Çamaşır makinesi bozuldu hata vermiyor

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Burdan fazla yardımcı olamayız soğuk lehim yada direnç arızası role vs vardır kartı ölçmeden bilinmez

Belkide yazılımsal bir arıza var genelde soğuk lehim yada direç diyot role arızası oluyor makina kart arızalarında
Makine sökülüp gözden geçirilmeli. Kartlar özellikle.
Kilit değişimine rağmen olmuyorsa sorun başka yerde denilebilir.
Tabi yeni kilidin sağlamlığından eminsek.
Kilit kaç volt ile çalışıyor acaba, olmadı manuel test etsin. :kiskis

A Çevrimdışı

albaywolf

Aktif Üye
17 Mar 2019
202
37
Makine sökülüp gözden geçirilmeli. Kartlar özellikle.
Kilit değişimine rağmen olmuyorsa sorun başka yerde denilebilir.
Tabi yeni kilidin sağlamlığından eminsek.
Kilit kaç volt ile çalışıyor acaba, olmadı manuel test etsin. :kiskis
İyi güzel de ben hiç makine kapak kilidini manuel teste tabi tutmadım :sirit

Yarından itibaren tatile çıkıyorum makineyle dönünce ilgilececeğim artık herhalde servis yüzü göründü bu kez.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
İyi güzel de ben hiç makine kapak kilidini manuel teste tabi tutmadım :sirit

Yarından itibaren tatile çıkıyorum makineyle dönünce ilgilececeğim artık herhalde servis yüzü göründü bu kez.
Güvenilir bir tamirci bulursan iyi.
Başkasından çıkma kartın sana gelme ihtimali var.
Özel servisler için konuşuyorum.

A Çevrimdışı

albaywolf

Aktif Üye
17 Mar 2019
202
37
Malesef güvenilir tamirci tanımıyorum. Yarın için yetkili servis çağırdım araya tatil de girince çamaşırlar çok fazla birikti kendim uğraşırsam daha çok vakit kaybedebilirim. Hemen yapabileceğim bir tavsiyeniz varsa servis talebini iptal edip deneyebilirim ama içinde bulunduğum durumdan dolayı hızlı ve kesin bir çözüme ihtiyacım var.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Malesef güvenilir tamirci tanımıyorum. Yarın için yetkili servis çağırdım araya tatil de girince çamaşırlar çok fazla birikti kendim uğraşırsam daha çok vakit kaybedebilirim. Hemen yapabileceğim bir tavsiyeniz varsa servis talebini iptal edip deneyebilirim ama içinde bulunduğum durumdan dolayı hızlı ve kesin bir çözüme ihtiyacım var.
Yok gibi.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Zaten ilk mesajimdan beri karttan şüphe etmiştim o yönde ilerliyor

A Çevrimdışı

albaywolf

Aktif Üye
17 Mar 2019
202
37
Bugün servis geldi makineyi çalıştırdı 6-7 dakika tık yok videoyu gösterdim kart dedi fiyatı 950₺ imiş. Makine devam etti 15 dakika çalıştı kararsız kaldım servis ücretini verip gönderdim şu an yarım saati geçkindir çalışıyor hala arıza yok. Ama boş çalışıyor tabi çamaşır atınca ne olur bilemem. Şimdi makinenin üzerinde kurutma makinesi kurulu alan çok dar kurutma çalışırken baya rutubet oluyor acaba rutubetten kısa devre falan yapıp 1 haftalık tatil boyunca düzelmiş olabilir mi? Daha önce de arıza yapıp ertesi gün kendiliğinden düzelmişti.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Bugün servis geldi makineyi çalıştırdı 6-7 dakika tık yok videoyu gösterdim kart dedi fiyatı 950₺ imiş. Makine devam etti 15 dakika çalıştı kararsız kaldım servis ücretini verip gönderdim şu an yarım saati geçkindir çalışıyor hala arıza yok. Ama boş çalışıyor tabi çamaşır atınca ne olur bilemem. Şimdi makinenin üzerinde kurutma makinesi kurulu alan çok dar kurutma çalışırken baya rutubet oluyor acaba rutubetten kısa devre falan yapıp 1 haftalık tatil boyunca düzelmiş olabilir mi? Daha önce de arıza yapıp ertesi gün kendiliğinden düzelmişti.
Kapatma program tamlansın kendi kapansın
Senin makina banyoda mı kurulu sorun devam ederse
Kartı sök çıkar detaylı resim ekle gözle muayne yapman lazım
Banyo gibi yerlere kurulum yapıldığı için buhardan rutubetten kart arızasına sebep oluyor
Yeni karların üzerini bu sorunu gidermek için silikon ile kaplıyorlar
Senin kart tamir edilir bence kart tamir seçeneğini gözden geçirmende fayda var
Belki kart nemlenmiştir saçkutma ile kurutunca vs düzelir

Moderatör tarafında düzenlendi:
A Çevrimdışı

albaywolf

Aktif Üye
17 Mar 2019
202
37
Kendini temizleme programı vermiştim o bitti şimdi çamaşırlı çalışıyor 20 dakikaya yakındır. Sanırım rutubet arızaya geçiriyor makineyi.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Kendini temizleme programı vermiştim o bitti şimdi çamaşırlı çalışıyor 20 dakikaya yakındır. Sanırım rutubet arızaya geçiriyor makineyi.
Sen makina durunca bence ihmal etme kartı şök soket girişlerini kolonya ile temizle saç kurutma ile kurut kartı

Nem rutubet kaynaklı sorun varsa kartta daha büyük arızaya sebebiyet olur Kartı sök elden geçir

Not: kart soketlerinin resmini çek öyle sök kartı yanlış bağlantı olmasın sonra

Sökmezsen yine arıza verme ihtimali yüksek şimdi çalışıyor bir daha bozulursa diye düşünme bence

A Çevrimdışı

albaywolf

Aktif Üye
17 Mar 2019
202
37
Tekrar merhaba. Makineye herhangi bir onarım yapmadan 3 hafta kadar sorunsuz kullandıktan sonra aynı sorun nüksetti. Yine 1 hafta fişini çekip beklersem düzelir diye umut ettim ama bu kez yemedi. Az önce kartı söktüm (biraz zor oldu bir kaç tırnak kırdım hatta) kart temiz görünüyor fotoğrafını atıyorum şimdi ne yapabilirim?

IMG20211010174614.jpg

IMG20211010174605.jpg

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Tekrar merhaba. Makineye herhangi bir onarım yapmadan 3 hafta kadar sorunsuz kullandıktan sonra aynı sorun nüksetti. Yine 1 hafta fişini çekip beklersem düzelir diye umut ettim ama bu kez yemedi. Az önce kartı söktüm (biraz zor oldu bir kaç tırnak kırdım hatta) kart temiz görünüyor fotoğrafını atıyorum şimdi ne yapabilirim?

IMG20211010174614.jpg

IMG20211010174605.jpg
Keşke sokmeden haber verseydiniz
Makine altında pas mevcut mu?
Vuultu yapıyor mu yıkarken?
Hotpoint de en büyük sorunlardan birisi rulman bozulmaya yakın pas atar kartta altta olunca pas kartın üstüne gelebiliyor. Bu da kartı bozabilir
Kart arkada alttadir. Bu ekran kartı bı ise yaramaz ?

Geri
Üst Alt