2023
96
42
Konu nereden nereye gelmiş. Ah nvidia ah. İnat etmesen de yeni seri tegra ile güncel bir boz çıkarsan ölür müydün! Düzgün bir box için insanlar artık 5000-10000 TL tutarları gözden çıkarıyorlar.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
19,102
Tekrar uyarmayacağım. Basit bir cihaz için birbirinizi kırmanıza müsade etmem.!
7 gün bu konuya mesaj atamayacaksınız.

S Çevrimdışı

sadays

Aktif Üye
26 Eyl 2020
249
55
Konu nereden nereye gelmiş. Ah nvidia ah. İnat etmesen de yeni seri tegra ile güncel bir boz çıkarsan ölür müydün! Düzgün bir box için insanlar artık 5000-10000 TL tutarları gözden çıkarıyorlar.
bu kısımdan gelen gelir yeni bir box tasarlamaya heveslendirmiyor olabilir şirketi malum dünya devi oldu Türkiyeden bile amerikan borsasında nvidia alıp köşeyi dönen arkadaşlarım var

S Çevrimdışı

sorunadam 

Aktif Üye
1 May 2023
96
42
bu kısımdan gelen gelir yeni bir box tasarlamaya heveslendirmiyor olabilir şirketi malum dünya devi oldu Türkiyeden bile amerikan borsasında nvidia alıp köşeyi dönen arkadaşlarım var
Katılıyorum. Benimki heyecanlı bir beklenti sadece. Ancak iyi bir android box gerçekten ihtiyaç.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,383
Geçenler de bahsettiğim cihazı bugün teslim aldım 4-16Ağustos=12 gün de elimde oldu+

hediyesi $ 136 tuttu:kiskis

benim aldığım 8/128Gb olanı dır+

ancak cihaz da ATV rom var yani benim hiç beğenmediğim ve de kullanmadığım
bana AOSP lazım ama şimdilik slimbox da tık yok,sanırım buna da çıkabilir
AM8 için var diğer kullandığım X96X10 Pro içinde var buna da bekliyorum açıkçası

not;bir sorum var,Box aslında aynı ya da birebir aynı diye düşünüyorum örneğin
ben buna X96X10 Pro için olan ROM u atabilirmiyim? yoksa cihazı brickmi ederim:hmm
sanırım Ugoos için olan ROM olmaz ama diğeri için olabilir diye düşündüm?

onun haricinde fazla incelemedim,uygulamalar v.s pek bir şey yok hepsini kendim yükleyeceğim
8-10 tane kadar+KODI v.s

"Lisans" sız Box düşünenlere ciddi tavsiyemdir,gidip piyasada dandik bir sürü box alacağınıza
hem soc 928 alırsınız bugün için en üstü,güçlüsü hem de gpu G-57 alırsınız yine en iyisi ve üstü

Kaan bey den SK1 incelemesine baktım,bence yazık o paraya o cihaz yaw
sanırım maliyeti de $ 300 kağıda da geçiyor!
valla Ugoos güzel geçirmece tarife yapıyor,"kalite" ayağına(o kaliteye de fazla inanmayın:gul)

++

S Çevrimdışı

sadays

Aktif Üye
26 Eyl 2020
249
55
Geçenler de bahsettiğim cihazı bugün teslim aldım 4-16Ağustos=12 gün de elimde oldu+

AM8 için var diğer kullandığım X96X10 Pro içinde var buna da bekliyorum açıkçası

ben buna X96X10 Pro için olan ROM u atabilirmiyim? yoksa cihazı brickmi ederim:hmm

onun haricinde fazla incelemedim,uygulamalar v.s pek bir şey yok hepsini kendim yükleyeceğim
8-10 tane kadar+KODI v.s

"Lisans" sız Box düşünenlere ciddi tavsiyemdir,gidip piyasada dandik bir sürü box alacağınıza
hem soc 928 alırsınız bugün için en üstü,güçlüsü hem de gpu G-57 alırsınız yine en iyisi ve üstü

valla Ugoos güzel geçirmece tarife yapıyor,"kalite" ayağına(o kaliteye de fazla inanmayın:gul)

++
şaka gibi yahuu cihazda hiçbir stream servis yok ama rom atv inşallah ruslar bir şey yapar abi yoksa seni bozar bu atv rom :sirit

Ayrıca tam zamanında almışsın 21 ağustosdan sonra yalan oldu yurtdışı alışveriş artık 150 euro sınırı 30 euroya çekildi artık 31 euro dedin mi ürün ticari olacak gümrük müşaviri yok ardiyesi kılı tüyü astarı yüzünden pahalıya gelir cihaza sahip çık abi

A Çevrimdışı

aakman

Yeni Üye
18 Eki 2017
49

8-10 tane kadar+KODI v.s

++
Bir inceleme bekliyoruz hocam.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,383
şaka gibi yahuu cihazda hiçbir stream servis yok ama rom atv inşallah ruslar bir şey yapar abi yoksa seni bozar bu atv rom :sirit

Ayrıca tam zamanında almışsın 21 ağustosdan sonra yalan oldu yurtdışı alışveriş artık 150 euro sınırı 30 euroya çekildi artık 31 euro dedin mi ürün ticari olacak gümrük müşaviri yok ardiyesi kılı tüyü astarı yüzünden pahalıya gelir cihaza sahip çık abi
Hocam,benim Stream servislerle hiç işim olmaz,bir ara NetFlix için bizim yeğenle ortak kullanmıştık
onu da zaten panel den halletmiştim!
Ayrıca bendeki panel Philips ve gerek Soc gerekse de GP v.s çok iyi ama dediğim gibi hayat da işim olmaz
kaldı ki IPTV den hepsini izliyorum:hoba1

Ama bu Rootsuz cihazlar beni harbiden bozuyor yaw,AOSP Rom lazım bizim gibiler için
Slimbox dan 3 aydır tık yok yaw herifler toplanıp komple Cepheyemi gittiler ne:haha1

cihazda ciddi sorun yok ama örneğin tam OFF olmuyor gibi geldi! uykuya alıyor sanırım
açılma yine geç veya farklı bir durumu var çözemedim henüz
örneğin X96X10 Pro da aynısı(8/64) ama 20.san. de açılıyor!

cihaz rootsuz olunca bazı Apk.ler şak diye yüklenmedi!
neyse ki onları da PlayStore dan yüğkledim USB ye attığım bazı Apk. dosyalarını görüyor ama yüklemiyor
P.Storeden varsa oradan yüklüyor

yaw böyle atraksiyonlar bana göre değil,direk Root lu olacak+ROM lu olacak filan

++

Vergiler de manyak bir şey yapmış hükümet,artık şaşırdı bunlar yaw gider ayak ne yapacaklarını da bilemiyorlar:hayir
yakında Box fiyatlarını bazı çakallar acaip yükseltecek:hihi
yani bunlar bizim yerli çakallar,Çin yanımızda artık Çırak kalıyor birader

S Çevrimdışı

sadays

Aktif Üye
26 Eyl 2020
249
55
Hocam,benim Stream servislerle hiç işim olmaz,bir ara NetFlix için bizim yeğenle ortak kullanmıştık
onu da zaten panel den halletmiştim!
Ayrıca bendeki panel Philips ve gerek Soc gerekse de GP v.s çok iyi ama dediğim gibi hayat da işim olmaz
kaldı ki IPTV den hepsini izliyorum:hoba1

Ama bu Rootsuz cihazlar beni harbiden bozuyor yaw,AOSP Rom lazım bizim gibiler için
Slimbox dan 3 aydır tık yok yaw herifler toplanıp komple Cepheyemi gittiler ne:haha1

cihazda ciddi sorun yok ama örneğin tam OFF olmuyor gibi geldi! uykuya alıyor sanırım
açılma yine geç veya farklı bir durumu var çözemedim henüz
örneğin X96X10 Pro da aynısı(8/64) ama 20.san. de açılıyor!

cihaz rootsuz olunca bazı Apk.ler şak diye yüklenmedi!
neyse ki onları da PlayStore dan yüğkledim USB ye attığım bazı Apk. dosyalarını görüyor ama yüklemiyor
P.Storeden varsa oradan yüklüyor

yaw böyle atraksiyonlar bana göre değil,direk Root lu olacak+ROM lu olacak filan

++

Vergiler de manyak bir şey yapmış hükümet,artık şaşırdı bunlar yaw gider ayak ne yapacaklarını da bilemiyorlar:hayir
yakında Box fiyatlarını bazı çakallar acaip yükseltecek:hihi
yani bunlar bizim yerli çakallar,Çin yanımızda artık Çırak kalıyor birader
Abi ne gitmesi daha 4 sene var :hihi

Ayırca burası Türkiye gelenin gideni aratmadığı hiçbir dönem olmamıştır:uzgun

S Çevrimdışı

sadays

Aktif Üye
26 Eyl 2020
249
55

8-10 tane kadar+KODI v.s

++
abi s905X4 ile görüntü kalitesi farkı var mı? dh forumda dune olan için cam gibi zidoodan filan çok iyi diyorlar

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,383
yaw Soc 905X4 ve Grafik G31 öldü artık kardeşim,uzatmaları bile oynıyamıyor bunlar
hatta bana göre çok da uzun sürdü!

Soc 928X evet gerçekten çok çok iyi RAM de şayet 8Gb da biraz daha performanslı
ama 4Gb oldukça iyi bunlar DDR4

Gelelim Grafik zaten işin espirisi ya da bana göre resim kalitesinin artısı burada
G-57 süper deyip de abartmayayım ama şu an için "BOX" sınıfında olanların en iyisi
bu kesin,kör adam bile bunu anlar:hihi

Not;sana özel yazıyorum çünkü bu işin "bir bilen" adamı oluğundan dolayı

yani fark yaratan 928 değil de G-57 dir ama 928+G57 çok iyi netice veriyor:ok

Duner/Zidoo dahil şu malum Top Box ların Soc+GPU ları artık eskidi ya da biraz geri kaldı!
Realtek de tutmadı gibi veya Realtek+G-57 olursa ona bir şey diyemem aynı veya daha iyi olaiblir

905X4+G-31 ülen bunlar hemen her Box da var gibi,sallayın geçin bu ikiliyi gari

ayrıca bu "Marka" Box ların modası yine geçti yaw,zira paraları tam manyak yaw artık hiç değmez

++

son olarak bir YT videos gördüm bir daha bulamadım anasını satayım,çok yeni Avrupa işi(yani marka öyle
ama Çin işi yine) çok kalite bir cihaz özellikleri v.s yine öyle,tanıtımı yapan adam biraz sallamış olsa
bile sen hemen anlarsın,yani cihaz bizim Dune/Zidoo sınıfından!

tuhaf bir markası vardı zaten markasına takıldım çünkü hiç duymadım ama herifler Zappiti ayarında
süper şık fiyakalı filan Box yapmışlar dikkatli ararsan sanırım bulursun YT den

benim dikkatini çekeceğim konu şu

Soc928X (bunun J ve K sı da var sanırım bir de düzü var sadece X,işin o kısmını bilmiyorum,Ustaları açıklar bunu

GPU ise G-57 aynen

yani sistem bu ve cihaz top listede:ok

sanırım bizim bu malum kalite markalar çok yakında 928+G57 li cihaz yapacaklar öyle görünüyor!

"L1 Lisans" sorunu var! benim bununla işim olamdığı için takılmıyorum,takılan varsa ona göre bakacak
Nvidia modası artık geçti sadece Gaming esprisi hala var ama 928+G57 bu açığı ya kapattı ya da kapatacak gibi
AppleTV hala iyi ama sadece stream da var gerisi hikaye,bu bizim Box lar ile bir arada anılamaz artık

"AMLogic" güzel çıkış yakaladı+GPU da biraz daha iyi olursa AppleTV de tamamen biter!

"AI PQ" denen yeni nesil resim işleme bu 928 ler var+G-57 de ne kadar katkı yapıyor bilemem ama resim
kalitesi belirgin çok iyi oluyor!

bu sistemli Box olan X96X10 da bunu net olarak gördüm yeni gelen H96MaxM12 de yine aynen böyle
Ugoos AM8 için bilemiyorum ama onda da var diye biliyorum "AI" olarak geçiyor

hatta ben en son panelimi alırken özellikle AI özelliği ve bunu destekleyen Pentonic1000 ve en önemlisi
GPU su da "G-57" olduğu bunu seçmiştim,sanırım 2024 model Sony nin en üst modelin de yine G-57 var

uzun oldu ama sallamadan özellikle abartmadan anlatmaya çalıştım

ve Ugoss hariç diğerleri bana göre çok ucuz,AM8 i inceledikten sonra gidip 2 katı para vermek istemedim!

S Çevrimdışı

sadays

Aktif Üye
26 Eyl 2020
249
55
İşin kötüsü de bana L1 lisansı olan s928 görüntü kaitesinde cihaz lazım malum tv artık emekli modunda tvden halledemiyorum hddten oynatma işlerini epeydir boşladım sırf bu yüzden abi z9x proyu sattım gitti alet tozlanıyordu nvidia görüntü kalitesi olarak çok iyi değil var ama kullanmak istemiyorum apple tv de ses olarak yetersiz soundbarım var s928'den çok ümitliydim s905x4 ile tüm lisanslı platformlara destek veriyordu bu nasıl bir box ki bir nesil sonra ileri gideceğine geri gidiyor kaldık mı boxsuz hadi bakalım

Son düzenleme:
S Çevrimdışı

sadays

Aktif Üye
26 Eyl 2020
249
55
Basliksiz549847078cae2cea.jpg

Abi bu ise zappiti bu adamlar batınca yalandan marka ismi değiştirdiler antin kuntin işler

Geri
Üst Alt