Elektriğe Ve Zorunlu İhtiyaçlara Mega Zam

Rak_Benadam Çevrimdışı

Rak_Benadam 

Aktif Üye
2 Ağu 2021
223
33
Elektriğe zam haberinin linkini bilader attı bana dün gece, yok ya yalan haberdir bu dedim.
İnanmadım haberi ilk duyduğumda.

Sonrasında haberin doğru olduğunu öğrenince, son 24 saattir sövmeden duramıyorum yahu, pek küfür eden biride değilimdir.

Zira insanın aklı almıyor bu oranda bir zammı.

Bu ay 575 lira gelen faturam önümüzdeki ay 1350 lira.

Allah klima ile ısınanlara yardım etsin.

Yandık ki ne yandık....

Son düzenleme:
TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Bende az daha ısınmak için kömür kabuk pahalı diye klimayı farklı bir yerden tekrar eve takacaktım. Ey Allahım ! Ne hallere düştük..
Bu forumda önceden yazarlardı. Bunlar daha iyi günlerimiz diye.. Pek umursamazdım... Hakikaten doğruymuş. Da ben bu yaşıma geldim. Hayatımda ilk defa böyle bir zam oranı duyuyorum..
Birde sosyal medyada önceden ecevitin ona zam buna zam videoları vardı. Bakın o günler geride kaldı mesajı vererek.. Fakat yağ kuyruğu vs. Şimdi o videoları göremiyoruz daha.... Beter olduk... Allah sonumuzu hayır etsin...

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
2022 güzel geçecek herkesin gözü fal taşı gibi açıldı ne oluyor lannnn diyor herkes :kiskis

Asgari ücrete %50 zam geldi rahatlarız tabi diyen arkadaşları şimdi görmek isterdim :haha
Ben buraya yazmıştım. Önceden bir kaç ay gideri vardı. Birgün sürmedi. Hani yılbaşı gecesi 10-9-8-7.....1 heey hoşgeldin 2022 dedik ya ?? meğersem......

Rak_Benadam Çevrimdışı

Rak_Benadam 

Aktif Üye
2 Ağu 2021
223
33
Bende az daha ısınmak için kömür kabuk pahalı diye klimayı farklı bir yerden tekrar eve takacaktım. Ey Allahım ! Ne hallere düştük..
Hocam vallahi ben 2 ay önce arkadaşa sobasını kaldırttım klima aldırdım, burak ya şu sobayı dedim klima en ucuzu hem tertemiz dedim.
Neyse arkadaş benden aldığı gazla, hem kendisi hemde annesin evindeki sobaları kaldırdı klima aldı 2 tane.

Geçen konuştum sobaları ne yaptınız dedim, verdik ihtiyacı olanlara dediler.

Sobalarda gitti yani ??
Elektriğe o biçim zam ??

M Çevrimdışı

Merlot 

Aktif Üye
26 Ara 2018
263
49
Biz burada zamları kara kara düşünürken çok muhterem yöneticilerimiz Suriye'nin kuzeyinde milyonlarca kişiye bedava elektrik veriyor ve bunu çoğu vatandaş bilmiyor, gelde isyan etme

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Hocam vallahi ben 2 ay önce arkadaşa sobasını kaldırttım klima aldırdım, burak ya şu sobayı dedim klima en ucuzu hem tertemiz dedim.
Neyse arkadaş benden aldığı gazla, hem kendisi hemde annesin evindeki sobaları kaldırdı klima aldı 2 tane.

Geçen konuştum sobaları ne yaptınız dedim, verdik ihtiyacı olanlara dediler.

Sobalarda gitti yani ??
Elektriğe o biçim zam ??
Yarın arayıp bir hal hatır sor bari ?

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Millet ses etmez öküzün trene baktığı gibi zamlara bakarsa biz bu zamlı tarifeyi öderiz..Ses çıkarsa..

İlerleyen günlerde reyiz çıkar piyasaya kurtarıcı gibi haberi yokmuş gibi zammı geri alır böyle zam olmaz der...

osmanke Çevrimdışı

osmanke 

Süper Üye
Top Poster Of Month
13 Tem 2021
2,650
59
271038509_4625622974202855_5260530117654608835_n.jpg

271032975_4626026117495874_429854635798723431_n.jpg

Son düzenleme:
eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
Bu forumda önceden yazarlardı. Bunlar daha iyi günlerimiz diye.. Pek umursamazdım... Hakikaten doğruymuş. Da ben bu yaşıma geldim. Hayatımda ilk defa böyle bir zam oranı duyuyorum..
Birde sosyal medyada önceden ecevitin ona zam buna zam videoları vardı. Bakın o günler geride kaldı mesajı vererek.. Fakat yağ kuyruğu vs. Şimdi o videoları göremiyoruz daha.... Beter olduk... Allah sonumuzu hayır etsin...
Şimdi o kuyruklar olmaz. O zaman para varmış ki kuyruğa girilmiş ama ürün yokmuş. Bugün raflar dolu ama kuyruğa girip de alacak adam, para yok. Artistin biri de gerekirse simit yeriz diyordu. Tabi haberi yok simit kaç lira. Dört kişilik aile günde üç öğün sadece bir adet simit yese aylık 1100 lira ödeyecek. 4250 liranın 1100 lirası sadece günde 3 adet simit parası.

A Çevrimdışı

atoprak 

Aktif Üye
13 Kas 2018
184
43
Allah yardımcımız olsun… bu ağır oldu… zaten artık daha az “temel ihtiyaç ürünü” alabiliyorken, faturaya gelen zamlarla, temel ihtiyaçların bütçesi de azalıyor … çok zor ..

E Çevrimdışı

erdem215 

Aktif Üye
3 Eki 2018
103
37
geçen ayki elektrik tüketimi 620 kw gelen fatura 574 tl evde 3 klima 65 lt termosifon bulaşık makinesi sürekli kullanımda, yeni gelen zamlarla aynı tüketimle gelecek yeni fatura 1238 tl olacak.. klimayla ısınmanın avantajı kalmadı.

aynı binada komşular sadece doğalgaza 400 tl ödemekte üstüne 150-200 elektrik ödemekteler, yeni %25 doğalgaz zammından sonra 400 doğalgaz ödeyen komşumun yeni faturası 500 e yükselecek bu durumda doğalgaz her türlü daha ucuza gelecek.

kombi tesisat döşetmeye mecburuz rantçı kazıkçı firmalara bir tesisat için 25-30 bin vermeye mecbur kaldık.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt