Buzdolabı Tavsiyesi

S Çevrimdışı

SONKULLANICI

Aktif Üye
16 Nis 2019
234
64
2.Elk. faturası 34 günlük 104 tl geldi.130, kw.
gündüz ortalama : 5.33
puant ortalama : 5.50
gece ortalama : 5.56 .Lakin dilimli fatura değil.Tek zamanlı endeks kullanıcısıyım.Ancak, bu buzdolabı gece daha fazla mı çalışıyor arkadaşlar.Aklım almadı.Bu tüketim sadece buzdolabının tek başına harcadığı sarfiyat.Buna normal diyen arkadaş var mı acaba?

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
gece ortalama : 5.56 .Lakin dilimli fatura değil.Tek zamanlı endeks kullanıcısıyım.Ancak, bu buzdolabı gece daha fazla mı çalışıyor arkadaşlar.Aklım almadı.Bu tüketim sadece buzdolabının tek başına harcadığı sarfiyat.Buna normal diyen arkadaş var mı acaba?
Şu hesaba ve tecrübeme göre normal diyebilirim...

Sene 2008 veya 2009
Elektrik faturası yeni geldi ve biz yıllık izin için evden 30 gün ayrıldık, yıllık izinlerde dolabın fişini çeker öyle giderdik, elektrik faturası o gün geldiği için aklıma bir aylık tüketimi ölçmek geldi fişi çekmedik ve bir ay sonra döndüğümüzde elektrik faturası bir gün önce gelmişti ve tutarı 30 liraydı...

:hmm

S Çevrimdışı

SONKULLANICI

Aktif Üye
16 Nis 2019
234
64
Şu hesaba ve tecrübeme göre normal diyebilirim...

Sene 2008 veya 2009
Elektrik faturası yeni geldi ve biz yıllık izin için evden 30 gün ayrıldık, yıllık izinlerde dolabın fişini çeker öyle giderdik, elektrik faturası o gün geldiği için aklıma bir aylık tüketimi ölçmek geldi fişi çekmedik ve bir ay sonra döndüğümüzde elektrik faturası bir gün önce gelmişti ve tutarı 30 liraydı...

:hmm
E şimdi A++ lı bir dolap alsam yine aynısını mı görürüm sizce?Bahsettiğim dolap da nerden baksak 8 yıllık falandır en az.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Valla dolaplara bakınmaya başladım açıkcası.Dolabın kapaklarının hiç açılmadığı bir dönemde bu bana normal gelmiyor.Üstelik yaz ayında da değiliz. Demekki yaz ayında bu dolap iyice hovardalık yapıyordu büyük ihtimalle.

Y Çevrimdışı

Yusufclp 

Aktif Üye
10 Şub 2021
74
45
12 yıllık beko var bende. Taş gibi maaşallah. Aynısından kardeşim de aldı. 3 kez kompresör değişti. Garantisi bitince 3 . Arızasını ücretli yaptırdı. 4. de bir daha uğraşmayıp yeniledi. Samsung aldı 5 senedir kullanmakta. Memnun. Şans mı bilemedim.

Pitbull Çevrimiçi

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,100
43
Buzdolaplarının geneli aynı kalite. Ömrü belirleyen ana sebep kompresör (ekovat). Yerli diye lanse edilen ürünlerin bir çoğunda TEE kompresör kullanıldığı için durum yerlilerde böyle.

S Çevrimdışı

SONKULLANICI

Aktif Üye
16 Nis 2019
234
64
12 yıllık beko var bende. Taş gibi maaşallah. Aynısından kardeşim de aldı. 3 kez kompresör değişti. Garantisi bitince 3 . Arızasını ücretli yaptırdı. 4. de bir daha uğraşmayıp yeniledi. Samsung aldı 5 senedir kullanmakta. Memnun. Şans mı bilemedim.
Benim bahsettiğim Altus da aynı, 3. motorunu kullanıyoruz şu an.Tam garanti süresi bitti, ilk motoru yaktı.3.motoru, abi buna birşey olmaz bu kalite motor diye taktı iki kere gelip giden servis.Gereğinden fazla güçlü bir motor mu taktıda bu kadar yakıyor , ondan da şüphelenmeye başladım.

Benim bahsettiğim Altus da aynı, 3. motorunu kullanıyoruz şu an.Tam garanti süresi bitti, ilk motoru yaktı.3.motoru, abi buna birşey olmaz bu kalite motor diye taktı iki kere gelip giden servis.Gereğinden fazla güçlü bir motor mu taktıda bu kadar yakıyor , ondan da şüphelenmeye başladım.
LG plazmam, 3 kere anakart yaktı,uydu alıcının HDMI çıkışıyla birlikte hemide.Yanıyorsan kendin yan demi.Uydu dan ne istiyorsun.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Şöyle bir hatırlatma yapayım... Buzdolaplarınız kapalı dolap içindeyse motor ömürleri yarıya iner maalesef... Şekil olsun diye yapılan o zımbırtılar, motorun ömründen çalıyor...

F Çevrimdışı

Fatih009

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Koreliden Vazgecmem Samsung Diyorum
5 Yildir Kullaniyorum
1 Defa Defrost Reziztansi Ariza Verdi
2 Gunde Gelip Yaptilar

Bunda Birazda Isten Almak Var
Adam Diyorum Cihaz Defrosta Girmiyor
Telefonda Beyefendi Dolabi Bosaltip Temizleyin Sonra Fisi Takip Kullanin
Diyecek Kadar Ileri Gidebiliyorlar :hihi
Sota defrost rezistansı arızalanan dolap no frost muydu. Ne gibi bir belirti veriyor dediğin no frost rezistansı arızalanınca.

S Çevrimdışı

SONKULLANICI

Aktif Üye
16 Nis 2019
234
64
Evet arkadaşlar,fikrinize deneyiminize ihtiyacım var.Ben bu bahsettiğim dolap yerine A++ bir dolap alsam,ne kadar karım olur sizce.Birde haliyle katalog tüketim değerleri ne derece bizimle uyuşur.Herşey bir yana, boş evde böyle 34 gün çalıştırsam aynı yükle yeni buzdolabını,tüketim değeri olarak ne görebilirim sizce.Bu arada Vestel nfk 4801 A++ fiyat olarak bana ışmar ediyor göz ediyor.O da bana karşı boş değil sanırsam.Ne dersiniz?

Bahsettiğim müsrif dolap AL 365 EA
A sınıfı , tüketim katalog değeri 390 kw. yıllık.
Medet ya A Adem Helvacı :)

Son düzenleme:
Pitbull Çevrimiçi

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,100
43
Evet arkadaşlar,fikrinize deneyiminize ihtiyacım var.Ben bu bahsettiğim dolap yerine A++ bir dolap alsam,ne kadar karım olur sizce.Birde haliyle katalog tüketim değerleri ne derece bizimle uyuşur.Herşey bir yana, boş evde böyle 34 gün çalıştırsam aynı yükle yeni buzdolabını,tüketim değeri olarak ne görebilirim sizce.Bu arada Vestel nfk 4801 A++ fiyat olarak bana ışmar ediyor göz ediyor.O da bana karşı boş değil sanırsam.Ne dersiniz?

Bahsettiğim müsrif dolap AL 365 EA
A sınıfı , tüketim katalog değeri 390 kw. yıllık.
Medet ya A Adem Helvacı :)
Aynı markanın bir üst modelini kullanıyoruz. AL370EY A+ 365 KWh. Tek zamanlı tarifedeyiz bize 250₺ geliyor. Tek dolabın o kadar elektrik harcaması zor. Kapısının sürekli açık kalması lazım.

S Çevrimdışı

SONKULLANICI

Aktif Üye
16 Nis 2019
234
64
Arkadaşlar,yeni şahit oldum, bu F, E enerji sınıfı buzdolaplarının ne işi var.Yeni türedi sanırsam,eski motorları mı takıp satıyorlar artık anlamadım.

F-enerji.png

Aynı şey, regal de de gördüm.F sınıfı enerji.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt