ÇAMAŞIR KURUTMA MAKİNESİ TAVSİYESİ

E Çevrimdışı

emin616 

Aktif Üye
6 Nis 2017
289
3020 TL 50 TL de word puan ile 2970 TL Beko D 91 HP modelini dün sipariş ettin. Aslında bakınca hepsi aynı D 92, Arçelik 3898 KT 2800 lira gibi bir rakama alabiliyordu . Nedense insanda hep pahalı olan iyidir mantığı yatıyor ?? bende o mantıkla D 91 HP modelini aldım. Bakalım bi gelsin bakalım nasılmış.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Yanlış hesaplamadıysam faturada yılda 40TL civarı fark ediyor. Bu hesaba göre sizin yaptığınız gibi 82 veya 92 almak daha mantıklı.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Bu arada efsane Cumayı bekleyelim dedik fiyatlar daha da pahalandı. Bizim memlekette dürüstlük diye bir şey kalmamış. Özellikle hepsiburada.

Grundik GDH 80 A+ modeline bakıyordum. 12 gün kadar önce 2100 TL idi. Şimdi 2500. Hani efsane Cumaydı? Demekki öncekiler efsaneymiş.

E Çevrimdışı

empax

Yeni Üye
18 Kas 2019
18
37
Grundig bu sabah 3bin küsürdü, simdi 2.300 olmuş. Son 6 üründen 76 ürüne çıktı. Balık avı ..

E Çevrimdışı

empax

Yeni Üye
18 Kas 2019
18
37
Beklediğim Grundig'i 2300'e düşürse de Hepsiburada'ya inat dün gece Epttavm'den 2800TL'ye Beko D 92 HP sipariş verdim. :kas

M Çevrimdışı

mertsamet 

Aktif Üye
21 Şub 2018
63
A Adem Helvacı Eşim kurutma makinesi almak istedi. Evimiz çok geniş olmadığı için 3 yıllık bosch makineyi satıp kurutmalı bir samsung almayı düşünüyordum. Foruma girince bu konuyu gördüm ve makine üstü kurulumun aynı marka olmaması durumunda garanti dışı bırakıp bırakmadığını öğrenmek için müşteri hizmetlerini aradım. Garanti dışı bırakmadığını söyledi. Giyinme odasına kurulması durumunda çok buhar yaptığı için pencere açık çalıştırmak gerekiyor sanırım o yüzden makine üstü kurulum daha mantıklı gibi.

A Adem Helvacı makine üstü kurulum için evrensel bir adaptör almam yeterli olacak mı? ayrıca kurutma makinelerinin elektrik haricinde bir bağlantıya ihtiyacı var mı? Sayenizde 65 inch bir vestel tv almıştık. Bu süreçte düşüncelerinizi çok önemsiyorum. Cevabınız için teşekkürler.

E Çevrimdışı

empax

Yeni Üye
18 Kas 2019
18
37
Üst üste kurulumda tek priz ikisini kaldırıyor mu? Bunun için öneriler nelerdir? Maalesef tek priz var.

E Çevrimdışı

emin616 

Aktif Üye
6 Nis 2017
289
Beklediğim Grundig'i 2300'e düşürse de Hepsiburada'ya inat dün gece Epttavm'den 2800TL'ye Beko D 92 HP sipariş verdim. :kas
İlk başta bende aman ne gerek var pahalı modellere diyerek Grundik alacaktım. Hadi biraz bekleyeyim nasılsa black friday fiyat belki az düşer diye bekledim. Sonra bi baktım Hepsiburada da her gün Fiyat yükseliyor. İnat ettim ilk gördüğüm fiyata düşmeden almam diye. Sonra alternatif makine arayışına girdim, önce Vestel KT 9711, sonra Arçelik 3893 , Beko D 92 derken Beko D 91 i aldım. Vermem dediğim rakama nasıl geldim bilmiyorum ??. Makineniz hayırlı olsun. Bende D 91 imi bekliyorum yarın yola çıkacakmış??

E Çevrimdışı

empax

Yeni Üye
18 Kas 2019
18
37
İlk başta bende aman ne gerek var pahalı modellere diyerek Grundik alacaktım. Hadi biraz bekleyeyim nasılsa black friday fiyat belki az düşer diye bekledim. Sonra bi baktım Hepsiburada da her gün Fiyat yükseliyor. İnat ettim ilk gördüğüm fiyata düşmeden almam diye. Sonra alternatif makine arayışına girdim, önce Vestel KT 9711, sonra Arçelik 3893 , Beko D 92 derken Beko D 91 i aldım. Vermem dediğim rakama nasıl geldim bilmiyorum ??. Makineniz hayırlı olsun. Bende D 91 imi bekliyorum yarın yola çıkacakmış??
Aynı şeyleri yaşamışız. :)
Hepsiburada böyle yapmasaydi muhtemelen Grundig alacaktım. Neyse vardır bir hayır diyelim. Biz 3000TL üzerine çıkamadık maalesef, yoksa d 91 istiyorduk.
Teşekkürler, size de hayırlı olsun. Makine yola çıkmış bekliyoruz.

skayalar2 Çevrimdışı

skayalar2

Aktif Üye
8 Eyl 2018
92
[SUP]Almış olduğum BEKO D 81 HP A++ ürünü elektrik faturasına etkisi yok denecek kadar az oldu. Ayda en az 4-5 defa çalıştırdık. 130₺ civarı gelen fatura 145₺ geldi. Kesinlikle her açıdan tavsiye ederim. Tekrar tekrar teşekkürler. A Adem Helvacı [/SUP]

F Çevrimdışı

Fet1735

Süper Üye
25 Ağu 2018
725
Ayda 4-5 sefer çalıştırma süper.
Ben alsam günde 2 sefer çalışır. ?

E Çevrimdışı

empax

Yeni Üye
18 Kas 2019
18
37
Aldığım Beko D 92 HB cihazını bu sabah Arçelik servisi kurdu. Daha kullanmadık ama genel olarak iyi duruyor.

Hoşuma gitmeyen şey, servis elemanı 100 TL ücret karşılığında akım korumalı priz önerdi. Ürünün adı "Brennenstuhl Primera Line 13.500A Akım Korumalı Akıllı Priz". Kabul ettim ama sonradan gördüm ki piyasada 65TL fiyatı varmış... Yazık...

Bu arada çamaşır makinesi üzerine kurulum yapacaksanız ve cihazı yetkili olmayan satıcıdan satın alırsanız bağlantı aparatı için ücret talep ediyorlar. En azından bu marka için durum böyle. Bizimkisi dolap üzerine kurulum olduğu için aparata ihtiyaç olmadı.

E Çevrimdışı

emin616 

Aktif Üye
6 Nis 2017
289
Aldığım Beko D 92 HB cihazını bu sabah Arçelik servisi kurdu. Daha kullanmadık ama genel olarak iyi duruyor.

Hoşuma gitmeyen şey, servis elemanı 100 TL ücret karşılığında akım korumalı priz önerdi. Ürünün adı "Brennenstuhl Primera Line 13.500A Akım Korumalı Akıllı Priz". Kabul ettim ama sonradan gördüm ki piyasada 65TL fiyatı varmış... Yazık...

Bu arada çamaşır makinesi üzerine kurulum yapacaksanız ve cihazı yetkili olmayan satıcıdan satın alırsanız bağlantı aparatı için ücret talep ediyorlar. En azından bu marka için durum böyle. Bizimkisi dolap üzerine kurulum olduğu için aparata ihtiyaç olmadı.

Makineniz hayırlı olsun. Benim 29.11.3019 da aldığım makine kargolardaki yoğunluktan dolayı hala gönderimi yapılamadı.
Akım koruma prizi pek işe yaramıyor diye duymuştum. A Adem Helvacı daha iyi biliyor aslında.

E Çevrimdışı

empax

Yeni Üye
18 Kas 2019
18
37
Makineniz hayırlı olsun. Benim 29.11.3019 da aldığım makine kargolardaki yoğunluktan dolayı hala gönderimi yapılamadı.
Akım koruma prizi pek işe yaramıyor diye duymuştum. A Adem Helvacı daha iyi biliyor aslında.
Çok teşekkürler :) Evet bu aralar kargolarda ciddi bir yoğunluk var. Şansımız varmış bizim cihaz PTT kargoyla 2 günde geldi. Umarım sizinki de bir an önce gelir.

Bilgi sahibi olmadığım bir konu ve o an araştırmaya da meydan kalmadı. Prizi almış bulunduk artık...

E Çevrimdışı

emin616 

Aktif Üye
6 Nis 2017
289
Çok teşekkürler :) Evet bu aralar kargolarda ciddi bir yoğunluk var. Şansımız varmış bizim cihaz PTT kargoyla 2 günde geldi. Umarım sizinki de bir an önce gelir.

Bilgi sahibi olmadığım bir konu ve o an araştırmaya da meydan kalmadı. Prizi almış bulunduk artık...

Dün satıcıya soru sordum biraz erken göndermeye çalışın diye, elim nasıl oldu bilmiyorum istem dışı "satışı iptal et" dokundu satış iptal oldu ??. Bi tanıdığımın aile dostu Beko mağaza müdürüdü. Aradık 3000 liraya bıraktı. Gittim hemen aldım. Bugün kurulumu yapıldı. Daha kullanmak nasip olmadı. Şimdilik sadece resimler paylaşabilirim.

IMG_20191207_174906.jpg
IMG_20191207_174827.jpg
IMG_20191207_174822.jpg
IMG_20191207_174728.jpg
IMG_20191207_174654.jpg
IMG_20191207_174636.jpg
IMG_20191207_174623.jpg
IMG_20191207_174615.jpg

R Çevrimdışı

rabitelli

Aktif Üye
20 Kas 2019
423
50
Arkadaşlar, yanılıyorsam düzeltin;
Şu A'sından sonra bol plus'lu makinalarda artık rezistans kullanılmıyor diye biliyorum. Bildiğimiz ısı pompası mantığı ile çalışıyor. Nasıl klimada bir ünite ısınırken diğeri soğuyorsa, bunda da öyle. Sistem aslında çok çok basit.

Isınan bölümden geçen hava (klimanın dış ünitesi gibi düşünün) , çamaşıra yönlendirilir, sıcak havanın nem taşıma kapasitesi yüksek olduğu için çamaşırdaki suyun bir kısmı havaya buhar olarak geçer.

Neme doyan bu arkadaşımız bu sefer kondansere yollanır (klimanın iç ünitesi) Soğuyan hava içindeki nemi taşıyamaz ve bu kondenserde su buharı olarak yoğuşur.

Bu döngü devam eder. Nisbi nem, bağıl nem atraksiyonları işte...

Eyyorlamam bu kadan.

Bizdeki zımbırtı ortalamada günde 2 kez çalışır, zamlardan sonra bile 150TL üstü fatura gelmedi.
Tecrübelerim çerçevesinde elektrikli pişiriciler (çay ve tost mak, fritöz, fırın) yoğun kullanımda daha fazla hırpalıyor faturayı.

Yav hepsini geçtim de bu kurutucuların tüple çalışan bacalıları vardı, hatırlayanlar??? :haha1

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri