Elektriğe Ve Zorunlu İhtiyaçlara Mega Zam

A Çevrimdışı

Alperentoy

Süper Üye
12 Nis 2019
647
20220102_182620e483fd6063bc097b.jpg
Peşinen söyleyeyim zamları ben yapmadım, savunması da bana düşmez. Ama bir yanlış görünce yanlış yanlıştır diyebiliyorum.

Başkan yazılan doğru da orada kullanılan para birimi $ malesef artışlar da dolara göre oransal. ₺ dikkate aldığınla o oranları bir de ₺ nin değer kaybettiği katsayıyla çarpıver. Bir diğer hususta malum spot piyasa veriler anlık değişir. Bir ara petrol -$ lara düşmüştü alana üste para veriyorlardı. Burada da en düşük yakın zamanı almış olabilirler, belki de baharda en az ihtiyaç olacak zamanların teslimi spot satışlarıdır onlar.

Bak 30 eylül haberi bazı şeyleri henüz yaşamamıştık.

Bak yerinde durmadan aralıkta nereye gelmiş;

F Çevrimdışı

felisleo 

Aktif Üye
15 Kas 2021
97
38
Tek yaşıyorum, kullanıma dikkat ediyorum, evimde her türlü eşya var ama fırın falan ayda 1-2 çalışır ona rağmen son ay 148 kw kullanmışım. Bir de ayın en az 5-6 günü evde değilim.

Ailelerin 150 KW altında kalması imkansız. Herkese geçmiş olsun.

25 günde 347 kW tüketmişiz. 318₺ geldi. Yani önümüzdeki ay en az 400₺ gelecek.
Maalesef yeni tarife ile aynı kullanıma 530 TL gelir.

Son düzenleme:
M Çevrimdışı

Muratti 

Süper Üye
14 Ocak 2018
573
Peşinen söyleyeyim zamları ben yapmadım, savunması da bana düşmez. Ama bir yanlış görünce yanlış yanlıştır diyebiliyorum.

Başkan yazılan doğru da orada kullanılan para birimi $ malesef artışlar da dolara göre oransal. ₺ dikkate aldığınla o oranları bir de ₺ nin değer kaybettiği katsayıyla çarpıver. Bir diğer hususta malum spot piyasa veriler anlık değişir. Bir ara petrol -$ lara düşmüştü alana üste para veriyorlardı. Burada da en düşük yakın zamanı almış olabilirler, belki de baharda en az ihtiyaç olacak zamanların teslimi spot satışlarıdır onlar.

Sizinki argüman değil ezbere konuşmak.

Netice bellidir.

blaki Çevrimdışı

blaki 

Süper Üye
18 Eyl 2018
510
Tek yaşıyorum, kullanıma dikkat ediyorum, evimde her türlü eşya var ama fırın falan ayda 1-2 çalışır ona rağmen son ay 148 kw kullanmışım. Bir de ayın en az 5-6 günü evde değilim.

Ailelerin 150 KW altında kalması imkansız. Herkese geçmiş olsun.

Pitbull' Alıntı:
25 günde 347 kW tüketmişiz. 318₺ geldi. Yani önümüzdeki ay en az 400₺ gelecek.
Maalesef yeni tarife ile aynı kullanıma 530 TL gelir.

Hayır.

347-150 = 197 Kw

150x1.37 = 205.5 tl
197x2.06 = 405.8 tl

611.3 tl yapar aynı kullanımda

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235

Savunma o zaman. Bu olanların zerre savunulacak tarafı mı var. Dünya şöyle dünya böyle. Örnek gösterdiğin abd de en düşük maaş 2500 birim. Her haltı geç en lükse gidelim Türkiyede 1,5 milyon olan araç 45 bin birim. Yani en düşük maaşla bir buçuk yılda alıyorsun o aracı. Türkiyede 353 ayda. Birini örnek göstereceksen her şartını örnek göstereceksin. İşine gelince abd şöyle ab böyle işine gelmeyince bize ne onlardan. İnsanların parası yok, aklı değil. Bir kurtuluş savaşı veriyoruz edebiyatı çıktı. Niyeyse sadece varandaş veriyor savaşı. Zengine dokunan yok, yöneticiler saltanat hayatı sürüyor, siyasilerin ahbaplarına her imkan gırla gidiyor. Sonra kurtuluş savaşı. Sen pudra şekeri olayını duymuşsundur. O olayın arkasını biliyor musun. O çocuğun sadece getz aracı vardı zamanında. Bu millet neyin ne olduğunu görüyor. Ve yaşanan haksızlıkların, hukuksuzlukların, çifte standartların, adam kayırmaların farkında. Yani diyeceğim kimse yemiyor artık.

blaki Çevrimdışı

blaki 

Süper Üye
18 Eyl 2018
510
Özelliklere sahil kesimlerinde klimalarla ısınan evlerin elektrik faturaları bu ay en 1000 tl olacak

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,291
Ne desem bilemedim

Avrupa ülkesini örnek alacak mıyız almayacak mıyız karar versinler artık! Onların vatandaşına nasıl yardım ettiğini, nasıl sosyal devlet olduğunu, ne kadar kolay araba yada elektronik ürün alabildiklerini de konuşsun bu troller! Alkol ve sigaraya gelen zamları, emeklisini ölüme terkeden cinsten maaşıda konuşsunlar!

M Çevrimdışı

Muratti 

Süper Üye
14 Ocak 2018
573
Ne desem bilemedim

Hilal Tiger da suç yok.

images-1-26871e05dca3a35c20.jpg

Screenshot_20200731-000335_Brave.jpg

Bunların olduğunu - yaşandığını bilen emniyet teşkilatı bu turbanli bacinin evine özel harekat göndermedigi surece ben devlet'e devlet demem.

Gecmiste "Sayın öcalan" diyen bir karının şuan evinde neskafe içmesi bu memlekette ki dalgalanan bayrağın boşa dalgalandığını gösteriyor.

Ha tabii ki sorsan bugün "ben yapmadım" diyecektir....

2022 yılına geldik pişmiş kelle gibi hala s.lak s.lak konuşuyor. Bu tiplere bu fırsatı verenlerin yatacak yeri yok.

Geçiniz.

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt