ÇAMAŞIR KURUTMA MAKİNESİ TAVSİYESİ

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
Bu arçelik grubu kafayı yemiş. Tepe marka arçelik olmasına rağmen bekonun ürünleri daha yakışıklı ve modern bence

E Çevrimdışı

empax

Yeni Üye
18 Kas 2019
18
37
Dün satıcıya soru sordum biraz erken göndermeye çalışın diye, elim nasıl oldu bilmiyorum istem dışı "satışı iptal et" dokundu satış iptal oldu ??. Bi tanıdığımın aile dostu Beko mağaza müdürüdü. Aradık 3000 liraya bıraktı. Gittim hemen aldım. Bugün kurulumu yapıldı. Daha kullanmak nasip olmadı. Şimdilik sadece resimler paylaşabilirim.

IMG_20191207_174906.jpg
IMG_20191207_174827.jpg
IMG_20191207_174822.jpg
IMG_20191207_174728.jpg
IMG_20191207_174654.jpg
IMG_20191207_174636.jpg
IMG_20191207_174623.jpg
IMG_20191207_174615.jpg
Hayırlı olsun :)
Bizde 2 gündür yoğun olarak kullanılmaya başlandı ve ilk defa kurutma kullanılan biri olarak söyleyeceğim gerçekten büyük kolaylıkmış. Çıkan toza şaşırmamak elde değil. Kıyafetler yumuşacık ve çok güzel kokuyor.
Ses olayı abartıldığı kadar yok. Ayrıca banyonun penceresi açık olduğu sürece ortam rahatsız edecek kadar sıcak olmuyor. Şimdilik memnunuz.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

IMG_20191208_2230550dc9b07e4a95ee1e.jpg

IMG_20191208_22294363a445c682180817.jpg

Son düzenleme:
E Çevrimdışı

emin616 

Aktif Üye
6 Nis 2017
289
Hayırlı olsun :)
Bizde 2 gündür yoğun olarak kullanılmaya başlandı ve ilk defa kurutma kullanılan biri olarak söyleyeceğim gerçekten büyük kolaylıkmış. Çıkan toza şaşırmamak elde değil. Kıyafetler yumuşacık ve çok güzel kokuyor.
Ses olayı abartıldığı kadar yok. Ayrıca banyonun penceresi açık olduğu sürece ortam rahatsız edecek kadar sıcak olmuyor. Şimdilik memnunuz.

IMG_20191208_2230550dc9b07e4a95ee1e.jpg

IMG_20191208_22294363a445c682180817.jpg
Banyoda nemden dolayı makinelerde paslanma ihtimali var diye banyoya makine koymadım. Umarım yanılırım paslanma konusunda. Sizde dikkatli kullanın.

Benim çamaşır makinem mutfakta dolap içine gömülü. Kurutmayı da kilere koydum ama daha kullanmak nasip olmadı. Normalde haftada 3-4 defa çamaşır yıkarız ama kirli yok yıkayamıyorum ?

R Çevrimdışı

rabitelli

Aktif Üye
20 Kas 2019
423
50
Banyoda nemden dolayı makinelerde paslanma ihtimali var diye banyoya makine koymadım. Umarım yanılırım paslanma konusunda. Sizde dikkatli kullanın.

Benim çamaşır makinem mutfakta dolap içine gömülü. Kurutmayı da kilere koydum ama daha kullanmak nasip olmadı. Normalde haftada 3-4 defa çamaşır yıkarız ama kirli yok yıkayamıyorum ?
Çok da korkmayın pas olayından. 8-10 yıl geçecek de bir şekilde paslanmaya başlayacak
Onun da kolayı var, inceden çelik macun+sprey.
Şu yeni çıkan emaye spreyler pek bi şahaneler.

E Çevrimdışı

empax

Yeni Üye
18 Kas 2019
18
37
Kiler olmadığı için mecburen banyoya kurduk. Banyonun havalandırması iyi olduğu sürece sorun olmaz. Zaten Bulaşık ve çamaşır yıkama makineleri gibi de evin ortasına kurulmaz bu cihazlar, deterjan kokusundan boğazda yanma yaşarsınız. Daha da kötü sonuçlar doğabilir.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Arkadaşlar 2 yıllık evliyim ve şuan eşim hamile. Bu yüzden eşimin işlerini kolaylaştırmak için çamaşır kuturması almak istiyorum. Çelik kazan olması önceliğim. Yarım iyi indirimlerde almak istiyorum. Bütçem 3100 TL

Beko D 91 HP
Arçelik 3891 KT
Samsung DV90F5E5HGW/AH
Vestel KM 9711
Grundig GDH 92

Beko bu konuda rüştünü ispatlamış marka ve seçtiğiniz de denenmiş modeldir. Arçelik ile aynı aileden zaten biliyorsunuz.
VESTEL e zaten hiç bulaşmayın. Gerçi onun sicili çamaşır makinesinde bozuk ama olsun Kurutması henüz rüştünü ispat edebilmiş değil.
Grundig zaten yine Arçelik ailesinden.

Yani teknik olarak aslında 3 marka arasında kalmışsınız. Samsung Vestel Arçelik grupları.

Samsung yıkama grubunda oldukça başarılıdır. Bu nedenle Beko ve Samsung arasında araştırma ve tercih işini size bırakıyorum :ok

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Aldığım Beko D 92 HB cihazını bu sabah Arçelik servisi kurdu. Daha kullanmadık ama genel olarak iyi duruyor.

Hoşuma gitmeyen şey, servis elemanı 100 TL ücret karşılığında akım korumalı priz önerdi. Ürünün adı "Brennenstuhl Primera Line 13.500A Akım Korumalı Akıllı Priz". Kabul ettim ama sonradan gördüm ki piyasada 65TL fiyatı varmış... Yazık...

Bu arada çamaşır makinesi üzerine kurulum yapacaksanız ve cihazı yetkili olmayan satıcıdan satın alırsanız bağlantı aparatı için ücret talep ediyorlar. En azından bu marka için durum böyle. Bizimkisi dolap üzerine kurulum olduğu için aparata ihtiyaç olmadı.

Bu konularda sürekli uyarma gereği duyuyorum ve bu konuya yönelik yayınladığım 3 ayrı youtube videom mevcut.
Ancak olaya şu gözle bakmanızı tavsiye ederim, rahatsız etmiyor o zaman.

Yetkili servis elemanları cidden zor koşullarda çalışıyorlar. Aldıkları ücretler de belli zira Güzel ülkemizin durumu belli. Ülkemde herkes saraylarda yaşamıyor malum. O nedenle yaptıkları satış karşılığında minik de olsa bir oranda prim ödüyorlar teknisyenlere iş yerleri. En azından bu prim de kendilerine bir destek oluyor ay sonunda. Bu nedenle evinize satın aldığınız sıfır ürün için gelen ekip sizden 35tl fazla almış ama , onu da bahşiş verdiniz gibi düşünün sizi rahatsız etmesin hiç olmazsa :)

Halbuki hepimiz insanız ve her şey samimiyet, her şey iletişimden gelir. Bunu size açıklayabilirdi. Böylece (Sizi tenzih ederek yazıyorum) İnsan kendisini aptal yerine koyulmuş hissetmez ve verdiği para onu (Sizi) rahatsız etmezdi.

Ürününüzü güzel günlerde kullanınız :ok

E Çevrimdışı

empax

Yeni Üye
18 Kas 2019
18
37

Bu konularda sürekli uyarma gereği duyuyorum ve bu konuya yönelik yayınladığım 3 ayrı youtube videom mevcut.
Ancak olaya şu gözle bakmanızı tavsiye ederim, rahatsız etmiyor o zaman.

Yetkili servis elemanları cidden zor koşullarda çalışıyorlar. Aldıkları ücretler de belli zira Güzel ülkemizin durumu belli. Ülkemde herkes saraylarda yaşamıyor malum. O nedenle yaptıkları satış karşılığında minik de olsa bir oranda prim ödüyorlar teknisyenlere iş yerleri. En azından bu prim de kendilerine bir destek oluyor ay sonunda. Bu nedenle evinize satın aldığınız sıfır ürün için gelen ekip sizden 35tl fazla almış ama , onu da bahşiş verdiniz gibi düşünün sizi rahatsız etmesin hiç olmazsa :)

Halbuki hepimiz insanız ve her şey samimiyet, her şey iletişimden gelir. Bunu size açıklayabilirdi. Böylece (Sizi tenzih ederek yazıyorum) İnsan kendisini aptal yerine koyulmuş hissetmez ve verdiği para onu (Sizi) rahatsız etmezdi.

Ürününüzü güzel günlerde kullanınız :ok

O kadar araştırdım maalesef videolara denk gelmemişim. Yine de muhakkak bakacağım.

Evet dürüstlük her zaman önemli, yoksa parasında değilim. Neyse yine de helal olsun.

Yıkama Samsung, kurutma Beko. Her ikisi de emin ellerde :)

Teşekürler A Adem Helvacı

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
[Gizli İçerik]

O kadar araştırdım maalesef videolara denk gelmemişim. Yine de muhakkak bakacağım.

Evet dürüstlük her zaman önemli, yoksa parasında değilim. Neyse yine de helal olsun.

Yıkama Samsung, kurutma Beko. Her ikisi de emin ellerde :)

Teşekürler A Adem Helvacı
Böyle durumlardan her zaman ben sizlere teşekkür ediyorum, araştırmacı ruhunuzdan dolayı :ok

Güzel günlerde kullanmanızı dilerim :ok

D Çevrimdışı

dragotreis

Yeni Üye
10 Şub 2020
2
48
d81 ile d82 arasında göze çarpan bir fark göremedim lakin fiyat olarak 82hp daha ucuz. neden olabilir? dokunmatik ve değiştirilebilen kapak yönü en önemlileri galiba.

O Çevrimdışı

Onuer

Aktif Üye
24 May 2020
51
33
Herkese merhaba, ev kuracağım diye tavsiye ararken kendimi bu forumda buldum :).

Beko da 3000 tl civarı olan bir model grundig de 2100 tl idi, kurutma makinası olarak..
Beko önerisi yapılmış, grundig de genel kalite anlamında birebir mi acaba?
Yoksa sacı plastiği vs daha mı uyduruk?
Aslında bu sorumu genel olarak da sormak istiyorum, arçelik altus kıyasında, altus içi aynı da olsa, plqstiği sacı sanki adi gibi geldi bana. (uzman değilim, tüketici görüşü)

Zaten en yüksek yorum oranı bunda olmuş. Acaba diyorum grundig pazarlama stratejisi mi yapıyor internette. Fiyatları marka grubu içinde çok uygun.

Grundig de böyle mi acaba, alt kalite mi? A Adem Helvacı

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
Herkese merhaba, ev kuracağım diye tavsiye ararken kendimi bu forumda buldum :).

Beko da 3000 tl civarı olan bir model grundig de 2100 tl idi, kurutma makinası olarak..
Aslında bu sorumu genel olarak da sormak istiyorum, arçelik altus kıyasında, altus içi aynı da olsa, plqstiği sacı sanki adi gibi geldi bana. (uzman değilim, tüketici görüşü)

Zaten en yüksek yorum oranı bunda olmuş. Acaba diyorum grundig pazarlama stratejisi mi yapıyor internette. Fiyatları marka grubu içinde çok uygun.

Grundigin aslında tepe kalite olması lazım ama aynı kalitedeler. Hattz bazı ürünlerde grundig daha pahalı. 900 tl lik fark fazla muhtemelen grundigin o model alt seri

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

İnternet dünyasındaki satışlar hiç bir zaman bizlere referans olmasın zira DEVİRME SATIŞ denen bir kavram nedeniyle spot satışlar oluyor.
Burada aslında SPOT kavramının nereden çıktığına kadar iner bu mevzu ancak o kadar derine inmeyelim.

O nedenle sadece marka bazında yaklaşırsak konuya, Altusu Bekodan, Beko yu Grundigden, Grundig markasını da Arçelik den ayrı tutacak hiç bir teknolojik fark yoktur. Sac kalınlığı fark eder mi? eder. kazan hacmi farkeder mi? eder. Odaklanmamız gereken tek nokta burasıdır. Yani BEKO olanın kazan/tambur hacmi 54litre ise, Grundig olanın 50 veya 60 olabilir bunlara dikkat etmek gerekir.

Bunun dışında kullanılan donanım olarak mesela Beko olanda X, Altus olanda Y motor kullanayım demiyorlar.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt