Elektriğe Ve Zorunlu İhtiyaçlara Mega Zam

M Çevrimdışı

Muratti 

Süper Üye
14 Ocak 2018
573
Biz burada zamları kara kara düşünürken çok muhterem yöneticilerimiz Suriye'nin kuzeyinde milyonlarca kişiye bedava elektrik veriyor ve bunu çoğu vatandaş bilmiyor, gelde isyan etme

Vicdanı Hür ve Fikri Hür bir Genelkurmay Başkanı her şeyi çözer...

Ama bakıyorum Ankara'ya hepsi g.t göbek salmış - ruhunu politikacılara satmış.

Memleketin geldiği nokta artık kaba kuvvet gerektiriyor. Seçim meçim hikaye tokat lazım tokat...

A Çevrimdışı

Amanita

Yeni Üye
31 Ara 2021
16
33
Kaşıkla verir kepçeyle alır! Asgari ücretteki artış bir yerlere yansıtılmalıydı tabii... Daha çok zam gelir. Lakin bir yanlış anlaşılma var.
150 kw'a kadar olan kısım düşük tarifeden geri alan 150kw'ı aştığınız kısım yüksek tarifeden hesaplanacak.
Yani 150 kw'ı geçtiniz diye hepsi yüksek tarifeden hesaplanmayacak.

T Çevrimdışı

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
568
doğrudur binamızın ortalama kw tüketimi
900-1200kw aralığında.
max 1200kw x 2.06 hesaplayıp aidatları güncelledik.

artık klima kullanmak bile lüküs olacak gibi

kışın izmir gibi sıcak yerlerde

yazları ise ardahan göle gibi serin yerlerde yaşamak lazım

ortalamam kış bahar ayları 170 / 180 kw civarında 160 / 170 tl ödüyordum

165 tl öderken 180 kw tüketime 268 tl ödeyeceğim artıkın

% 70 zam demek bu

Son düzenleme:
gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,777
Kaşıkla verir kepçeyle alır! Asgari ücretteki artış bir yerlere yansıtılmalıydı tabii... Daha çok zam gelir. Lakin bir yanlış anlaşılma var.
150 kw'a kadar olan kısım düşük tarifeden geri alan 150kw'ı aştığınız kısım yüksek tarifeden hesaplanacak.
Yani 150 kw'ı geçtiniz diye hepsi yüksek tarifeden hesaplanmayacak.
"düşük" dediğine de % 50 zam geldi. %50 zam geldi diye sevinek mi? adı düşük, kendi %50 zamlı.

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
geçen ayki elektrik tüketimi 620 kw gelen fatura 574 tl evde 3 klima 65 lt termosifon bulaşık makinesi sürekli kullanımda, yeni gelen zamlarla aynı tüketimle gelecek yeni fatura 1238 tl olacak.. klimayla ısınmanın avantajı kalmadı.

aynı binada komşular sadece doğalgaza 400 tl ödemekte üstüne 150-200 elektrik ödemekteler, yeni %25 doğalgaz zammından sonra 400 doğalgaz ödeyen komşumun yeni faturası 500 e yükselecek bu durumda doğalgaz her türlü daha ucuza gelecek.

kombi tesisat döşetmeye mecburuz rantçı kazıkçı firmalara bir tesisat için 25-30 bin vermeye mecbur kaldık.
Şuan bence en ucuz hala doğalgaz...

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
matematik varken neden varsayım üzerinden hareket ediyorsunuz yukarıda aynı tüketimi yaparsa ödeyeceği net tutarı hesapladım hayal görmeyelim korkunç gelecek önümüzdeki ay faturalar ?

Matematik bizde sökmediği için varsayım yapıyorum. Bahsetmiştim temmuzda şehir dışına çıkarken şalteri kapattım yaklaşık 28 gün yoktum. Faturada ne değişir matematik olarak. Ama öyle olmuyor işte. En az diye belirttim. Yani bundan azını hayal etme diye. Yoksa hesabınıza bir şey demek imkansız.

Grafikten anlarsınız matematik ne kadar var

698D6DD4-2BE2-442E-9519-0EF94CA11123.jpg

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
500 550 arası bir rakam gelecek en az
matematik varken neden varsayım üzerinden hareket ediyorsunuz yukarıda aynı tüketimi yaparsa ödeyeceği net tutarı hesapladım hayal görmeyelim korkunç gelecek önümüzdeki ay faturalar
Matematik bizde sökmediği için varsayım yapıyorum. Bahsetmiştim temmuzda şehir dışına çıkarken şalteri kapattım yaklaşık 28 gün yoktum. Faturada ne değişir matematik olarak. Ama öyle olmuyor işte. En az diye belirttim. Yani bundan azını hayal etme diye. Yoksa hesabınıza bir şey demek imkansız.

Grafikten anlarsınız matematik ne kadar var

698D6DD4-2BE2-442E-9519-0EF94CA11123.jpg
matematik sökmediği için hoş bir cevap olmamış sizin evde olmamanız ekstrem bir durum ben o gelen son faturanın aynısı gelirse, zamlı olarak ne fatura geleceğini hesapladım Pitbull Pitbull arkadaşım için, hiç yakmazsa elektrik hiç gelmez fatura bu varsayıma göre. Grafikten anlarım ama varsayımla uğraşmam.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
238-243 kwh arası aylık 230-250 arası gelen fatura yeni sisteme göre 460-500 arası gelecek zam hesabını yapan Allahsız kitapsız kim acaba .

150kwh diye saçmalık mı olur bu zamanda..

Buskide su da 10 metre küp sınırı var geçersen extra zamlı ödüyorsun hiç 10 metre kübü geçmedik Onu geçersen %50 bunu geçersen bu kadar zamlı...

Yağlı ballı kaymaklı elektrik Zammı ....

Bu zam ile Türk Milletine küfür ediyorlar aklıyla dalga geçiyolar başka açıklaması yok bunun....

Geri
Üst Alt