Çamaşır makinesi bozuldu hata vermiyor

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Kapak kilidi kilitlemiyor galiba kilit mandalında yada kilit soketinde temazsızlık var kilitleme ile ilgili sorun gibi gözüküyor sağlam kapanmış gibi görünsede çok ufak bir temassızlıkta makina çalışmaz kart arızası direnç role arızasıda olabilir

Moderatör tarafında düzenlendi:
A Çevrimdışı

albaywolf

Aktif Üye
17 Mar 2019
202
37
Ne yapmak lazım kolay bir işlem mi kapak kilidi değiştirmek? Vestel servisi mi çağıralım ya da Ankara'da bildiğiniz güvenilir bir servis var mı?

barbarosso Çevrimdışı

barbarosso 

Aktif Üye
7 Eki 2017
317
Ben YouTube videodan izleyip kendim değiştirmiştim.sokmesi kolay,tekrar montajda ,kapak kauçugunun sabitleme çemberini eski haline getirmek biraz güç ve pratiklik istiyor.sonuc: yapabilirsiniz?
Beko makine ile farkı olmadığını farzederek görüşümü bildirdim

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Elin tornavida tutuyorsa parçayı söküp yenisini şipariş edip değiştirebilirsin çok basit bir işlem

Yapmaya başla arkası gelir youtube videolardan destek alabilirsin farklı bir arıza yoksa sorun çözülür

A Çevrimdışı

albaywolf

Aktif Üye
17 Mar 2019
202
37
Az önce servise gittim. Oradaki genç bir arkadaş videoyu izleyip motor ya da kart arızalıdır motor 500₺ kart 1000₺ tutar dedi. Sanki her arızaya aynı şeyi söyleyip geçiyormuş gibi geldi bana güven vermedi. Şimdi motor değişecek dese 1000 liraya değiştirsek düzelmese boşu boşuna 1000₺ verdiğimizle mi kalırız?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Az önce servise gittim. Oradaki genç bir arkadaş videoyu izleyip motor ya da kart arızalıdır motor 500₺ kart 1000₺ tutar dedi. Sanki her arızaya aynı şeyi söyleyip geçiyormuş gibi geldi bana güven vermedi. Şimdi motor değişecek dese 1000 liraya değiştirsek düzelmese boşu boşuna 1000₺ verdiğimizle mi kalırız?
Bu makine hiç tambur çevirmiyor mu?
Önce kilit ve sensörler gözden geçmeli.
Motor kartında da sorun olabilir.
Güvenilir bir usta bulun.
Eliniz yatkın değilse tamiri denemeyin.
Özellikle motor bölümünde, elektronik kartında çarpılma riskiniz mevcut.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Kapı kilidini sök ordan başla sen motoru test edebilirsin ç.makinası motoru nasıl çalıştırılır diye arat manuel motoru çalıştır

A Çevrimdışı

albaywolf

Aktif Üye
17 Mar 2019
202
37
Makineye yeni program verince 1-2 dakika çalışıyor tambur da çeviriyor sonra yine çat çat edip devam edemiyor.
Aslında bu makinelerin test modu olmuyor mu oradan yürüsem?

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Senin makinenin karın ağrısını buldum dikkatli baktım videoya az masraflı kilit değişecek

kendini çakma servislere öptürme:kiskis

Ekran-Alintisi4730c7f9d8715ae6.png

A Çevrimdışı

albaywolf

Aktif Üye
17 Mar 2019
202
37
Senin makinenin karın ağrısını buldum dikkatli baktım videoya az masraflı kilit değişecek

kendini çakma servislere öptürme:kiskis

Ekran-Alintisi4730c7f9d8715ae6.png
Aslında yeni programın 1 dakika falan normal çalışması bana da kart arızası olabileceğini düşündürdü. Umarım dediğiniz doğrudur da bu makinenin kilidi nasıl sökülür videosu olsa keşke ?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt