Dolar 12.91 Tarihi Rekor Yinelendi

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,875
Tabi ki Dolarla çalışıyor :kiskis

Sunucu, yazılım lisansları, Domain
hepsi $€
Sen zaten muhalifsin yalennn söylüyorsun diye içinden geçirenler olabilir.

Bu yanlızca sunucu ücreti

Screenshot_20211113-121853_Samsung-Internet.jpg

M Çevrimdışı

Muratti 

Süper Üye
14 Ocak 2018
573
Hiç uzatmaya gerek yok ;

devletimsi çakma yetkililerin ağzından insallah masallah düşmedikçe - memleketin başına bir boklar geldiğinde "allah halleder" diyerek işin icinden sıyrılan ve bunuda bu halkın en az %51 ne yedirmeyi başaran bir yönetim bu.

Sokarım sizin Yapacağınız işe diyesi geliyor insanın...

Nedir ulan bu ?.

S Çevrimdışı

sasuta

Aktif Üye
20 May 2018
138
43
Bu daha iyi günler. Sebzede meyvede zaten çürüğü çarığı ülkede kalıyor iyisi ihraç ediliyordu ya da ülkelerin bunlar zehirli diyip geri çevirdiği mallar iç pazara satılıyordu bundan sonra bunları da bulamayacağız zira 100 liraya ihraç edeceği malı hiç bir aklı başında olan üretici 50 liraya iç pazara satmayacak daha dikkatli olacak mallarını geri çevirtmeyecek bizde de iç pazarda fiyatlar yakın bir zamanda ikiye üçe katlanacak...

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,265
Elin turistleri bile dalga geçer oldu bizle, restorantlara girip masayı donatıyorlar hesabı bozuk 1 eurolarla ödeyip video çekip yayınlıyorlar. Döviz bürolarına gidip 100 euroya şu kadar para aldım diye gülüp eğleniyorlar.

Müşteki Çevrimdışı
22 Ara 2018
410
Hep bu cahape yüzünden, onların oyununa geldim af buyrunuz :)
Tekerrür etmesin lütfen Adem Bey. Çok yağ kuyruklarında bekledik biz. Ama sanırım siz Z kuşağısınız anlamazsınız. Esefle kınıyorum :)
Tabi ki Dolarla çalışıyor :kiskis

Sunucu, yazılım lisansları, Domain
hepsi $€
Yerli ve milli forum yazılımımız seneye çıkıyor. Başımıza ne geldiyse hep bu batı hayranlığından :)) TL ile satış yapan yerleri tercih edelim lütfen. #bizbizeyeteriz :)

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,875
Tekerrür etmesin lütfen Adem Bey. Çok yağ kuyruklarında bekledik biz. Ama sanırım siz Z kuşağısınız anlamazsınız. Esefle kınıyorum :)

Yerli ve milli forum yazılımımız seneye çıkıyor. Başımıza ne geldiyse hep bu batı hayranlığından :)) TL ile satış yapan yerleri tercih edelim lütfen. #bizbizeyeteriz :)
Yerli firmalardan Tl satın aldığınızda,
Onlarda gidip ana firmalardan kur bazında sunucuyu alir. üstüne komisyonu ekleyip size satar.:hihi

akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,267
62
Cumhurbaşkanlığı seçiminden önce birisi verin bu kardeşinize yetkiyi,görün faizle,dövizle,enflasyonla nasıl mücadele edilir demişti.Verdiler yetkiyi gördük etkiyi!Şaha kalktık,uçuyoruz,yakında aya gidiyoruz,sizin haberiniz yok. :ok :gul

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

Benliğim oturduğundan beri yani bana göre 14 lü yaşlarımda ''İzm'ler Nelerdir?'' kitabını okuduğumdan beri ben hep muhalif bir tavırdaydım. Muhalif kuşağı alfabemizin hangi harfine tekabül ediyor bilemiyorum :kiskis

Annemin maaş kuyruğunda bekledim 90 lı yıllarda Ziraat bankası kapısında, Yine 90 larda Hastanede kuyrukta annemin yerine sıraya girerdim, sıra yaklaşınca annemi ankesörden arar çağırırdım. O zamanlar yüzük kardeşliği değil kuyruk kardeşlikleri vardı, Ekonomi kötüydü, halk fakirdi ama yine de en azından bir ORTA DİREK vardı.

70 80 lerin kuyruklarını ben yaşamadım ama görmedim de, ya yaşım gereği (7-9 civarı) dikkatimi çeken husus değildi ya da biz o zamanlar zengindik (Bir astsubay 70-80 de ne kadar zengin oluyorsa artık) yağlar bize özel geliyordu sanırım :)

Yalnız bu kadar insan kuyruk vardı dediğine göre elbette vardır. Şükürler olsun ki bu gün yok :uyku

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,875
Şuan bardağa dolu tarafında bakasım geldi :hihi

insanlar bir ürünü,malzemeyi almak için neden sıraya girer.!

ihtiyacı vardır, alım gücü yerindedir sıraya girmiştir.
Alır alamaz orası ayrı mesele.
Aynı Iphone mevzusunda olduğu gibi.

Şuan raflar,benzinlikler,depolar dolu, alım gücü yerinde.
Herkesin evi,son model arabası varmış vb ifadeler havalarda uçuşuyor.

E ozaman mağazalarda zeytin yağına,bebek mamasına varana kadar kilit,alarm neden takılıyor.

istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,075
Z kuşağı A kuşağı meselesi değil .

Başta herkes kendi ahlakını gözden geçirmesi gerekir .
O yağ yok değildi .

Narh sistemi getirildi .

Narh, lügatte, kanunun yetkili kılmış olduğu, resmi makamlar tarafından, bir kısım malların, özellikle tüketim ve ihtiyaç maddelerinin satış fiyatları için tesbit edilen ve uyulması kanun gereği mecburi olan azami had, sınırdır.
Narh koymak, ihtiyaç maddeleri için sabit, azami fiyat tesbit etmektir.

Karaborsa başladı .
Üretimler durdu .

XXXX firmasının arka kapısından yağ çıkıyordu 2 misli fiyattan
Sabun , makarna alırsan yağ var .

Para parayı çeker .
Paran varsa mal var .

Özal geldi bolluk başladı . % 100 zamlar .
Serbest ekonomi . Stokçuluk
Para parayı çeker . Paran varsa mal var .

O dönemki ve öncesi ve sonrası zam yapmayı bilmiyormu .
Her yönetim biliyor
Az zam ve çok zam .

Ben partili değilim .Gerçekler bunlar .

Üretim yapmadığımız sürece .
Şimdi alıştık lüx yaşantıya .

Çok konuşmak iyi değil .

Değişmeyen paran varsa sorun yok .

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt